Autor Wątek: Nasze Car Audio  (Przeczytany 36041 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nasze Car Audio
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpień 23, 2007, 21:38:53 pm »

Cycu_E30

  • Gość
tomallus1, to Twoje zdanie, ja chcialem miec duze jebniecie - i takowe posiadam, dobrzy przod to dla mnie rzecz drugoplanowa.

Nasze Car Audio
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpień 23, 2007, 22:13:31 pm »

e_gregor

  • Gość
umc umc umc umc umc ;)

[ Dodano: 2007-08-23, 22:16 ]
CyCu, jak chcesz duuużo hałasu zamiast muzyki (można to wnioskowac po tym co napisałeś) to wywal suba jakiego masz i zrób do niego skrzynię typu bund-pass to ma dopiero wycenzurowanie ;) Robi łomot jak jumbo-jet przy nawet znikomej mocy.

Nasze Car Audio
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpień 23, 2007, 22:29:45 pm »

Cycu_E30

  • Gość
jaką skrzynie masz na mysli  :?:  :mrgreen:

Nasze Car Audio
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpień 24, 2007, 08:03:04 am »

e_gregor

  • Gość
Naturalnie chodziło mi o bandpass ;) Nie mów że już masz takową? Kiedyskumpal pożyczył mi takie cos na próbę jak sie przymierzałem do CA i nie miałem jeszcze wzmachola. Podłaczyłem to zamiast jednego tylnego głosnika. Tak łomotało że podłoga łaskotała w stopy :D

Wasze Car Audio
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpień 24, 2007, 08:03:05 am »

vdo77

  • Gość
Witam
Ci co byli w tym roku w Czerniewicach wiedzą ze mam instalacje stworzoną na 3 wzmacniaczach. Daje mi to swobode w konfigurowaniu podłączeń.
 2X16 cm będą podłączone w trybie zmostkowanym równolegle co daje mi obciążenie
2ohm na kanał a z tym wzmacniacz sobie spokojnie poradzi.
Zdradzę jeszcze tylko że wysokie tony zostaną zmienione na wyższą półkę i zestrojone ze zwrotnicą robioną na zamówienie a to tylko po to by móc w przyszłym roku startować w profesjonalnych zawodach CA.

Nasze Car Audio
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpień 24, 2007, 09:04:32 am »

Offline Mr.D

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1036
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + '99
vdo77 tylko pozbądź się rdzy żeby obciachu nie było i żeby nie zaczoł się na tych zawodach kruszyć  :P  :twisted:
"Cars have never been about brand association: it's about culture and expression. It's about the people, the scene, the community, and friends."   Mike Burroughs

"simple and clean look will never go out of style."    Elvis Skender

Nasze Car Audio
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpień 24, 2007, 10:42:29 am »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2283
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
no faktycznie łączenie równoległe głośników do impedancji 2 omów to świetny sposób na zamianę mocy w ciepło na wzmacniaczu i usmażenie końcówy mocy.

Nie lepiej poświęcić do tego celu 1 wzmacniacz i dać z 1 wyjścia RCA w radiu na 4X we wzmacniaczu na drzwi? :wink:
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Nasze Car Audio
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpień 24, 2007, 12:46:18 pm »

Offline Mr.D

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1036
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + '99
Paczka przyszła więc w najbliższym czasie będe walczyć :D
"Cars have never been about brand association: it's about culture and expression. It's about the people, the scene, the community, and friends."   Mike Burroughs

"simple and clean look will never go out of style."    Elvis Skender

Wasze Car Audio
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpień 24, 2007, 14:10:24 pm »

vdo77

  • Gość
Własnie wstąpiłem na wojenną ścieżkę z rudą i pókim żyw to jej nie odpuszczę.
Kolega Maras dopełni tylko dzieła po zakończeniu walk.

Co to obawy o usmażenie wzmacniacza.
Nie mam sie czego bać bo wiem do czego jest zdolny mój sprzęt. Bez stresowo  wytrzymuje stałe obciążenie 2ohm  a pozatym nie mam jakiegoś chińskiego dziadostwa
które jak tylko sie mocniej zaczyna grać to albo nie wydala albo mamy obawę że zaraz może sie coś spalić lub zapalić.

Nasze Car Audio
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpień 24, 2007, 14:30:59 pm »

Cycu_E30

  • Gość
Mr.D, ten blaupunkt jest dobry w swojej cenie,furrory nie robi - wierz mi, mialem do wyboru to infinity lub 2xte blaupunkty .........

Nasze Car Audio
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpień 24, 2007, 15:02:54 pm »

Offline Mr.D

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1036
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + '99
CyCu, Infinity to spore koszty a mnie nie stać na wielkie wydatki, wg. Krzyśka będzie ładnie grać, widziałem się z nim wczoraj i troche sobie pogadaliśmy.

Zresztą to bydle ledwo mieści mi się do bagażnika :lol:
"Cars have never been about brand association: it's about culture and expression. It's about the people, the scene, the community, and friends."   Mike Burroughs

"simple and clean look will never go out of style."    Elvis Skender

Nasze Car Audio
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpień 24, 2007, 15:55:36 pm »

Cycu_E30

  • Gość
Mr.D, zgadzam się, dlatego napisalem W SWOJEJ CENIE JEST TO BARDZO DOBRY (o ile nie najlepszyz mozliwych) wybór  :) , nie chcialem Cię urazic bowiem sam często miewam taką sytuacje finansową, to swoje kupilem dlatego ze pracuję na wakacjach (poszedlem do pracy TYLKO po to by zarobione pieniadze wlozyc w auto... to sie nazywa miłosc ,nie?:D)

Nasze Car Audio
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpień 24, 2007, 16:20:53 pm »

Offline Mr.D

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1036
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + '99
To jest prawdziwa, bezgraniczna miłość i oddanie dla ukochanego autka :D Też tak mam :mrgreen:
"Cars have never been about brand association: it's about culture and expression. It's about the people, the scene, the community, and friends."   Mike Burroughs

"simple and clean look will never go out of style."    Elvis Skender

Re: Wasze Car Audio
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpień 24, 2007, 17:57:32 pm »

Michal

  • Gość
Cytat: "vdo77"

2X16 cm będą podłączone w trybie zmostkowanym równolegle co daje mi obciążenie
2ohm na kanał a z tym wzmacniacz sobie spokojnie poradzi.

Kanały wzmacniacza zmostkujesz ?
Cytat: "vdo77"
Zdradzę jeszcze tylko że wysokie tony zostaną zmienione na wyższą półkę i zestrojone ze zwrotnicą robioną na zamówienie a to tylko po to by móc w przyszłym roku startować w profesjonalnych zawodach CA.

 Jeszcze będziesz musiał wymyć silnik szczoteczką do zębów, wszystkie przewody w peszel i co 10 cm na stałe do nadwozia, wszystkie bezpieczniki w przepisowych odległościach, obicie zabudowy zgodne z wystrojem samochodu (albo i nie zależy jak sędzia leży) no i przedewszystkim   odwrócić uwagę sędziego od tego że przyjechałeś polonezem.

Nasze Car Audio
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpień 24, 2007, 19:09:21 pm »

Offline brudny#1924

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 854
  • Płeć: Mężczyzna
  • Grzegorz
    • Fiat 125p 1.5c 1987 Volvo V70 2.4T 2001
zaleciało mi tu lekką dyskryminacją  :|
"wtedy stworzył Bóg FSO i zobaczył,że jest dobre":D
Cytat: Zoltan#1930
O!jest Ten Co Śpi Na Stojąco :)
Fiat 125p 1.5c 1987
Volvo V70 2.4T 2001
Peugeot 508 2.0 2013
Peugeot 308 2.0 2015

Wasze Car Audio
« Odpowiedź #75 dnia: Sierpień 24, 2007, 19:42:53 pm »

vdo77

  • Gość
Panie MICHAL
Gdybyś choć raz w życiu był na profesjonalnych zawodach car audio to wiedział byś ze to w jakim samochodzie zrobiona jest zabudowa jest najmniej ważne. Instalacja musi być przemyślana bezpieczna współgrająca z samochodem i jego charakterem.
Natomiast to jak gra dana instalacja w samochodzie jest całkiem inną sprawą.
Start w zawodach oczywiście wiąże sie z odpowiednim przygotowaniem samochodu do prezentacji.
Zaczynając budowę audio u siebie w polonezie nie robiłem tego na zasadzie że kupuję kabelki z zestawu sprzedawanego na allegro za ok. 100zł bo szkoda było mi na to dziadostwo tracić kasy.
Przewody 21mm2 w peszlach wszystko zabezpieczone bezpiecznikami i przymocowane do nadwozia. To samo dotyczy sie przewodów sygnałowych jak i głośnikowych.
Zaczynając zabawę z CA na początku podstawą było kupić coś raz a dobrze bo później zwróci mi się to z nawiązką.

Nasze Car Audio
« Odpowiedź #76 dnia: Sierpień 24, 2007, 21:11:40 pm »

Offline BARTEK1925

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 4230
  • Płeć: Mężczyzna
  • 000086
    • Laguna I kombi 1.8 + sekwencja 2000 r.
Moim zdaniem, poza prawidłowo wykonaną instalacją, warto jest pojechać na zawody autem zadbanym, bez purchli toczącej wiele poldków rdzy. Taki zadbany polonez na pewno zrobi lepsze wrażenie na sędziach i konkurentach (ładnie gra i taki zadbany :wink: ).
Paździoch 2.0 OHC ford 1990 r - 2003/2016 r. auto odjechało 14.05.2016 do nowego domu.
A codziennie granatowe Mondeo kombi MK1 1.6 + LPG - zwany też czołgiem-sprzedany wrzesień 2017
Obecnie: Laguna 2000 r. kombi 1.8 + sekwencja
             Berlingo 2008 r. I lift 1.6 + sekwencja

Nasze Car Audio
« Odpowiedź #77 dnia: Sierpień 24, 2007, 21:19:19 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2283
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
przewody 21 mm2 a są takie bo jak w życiu 10 lat  elektryka takiego przekroju na oczy nie widziałem jeszcze do tego linka cos podobnego  czyżby na zamówienie?
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Wasze Car Audio
« Odpowiedź #78 dnia: Sierpień 25, 2007, 09:24:35 am »

vdo77

  • Gość
http://www.caliber.nl/product_info.php?cPath=36_45_56&products_id=106 zasila system przedni
Zasilanie sekcji basowej
http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id=2,51,103&kid=103&pid=381

Jest różnica między kablami stosowanym w audio a w elektryce (wymiary, materiał, rodzaj izolacji)

Nasze Car Audio
« Odpowiedź #79 dnia: Sierpień 25, 2007, 13:11:38 pm »

Michal

  • Gość
vdo77 Jesteś pewien że nie startowałem w zawodach organizowanych przez PASCA, a może startowałem i przez kilka lat zdobyłem doświadczenie startując w zawodach Sound Off i Db Drag, nie pisze bajek tylko fakty o tym co się dzieje na zawodach, poczytaj regulamin zawodów i dowiesz sie, że czeka Cię rozbieranie samochodu i ponowny montaż kabli zgodnie z przepisami ( np czy bezpiecznik od radia zamontowany jest w odpowiedniej odległości i czy dojście do niego zajmuje mniej niż kilka sekund ) nie zapomnij nakręcić filmu z przebiegu montażu, to będziesz miał pare punktów więcej. Startowałem polonezem i uwierzcie mi widać po sędziach jak podchodzą do odsłuchu w polonezie albo do klimatyzowanego nowego mercedesa.