Autor Wątek: nasze komputery.  (Przeczytany 141563 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

nasze komputery.
« Odpowiedź #80 dnia: Maj 24, 2008, 18:36:03 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Ja tylko zaproponowałem rozwiązanie, bo anteny telewizyjne prawie wszędzie są.

Ja na Twoim miejscu poszukałbym druta, powyginał, podłączył na styk do karty i zobaczył jaki będzie efekt. A jak nie zadziała, to kupić antenkę, ale cudów bym nie oczekiwał bo te antenki to może mają 1/4 obiecywanego zysku.

nasze komputery.
« Odpowiedź #81 dnia: Maj 24, 2008, 19:26:55 pm »

Offline Daro

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 354
utek, szczerze co myślisz o  TEJ antenie. Na ile będzie lepsza od tej oryginalnej małej.
Wlasnie owinąlem drutem miedzianym małą, wystawiłe mna parapet i od 2 godzin mam net :) ciekawę jak długo.

utek, jeszcze raz wielkie dzięki za zainteresowanie tematem i rzeczowe odpowiedzi.
niech Ci Bóg wynagrodzi  w dzieciach ( jakościowo :) )
były:
>plus '97
>125p '78/'82
>caro 96
jest: Power of Dreams

nasze komputery.
« Odpowiedź #82 dnia: Maj 24, 2008, 19:42:43 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Lepsza to może i będzie, ale może równie dobrze lub nawet lepiej działać kawał druta. Kiedyś korzystałem z podobnego panelu i w sumie net działał. Ale przesiadłem się na własnej roboty yagi i działa dużo lepiej.

Tu  KLIK    możesz uzyskać więcej informacji. Poznasz też więcej opinii na temat allegrowych anten. Czasami można podobno trafić na coś, co po przystępnej cenie zaoferuje przyzwoite możliwości.

[ Dodano: 2008-05-24, 19:47 ]
Przykładowa allegrowa antena rozebrana przez użytkownika forum wifi

nasze komputery.
« Odpowiedź #83 dnia: Lipiec 10, 2008, 08:04:39 am »

Offline Daro

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 354
witam ponownie :)

Tym razem potrzebuję plików oryginalnej dyskietki startowej pod win 98 lub Me po polsku. Zachciałlo mi sie bawić pod DOSem a moja dyskietka z upływem lat niestety odmówiła współpracy :( Chodzi mi o dyskietkę, na której oprócz plików startowych będą dodatkowe narzedzia takie jak np. FDISK
będe bardzo wdzięczny :)

Ps. co do anteny.... nie kupiłem żadnej :) zrobiłem coś ala dipol i zamontowałem na oryginalnej antenie i dizała :) ponad miesiąc :)
były:
>plus '97
>125p '78/'82
>caro 96
jest: Power of Dreams

nasze komputery.
« Odpowiedź #84 dnia: Lipiec 10, 2008, 08:59:14 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Znajdziesz TUTAJ

nasze komputery.
« Odpowiedź #85 dnia: Lipiec 16, 2008, 22:17:17 pm »

Offline Daro

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 354
dźięki. przyda sie na przyszłośc. udalo mi sie dorwać orygianlną płytkę win 98se i z niej w dosie odpaliłem :)
były:
>plus '97
>125p '78/'82
>caro 96
jest: Power of Dreams

nasze komputery.
« Odpowiedź #86 dnia: Sierpień 17, 2008, 20:34:11 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
podciągam do góry
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

nasze komputery.
« Odpowiedź #87 dnia: Sierpień 17, 2008, 20:44:42 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Bo Daro, w Shoutboxie dzisiaj o to poprosił.
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

nasze komputery.
« Odpowiedź #88 dnia: Sierpień 17, 2008, 20:55:05 pm »

Grzesiek

  • Gość
No to i ja się pochwale
2,50ghz Atlon 2600xp+
2gb ramu
512mega ati radeon 3650 silnet agp x8
dysk 40gb
napędu brak

nasze komputery.
« Odpowiedź #89 dnia: Sierpień 17, 2008, 21:00:13 pm »

Offline Daro

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 354
robie nowego posta :)

wita ponownie użytkownik WIFI :)

tym razem chodzi o AIRCRACKa... Ktoś może używał?
W zestawiniu WIN XP SP2 + EDIMAX 7318usg airodump
wyskakuje komunikat
Cytuj (zaznaczone)
FATAL: failed to set the wireless chanel, is something wrong with the card?
Also make sure you have installed the correct driver


Jaki sterownik, ewentualnie jak postępowąć aby poszlo?
Z góry dzieki :)

PS ajk#1212, Przepraszam ale to jedyny sposób by nie zakładać nowego tematu a być zauważonym
były:
>plus '97
>125p '78/'82
>caro 96
jest: Power of Dreams

nasze komputery.
« Odpowiedź #90 dnia: Sierpień 20, 2008, 22:47:52 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Widzę ze chcesz się wpiąć w sieć.

tu znajdziesz większość odpowiedzi na pytania

nasze komputery.
« Odpowiedź #91 dnia: Listopad 01, 2008, 16:56:59 pm »

Offline Mynx

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 168
Odkopuję temat....ponieważ doszedłem do wniosku, że czas na zmiany :wink:  Otóż, obecnie posiadam Celerona 1.7 GHz, z kartą GeForce MX, dysk 40 Gb - jednym słowem trochę zabytek. Z tym, że jestem bardzo z niego zadowolony. Co jakiś czas sadzam od nowa Windowsa i lata dalej. Nie gram w najnowsze gry, używam go głównie do filmów, komunikacji, netu i programów takich jak AutoCad, Visual Basic. Problem w tym, że zaczynam się nie mieścić na dysku, brak nagrywarki dvd zaczyna mnie irytować itp. Nie potrzebuje super extra sprzętu z procesorem 8 Giga i najnowszą kartą graficzną. Chcę stabilny sprzęt, niezawodny, do 800 zł. Na allegro widziałem jakieś Pentium 4 (3.06 Ghz) ze sporym dyskiem (300 Gb) i wystarczającą grafiką za jakieś 600- 700 zł, nówka. Warto takie coś kupić? Słyszałem, że Pentium są stabilniejsze i bardziej niezawodne niż AMD
taki
Polonez - just drive and relax....

www.histmag.org - portal nie tylko dla humanistów

nasze komputery.
« Odpowiedź #92 dnia: Listopad 01, 2008, 17:25:37 pm »

Ntav

  • Gość
Jeżeli chcesz coś lepszego, to samemu poskładać, najlepiej jak byś napisał na tym forum w odpowiednim dziale : http://forum.dobreprogramy.pl/

Ja również na tym forum z chłopakami składałem kompa, wydałem na początku czerwca coś koło 3,5 tyś zł, no ale większość części użytych na tą skrzynkę, dalej nie opadło mocno z cen.
Zagadaj z nimi, coś na pewno doradzą.

Zestaw z linku nawet nawet, jeszcze 3 lata temu takie coś było full wypasem, bo moja stara skrzynka identyko parametry.
Ale wolał bym kupić jakiś normalny zasilacz i pamięć ram niż co jest w zestawie :(

To tylko moje sugestie, nie musisz się nimi kierować....

Ps. Procesory Pentium IV oraz Grafika GeForce 8500GT dobrze znoszą podkręcanie, lecz trzeba im zapewnić dobre chłodzenie.

nasze komputery.
« Odpowiedź #93 dnia: Listopad 01, 2008, 17:32:12 pm »

Offline Mynx

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 168
Cóż, ja sam nie poradzę sobie ze złożeniem kompa (o podkręcaniu nawet nie wspominam :roll: ). A co nienormalnego jest w tym ramie i zasilaczu?
Polonez - just drive and relax....

www.histmag.org - portal nie tylko dla humanistów

nasze komputery.
« Odpowiedź #94 dnia: Listopad 01, 2008, 18:30:34 pm »

Ntav

  • Gość
Mówiąc w prost niefajne w zasilaczu i ramach jest to, że to firma "Krzak" jak to się mówi "firma Krzak, krzak się wyrwie i po firmie" Nie mam ufności coś do nie markowych zasilaczy i pamięci Ram, po spaleniu 3 zasilaczy i 2 kompletów Ramów w starym kompie. Dopiero gdy nabyłem zasilacz Chieftec oraz pamięci Ram Geil problemy znikły, obecnie komputer chodzi czasem do stawiania serwera Counter Strike, ale te produkty przeżyły już Kartę Graficzną (ATi Radeon 9550) Płytę Asusa, model nie pamiętam, i 2 procesory (jeden Pentium IV 3,06GHz, a drugi Celeron 2,66GHz, jeżeli mnie pamięć nie myli).

Do złożenia kompa, można wynająć informatyka, który przyjedzie do Ciebie do chaty, pobawi się z tym około godziny + instalacja systemu, sterowników itp. Zapłacisz mu 100zł - 150zł i Pan pójdzie szczęśliwy.

Tak ogółem moc zasilacza 350W nie należy do średniej klasy  :roll:

nasze komputery.
« Odpowiedź #95 dnia: Listopad 01, 2008, 18:58:03 pm »

marcij

  • Gość
A ja bym na Twoim miejscu wogole nie wymienial komputera. Z tego co piszesz to do Twoich potrzeb jest wystarczajacy (no nie wiem jak jest z zapotrzebowaniami auto-cada). Skoro jestes z niego zadowolony to nie widze sensu wymiany na nowy. Wtedy i tak wiekszosc mocy obliczeniowych bedzie niewykorzystana. Wystarczy dokupic dysk (250GB dobrej firmy ponizej 200 zl), nagrywarke(ponizej 100 zl) , ewentualnie jeszcze troche ramu , jesli masz nieduzo i bedzie smigal.

Dla przykladu powiem Ci , ze ja mam dwa rdzenie po 2GHz, a i tak przez wiekszosc czasu sa przez system dynamicznie ograniczone do 800 MHz, dla oszczednosci pradu, bo nie ma zapotrzebowania na wiecej.

Etid: A co do skladania tego wszystkiego , to ze tak powiem filozofia to nie jest , i mysle ze bez problemu znajdziesz kumpla , ktory w godzinke Ci wszystko zrobi.

nasze komputery.
« Odpowiedź #96 dnia: Listopad 01, 2008, 19:29:42 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
marcij, Do AutoCada też wystarczy. Ba - SolidWorks i ProE też śmiga. Ja mam 1,5 GHz i świetnie sobie radzi. Musiałem tylko dać mu 2 GB pamięci ram. Chyba, że ten RAM musiałbyś kupić i do tego duży twardy dysk to się może zrobić spokojnie pół albo więcej ceny. Chociaż wg mnie do takich zastosowań zostawiłbym te 40 GB jako "systemowy" a za nieduże pieniądze można kupioć przenośny na USB. I nagrywarka też już niepotrzebna do DVD wtedy.
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

nasze komputery.
« Odpowiedź #97 dnia: Listopad 01, 2008, 19:31:33 pm »

nasze komputery.
« Odpowiedź #98 dnia: Listopad 01, 2008, 19:49:52 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2606
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
Mynx. ja, zanim zwróciłem się o pomoc ( i założyłem ten temat ) na forum PTK, też obejrzałem wiele forów komputerowych. dla większości użytkowników tamtych forów, komputer stał się celem samym w sobie- służy do podkręcania, podświetlania i badania temperatury w swoim wnętrzu. krótko mówiąc, bez migającego wentylatora, chłodzenia cieczą i 3 termometrów nie ma prawa działać! no i cena jego musi być odpowiednio wysoka. przeczytaj temat od początku- otrzymasz wiele odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, ja skorzystałem z wiedzy, umiejętności i możliwości kol. Utek i jestem zadowolony. komputer mam wypasiony i za ceną niższą o połowę od sklepowej.
moje wiadomości też nie są wielkie i ograniczają się do umiejętności złożenia wszystkiego do kupy.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

nasze komputery.
« Odpowiedź #99 dnia: Listopad 01, 2008, 20:35:10 pm »

Offline Mynx

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 168
Szczerze mówiąc to macie sporo racji. Może nie warto od razu szukać nowego. W sumie, to od pewnego czasu stoi u mnie w domu komp, którego przytargałem z biura, bo szef w przypływie agresji chciał go na śmietnik wynieść. Nie pozwoliłem, więc kazał mi go zabierać :P Ma płytę MSI, procesor Pentium 4, spory dysk i jedną wadę - ciągle się psuje :roll:  Kolejne serwisy wgrywają nowe Windowsy a jego nadal coś boli. Mianowicie - wiesza się już przy uruchamianiu Windowsa. Jak już jakimś cudem się uruchomi, to zawiesza się po około 5 minutach, albo robi się czarny ekran. Warczy też przy uruchamianiu. Płyta główna i procek są po wymianie.... tak samo jak karta graficzna. Jakby ktoś raczył podpowiedzieć co z nim może być nie tak, byłbym wielce zobowiązany no i może bym go reanimował i z radością używał. Sam na nim sporo pracowałem i do moich potrzeb byłby idealny. Może to pamięć? :? Albo coś z zasilaniem? Stawiałbym na usterkę mechaniczną. Bo Windows był już wgrywany dużo razy a to nic nie zmieniało
Polonez - just drive and relax....

www.histmag.org - portal nie tylko dla humanistów