Autor Wątek: Ile powinien palić Caro 1.6 gaznik ??  (Przeczytany 9815 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ile powinien palić Caro 1.6 gaznik ??
« dnia: Grudzień 25, 2007, 12:13:16 pm »

Barnii

  • Gość
Witam,

jestem tutaj nowy więc na samym początku chciałbym się przywitać  :wink:

Od jakiegoś czasu jestem szczęśliwym (?), no może prawie posiadaczem Polonezika Caro 1.6 na gaźniku z 1994 roku. Jest to instalacja I generacji. Po kupnie i zrobieniu małego remontu w końcu przyszedł czas na jazdę. Po pierwszych 200km przejechanych po mieście (Gliwice) się załamałem :( Polonezik spalił mi 18l/100km  gazu. Czy to jest normalne spalanie dla tego auta ?

Mam też jeszcze drugi problem, również z gazem. Auto przy panujących na dworze temperaturach odpala na gazie beż żadnego problemu, po krótkim rozgrzaniu trzyma również wolne obroty. Niby wszystko wygląda ze jest ok, jednak kilkakrotnie zdarzyło mu sie juz odwalić na ulicy "żabkę". Auto jedzie normalnie i nagle coś jakby go zatykało, jakby nie dostawał gazu (?), wystarczy wtedy wcisnąć sprzęgło, przegazować go i wszystko wraca do normy.  Czytałem troszkę po necie i wyczytałem, że może to być zatkany filtr gazu. Z tego co się dowiedziałem od poprzedniego właściciela to nigdy do nie wymieniał  :|  (a jeździł nim 4 lata... ). W czwartek jestem umówiony na wymian filtra i regulację gazu u gazownika. Jednak mam pytanie czy to pomoże ? Czy podejrzewacie może jeszcze coś innego co może być zepsute lub rozregulowane ?

Prosze o pomoc, bo przy takim spalaniu po mieście to sie nie da jezdzić...

Pozdrawiam,
Barnii

Ile powinien palić Caro 1.6 gaznik ??
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 25, 2007, 12:19:34 pm »

Offline Piotrek#1923

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 831
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO 1.4_1.6_1.8
Barnii Jakby Ci to powiedzieć. Ja jeżdze na samej benzynie i nie mam żadnych żabek. Co prawda pali mi coś około 12 litrów ale mam pewny samochód.

Co do Twojego spalania to możliwe, że albo dystrybutor na stacji Cie okłamał albo masz źle ustawiony gaz.
Chyba lepiej jest jak odpala sie na benzynie a później przełącza sie na gaz...

Niech sie wypowiedza bardziej doświadczeni użytkownicy  :)

Ile powinien palić Caro 1.6 gaznik ??
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 25, 2007, 12:28:34 pm »

Barnii

  • Gość
Z tym czy lepiej odpalać na bęzynie czy na gazie to zdania są podzielone. Jednak ja narazie nie mam wyboru bo mam dziurawy bak ;/ Dopóki nie zrobi się troszkę cieplej, żebym mógł wymienić bak to muszę jeździć tylko na gazie :/

Ile powinien palić Caro 1.6 gaznik ??
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 25, 2007, 12:42:47 pm »

Offline Piotrek#1923

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 831
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO 1.4_1.6_1.8
I jak wymienisz bak to moze Ci sie pojawić kolejny problem związany z pompa paliwa...

PS. Na forum gdzieś jest instrukcja jak wyregulować sobie gaz i zmniejszyć spalanie...

Ile powinien palić Caro 1.6 gaznik ??
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 25, 2007, 12:46:25 pm »

santi86

  • Gość
przed regulacja gazu wymień filtr powietrza, po regulacji powinno spalanie sie obniżyć, jesli nie to będziemy dalej myśleć, na razie wskazuje to na rozregulowany gaz. Po regulacji napisz efekty. Aha najlepiej tankuj na jednej stacji, ponieważ są różnice w ilości tankowanego gazu na różnych stacjach.
A co do zapalania na gazie: od 2 lat zapalam auto na gazie, po tyłku dostaje tylko parownik, a dokładnie membrany w nim.

Ile powinien palić Caro 1.6 gaznik ??
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 25, 2007, 12:58:50 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Jak nie jeździsz na paliwie to JAK NAJSZYBCIEJ NATYCHMIAST ! ODLACZ POMPE PALIWA BO JA SZLAG TRAFI !

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Ile powinien palić Caro 1.6 gaznik ??
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 25, 2007, 14:57:33 pm »

Offline BARTEK1925

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 4230
  • Płeć: Mężczyzna
  • 000086
    • Laguna I kombi 1.8 + sekwencja 2000 r.
proponuję od razu wymienić filtr powietrza i gazu, następnie rozgrzać auto, spuścić syfiozę z parownika, a potem pojechać na analizator i ustawić skład mieszanki gazowo-powietrznej. Dużo zależy również od stylu jazdy :!:
Paździoch 2.0 OHC ford 1990 r - 2003/2016 r. auto odjechało 14.05.2016 do nowego domu.
A codziennie granatowe Mondeo kombi MK1 1.6 + LPG - zwany też czołgiem-sprzedany wrzesień 2017
Obecnie: Laguna 2000 r. kombi 1.8 + sekwencja
             Berlingo 2008 r. I lift 1.6 + sekwencja

Ile powinien palić Caro 1.6 gaznik ??
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 25, 2007, 15:07:26 pm »

Offline Elwood#1887

  • Moderator
  • Wiadomości: 2725
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wujek Samo Zlo
Od silnika tez  :)  Przy moim trybie jazdy 1,6 ohv paliło wiecej niz 1,8 dohc. No fakt ze seria to nie byla.
18 litrów gazu to dla mnie jak najbardziej normalny wynik na 200 klocków, zwlaszcza zima z tym ze jest dosc duze przekłamanie na malych dystansach ! Najlepiej zebys zatankowal do pelna i wyjezdzil cała butle- to jest bardziej miarodajny pomiar. Po za tym skad wiesz ze licznik kilometrów nie klamie ? Moze poprzedni wlasciciel wymieni lmost kiedy sie posypał i wstawil inny? Wowczas moze sie okazac ze zamiast 200 robisz w rzeczywistosci 220 :)
Obecny park maszynowy :
Ford Granada 4.0 '82 "No replacement for displacement "
BMW E36 323ti  '98 No LPG
BMW E82 125i   '10 "Ferrero Rocher Złoty Miesiąc"& No LPG

Ile powinien palić Caro 1.6 gaznik ??
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 25, 2007, 15:33:02 pm »

Barnii

  • Gość
Na wymianę filtra gazu i ustawienie mieszanki jestem umówiony na czwartek. Skoro piszecie, że dobrze było by wymienić również filtr powietrza to zrobię to zanim pojadę do gazownika.

Elwood#1887, most na pewno nie był wymieniany. Znam poprzedniego właściciela i wiem co było w aucie robione. Pyzatym to 18l to jest spalanie na 100km a nie na 200 ;) Co do tankowania to zawsze tankuje do pełna i przejeżdżam 200km po czym znowu tankuje do pełna (przeważnie wchodzi około 36-38l ). Nie mogę wyjeździć gazu do końca, ponieważ tak jak pisałem wyżej mam dziurawy bak i na paliwo przełączyć nie mogę.

Ile powinien palić Caro 1.6 gaznik ??
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 25, 2007, 19:21:42 pm »

bruns

  • Gość
Cytat: "Stingerek"
Jak nie jeździsz na paliwie to JAK NAJSZYBCIEJ NATYCHMIAST ! ODLACZ POMPE PALIWA BO JA SZLAG TRAFI !
No to mądralo napisz jeszcze jak !

Ile powinien palić Caro 1.6 gaznik ??
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 25, 2007, 19:38:52 pm »

Barnii

  • Gość
Auto już 2 lata nie widziało benzyny, więc i tak nie mam zamiaru tej pompki odłączać bo pewnie i tak już nie działa ;) Jak wymienię bak, to wymienię też pompkę na nową ;)

Ile powinien palić Caro 1.6 gaznik ??
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 25, 2007, 19:47:29 pm »

santi86

  • Gość
Jak założysz bak to wtedy sprawdź, czy pompka działa czy nie, jak kupiłem poloneza to tez miał dziurawy bak, po założeniu nowego baku okazało sie ze pompka działa jak należy.

Ile powinien palić Caro 1.6 gaznik ??
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 26, 2007, 13:53:49 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Cytuj (zaznaczone)

 No to mądralo napisz jeszcze jak !


Madralo.. jest kilka sposobów:
Wyjac bezpieczniki - umieszczone za schowkiem
Odlaczyc wtyczke od pompy pod klapka pod kolem zapasowym
Zrobic odcinke na przekaźniku.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Ile powinien palić Caro 1.6 gaznik ??
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 26, 2007, 14:36:26 pm »

Offline BARTEK1925

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 4230
  • Płeć: Mężczyzna
  • 000086
    • Laguna I kombi 1.8 + sekwencja 2000 r.
Cytat: "Stingerek"
Madralo.. jest kilka sposobów:
Wyjac bezpieczniki - umieszczone za schowkiem
Odlaczyc wtyczke od pompy pod klapka pod kolem zapasowym
Zrobic odcinke na przekaźniku.
_________________


jaki bezpiecznik, przecież to ohv na gaźniku z mechaniczną pompą w bloku :!: , a nie GLI z elektryczną pompą :)
Paździoch 2.0 OHC ford 1990 r - 2003/2016 r. auto odjechało 14.05.2016 do nowego domu.
A codziennie granatowe Mondeo kombi MK1 1.6 + LPG - zwany też czołgiem-sprzedany wrzesień 2017
Obecnie: Laguna 2000 r. kombi 1.8 + sekwencja
             Berlingo 2008 r. I lift 1.6 + sekwencja

Ile powinien palić Caro 1.6 gaznik ??
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 26, 2007, 15:20:21 pm »

bruns

  • Gość
Cytat: "BARTEK"
jaki bezpiecznik, przecież to ohv na gaźniku z mechaniczną pompą w bloku
Właśnie o to mi chodziło !

Ile powinien palić Caro 1.6 gaznik ??
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 28, 2007, 16:31:05 pm »

Barnii

  • Gość
Witam,
dzisiaj byłem na wymianie filtra i regulacji gazu. Po tym zabiegu auto "odżyło". Mechanik który wymieniał filtr powiedział, że jak od 6 lat pracuje w tym zawodzie tak jeszcze takiego syfu w filtrze nie widział. Objaw "żabki" zniknął :) Co do spalania to jeszcze nie wiem. Zatankowałem do pełna i muszę troszkę pojeździć żeby to sprawdzić :)

Ile powinien palić Caro 1.6 gaznik ??
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 28, 2007, 18:57:50 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Cytuj (zaznaczone)

jaki bezpiecznik, przecież to ohv na gaźniku z mechaniczną pompą w bloku :!: , a nie GLI z elektryczną pompą :)

Najmocniej przepraszam... moje niedopatrzenie.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Ile powinien palić Caro 1.6 gaznik ??
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 30, 2007, 21:43:06 pm »

Nitrox89

  • Gość
Mojemu ojcu palił 10,5/100km. Jazda do 3 tyś bo wyżej strach co by korbowód nie wyleciał...

Ile powinien palić Caro 1.6 gaznik ??
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 31, 2007, 18:28:17 pm »

klimi

  • Gość
Mój pali 11 max w mieście a na trasie około 9.  :mrgreen:

Ile powinien palić Caro 1.6 gaznik ??
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 01, 2008, 16:03:28 pm »

bruns

  • Gość
A  mój spalił wszystko bez względu ile zatankowałem i nic nie zostawił  ! Czy to normalne że ile zatankuję to wszystko spali ?