Autor Wątek: pływanie w koleinach  (Przeczytany 11305 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pływanie w koleinach
« dnia: Czerwiec 15, 2004, 22:32:56 pm »

Andreas#1822

  • Gość
Mam problem jak w temacie. Wymieniłem 4 amorki i sprzężyny z przodu i dalej na koleinach nosi poldka jak żyda po pustym sklepie. Luz na kierownicy mam niewielki - nie wykracza poza 2 palce.  Poza tym czasm kierownica chodzi bardzo lekko a czasem b. ciężko - może to ma związek? Opony mam 165. Wie ktoś o co mu chodzi?

ps - nigdy do baku nie leję wódki ani spirytu :)

pływanie w koleinach
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 15, 2004, 22:42:57 pm »

Bickers

  • Gość
ustaw sobie zbierznosc i kąty kół, sprawdz jak tam twoje gałki się sprawuja jakie mają luzy, a co do luzów na 2 palce to chłopie zlikwiduj je :D moim zdaniem to jest tragedia.

pływanie w koleinach
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 15, 2004, 22:50:10 pm »

Crashtest#1600

  • Gość
Jesli nie pomogla wymiana amorkow to stawiam na za waskie opony ! polecam 185

pływanie w koleinach
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 15, 2004, 23:02:35 pm »

Andreas#1822

  • Gość
pytałem mechaniorów i mówią że wąskie oponki na koleiny są najlepsze. Co do luzu, to Morawski podaje, że powinien byc mniejszy niż 28mm na zewnętrznym obwodzie koła - chyba się mieszczę :) Ale sprawdzę dokładnie ten luz - może rzeczywiście to wina samego luzu...

pływanie w koleinach
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 16, 2004, 00:26:30 am »

zort#135

  • Gość
SprawdŹ luzy nie na kole kierownicy, ale na drążkach. Jeśli wszystkie sworznie są OK to luzem na przekładni nie musisz się martwić. Podnieś koło do góry i zakręć nim, zobacz czy nie ma bicia (u mnie przez to trzęsie się jak stara kur.wa, a nie stac mnie na nowe gumy) - max bicie to 1-2 mm. Jesli jest OK to jedŹ na geometrię. Jeśli i to ci ustawią a problem sie powtórzy to albo zmień poldka, albo jeŹdzij po równych drogach :D:D:D

pływanie w koleinach
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 16, 2004, 09:03:34 am »

Maciek#938

  • Gość
Jeżeli masz gumy 165 R13 to auto ma prawo mieć gorsze właściwości trakcyjne niż na oponach o niższym profilu. Ja u siebie zauważyłem, że po przesiadce z opon 165 R13 na 175/70 R13 to w aucie w znacznym stopniu poprawiły się właściwości trakcyjne.

Pozdrawiam

pływanie w koleinach
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 16, 2004, 10:11:34 am »

DUDEK

  • Gość
napewno wszystko mu pomoże ale w polsce są takie drogi że nawet czołg by na tych koleinach rzucało na boki  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D

pływanie w koleinach
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 16, 2004, 13:49:24 pm »

Andreas#1822

  • Gość
a jak sprawdzić luzy na drążkach? Trzeba podnieść auto?

pływanie w koleinach
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 16, 2004, 14:54:23 pm »

Maciek#938

  • Gość
Cytat: "Andreas#1822"
a jak sprawdzić luzy na drążkach? Trzeba podnieść auto?

Podlewaruj auto i poruszaj kołem jeżeli się nie rusza i jest stabilne to spoko. Jeżeli występuje luz lewo-prawo to znaczy, że drążki są do wymiany, jeżeli góra-dół to sworznie, lub w łożysku trzeba kasować luz.

Lecz ponowię, że od opon na serio zależy bardzo dużo i na pełnoprofilowych oponach jeŹdzi się gorzej niż na niższych.

Pozdrawiam

pływanie w koleinach
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 16, 2004, 15:46:05 pm »

Andreas#1822

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
Lecz ponowię, że od opon na serio zależy bardzo dużo i na pełnoprofilowych oponach jeŹdzi się gorzej niż na niższych.


Właśnie mam zamiar kupić alusy -14 lub 15" żeby można było założyć oponę z niższym profilem, a jednoczesnie - żeby nie obnizyć poldera. Jak na postoju się go bujnie o oponkę nogą  to ładnie widać, że na tych balonach skacze. I na zakrętach czuć lekkie znoszenie. Wcześniej na zakrętach było niewesoło - po wymianie amorków jest o wiele lepiej.

pływanie w koleinach
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 16, 2004, 16:46:03 pm »

Wydra707

  • Gość
To chyba jeŹdzisz z 500 km/h :-O Może po prostu trochę dopompuj ;-)

A na serio, czy Twój Poldek dopiero teraz zaczął "pływać" w koleinach? Bo wydaje mi się, że to w pewnych granicach zjawisko normalne. Koleiny mają większy rozstaw od kół Poloneza, a więc raz wpada się w prawą, a raz w lewą i w efekcie samochód "pływa" pomiędzy nimi. A na równej drodze jedzie Ci prosto? W zawieszeniu nic nie stuka?

Niepokojące są te zmienne siły na kierownicy. Być może zaciera Ci się dŹwignia pośrednia albo przekładnia kierownicza dożywa kresu (wyschła..?).

Pozdrawiam
Paweł Rajewski

pływanie w koleinach
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 16, 2004, 17:01:55 pm »

Wafel

  • Gość
a ja mam świetną rade na pływanie w koleinach - zmienić pas na lewy :D

pływanie w koleinach
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 16, 2004, 18:56:20 pm »

Netom#151

  • Gość
No własnie, auto zawsze nosi w koleinach, to normalne.

pływanie w koleinach
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 16, 2004, 19:24:31 pm »

Bickers

  • Gość
zgadzams ię z tym mechanikiem wąskie opony na koleiny są najlepsze , ja teraz zalozyłem do swojego poldasa 195 to juz inna sztuka jazdy :D duzo gorzej się jeŹdzi ale zakrety są moje :-)

pływanie w koleinach
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 16, 2004, 21:53:31 pm »

baltazaar#1308

  • Gość
no nie tylko na koleiny ... :) bardzo lubie w lato po ulewnym deszczu "poscigac" sie na trasie z innymi pojazdami z oponkami rzedu >195. troche maja ludzie dziwna mine widzac borewicza smigajacego >100 po koleinach z woda  :lol: ,  ale ja mam "szytki wyscigowki" 165 mm :) ...

pływanie w koleinach
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 17, 2004, 09:15:16 am »

Bickers

  • Gość
hehe szerokie opony w poldku np jak ja mam 195 i wjedziesz w kałuże  bez 3wspomagania  odrazu lecisz do rowu albo na przeciwny pas :D zaduże opory mają z wodą te oponki. BALTAZAAR ale na zrecznosciówie byś wymiekł chodzi mi o wejscia w zakrety :)

pływanie w koleinach
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 17, 2004, 10:11:08 am »

Maciek#938

  • Gość
Ja również zdecydowanie bardziej wolę wąskie opony, lecz tylko i wyłącznie, gdy nie są na pełnym profilu, gdyż jak już pisałem auto przez to cholernie dużo traci i są to fakty niezaprzeczalne.

Pozdrawiam

pływanie w koleinach
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 17, 2004, 13:35:13 pm »

Bickers

  • Gość
nie sa na pełnym profilu ? :-/ moge wiedfzieć oco ci chodzi ? ja mam 195 na 50 15 calowe fele. i nic nie czuje zeby mi fura coś traciła :)

pływanie w koleinach
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 17, 2004, 13:54:46 pm »

Maciek#938

  • Gość
Cytat: "Bickers"
nie sa na pełnym profilu ? :-/ moge wiedfzieć oco ci chodzi ? ja mam 195 na 50 15 calowe fele. i nic nie czuje zeby mi fura coś traciła :)

No bynajmniej nic nie traci, gdyż przecież masz opony niskoprofilowane.

Pozdrawiam

pływanie w koleinach
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 17, 2004, 14:01:53 pm »

baltazaar#1308

  • Gość
Cytat: "Bickers"
... BALTAZAAR ale na zrecznosciówie byś wymiekł chodzi mi o wejscia w zakrety :)


wsiegda w pieriot  :lol:  :lol:  :lol:
poza tym z moim kanapowym zawieszeniem, i fotelami rodem z salonu mamusi ... zakrety?? zrecznosciowka???
poglupieli ci ludzie ...   8)  8)  8) (no offence)