Autor Wątek: [Polonez][Układ hamulcowy] Regulacja popychacza serwa  (Przeczytany 2983 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

[Polonez][Układ hamulcowy] Regulacja popychacza serwa
« dnia: Grudzień 25, 2007, 16:32:34 pm »

czuga

  • Gość
Witam,

Czy Ktoś z Was orientuje się czy jest jakiś sposób regulowania popychacza serwomechanizmu? Oczywiscie oprocz krecenia/odkrecania i probowania... Byc moze jest jakas zasada takiej regulacji?

Mam taki problem: oba uklady (przod, tyl) sa odpowietrzone i szczelne, mam nowa pompe hamulcowa, sprawny i sprawdzony serwomechanizm, wszystkie nowe klocki i tarcze (ulozone), sprawny korektor hamowania, a pedal podczas hamowania bierze bardzo nisko. Nie wiem czy tak ma byc, czy nie? W sumie pozostal mi do wyregulowania tylko popychacz serwa.

Pozdrawiam

[Polonez][Układ hamulcowy] Regulacja popychacza serwa
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 25, 2007, 18:49:31 pm »

HEMIGTX

  • Gość
Jeśli masz poloneza ze starym uk.hamulcowym tj. nie pompa i serwo lucasa to najlepiej zamontuj sobie usztywnienie pompy hamulcowej ponieważ podczas naciskania na pedał hamulca w poldkach i kantach serwo wraz z pompą się wygina przez co tracisz skok rzędu 2cm na pedale na samo wygięcie pompy.Różnica jest duża więc warto zaopatrzec się w usztywnienie.
Podczas odpowietrzania uk. poluzowałeś na serwie tą śrube??

[Polonez][Układ hamulcowy] Regulacja popychacza serwa
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 25, 2007, 20:02:20 pm »

czuga

  • Gość
Cytat: "HEMIGTX"
Jeśli masz poloneza ze starym uk.hamulcowym tj. nie pompa i serwo lucasa to najlepiej zamontuj sobie usztywnienie pompy hamulcowej ponieważ podczas naciskania na pedał hamulca w poldkach i kantach serwo wraz z pompą się wygina przez co tracisz skok rzędu 2cm na pedale na samo wygięcie pompy.Różnica jest duża więc warto zaopatrzec się w usztywnienie.

Masz racje, przy naciskaniu hamulca chodzi cala pompa. Jak to usztywnienie mialoby dokladnie wygladac? Mam stary uklad hamulcowy.

Nieaktualne, znalazlem Twoje fotki z usztywnieniem. Dzieki.

Cytat: "HEMIGTX"
Podczas odpowietrzania uk. poluzowałeś na serwie tą śrube??


Masz na mysli ten wykrecany popychacz z serwa? Obecnie jest praktycznie wkrecony, wystaje moze kilka milimetrow, coś ok 5mm.

CHodzi Ci o srube na koncu pompy hamulcowej? Podczas odpowietrzania nie zluzowalem tej sruby. Czy to oznacza, ze uklad jest zle odpowietrzony? Nic na to nie wskazuje, gdyz hamulec nie usztywnia sie po kilku-kilkunastu depnieciach. Caly czas jest tak samo miekki.

Dziekuje za odpowiedz,

Pozdrawiam