Autor Wątek: Opony Bieżnikowane  (Przeczytany 14216 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Opony Bieżnikowane
« dnia: Listopad 24, 2007, 20:40:59 pm »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3413
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
Witam, czy macie jakieś doświadczenia z oponami bieżnikowanymi?
Przeglądam allegro i cenowo nieźle się to prezentuje, sprzedawcy dodają pisemną roczną gwarancję. Nie stać mnie na opony nowe, w grę wchodzą jedynie bieżniki albo używki. Używaną oponę (14") znanej firmy w W-wie można kupić w granicach 70/80zł. Cholera wie ile ma przejechane w jakich warunkach itp. Za bieżniki (z allegro wraz z dostawą) w przeliczeniu na sztukę muszę dać ~100zeta.
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

Opony Bieżnikowane
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 24, 2007, 23:42:35 pm »

karol-1987

  • Gość
a jakie opony potrzebujesz, zimowe czy letnie? nie obrażając, jeśli Cie nie stać na dwa komplety polecam kupić nowe dębica navigator 2 które są oponami wielosezonowymi (polnez pojedzie na wielosezonówkach w mocną zime da sę radę) i mają dobrą cenę, ludzie sobie je chwalą, a cene wynosi niecale 140zł za sztuke.
polecam sklep http://www.netcar.pl/ nie raz tu kupowałem, mega profesjonalnie i co najwazniejsze OPONY NOWE i DOSTAWA ZA FREE wprost pod drzwi do Twojego domu

Opony Bieżnikowane
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 25, 2007, 00:00:27 am »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3413
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
karol-1987 pytalem się o doświadczenia z bieżnikowanymi oponami a nie o to czy lepsze całoroczne..  :roll: Na wiosne kupuję alu i jakieś nowe opony renomowanej firmy. Zimą relatywnie nie będzie auto dużo jeżdżone i raczej nie z mega wielkimi predkościami dlatego jeśli tak można to ująć szkoda mi wydawać po 150/180 czy nawet więcej kasy na oponę gdy max w sezonie będę robił ~4kkm. Za niespełna 100 zeta mam "nowy" bieżnik z gwarancją roczną/1,5roku.
Jedynie chcę poznać Wasze doświadczenia w użytkowaniu takich opon.
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

Opony Bieżnikowane
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 25, 2007, 00:09:52 am »

Offline Brysiek#1957

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1047
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zostań ninja
    • Borek 87' X20SED, Atu+00'GSI, S210 e430 4Matic
wolałbym kupić dobre używki niż bieżnikowane
nigdy nie wiadomo jakiej gumy użyto do nalewki i czy się  nie rozwarstwi
Pozdrawiam Dominik
www.youtube.com/user/brysiekFSO
Cytat: dr. Grejfrut
.... jedynie słuszne dogmatyczne gadki zachowaj na czas zatwardzenia...

Opony Bieżnikowane
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 25, 2007, 01:18:07 am »

vox+241

  • Gość
ja czytałem że były akcje że nagle bieżnik się odrywał więc niezbyt bezpieczne- chyba lepiej używki

Opony Bieżnikowane
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 25, 2007, 08:58:10 am »

Offline Dimmu_

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 129
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN 1983
    • CzyszczenieAuta - Kompleksowa Kosmetyka Samochodowa
Znajomy kupił nie dawno bieżniki na zimę. Gdy przyjechał pierwszy raz na nich do roboty, obejrzałem z ciekawości jak to wygląda. Stwierdziłem ze spoko, bieznik wysoki, fajna solidna kostka. Po miesiącu jazdy(1000km!! - gość mało jeździ) z opon nic nie zostało. Czoło opony starło się do drutów.

Opony Bieżnikowane
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 25, 2007, 09:05:19 am »

Cycu_E30

  • Gość
mam kupione bieznikowane "nowe" z allegro, zimowki, rozmiar 195/60 R14, na przodzie



I NIGDY SIE NIE ZGODZE ZE WSZYSTKIE BIEZNIKOWANE SA DO D....Y

oto moje argumenty:
-szalałem na nich na zlocie,minimalnie sie przytarły na rantach,ale kazda opona przy takiej jezdzie dostawala u mnie w dupe takze nic takiego
-zrobilem 1500km i jakos w niektorych miejscach są jeszcze koncóweczki po lamelkach (szybko sie scieraja  :lol:  :lol:  :lol: bueheheh)
-jezdzilem na sniegu na nich,jak popadalo tak na kilka dni w zeszlym tygodniu (mieszkam w terenie górzystym wiec u mnie bylo wiecej) i mialem porównanie z Dębica frigo z poloneza - nie blokują sie tak szybko,i lepiej sie trzymaja,ale nie bede ich az tak zachwalał,moze dlatego ze bieznika maja naprawde w ciul
-jechalem na nich 195km/h (bo nie bylo pelnego 200,a indeks predkosci 180km/h) na zlot, i jakos nadal tutaj jestem i moge pisac prawda? wiec to chyba swiadczy o przesadzie niektorych uzytkownikow

[ Dodano: 2007-11-25, 09:07 ]
Jimmo,jak chcesz to podam Ci na priv nick kolesia z allegro,naprawde solidna firma  :) na drugi dzien przyjechal kurier z oponami

dzisiaj moze bede w garazu (autko zapada w sen zimowy hehe) to zrobie ich fotki

Opony Bieżnikowane
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 25, 2007, 09:24:08 am »

Buton

  • Gość
Przejeździłem jedną zimę z nalewkami firmy Rigdon na tyle. Na śniegu super, na mokrym i suchym asfalcie dobrze. Zużywały się jak normalne opony. Z wyważeniem kół nie było problemów. Myślę Jimo, że dobre nalewki to dobry wybór na zimę.
Ja zastanawiam się nad nalewkami Markgum na lato.

Opony Bieżnikowane
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 25, 2007, 10:31:18 am »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3413
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
Ja zastanawiam się nad ofertą tego człowieka:
http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=2398435
lub:
http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3223003&order=p&gr_id=18781
Cenowo poszukuję do 100zeta.
Mam jeszcze jedno pytanie, wsadzę w nadkole rozmiar 165/70/14?

Dimmu_,  czy Twój znajomy nie próbował reklamować opony?
CyCu, bardzo chętnie obejrzę foty Twoich opon, po tych testach ;)
Brysiek, sprzedawcy niby ogłaszają, że mieszanka jest dobrana w sposób właściwy zapewniający bdb właściwości trakcyjne. Fabryki tłuką tego od groma i ciut ciut więc gdy dają na wyrób roczną (gdzieniegdzie 1,5r.) gwarancję to chyba lipy nie powinno być. Oczywiście trzeba przyjąć, że w pewnym stopniu jest gdzieś chwyt marketingowy użyty, ale chyba nie jest ściema w 100%.
vox#241, wczoraj czytałem to: http://forum.vectraklub.pl/index.php?showtopic=30031  :|
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

Opony Bieżnikowane
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 25, 2007, 10:32:44 am »

Cycu_E30

  • Gość
Buton, ja mam markgum-y wlasnie na zime, moim zdaniem porządna firma  :)

[ Dodano: 2007-11-25, 10:37 ]
jimo#1921, 1500km i jazda po lotnisku w bardzo ciezkich warunkach,co poniektorzy wiedza jak bardzo zuzywaja sie ranty opon przy ciągłym skrecaniu,lataniu bokami itd  :)

oto krótki wycinek z tego co one przeszly:
http://pl.youtube.com/watch?v=7m3lrbFbTjw
http://pl.youtube.com/watch?v=Xwouq9af6O4
http://pl.youtube.com/watch?v=M8sT8D9SbgY

 :)

Opony Bieżnikowane
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 25, 2007, 10:50:00 am »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3413
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
CyCu Ty masz takie laćki rozumiem: http://www.allegro.pl/item260797416_260797416.html? Wrzucaj fotki :].
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

Opony Bieżnikowane
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 25, 2007, 10:51:27 am »

Cycu_E30

  • Gość
tak,to te same
fotki wrzuce za godzinke,dwie, wlasnie jade do mojego Kochanie  :mrgreen: przykryc ją czyms w garazu to fotki porobie

Opony Bieżnikowane
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 25, 2007, 12:47:14 pm »

Offline davit

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 220
Jeżeli chodzi o opony bieżnikowane to wszystko zależy jak sie trafi, jeden pojeździ ze dwa lata a drugiemu rozklei sie bieżnik po miesiącu jazdy. Ja miałem kiedyś u siebie założone opony bieżnikowane i to nie u nas tylko w niemczech z TUVem i po trzech miesiącach odkleił się bieżnik i nadawała sie jedynie do śmieci. Jak któryś ma jeszcze nie założone opony biueżnikowane to niech spojrzy w środek opony wtedy widać że mimo że wszystkie 4 mają taki sam bieżnik to jest to zupełnie inna opona. Według mnie auto nie będzie sie normalnie zachowywać jeżeli jedna opona to będzie stary Michelin który jest bardzo miekki a druga to będzie powiedzmy Bridgestone który to znowu jest bardzo twardy, poza tym nigdy nie wiesz z którego roku jest tak naprawde opona a jeszcze jak jedna nalewka to będzie zima a druga lato to już jest wogule fajnie.
Ja już nigdy w życiu nie założe żadnej nalewki, zresztą pracuje w zakładzie wulkanizacyjnym więc mam z tym do czynienia są różne przypadki z nalewkami.
Fiat 125p DOHC
Audi S4 C4 2.2 turbo

Chciałbym umrzeć tak jak mój dziadek w kapciach przed telewizorem a nie tak jak jego pasażerowie krzycząc.

Opony Bieżnikowane
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 25, 2007, 13:24:57 pm »

e_gregor

  • Gość
Mi tam bieżnikownie kojarzy się z druciarstwem. Najlepiej kupić nowe opny i albo nimi długo się cieszyc albo po kilku sezonach dobrze sprzedać. Jak już ktoś chce taniej a ma mało jeździc to chyba lepsze będąuzywki. Niestety z oponami to nie jest jak z autami. Bo bieżnikowane i używane opony są niewiele tańsze niż nowe (auta po remoncie i używane sporo wyeksploatowane dużo tańsze niż nowe)

[ Dodano: 2007-11-25, 13:27 ]
Poza tym wydaje mi się że zmiana opon na nowe co 3 lata wyjdzie taniej niż jazda na bieznikowanych czy używkach. Oczywiście jeśli ktoś nie pali gum i po tych trzech latach opona nadal ma dobry bieżnik i można ja całkiem drogo sprzedać. Używki czasem ledwo sezon wytrzymują, no chyba że ktoś trafi coś na prawdę dobrego. Niestety guma z roku na rok twardnieje i bywa tak że opona z dobrym bieżnikiem niema już wcale przyczepności, zwłaszcza na mokrym.

Opony Bieżnikowane
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 25, 2007, 17:07:16 pm »

Offline Łukasz!842!

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 609
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO POLONEZ 2000/TC/MPI
    • http://www.fso.ptk.prv.pl
ja również co do nalewek mam mieszane uczucie niby nowy bieżnik ale stara opona to jak kupywanie kota w worku możesz jeździć i jeździć a można raz wyjechać i już nie wrócić Cycu ciesz się że nie strzeliła czy się nie rozwarstwiła bo gdyby to się stało to albo by cię tu nie było bądź byś był kaleką do końca życia jak dla mnie to trochę głupia oszczędność jak nie stać kogoś na nowe to już lepiej kupić używki na których widzisz w jakim stanie jest guma jakiego sa producenta i ile mają lat, niż kupić niby nową oponę ale z przebiegiem 70 tys. na dodatek nie wiesz czy to była opona hej do przodu czy markowy lider ja jak bym jeździłan takich oponach to przekraczając 100 miałby obawy  :?

Opony Bieżnikowane
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 25, 2007, 18:07:55 pm »

e_gregor

  • Gość
No to jest najwieksza wada bieżnikowanych. Wszystko może stac się z używana oponą. Jak się ją zabieżnikuje to oprócz tego że mamy starą uzywana niepewną oponę to jeszcze rzemieślniczo nałożony bieżnik który cholera wie jak starannie był zrobiony... Bieżnikowana to po prostu podwójne ryzyko w porównaniu do używanej opony.

Opony Bieżnikowane
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 25, 2007, 22:09:36 pm »

Offline Dimmu_

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 129
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN 1983
    • CzyszczenieAuta - Kompleksowa Kosmetyka Samochodowa
Cytat: "jimo#1921"
Dimmu_, czy Twój znajomy nie próbował reklamować opony?

Nie reklamował, bo akurat sprzedał samochód z tymi oponami.
Ten mój przykład nie jest regułą, ale trzeba uważać co i gdzie się kupuje.
Mój brat jeździ od dwóch miesięcy na bieżnikach i jak dotąd jest zadowolony.

Opony Bieżnikowane
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 25, 2007, 22:22:41 pm »

santi86

  • Gość
Dwa lata temu kupiłem poloneza z bieżnikowanymi oponami zimowymi, rok temu kupiłem 2 nowe tez bieżnikowane, jeżdżę czasami z prędkościami ponad 130km/h i nic sie złego z oponami nie dzieje.

Mam takie

Opony Bieżnikowane
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 26, 2007, 00:19:31 am »

marcij

  • Gość
Pracowalem na wulkanizacji , i gadalem na ten tamat z kumplem , ktory siedzi w temacie od wielu lat. Otoz oni biora bieznikowane opony z firmy bodajze wlasnie mark-gum i generalnie sa to dobre opony , mieli jednak w swojej ofercie kilka rozmiarow , ktore sie rozklejaly. Nie pamietam dokladnie od czego to zalezalo , ale bylo to kilka rozmiarow. Przyjechal tez do nas gosc z rozwalona opon , pojezdzil na niej rok i bieznik sie calkowicie odkleil. Nie pamietam jakiej firmy to byla opona , w kazdym razie jezdzila na tranzicie.

Opony Bieżnikowane
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 27, 2007, 10:34:00 am »

Offline Zoltan#1930

  • Administrator
  • Wiadomości: 3185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sport&Classic Workshop
technologia bieżnikowania opon zmieniła sie dużo w stosunku do poprzednich lat. nie jest to już zdzieranie szczotka na wiertarke starej gumy i w drewnianym szalunku odlewanie nowej.

wydaje mi sie ze kupno biezników od sprawdzonego producenta nie jest bardzo ryzykowne.

używki też dobre, ale tutaj wszystko zalezy od ceny, a raczej relacji cena/stan, bo jak sie dobrze poszuka to mozna znależc bardzo fajne tanie prawie-nie-używki. tylko że zimowe jak sie chce tanio to trzeba kupować na wiosne albo w lato. teraz to tną ile wlezie bo jak ktoś musi to i tak kupi.
Cytat: KGB
GAZ rzadzi ,GAZ radzi ,GAZ nigdy was nie zdradzi  :twisted:

Polski Fiat 1977r, Polonez 1600 L 1980r, Volvo 945 2300 GL 1992r, Mazda Bongo SD1D32 2200D->2000i 1994r, Iveco Daily Max 2800TD 1997r Chrysler Town&Country 3300 LX 2001r