Autor Wątek: xenony zamiast H4 jak to wygląda od strony prawnej  (Przeczytany 20563 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

xenony zamiast H4 jak to wygląda od strony prawnej
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 06, 2008, 19:52:07 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2609
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
ostatnio dużo jeżdże już po zapadnięcie zmroku, w nocy. niestety, większość aut ma źle ustawione światła. można śmiało powiedzieć, że dobre ustawienie zastąpiono większą mocą. te potężne strumienie światła w dalszym ciągu  nie oświetlają jezdni przed samochodem tylko korony drzew i oślepiają nadjeżdżających z przeciwka. do tego dochodzi jeszcze brak umiejętności w korzystaniu ze świateł drogowych, prymitywne chamstwo i tępa wiara w swoje nadprzyrodzone umiejętności i prawa.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

xenony zamiast H4 jak to wygląda od strony prawnej
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 06, 2008, 22:18:08 pm »

WKLIW

  • Gość
Cytat: "wrb"
większość aut ma źle ustawione światła


to jest fakt ale co zrobisz ja burak ma lampe w golfie klejoną z 3 sztuk bo tak było taniej jak przywoził szrota z dojczów

xenony zamiast H4 jak to wygląda od strony prawnej
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 06, 2008, 22:21:23 pm »

vox+241

  • Gość
Cytat: "Arnold#1910"
Cytat: "vox#241"
tak, ale policjant nie wie czy to zarówka h4 czy przetwornice z ksenonami.. można sie sprzeczac a ze nielegalne to wiadomo. Często widać zamontowane w seryjny reflektor- racja strasznie oślepia i rozprasza swiatło , może przez przezroczysty reflektor by tak nie oślepiało

Myślisz, że policjant nie umie odróżnić H4 od ksenonu?
A że trzeba dać czysty reflektor to chyba jest oczywiste, bo nie wyobrażam sobie inaczej :)

Zdarza się, widać trafiasz na samych inteligentnych. Czysty reflektor? Widziałem tez w zwykłych

xenony zamiast H4 jak to wygląda od strony prawnej
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 06, 2008, 22:41:07 pm »

Offline Elwood#1887

  • Moderator
  • Wiadomości: 2725
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wujek Samo Zlo
Szklo reflektora mozna dac do wypolerowania
Obecny park maszynowy :
Ford Granada 4.0 '82 "No replacement for displacement "
BMW E36 323ti  '98 No LPG
BMW E82 125i   '10 "Ferrero Rocher Złoty Miesiąc"& No LPG

xenony zamiast H4 jak to wygląda od strony prawnej
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 06, 2008, 23:12:25 pm »

Arnold

  • Gość
No pod zwykłym szkłem to nie widziałem, ale to już przegięcie.
Jaro polerował chyba sam :)

xenony zamiast H4 jak to wygląda od strony prawnej
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 07, 2008, 05:34:06 am »

alex1916

  • Gość
Co za chory pomysł... Rozumiem że (już po spolerowaniu szkła) sam wykonasz i założysz odpowiedni odbłyśnik który będzie mieć chociaż cień szansy wytworzyć wyraźną granicę między strefą oświetloną a cieniem (na seryjnym jest to niemożliwe)? Do tego założysz porządny układ samopoziomujący by przyspieszający Polonez (mam tu konkretnie na myśli przechył wzdłużny nadwozia podczas zwiększania prędkości - zresztą wystarczy do tego porządne obciążenie i nawet przyspieszać nie będzie trzeba...) świecił na drogę a nie Bogu w okna i innym po oczach? Do tego założysz spryskiwacze reflektorów by dokończyć budowanie iluzji legalności takiego zestawu?

A po tym wszystkim oświetlenie będzie i tak ewidentnie niezgodne z prawem i każdy kumaty (i ciut upierdliwy) policjant skasuje dowód dzięki czemu wygłupy ksenonowe się wreszcie skończą.

xenony zamiast H4 jak to wygląda od strony prawnej
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 07, 2008, 07:40:04 am »

Krismielec

  • Gość
Ksenon przez pryzmat nie bedzie swiecil dobrze.. A odnosnie policji.. ja jak dotąd nie mialem zadnych problemow jesli chodzi o lampy przednie.. nie oslepiaja innych dzieki temu ze sa dobrze wyregulowane i nikt sie nie czepia.. Natomiast mialem juz problemy z lampami tylnymi (diodowymi) ktore Jaro zrobil :) Ale jakos mi sie sliznelo.. :]

xenony zamiast H4 jak to wygląda od strony prawnej
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 07, 2008, 12:02:10 pm »

Offline BARTEK1925

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 4230
  • Płeć: Mężczyzna
  • 000086
    • Laguna I kombi 1.8 + sekwencja 2000 r.
Cytat: "wrb"
ostatnio dużo jeżdże już po zapadnięcie zmroku, w nocy. niestety, większość aut ma źle ustawione światła. można śmiało powiedzieć, że dobre ustawienie zastąpiono większą mocą. te potężne strumienie światła w dalszym ciągu nie oświetlają jezdni przed samochodem tylko korony drzew i oślepiają nadjeżdżających z przeciwka. do tego dochodzi jeszcze brak umiejętności w korzystaniu ze świateł drogowych, prymitywne chamstwo i tępa wiara w swoje nadprzyrodzone umiejętności i prawa.


Niestety jest to prawda :(  i pozwolę sobie zacytować kwestie ze "Zmienników" : "Mamy tu do czynienia z łamaniem przepisów ruchu drogowego i nie radzę Panom stosować tej praktyki na egzaminie!".
Paździoch 2.0 OHC ford 1990 r - 2003/2016 r. auto odjechało 14.05.2016 do nowego domu.
A codziennie granatowe Mondeo kombi MK1 1.6 + LPG - zwany też czołgiem-sprzedany wrzesień 2017
Obecnie: Laguna 2000 r. kombi 1.8 + sekwencja
             Berlingo 2008 r. I lift 1.6 + sekwencja

xenony zamiast H4 jak to wygląda od strony prawnej
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 08, 2008, 11:34:44 am »

WKLIW

  • Gość
czyli zdecydowałem ze zrobie tak :
1. wyszfifowane oczka pod soczewki w fabrycznym szkle
2. soczewki bixenon
3. palniki D2S

(poziomowanie zostawie fabryczne a spryskiwacze już mam)

i teraz kilka pytań do znających temat lepiej odemnie
gdzie tanio kupić soczewki i jak odróżnić te pod xenon od tych pod bixenon
czy ruchomy element optyczny odpowiadający za "przełączanie" mijania/drogowe znajduje się w soczewce ( dobrze myśle ?)
i jake przetwornice najlepiej kupić jakiś tani komplet z allegro czy jakieś fabryczne z jakiegoś auta ??

soczewki mam na oku takie
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=303293306
lub
http://moto.allegro.pl/item302967272__soczewka_xenon_bixenon_2_sztuki_za_200.html

może ma ktoś z was dojście do tańszych??

xenony zamiast H4 jak to wygląda od strony prawnej
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 08, 2008, 12:20:44 pm »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v
element optyczny znajduje się na palniku
tanszych raczej nie znajdziesz, to i tak widze ceny spadły

xenony zamiast H4 jak to wygląda od strony prawnej
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 08, 2008, 12:33:57 pm »

Arnold

  • Gość
Kiedyś był podobny temat o ksenonach i ktoś mówił o zestawie dedykowanym dla Fiata Uno...

xenony zamiast H4 jak to wygląda od strony prawnej
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 08, 2008, 18:17:50 pm »

WKLIW

  • Gość
Cytat: "Arnold#1910"
Kiedyś był podobny temat o ksenonach i ktoś mówił o zestawie dedykowanym dla Fiata Uno...

 
a masz jakiś linlk do tego tematu ?? bo znaleśc t obedzie ciężko :/

xenony zamiast H4 jak to wygląda od strony prawnej
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 08, 2008, 18:28:05 pm »

Arnold

  • Gość
Dokładnie to już nie pamiętam czy to był temat czy rozmowa na shoutboxie, a może na gadu :D Ale coś takiego było. I był link do strony jakiejś firmy - do tego zestawu dla Uno.

xenony zamiast H4 jak to wygląda od strony prawnej
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 14, 2008, 16:00:49 pm »

bodzio82

  • Gość
a ja jadac rano do pracy widzialem przejezdzajacego poloneza na ksenonach i wcale nie oslepial,fakt faktem ze jak podniesie sie swiatla za wysoko to nawet zwykla zarowka bedzie oslepiala jadacych z przeciwka .Mi sie wydaje ze prawidlowa regulacja swiatel i nie bedzie oslepiac

xenony zamiast H4 jak to wygląda od strony prawnej
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 14, 2008, 16:06:51 pm »

beton

  • Gość
Masz racje ,ustawienie to podstawa, gliniarze głównie za to zatrzymują.
Komplecik (żarówka + przetwornica ) to koszt 360pln ,chyba.
Tylko klosze trzeba wymienić i nie wiem jak tam odblaski się mają, no i brak długich.
Za te pieniądze.

xenony zamiast H4 jak to wygląda od strony prawnej
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 14, 2008, 16:12:06 pm »

Offline G.T.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 900
a ja tam u siebie zrobilem swiatla na osobnych przekaznikach , i zasilanie wzialem z alternatora, koszt 30zł, a efekt dosc znaczacy, bo tez mam biale i mocne swiatla, bez korzystania z zarowek "super hiper extra 50% + xenon"

xenony zamiast H4 jak to wygląda od strony prawnej
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 14, 2008, 16:39:26 pm »

bodzio82

  • Gość
Cytat: "beton#1912"
Masz racje ,ustawienie to podstawa, gliniarze głównie za to zatrzymują.
Komplecik (żarówka + przetwornica ) to koszt 360pln ,chyba.
Tylko klosze trzeba wymienić i nie wiem jak tam odblaski się mają, no i brak długich.
Za te pieniądze.

dlugie beda jezeli zakupi sie ksenony z halogenem to swiatla mijania beda ksenonowe a dlugie normalne musza byc zarniki z halogenem,no i w poldku ciezko z tym zalamaniem swiatla bo na seryjnych lampa swiatlo bedzie bilo po calej lampie ja mnialem zamiar zakupic takie kseny ale wlasnie te lampy mnie zniechecily

[ Dodano: 14 Lut 2008 16:42 ]
zeby byl fajny efekt naljlepiej kupic z oznaczeniem 8000k,beda pod niebieski kolor podchodzic :lol: koszt takiego zestawu to 270zl

xenony zamiast H4 jak to wygląda od strony prawnej
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 14, 2008, 17:09:27 pm »

WKLIW

  • Gość
ja postanowiłem przerobić reflektory od podstaw czyli
bedzie soczewka bixenon z mercedesa w211 + przetwornice itp do tego szkło clar spryskiewacze i poziomowanie ręczne z opcją ze jak auto max obiciążone to lampy automatycznie bedą po odpaleniu silnika zjeżdzać w dół.  już mam wszystkoprzemyślane częsć rzeczy kupiona teraz tylko odrobina wolnego czasu i sie okaże co z tego wyjdzie. Jak skoncze dam  opis i foty na forum

xenony zamiast H4 jak to wygląda od strony prawnej
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 14, 2008, 18:33:34 pm »

e_gregor

  • Gość
Ostrzegam że jak spotkam klubowicza z ksenonami w poldzie to mu potłukę młotkiem. Mam dosć debili w golfach i audi a4 którzy jadąc za mną na krótkich oświetlają przedemna drzewa na wysokość 10m a auta jadące z przeciwka walą w gościa (i przy okazji we mnie) gługimi bo ich oślepia taki pajac. Kur... mnie normalnie na takich bierze.

xenony zamiast H4 jak to wygląda od strony prawnej
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 14, 2008, 19:48:53 pm »

Offline Senn#1869

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1388
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1500C Rover 820Si MG ZS180
Cytat: "e_gregor#1917"
Ostrzegam że jak spotkam klubowicza z ksenonami w poldzie to mu potłukę młotkiem.


Ostro pojechales :) Szkoda ze Jaro sprzedal Poline bo bys mu potlukl :)
Były: C+1.4 K16 DOHC C1.6 K16 DOHC C+1.8 K16 DOHC Jest Polonez 1500C
Rover 820Si LPG
MG ZS180 PB
Renault Espace IV Pb