Autor Wątek: xenony zamiast H4 jak to wygląda od strony prawnej  (Przeczytany 20565 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

xenony zamiast H4 jak to wygląda od strony prawnej
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 14, 2008, 22:19:50 pm »

Offline Elwood#1887

  • Moderator
  • Wiadomości: 2725
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wujek Samo Zlo
Cytat: "bodzio82"
dlugie beda jezeli zakupi sie ksenony z halogenem to swiatla mijania beda ksenonowe a dlugie normalne musza byc zarniki z halogenem,no i w poldku ciezko z tym zalamaniem swiatla bo na seryjnych lampa swiatlo bedzie bilo po calej lampie ja mnialem zamiar zakupic takie kseny ale wlasnie te lampy mnie zniechecily
Dlatego to sprawdzi sie w DF - osobne lampy  :)
Obecny park maszynowy :
Ford Granada 4.0 '82 "No replacement for displacement "
BMW E36 323ti  '98 No LPG
BMW E82 125i   '10 "Ferrero Rocher Złoty Miesiąc"& No LPG

xenony zamiast H4 jak to wygląda od strony prawnej
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 14, 2008, 22:23:32 pm »

Offline Senn#1869

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1388
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1500C Rover 820Si MG ZS180
Dlatego trza zainwestowac pincet w biksenony :) Elwood DF z ksenonami wygladalby swietnie :)
Były: C+1.4 K16 DOHC C1.6 K16 DOHC C+1.8 K16 DOHC Jest Polonez 1500C
Rover 820Si LPG
MG ZS180 PB
Renault Espace IV Pb

xenony zamiast H4 jak to wygląda od strony prawnej
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 14, 2008, 22:30:16 pm »

Offline SeBa

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1049
  • Płeć: Mężczyzna
  • FSOAK
    • Polonez 1.4 GTi 16V'97 i 2.0 GLI'95
    • http://www.fsoautoklub.pl
Cytat: "Senn#1869"
Cytat: "e_gregor#1917"
Ostrzegam że jak spotkam klubowicza z ksenonami w poldzie to mu potłukę młotkiem.


Ostro pojechales :) Szkoda ze Jaro sprzedal Poline bo bys mu potlukl :)

 :lol:  
a tak powaznie-to Jaro mial z jakiegos mercedesa te soczewki tak ? Ciekawi mnie wykonanie tej lampy-zwlaszcza klosza przedniego (szkło)
Cytat: Szymon
Rover ma jedną zasadniczą przewagę, jak po pijaku dasz w pizdę na zlocie na jakimś kretowisku to będziesz miał szacun, a z OHV cię wyśmieją, żeś wieśniak i biedak.

Auto Detailing-info PW

xenony zamiast H4 jak to wygląda od strony prawnej
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 14, 2008, 22:33:26 pm »

Offline Senn#1869

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1388
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1500C Rover 820Si MG ZS180
Z tego co pamietam to ze Sprintera, ale glowy nie dam uciac.
Były: C+1.4 K16 DOHC C1.6 K16 DOHC C+1.8 K16 DOHC Jest Polonez 1500C
Rover 820Si LPG
MG ZS180 PB
Renault Espace IV Pb

xenony zamiast H4 jak to wygląda od strony prawnej
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 14, 2008, 22:39:14 pm »

Offline Elwood#1887

  • Moderator
  • Wiadomości: 2725
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wujek Samo Zlo
Cytat: "Senn#1869"
Dlatego trza zainwestowac pincet w biksenony :) Elwood DF z ksenonami wygladalby swietnie :)
Problem jest taki ze ja nie mam DF coby to sprawdzic  :P  ale Młody pomału rozkminia temat  8)
Obecny park maszynowy :
Ford Granada 4.0 '82 "No replacement for displacement "
BMW E36 323ti  '98 No LPG
BMW E82 125i   '10 "Ferrero Rocher Złoty Miesiąc"& No LPG

xenony zamiast H4 jak to wygląda od strony prawnej
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 14, 2008, 23:02:23 pm »

e_gregor

  • Gość
Chłopaki... ja mam dwa młotki w aucie. Trzeci to kierowca więc zastanówcie sie nad ksenonami. To na prawdę oślepia. Jak już chcecie szpanowac to załóżcie niebieskie żarówki z tesco. Też bedzie efekt ksenonu ale bez oślepiania. Ja na prawdę sporo jeżdżę i drażni mnie takie buractwo co sobie brykę przeraba tak że ma w dupie to że moze to innym życie utrudniać. Szczytem był debil w astrze II który miał zamontowany niebieski reflektor na tłumiku!!! tuż pod końcówką wydechową. Miało to podświetlać jej chrom a jadąc za gościem oslapiało kierowcę. Chyba nie muszę tłumaczyć że długo przedmną nie jechał   :evil:  Potem się nieźle musiałna mnie wkur...  :evil: Rozumiem tuning i, usrawnienia i przeróbki... ale nie jesteśmy sami na drogach.

xenony zamiast H4 jak to wygląda od strony prawnej
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 14, 2008, 23:22:00 pm »

Arnold

  • Gość
Cytat: "SeBa"
Ciekawi mnie wykonanie tej lampy-zwlaszcza klosza przedniego (szkło)

Z tego co pamiętam, to Jaro polerował szkło ręcznie. Pisałem o tym, nie wiem czy w tym temacie wcześniej czy w innym.
e_gregor#1917, ale przecież koledzy to chcą zrobić "po bożemu" :)

xenony zamiast H4 jak to wygląda od strony prawnej
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 15, 2008, 05:57:40 am »

Krismielec

  • Gość
hmm.. szkło polerowane.. takie ladne koleczko :) Ale bi ze sprintera? myslalem ze to z audi jakiegos albo bmw? ;p badz co badz swieci po bozemu :) Ja widze wsio a innych nie razi..

xenony zamiast H4 jak to wygląda od strony prawnej
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 15, 2008, 07:23:58 am »

Offline Senn#1869

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1388
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1500C Rover 820Si MG ZS180
Ostatnio moj kolega zainteresowal sie ksenonami i pojechal do diagnosty. Powiedzial ze nie bedzie problemu z przegladem. Stacja Toyoty, wiec nie jakis tam pan Zenek ktory podbija dowody za flaszeczke, stad nie wiem jak to jest od strony prawnej.

Co do biksenonow Jara, a teraz Krisa to na pewno sa z Mercedesa. To ze Sprinterem to moze porabalo mi sie ze zbiornikiem spryskiwaczy :)
Były: C+1.4 K16 DOHC C1.6 K16 DOHC C+1.8 K16 DOHC Jest Polonez 1500C
Rover 820Si LPG
MG ZS180 PB
Renault Espace IV Pb

xenony zamiast H4 jak to wygląda od strony prawnej
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 15, 2008, 08:24:22 am »

Offline Alien#174

  • Mój Polonez - jako JEDYNY od początku w PTK
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Mężczyzna
  • ***$karbnik PTK ***
    • PN CARO 1.6GLE MR'91
u mnie jakiś gamoń Sienną jeździ z 200W, jak uda mi się kiedyś nie zamknąć oczu jak będzie jechał i spiszę numery to zaraz polecą na Policję, to jest tragedia !!! on ma jasno przed sobą ale reszta nic nie widzi...
Wprowadzili przepis by jeździćna światłach ale zapomnieli by zainteresować się kontrolą jak to świeci ...
Minister Zdrowia ostrzega! Polonez uzależnia!
PN Caro - burgundowe cacuszko 92' ( Polina )

xenony zamiast H4 jak to wygląda od strony prawnej
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 15, 2008, 09:32:04 am »

Offline Senn#1869

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1388
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1500C Rover 820Si MG ZS180
Alien#174, a moze on na dlugich jezdzi :)
Były: C+1.4 K16 DOHC C1.6 K16 DOHC C+1.8 K16 DOHC Jest Polonez 1500C
Rover 820Si LPG
MG ZS180 PB
Renault Espace IV Pb

xenony zamiast H4 jak to wygląda od strony prawnej
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 15, 2008, 15:55:56 pm »

e_gregor

  • Gość
Alien#174, trzeba będzie młotka użyc  :twisted:

xenony zamiast H4 jak to wygląda od strony prawnej
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 15, 2008, 17:24:31 pm »

Cycu_E30

  • Gość
wystarczy spray czarny  :twisted:

xenony zamiast H4 jak to wygląda od strony prawnej
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 15, 2008, 18:17:59 pm »

WKLIW

  • Gość
Cytat: "e_gregor#1917"
To na prawdę oślepia. Jak już chcecie szpanowac to załóżcie niebieskie żarówki z tesco. Też bedzie efekt ksenonu ale bez oślepiania. Ja na prawdę sporo jeżdżę i drażni mnie takie buractwo co sobie brykę przeraba tak że ma w dupie to że moze to innym życie utrudniać.


rozumiem że drażni nie fachowo zrobiony xenon (mnie też drażni)a xenon chce montować NIE DLA SZPANU tylko dla własnej wygody i bezpieczeństwa!! Poza tym jak zamontuje wszystko jak trzeba to niby dlaczego ma oślepiać ?? Bedzie soczewka która stworzona jest pod xenon (nie pseudoxenon HID z allegro) bedzie spryskiwacz i układ zapobiegający świeceniu w niebo jak dociąże tył auta. Wszystko zostanie ustawione na stacji diagnostycznej, jeśli nie bedzie dawać odpowiedniego rozkładu światła to bedzie albo wywalone albo przerobione jeszcze raz. Tak że nie wiem czemu się rzucasz i z góry zakładasz że jestem burakiem który to s.p.i.e.r.do.l.i    i bedzie jeździł i walił wszystkim po oczach. A może poprostu zazdrościsz ?? Masz jakies kompleksy czy coś?? Ja szczerze Ci zazdroszcze poldoforda ale nie mam zamiaru Ci go skopać niech służy i cieszy jak najldłużej,  więc czemu się czepiasz moich świateł ?????

[ Dodano: 2008-02-15, 18:21 ]
Cytat: "Krismielec"
hmm.. szkło polerowane.. takie ladne koleczko  Ale bi ze sprintera? myslalem ze to z audi jakiegos albo bmw? ;p badz co badz swieci po bozemu  Ja widze wsio a innych nie razi..

gdzybyś miał chwile kiedyś wolną to daj znać podjechałbym oglądnąć Twoje xenony może coś ciekawego podpatrze :D

xenony zamiast H4 jak to wygląda od strony prawnej
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 15, 2008, 22:11:57 pm »

e_gregor

  • Gość
Cytat: "WKLIW"
ak że nie wiem czemu się rzucasz i z góry zakładasz że jestem burakiem który to s.p.i.e.r.do.l.i i bedzie jeździł i walił wszystkim po oczach


Może dlatego że nie widziałem jeszcze starego auta z ksenonami (takiego do którego nie było fabrycznych) które by nie oślepiało

xenony zamiast H4 jak to wygląda od strony prawnej
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 15, 2008, 23:36:41 pm »

Offline Elwood#1887

  • Moderator
  • Wiadomości: 2725
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wujek Samo Zlo
Cytat: "e_gregor#1917"
Może dlatego że nie widziałem jeszcze starego auta z ksenonami (takiego do którego nie było fabrycznych) które by nie oślepiało

 Widziałem dzisiaj takie E-30... Jak ktos nie ma pojecia jak sie za to zabrac to niech lepiej zaplaci komus kto wie jak to zrobic zeby to mialo rece i nogi(dla wlasnego dobra)
Obecny park maszynowy :
Ford Granada 4.0 '82 "No replacement for displacement "
BMW E36 323ti  '98 No LPG
BMW E82 125i   '10 "Ferrero Rocher Złoty Miesiąc"& No LPG

xenony zamiast H4 jak to wygląda od strony prawnej
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 16, 2008, 09:04:27 am »

WKLIW

  • Gość
Cytat: "Elwood#1887"
Jak ktos nie ma pojecia jak sie za to zabrac to niech lepiej zaplaci komus kto wie jak to zrobic zeby to mialo rece i nogi(dla wlasnego dobra)


dlatego staram sie jak najwięcej dowiedzieć zanim coś zrobie, a w samen przeróbce bedzie mi pomagał znajomy który zajmuje się przerabianiem lamp z amerykańskich na europejskie (xenonowych też) więc jego wiedza się przyda, a na koniec wszystko ocenie diagnosta który bedzie ustawiał.
Cytat: "e_gregor#1917"
Może dlatego że nie widziałem jeszcze starego auta z ksenonami (takiego do którego nie było fabrycznych) które by nie oślepiało

to mam nadzieje że jak już skończe to spotkamy się na trazie i przekonasz się na własnej skórze że nie oślepia :D:D

xenony zamiast H4 jak to wygląda od strony prawnej
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 16, 2008, 10:38:11 am »

bodzio82

  • Gość
e 30 ma lampy soczewkowe takze ksenon nie oslepia swiatlo sie nie rozprasza po calym kloszu,mozna powiedziec ze sa przystosowane do takiego swiatla ale chyba to tylko przypadek bo ludzie ktorzy to zaprojektowali na poczatku lat 90 chyba nie mysleli o ksenonach :P

xenony zamiast H4 jak to wygląda od strony prawnej
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 16, 2008, 12:44:47 pm »

Cycu_E30

  • Gość
nie kazda e30 ma soczewki,jak jakis idiota zrobil to na zwyklej lampie to... sory,pomyłka

przy przerobieniu soczewki w e30 na xenon nie ma prawa Cie nic razic,ze tak powiem jest do tego przystosowana.

xenony zamiast H4 jak to wygląda od strony prawnej
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 16, 2008, 16:04:00 pm »

Krismielec

  • Gość
e_gregor#1917, jestes strasznym pesymista... Jaro jakos zrobil bixenonowe lampki do poloneza i dzialaja wysmienicie.. Nie mow ze nie widziales tego poloneza?

Wilu ja jutro jestem raczej caly dzien wolny :) Wiec jak cos to pisaj na gg albo kom