Autor Wątek: Problem z Nawiewem na przednia szybę CARO PLUS  (Przeczytany 11319 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Problem z Nawiewem na przednia szybę CARO PLUS
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 28, 2013, 19:00:32 pm »

Offline Michał_22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 555
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro Plus 1.8 VVC 98r
Trzeba Ci cienką podkładkę i np. szpilkę. Zakładasz podkładkę, następnie, na trzpieniu robisz mały otwór podgrzaną szpilką, zaginasz i problem z głowy:)

Odp: Problem z Nawiewem na przednia szybę CARO PLUS
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 28, 2013, 19:05:40 pm »

Offline morozaw

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 148
    • Atu+ '97r 1,6 GLI + LPG
Jeszcze jakieś inne pomysły? - zamiast tych podkładek i szpilki mam spinki montażowe, ale za mała średnica.

Niezbyt chętnie się poddaje, a miałem nadzieję, że bezproblemu nacisnę.
Bolec ma bodajże 7mm, a blaszka 5mm wewnątrz.
Obawiam się, że może być ciężko z pozycji na leżaka na pedałach.
Coś nasunąć, czymś zablokować?

Odp: Problem z Nawiewem na przednia szybę CARO PLUS
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 28, 2013, 19:09:11 pm »

Offline Michał_22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 555
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro Plus 1.8 VVC 98r
Kup spinki z większą średnicą, albo potraktuj delikatnie pilnikiem, te ktore masz.
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2013, 19:10:56 pm wysłana przez Michał_22 »

Odp: Problem z Nawiewem na przednia szybę CARO PLUS
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 28, 2013, 19:24:35 pm »

Offline morozaw

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 148
    • Atu+ '97r 1,6 GLI + LPG
Większe raczej nie są już dostępne.
Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły jak to rozwiązał u siebie?

Odp: Problem z Nawiewem na przednia szybę CARO PLUS
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 02, 2013, 16:16:22 pm »

Offline Szyna

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 879
  • Płeć: Mężczyzna
    • Lanos HB 1.5 16V
Sory, że się wtrące w temat, ale mam kilka pytań, ponieważ chcę doprowadzić do porządku system "wietrzenia" samochodu. Pierwsze - cały czas mam nawiew na szybę nawet jak ustawię na twarz i nogi. Od czego to zależy? Od słynnego w tym temacie cięgna sterowania na szybkę? Po drugie słabo wieje z tych kratek na boczne szyby, gdzie szukać przyczyny? Po trzecie, jak przestawię na maksa, na ciepłe powietrze, wydajność dmuchania spada gdzieś o połowę, gdzie szukać przczyny? Po czwarte, słabo wieje w twarz.. nawet na maksymalnej prędkości wiatraka, gdzie szukać przyczyny?

Odp: Problem z Nawiewem na przednia szybę CARO PLUS
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 02, 2013, 16:33:15 pm »

Offline P!otrek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1948
  • Płeć: Mężczyzna
  • GSI power :P
    • malinka metalik :)
zakurzona nagrzewnica jest przyczyną słabego dmuchania.
to że ci słabo wieje z tych małych kratek, oznacza że masz zatkane kanaliki które do nich prowadzą (żeby wyczyścić musisz zdjąć deskę)
a to że nie masz sterowania może oznaczać że nie masz podłączonej tej "bańki" pod maską, albo spadło ci cięgno od sterowania
FSO Polonez 1.6GSI 280000km praktycznie 340000 Rest In Pepperoni... jeszcze doczeka się następcy :)
wiem że nie powinienem ale kupiłem passata :D

Odp: Problem z Nawiewem na przednia szybę CARO PLUS
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 02, 2013, 16:37:27 pm »

Offline Szyna

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 879
  • Płeć: Mężczyzna
    • Lanos HB 1.5 16V
a to że nie masz sterowania może oznaczać że nie masz podłączonej tej "bańki" pod maską, albo spadło ci cięgno od sterowania
Bańka jest na pewno podłączona, nawet jakby nie była to dzisiaj ją podłączyłem na pewno bo zdejmowałem podszybie pod machą ;P Okey, w takim razie gdzie szukać cięgien, albo czy po zrzuceniu dechy je jakoś łatwo dostane (nie mam zbytnio małych dłoni)? No i co jeszcze może być z tym nawiewem na twarz? Wiem, że to polonez i nie będzie miał grzania i nawiewu jak w passacie b4 gdzie na prawdę mocno pali i wieje, ale w poprzednim plusie miałem to lepiej i w końcu zaczęło mnie to irytować, tym bardziej, że w zimę połowę drogi do pracy marzłem ;/

Odp: Problem z Nawiewem na przednia szybę CARO PLUS
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 02, 2013, 19:30:28 pm »

Offline P!otrek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1948
  • Płeć: Mężczyzna
  • GSI power :P
    • malinka metalik :)
nad prawą nogą jak siądziesz w fotelu kierowcy ;) zajrzyj tam i steruj nawiewem, jak będzie poruszać przpustnicą, to będziesz musiał rozebrać całą obudowę nagrzewnicy. A ogrzewanie w plusie nie jest takie złe, porównując do passata, źle nie jest, przynajmniej w moim przypadku, a mam porównanie bo mam i poloneza i passata. W plusie ogrzewanie ma grzać, porządnie :P
FSO Polonez 1.6GSI 280000km praktycznie 340000 Rest In Pepperoni... jeszcze doczeka się następcy :)
wiem że nie powinienem ale kupiłem passata :D

Odp: Problem z Nawiewem na przednia szybę CARO PLUS
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 03, 2013, 07:39:57 am »

Offline Szyna

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 879
  • Płeć: Mężczyzna
    • Lanos HB 1.5 16V
W plusie ogrzewanie ma grzać, porządnie
Dlatego też chcę się tym zająć, 2 dni starczą na rozebranie wszystkiego? Żeby "odkurzyć" nagrzewnicę muszę ją wyjąć? Dużo płynu tracę przy wyjmowaniu nagrzewnicy, czy lepiej najpierw spuścić, a potem zalać ten sam (1,5 roku na nim jeżdzę, ale musiałem dolewać świeżego (demontaż parownika 2x, wymiana termostatu.))

Odp: Problem z Nawiewem na przednia szybę CARO PLUS
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 03, 2013, 21:29:35 pm »

Offline Rafał

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Renault Laguna I phII 1.9 dTi RXE+
2 dni ? Wymiana nagrzewnicy w Plusie to 4-5h :) a wydajnosc ogrzewania ? Przy wentylatorze ustawionym na 2 i pokretle na przelomie bialej i czerwonej skali, przy zlapaniu przez silnik 50stopni juz leci dosc cieple powietrze, a jak silnik osiagnie 70stopni to musze skrecac cieplo, bo po 2-3 minutach nie moge wytrzymac :) a jak odkrece na max cieplo i dmuchawe na 4 to mam w aucie tak goraco, ze mozna by sie rozebrac :D
Były: Caro: 1.6 GLI Bosch, 1.4 GLI 16V, 1.4 GTI 16V, 1.6 GTI 16V, 1.6 GTC 16V 1997; Atu: 1.6 GLI Bosch 1997, Peugeot 106 1.0 Itinea 1997
Jest: Renault Laguna I phII 1.9 dTi 1999 RXE+

Odp: Problem z Nawiewem na przednia szybę CARO PLUS
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 04, 2013, 07:30:40 am »

Offline Szyna

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 879
  • Płeć: Mężczyzna
    • Lanos HB 1.5 16V
2 dni temu, że pierwszy raz bym to robił, niestety i tak cały plan psu w pupe... Znowu muszę polować na kilka dni wolnego w pracy ;p a jeszcze jedno, jak z płynem chłodniczym przy demontażu nagrzewnicy? Dużo ucieka, czy lepiej spuścić i zalać później znowu ? ;)

Odp: Problem z Nawiewem na przednia szybę CARO PLUS
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 04, 2013, 14:20:32 pm »

Offline bear2493

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro +
Zależy jak to zrobisz, jednak lepiej spuscić, wszystko dokładnie sobie wyczyścisz i zrobisz na spokojnie  ;p

Odp: Problem z Nawiewem na przednia szybę CARO PLUS
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 04, 2013, 17:50:17 pm »

piciek

  • Gość
10l plynu borygo 60zl, nad czym sie zastanawiac? Przed rozmontowaniem wlej troche octu, przeplukaj uklad, zalej swiezym plynem. Ludzie ogarnijcie sie troche z tym dziadowaniem o 2l plynu.

Odp: Problem z Nawiewem na przednia szybę CARO PLUS
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 04, 2013, 17:57:39 pm »

Offline Szyna

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 879
  • Płeć: Mężczyzna
    • Lanos HB 1.5 16V
Nie dziaduję o 2 l płynu tylko mam w ciul innych wydatków, a samochodu potrzebuję, żeby zarobić na to co żre i na czym jeżdżę, miałem 2 dni wolnego to chciałem zrobić coś z grzaniem co by na zimę już było, tylko, że pogoda wszystko spaprała

Odp: Problem z Nawiewem na przednia szybę CARO PLUS
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 22, 2013, 09:36:16 am »

Offline morozaw

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 148
    • Atu+ '97r 1,6 GLI + LPG
Wracając do mojego tematy naprawy nawiewów.
Nigdzie nie dostałem rurki fi 7mm, więc zastosowałem patent z stożkową końcówką plastikową od kleju/sylikonu/uszczelniacza montowanego do pistoletu.
Odpukać, na razie się trzyma i działa, dam znać czy pomoże na dłużej, a w między czasie poszukam gdzieś jeszcze rurki 7mm.

Przy okazji, jeśli po zgaszeniu silnika, wszystkie siłowniki tracą podciśnienie oraz nie da się przełączyć nawiewu z charakterystycznym psss, to wina nieszczelności kuli / zaworka w niej czy któregoś z zaworków zwrotnych już przy siłownikach / nieszczelności za kulą?

Odp: Problem z Nawiewem na przednia szybę CARO PLUS
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 22, 2013, 12:51:44 pm »

Offline Michał_22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 555
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro Plus 1.8 VVC 98r
U mnie po zgaszeniu, jeszcze chwilę można przełączać nawiewy. Po jakimś czasie już nie, więc nie wiem, czy to normalne, czy coś jest nie tak.

Odp: Problem z Nawiewem na przednia szybę CARO PLUS
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 22, 2013, 14:02:10 pm »

Offline morozaw

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 148
    • Atu+ '97r 1,6 GLI + LPG
Z tego co się orientuję u kolegi działa to dobrze, po kilkukrotnym przełączeniu przy zgaszonym silniku podciśnienie zostaje wytracone na siłownikach.
U mnie od razu po zgaszeniu silnika nie można nic zrobić, a z tego co zauważyłem przy tych naprawach siłowniki same opadają, czyli mam pewnie gdzieś nieszczelność za kulą.

Odp: Problem z Nawiewem na przednia szybę CARO PLUS
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 22, 2013, 21:19:06 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2283
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
U mnie po zgaszeniu, jeszcze chwilę można przełączać nawiewy. Po jakimś czasie już nie, więc nie wiem, czy to normalne, czy coś jest nie tak.
a skąd w układzie jest  podciśnienie? chyba nie trzeba długo myśleć żeby stwierdzić czy to jest normalne
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: Problem z Nawiewem na przednia szybę CARO PLUS
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 23, 2013, 01:32:52 am »

Offline morozaw

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 148
    • Atu+ '97r 1,6 GLI + LPG
Mariusz, raczej to jest normalne.
Sądzę, że podciśnienie jest zgromadzone w kuli.

Odp: Problem z Nawiewem na przednia szybę CARO PLUS
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 23, 2013, 12:55:57 pm »

Offline Michał_22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 555
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro Plus 1.8 VVC 98r
a skąd w układzie jest  podciśnienie? chyba nie trzeba długo myśleć żeby stwierdzić czy to jest normalne
no, tak masz rację...