Autor Wątek: Abimex - komputer i problemy z odbrotami  (Przeczytany 1252 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Abimex - komputer i problemy z odbrotami
« dnia: Październik 23, 2007, 08:44:08 am »

kedar33

  • Gość
Witam wszystkich

pisałem o tym na "silniku" ale temat chyba bliższy w sumie "elektryce".
Atu 97 1.6 Abimex. Odpala ładnie, na postoju silnik pracuje idealnie, trzyma obroty itd. Ruszamy i ... dupcia. Nie wchodzi na obroty, trochę "rwie" i się dusi. Na poziom 3000 wchodzi wolno, po pulsacyjnym dodawaniu gazu i powyżej tych obrotów idzie dość dobrze z tym, że po chwili jazdy na tych obrotach zaczyna się dusić i znów trzeba "pompować". Cisnienie w cylindrach bdb, luzy wyregulowane bdb, sprawdzałem lewe powietrze i wwszystko szczelne. Wymieniłem moduł zapłonu z cewkami na inny i wszystko bez zmian. Komputer reaguje kodem błędu na odłączenie MAP i czujnika temp. w kolektorze dolotowym, nie reaguje kodem na odłączenie (wyciągnięta wtyczka) lambdy, czujnika prędkości jazdy (nie połozenia wału!) i czujnika połozenia przepustnicy. Nie ma róznicy czy silnik jest zimny czy ciepły. Silnik krokowy b. jałowego sprawny. CO JEST GRANE ??!! Z tego wszystkiego wychodzi że to komputer ale nie ma kodów błędów z serii 50 i dalej. Czy komp potrafi sie spierdzielić w taki sposób, że nie jest sie w stanie sam diagnozować jak i nie diagnozuje części czujników ?
Może jeszcze jakieś pomysły?

Abimex - komputer i problemy z odbrotami
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 23, 2007, 18:57:29 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
A przewody WN to ty sprawdziles ?

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Abimex - komputer i problemy z odbrotami
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 23, 2007, 20:33:01 pm »

Offline święty

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1161
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez S1600 powerd by LANCIA 1.6 16v EFI
    • http://www.kswiecicki.prospect.pl
Sprawdź pompę paliwa, może masz zatkany filtr paliwa - sprawdź czy dochodzi paliwo i pod jakim cisnieniem.
"jest ryzyko , jest zabawa"

Abimex - komputer i problemy z odbrotami
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 23, 2007, 20:35:41 pm »

pawelo220v

  • Gość
A razem z przewodami świece bo mogły sie juz wypalic, czy to szarpanie na gazie czy benzynie?

Abimex - komputer i problemy z odbrotami
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 23, 2007, 22:12:43 pm »

karas5555

  • Gość
Cytat: "święty"
Sprawdź pompę paliwa, może masz zatkany filtr paliwa - sprawdź czy dochodzi paliwo i pod jakim cisnieniem.


Dołączam się do tego postu. Na 95% to pompa paliwa. Też miałem taki problem i okazało się że to właśnie pompa. Po wymianie wszystko działa jak powinno

Abimex - komputer i problemy z odbrotami
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 24, 2007, 22:03:27 pm »

rdt

  • Gość
najpierw odpowiedz czy na benzynie i gazie to samo sie dzieje - o ile masz gaz bo w profilu nie widzę o tym informacji -
na pewno komp potrafi sie tak zepsuć jak opisałeś ale szczerze mówiąc wątpię czy to jest przyczyną
co do pompy paliwa - czasem sama pompa jest ok a po prostu parcieje wężyk wewnątrz baku

Abimex - komputer i problemy z odbrotami
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 26, 2007, 20:01:12 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Cytuj (zaznaczone)

po prostu parcieje wężyk wewnątrz baku

Jaki wężyk ? To w Abimexie są jakieś wezyki w baku ?

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...