Autor Wątek: Problem z Nawiewem na przednia szybę CARO PLUS  (Przeczytany 11320 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Problem z Nawiewem na przednia szybę CARO PLUS
« dnia: Kwiecień 04, 2008, 21:15:36 pm »

yurecek

  • Gość
Prosze o pomoc w moim polonezie plusie mam problem z nawiewem na przednia szybe poniewaz wszytkie nastawy nawiewow działaja a nawiewu na przednia szybe nie ma. poiwietrze sie kotłuje gdzieś w srodku, tam gdzie jest siłownik ktory sterowany jest koło pedałów kierowców przestawialem ręcznie ale to nic nie dało czy ktos moze mi pomóc a moze miał u Siebie cos podobnego? przejżałem całe forum ale takiego problemu nie znalazłem prosze o odpowiedź PILNie utro hcce to rozebrać i zrobic bo jazda bez takiego nawiewu to katorga

Problem z Nawiewem na przednia szybę CARO PLUS
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 04, 2008, 23:41:58 pm »

marcij

  • Gość
To chyba cos kiepsko szukales. Musisz rozlozyc gorna czesc deski , wyjac zegary, i tam bedziesz mial taki sam silownik jak na dole , tyle ze obslugujacy nawiew na szybe. Musisz go obadac i ewentualnie jego przestawic recznie, lub zastapic nowym , jesni nic nie da rady zrobic. Ale dostep jest dosc niewygodny, wiec jesli masz duze lapska , to zaopatrz sie w kogos dysponujacego mozliwie malymi konczynami przednimi.

Problem z Nawiewem na przednia szybę CARO PLUS
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 05, 2008, 17:21:47 pm »

yurecek

  • Gość
Bardzo dziekuje za pomoc nie wiedziałem że tam jest jeszcze jeden siłownik na podcisnienie, wszytko już działa jedn plastikowe ciegno sie zablokowało i to było powodem blokady mam jeszcze pytanie co do regulacji swiateł też na podcisnienie nie działa co może być przyczyna? przy światłach nic sie nie dzieje pomimo tego że rusza sie pokretłem sprawdzałem również przy włączonym silniku i zaświeconych światłach

Problem z Nawiewem na przednia szybę CARO PLUS
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 05, 2008, 20:34:29 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3764
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
yurecek, nie ma sie czym martwić co do regulatora. Nie wiem czy znajdziesz osobę, której to działa. Najlepiej jest przerobić na elektryczne z siłownikami od Lanosa.
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Problem z Nawiewem na przednia szybę CARO PLUS
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 05, 2008, 21:07:19 pm »

yurecek

  • Gość
dzieki wielkie pomogliscie mi jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam

Problem z Nawiewem na przednia szybę CARO PLUS
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 06, 2008, 20:27:29 pm »

marcij

  • Gość
To fajnie ze juz dziala.

Co do regulacji swiatel to ona nie jest na podcisnienie , tylko hydrauliczna i faktycznie jej "nie dzialanie" nalezy do wyposazenia standardowego. Chociaz widzialem jednego poldka w ktorym dzialala regulacja na jednym refloktorze jak nalezy , na drugium tylko troche , ale to kwestia juz samego reflektora. Samochod to plus z bodajze 2001 roku kolegi alexa.

Problem z Nawiewem na przednia szybę CARO PLUS
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 06, 2008, 21:17:45 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
marcij, u mnie prawy działa a lewy nie ;)
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Problem z Nawiewem na przednia szybę CARO PLUS
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 12, 2008, 15:24:18 pm »

Arnold

  • Gość
Co wy chcecie od tej regulacji? Ja nie znam Poloneza, w którym to nie działa. U mnie działało od zawsze, po dzwonie i zmianie lamp też działa i będzie działało zawsze :) Może dlatego, że często tego używam, a wy się tylko na to pokrętło patrzycie ;)

Problem z Nawiewem na przednia szybę CARO PLUS
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 22, 2008, 22:59:01 pm »

etz257

  • Gość
Witam,
może ktoś miał następujący problem i go rozwiązał? A mianowicie jak kolega yurecek nie miałem nawiewu na szybę przednią ale z tym sobie poradziłem - jedno cięgno zeskoczyło. Ale w trakcie tej usterki zauważyłem że jak jade jednostatjną prędkością to jest wszystko ok. ale gdy wcisnę pedał gazu, silnik dostanie obciążenie to nawiew przełącza się na nogi. Kiedyś po wyłączeniu silnika mogłem kilkakrotnie zmieniać nawiew aż do wyczerpania się podciśnienia a teraz nie. Czy szczeliła to może ta kula co jest w przegrodzie silnika?
Z góry dzięki za odpowiedź.

Problem z Nawiewem na przednia szybę CARO PLUS
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 23, 2008, 13:55:26 pm »

Offline OZi1845

  • MG
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1171
  • Płeć: Mężczyzna
    • Volvo S80 2.4 20V :P
ktorys wezyk gumowy idacy od kuli podcisnieniowej bedzie mial dziurke
Był: Polonez Caro Plus 1.4GTi [109KM]
Było: BMW 318TDS Touring
Jest: Volvo i DL650

Problem z Nawiewem na przednia szybę CARO PLUS
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 14, 2008, 13:28:40 pm »

etz257

  • Gość
Witam ponownie wykonałem jeszcze próbę polegającą na tym że odłączyłem wężyk idący od kolektora do kuli i sprawidziłem co się dzieje, więc tak przy wolnych obrotach siła ssania jes duża a przy wysokich obrotach posdciśnienie słabnie. Sprawdziłem również że za kulą jest identyczne zjawisko. Wniosek taki że gdy wciskam gaz ciśnienie słabnie i siłowniki przestawiają się w pozycję na nogi (nie do końca ale wyczuwam równicę). Więc co ta kula jest szczelona? Bo za kulą ciśnienie powinno być na stosunkow stałym poziomie nie zależnie od obrotów? Sprawdzie jak jest u Was. Swoją drogą nie wiecie czy taką kulę można kupić i za ile?

Problem z Nawiewem na przednia szybę CARO PLUS
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 14, 2008, 14:48:03 pm »

Offline Zoltan#1930

  • Administrator
  • Wiadomości: 3185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sport&Classic Workshop
etz257, to akurat normalne ze podcisnienie przy dodaniu gazu spada-patrz wakuometr
Cytat: KGB
GAZ rzadzi ,GAZ radzi ,GAZ nigdy was nie zdradzi  :twisted:

Polski Fiat 1977r, Polonez 1600 L 1980r, Volvo 945 2300 GL 1992r, Mazda Bongo SD1D32 2200D->2000i 1994r, Iveco Daily Max 2800TD 1997r Chrysler Town&Country 3300 LX 2001r

Problem z Nawiewem na przednia szybę CARO PLUS
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 27, 2009, 11:38:32 am »

cypion

  • Gość
czy tak samo jest w atu + ?  

"Musisz rozlozyc gorna czesc deski , wyjac zegary, i tam bedziesz mial taki sam silownik jak na dole , tyle ze obslugujacy nawiew na szybe. Musisz go obadac i ewentualnie jego przestawic recznie, lub zastapic nowym , jesni nic nie da rady zrobic. Ale dostep jest dosc niewygodny, wiec jesli masz duze lapska , to zaopatrz sie w kogos dysponujacego mozliwie malymi konczynami przednimi."

Problem z Nawiewem na przednia szybę CARO PLUS
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 27, 2009, 19:44:52 pm »

Buszek

  • Gość
Tak , tylko że może SPRÓBOWAĆ to zrobić bez zdejmowania deski .
Zapal sobie silnik , odsuń fotel kierowcy maksymalnie do tyłu , wtocz się pod kierownice i spoglądaj pod deske , jednocześnie poproś kogoś lub sam (jak jesteś wygimanstykowany) żeby pokręcił regulacją nawiewu (na szybe , nogi itp)wtedy zobaczysz co jest nie tak , pierwszy od GÓRY siłownik jest właśnie od szyby , zazwyczaj zeskakują z niego te dźwigienki , powinno Ci się udać je jakoś założyć.

Problem z Nawiewem na przednia szybę CARO PLUS
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 27, 2009, 23:16:55 pm »

cypion

  • Gość
niestety bez rozebrania deski sie nie obyło :) ale udało się.

Problem z Nawiewem na przednia szybę CARO PLUS
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 10, 2009, 22:32:22 pm »

bajer@#

  • Gość
:mrgreen: Nie chce zakładać nowego tematu więc napisze tutaj: Nie działa mi nawiew na twarz, wszystkie inne działają. szukałem cięgna odpowiadającego za to ale nie moge go znaleść :| moze ktos mnie naprowadzic w którym miejscu sie ono znajduje?

Moze ktos posiada zdjecie poloneza ze zdjętą deska gdzie bedzie widać te wszystkie cięgna?  :wink:

Problem z Nawiewem na przednia szybę CARO PLUS
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 11, 2009, 08:33:06 am »

Buszek

  • Gość
Kolego nad pedałem gazu , napewno zauważysz .

Problem z Nawiewem na przednia szybę CARO PLUS
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 11, 2009, 11:02:38 am »

marcij

  • Gość
Cytat: "bajer@#"
:mrgreen: Nie chce zakładać nowego tematu więc napisze tutaj: Nie działa mi nawiew na twarz, wszystkie inne działają. szukałem cięgna odpowiadającego za to ale nie moge go znaleść :| moze ktos mnie naprowadzic w którym miejscu sie ono znajduje?

Moze ktos posiada zdjecie poloneza ze zdjętą deska gdzie bedzie widać te wszystkie cięgna?  :wink:


i to nie sa ciegna, tylko silowniki podcisnieniowe.

Problem z Nawiewem na przednia szybę CARO PLUS
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 11, 2009, 15:19:38 pm »

Offline OZi1845

  • MG
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1171
  • Płeć: Mężczyzna
    • Volvo S80 2.4 20V :P
Problem polega na nieszczelnosci w ukladzie podcisnienia, ktory steruje regulacja nawiewow. Zerknij pod maske i sprawdz przewody idace z takiej czarnej kuli. Czy nie ma w ktoryms jakiejs dziurki.
Był: Polonez Caro Plus 1.4GTi [109KM]
Było: BMW 318TDS Touring
Jest: Volvo i DL650

Odp: Problem z Nawiewem na przednia szybę CARO PLUS
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 28, 2013, 18:32:45 pm »

Offline morozaw

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 148
    • Atu+ '97r 1,6 GLI + LPG
Koledzy, macie jakieś patenty na te spadające bolce z prowadnic?
Chciałem użyć spinek tapicerskich, ale niestety mam za małą średnicę ich.

PS odkop jak odkop, wątek sprzed kilku lat, ale po co zakładać nowy.