Autor Wątek: Spalanie oleju  (Przeczytany 14393 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bierze olej!
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 31, 2008, 21:47:50 pm »

fanatyk

  • Gość
Wycieków nie ma jeżdże na półsyntetyku. Bierze od strony pierścieni. słyszałem że są jakieś środki które dolewa się do oleju i znika problem podwarunkiem że nie bierze zadużo tego oleju, co o nich sądzicie? Mój nie bierze dużo ale jeżeli można to zlikwidować bez wymiany pierścieni czy poddaniu głowicy szlifowi to chętnie bym jakiś sposób spróbował.

Bierze olej!
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 31, 2008, 21:55:44 pm »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v
możesz róznież zamówić szamama który odprawi specjalny rytuał


Widziałeś jakiś dodatek do oleju który zwiększy grubosc zdartego pierścienia bądź zjechanego cylindra??
Najszybszym i zarazem najtańszym sposobem jest zmiana silnika. drugi silnik 300zł +100-150 włożenie.

Bierze olej!
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 31, 2008, 22:05:59 pm »

fanatyk

  • Gość
Nie nie widziałem dlatego się pytam! A jeśli chodzi o silnik to już wolę włożyć trochę więcej i dać zrobić szlif bo przynajmniej wiem na czym stoje.

Bierze olej!
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 31, 2008, 22:09:03 pm »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v
ale to nie jest wtedy najtańsza opcja. wiadomo ze najlepiej zrobic szlif. koszty są duże nie oszukujmy się. ale taki silnik bedzie służyć i służyc, od warunkiem że zrobi się to dobrze a nie cześciowo.

Bierze olej!
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 31, 2008, 22:18:36 pm »

fanatyk

  • Gość
Van widzę że dobrze jesteś zorientowany w temacie mam jeszcze tylko jedno pytanko bo prawdopodobnie poczekam do wakacji i dam zrobić szlif tylko chciałbym się dowiedzieć ile taka imprezka może kosztować?

Bierze olej!
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 31, 2008, 22:48:17 pm »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v
nie wierz w bajki że ktoś zrobił remont za 600-800zl
mógł zrobić czesciowo
myślę ze poniżej 1300zł nie da się zejść jesli oczywiście większość rzeczy będziesz robił sam
dlatego szybciej taniej jest zapodać silnik a taki utrafić w dobrym sanie wcale nie jest cięzko

Bierze olej!
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 31, 2008, 23:26:58 pm »

Offline Plus98

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 115
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Kombi 1.6 MPi
Cytat: "Meyron"
PLUS98-mam pytanko.Jakie są objawy walniętej uszczelki pod glowicą z przedmuchem tylko na zewnątrz jak to ma miejsce u Ciebie,oprócz przeciekania oleju?

Żadnych, tylko leci po bloku pod kolektorem ssącym. Tam idzie blisko kanał olejowy i czasem sie tak zdarza. I to nie jest przedmuch, to ciśnienie oleju wypycha go na zewnatrz.

Bierze olej!
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 31, 2008, 23:49:45 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Cytat: "fanatyk"
Van widzę że dobrze jesteś zorientowany w temacie mam jeszcze tylko jedno pytanko bo prawdopodobnie poczekam do wakacji i dam zrobić szlif tylko chciałbym się dowiedzieć ile taka imprezka może kosztować?


Skąd dokładnie jesteś?

Bierze olej!
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 01, 2008, 19:53:50 pm »

fanatyk

  • Gość
Van a co masz na myśli częsściowo bo ja chce zrobić szlif głowi wymienić tłoki i pierścienie. Co według ciebie trzeba jeszcze przy tym zrobić?

Bierze olej!
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 02, 2008, 08:55:11 am »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v
szlif wału zmienić panewki. wałek rozrządu itd. bedziesz rozbierać za 5tyś km jak panewki zaczną stukac??
jesli ubywa oleju dużo to łatwo doprowadzić do przytarcia spowodowanego niskim poziomem oleju

Bierze olej!
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 02, 2008, 21:28:15 pm »

fanatyk

  • Gość
Ja olej sprawdzam przed każdą trasą a aż tak dużo to nie bierze powiedziałby że bierze olej według wieku jeśli wiesz co mam na myśli.

Bierze olej!
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 02, 2008, 22:13:19 pm »

Albert

  • Gość
problem z "braniem oleju" u mnie pojawił się po założeniu gazu chociaż silnik tylko około 60kkm, od nowości był zalany Mobil syntetyk, jak pojawił się problem z olejem zmieniłem na półsyntetyk a później na mineralny Lotosa, który też brał, pomogła wymiana pierścieni oraz panewek, które jak się okazało nie były za ładne, teraz jest OK nie ma problemu z olejem nadal jest na Lotosie mineralnym

Bierze olej!
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 02, 2008, 22:42:08 pm »

Sebaaa

  • Gość
Cytat: "fanatyk"
Ja olej sprawdzam przed każdą trasą a aż tak dużo to nie bierze powiedziałby że bierze olej według wieku jeśli wiesz co mam na myśli.


To jak za czesto sprawdzasz stan oleju to ten olej na samym bagniecie wyniesiesz :P (wyjac bagnet wytrzec z oleju itp ) a potem ludzie sie dziwia ze bierze olej :P

Bierze olej!
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 03, 2008, 21:59:47 pm »

fanatyk

  • Gość
sebaaa wyobraź sobie że liczę się z tym że trzeba wziąć pod uwagę to co się wytrze z bagnetu. ameryki to nie odkryłeś teraz info dla alberta mój nie ma gazu chodzi tylko na benzynie ale masz racje może wystarczyć wymiana pierścieni i panewek ale ty zajmę się we wakacje gdyż dla pewności chcę odłożyć odpowiednią sumę by wrazie czego dać zrobić szlif. WSZYSTKIM DZIĘKUJE ZA POMOC!!!!

Bierze olej!
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 21, 2008, 13:51:28 pm »

Meyron

  • Gość
Witam i powracam do wątku brania oleju w tym temacie bo chyba nie ma sensu zakładania nowego choć sprawa jest zupełnie odwrotna i ma charakter bardziej ciekawostki niż problemu. Otóż od wielu miesięcy prowadzę regularne pomiary zużywania oleju przez mojego Polda. Dokonuję ich w dwóch miejscach, pod domem oraz pod moim zakładem pracy gdzie powierzchnia jest równa tak by wynik był możliwie jak najbardziej miarodajny. Od zawsze kiedy pamiętam spalanie oleju kształtowało się w granicach 1l na 800 km jak starczyło na 830 to był już sukces. W ostatnim czasie z moich pomiarów wynika jakby zużycie oleju uległo lekkiemu spadkowi. Właśnie wczoraj stuknęło 900 km od rozpoczęcia litrowej butelki i choć jest już cała wylana na bagnecie jest jeszcze kilka mm ponad minimum, mam nadzieję, że do jakichś 950 km dociągnę.  żeby nie było, że to czy tamto to już druga butelka która wychodzi z podobnym wynikiem. Moje zdziwienie jest z stąd, że w ostatnim czasie nic w silniku nie grzebałem oraz nie dolewałem żadnych wynalazków do oleju(20W40)Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym zjawiskiem i co o tym sądzicie.

Bierze olej!
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 21, 2008, 17:44:00 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Meyron, Nie wiem czy to ma wpływ, ale robi się coraz cieplej.
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Bierze olej!
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 21, 2008, 18:03:43 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
A może teraz płynu chłodzącego ubywa?

Bierze olej!
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 21, 2008, 19:14:17 pm »

Meyron

  • Gość
Owszem od jakiegoś czasu delikatnie ubywa płynu nie mogę dojść gdzie jest przeciek.Ale silnik pracuje normalnie, na bieżąco kontroluję olej i płyn są czyste.

MATUCHA:Meyron, Nie wiem czy to ma wpływ, ale robi się coraz cieplej.

Do tej pory wydawało mi się,że wyższa temperatura powoduje raczej większą tendencję do uciekania oleju wszelkimi ewentualnymi nie szczelnościami gdyż robi się on rzadszy.