Autor Wątek: Pekajacy zbiorniczek wyrownawczy chłodnicy Plusa  (Przeczytany 7218 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pekajacy zbiorniczek wyrownawczy chłodnicy Plusa
« dnia: Kwiecień 24, 2008, 14:55:53 pm »

Adampio

  • Gość
Tym co jeszcze tego nie wiedza bardzo polecam pilnowanie tego zbiorniczka. U mnie w ciagu ostatnich  20kkm pekly dwa. Zaczyna sie to niewinnie drobnym peknieciem w okolicach dolnej krawedzi zbiorniczka i objawia sie powolna utarta plynu chlodniczego. U mnie wywolalo to nawet zwalenie glowicy i ogladanie uszczelki. Lekko wilgotne  z czasem  nadkole prawe  umyka uwadze bo w sasiedztwie jest trudno dostepny dla dużej butelki wlew plynu do spryskiwacza  przedniego, co skutkuje czestym rozlewnictwem. Dopiero po jakims czasie pekniecie sie sie na tyle powieksze i mozna nawet zagotowac silnik.
Z dluzszej rozmowy w sklepie wynika ze "ten typ tak ma". Są nawet w sprzedazy same zbiorniczki czyli bez korkow ktore sie nie psujom :-/
Czy ktos wie o co tu chodzi? Felerny plastik, za duze cisnienie, zle mocowanie? Na razie okleilem zbiorniczek tasma malarska  ale bede niedlugo kupowal nastepny (TRZECI!)

Pekajacy zbiorniczek wyrownawczy chłodnicy Plusa
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 24, 2008, 14:58:37 pm »

Buton

  • Gość
Za duże ciśnienie w układzie. Zmień korek.

Pekajacy zbiorniczek wyrownawczy chłodnicy Plusa
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 24, 2008, 15:09:04 pm »

Adampio

  • Gość
A po czym poznac ze korek jest dobry? Bo moge kupic kolejny zbiorniczek z korkiem lub poldubac przy korku dotychczasowym.

Pekajacy zbiorniczek wyrownawczy chłodnicy Plusa
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 24, 2008, 15:19:38 pm »

sznurówka23

  • Gość
nie wiem u mnie było tak ze było nalane za dużo płynu tzn. tyle ile trzeba ale jednak to za dużo... jeden pękł a w drugi nalałem mało płynu tam żeby tam na dnie tam trochę było. jest tak przy najmniej u mnie że poziom płynu wzrasta wraz z temperatura i powstaje za duże ciśnienie w zbiorniczku, po za tym lżej zakręcam korek nie tak żeby mógł sobie odlecieć ale nie na opór... nie wiem czy moje doświadczenie sie przyda :|

Pekajacy zbiorniczek wyrownawczy chłodnicy Plusa
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 24, 2008, 15:23:58 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Adampio, ja z moim zrobiłem inaczej. Nie przykręciłem go prosto do karoserii. W starych poldach zbiorniczki jakoś nie pękały. Nie chciało mi się bawić z przerabianiem starego, więc kupiłem nowy, dałem dłuższe śruby, a po między łapy zbiorniczka a karoserie po 2-3 uszczelki z głowiczek do kranów i po jednej takiej samej uszczelce pomiędzy łeb śruby, a łapę zbiornika ( pomiędzy łeb a uszczelkę podkładka powiększana ). Wcześniej pękały co chwilę, a po czymś takim jak ręką odjął. Kupiłem plusa z pękniętym zbiorniczkiem, zastosowałem mój patent i od paru lat spokój.
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Pekajacy zbiorniczek wyrownawczy chłodnicy Plusa
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 24, 2008, 15:33:34 pm »

Adampio

  • Gość
Matucha: dzieki! Tak mi sie blakalo po glowie ze on tak jakos dziwnie, na ukos tylko na dwch srubach wisi. Planowalem podlozc kawalek karmiaty pomiedzy nadkole a zbiorniczek ale te podkladki gumiane  chyba beda lepsiejsze :)

Pekajacy zbiorniczek wyrownawczy chłodnicy Plusa
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 24, 2008, 16:26:19 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
jezeli chodzi o cis. to odkrylem taki patent ,ze skok sprezyny dociskajacej uszczelke wewnatrz korka to 0.5mm co odpowiada 1/4 obrotu korka
wiec proponuje dokrecic do konca i poluzowac o 45*
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Pekajacy zbiorniczek wyrownawczy chłodnicy Plusa
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 24, 2008, 21:02:28 pm »

wiciu

  • Gość
nigdy nie dokręcaj do końca korka zbiornika wyrównawczego i będzie ok (przetestowałem na sobie)

Pekajacy zbiorniczek wyrownawczy chłodnicy Plusa
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 24, 2008, 21:15:30 pm »

Offline mateo#1939

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1340
  • Płeć: Mężczyzna
    • C22XE
znajomemy wywalilo 5 sztuk, jak wracal z krakowa to mu go rozwalilo w trasie zatrymal sie na jakim szrocie a ze do poldka nie mieli to zalozyl od golfa III i tak juz smiga 150 tys. :D
Cytat: Senn#1869
A to SS-man sie nam pojawil

Pekajacy zbiorniczek wyrownawczy chłodnicy Plusa
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 24, 2008, 23:38:48 pm »

Offline G.T.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 900
fuj z golfa to profanacja

a co do samego korka, ja nie dokrecam i juz mam 3 lata obecny zbiorniczek, a wczesniej strzelaly srednio raz na 15 tys km

Pekajacy zbiorniczek wyrownawczy chłodnicy Plusa
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 25, 2008, 00:06:04 am »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
A wedle mnie to jest właśnie od tego, że on jest do budy na sztywno przyczepiony. Mocno się go dociągnie, później dostanie temperatury, chce się rozszerzyć, a przez śruby nie może. Z korkiem nie robiłem nic i po moich zabiegach nie pęka.
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Pekajacy zbiorniczek wyrownawczy chłodnicy Plusa
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 25, 2008, 00:10:23 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
no mozliwe ,ze przez rozszerzalnosc temperaturowa ,wiec warto przykrecic na gumowych podkladkach ale korka i tak nie warto dociskac chocby ze wzgledu na chlodnice
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Pekajacy zbiorniczek wyrownawczy chłodnicy Plusa
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 25, 2008, 00:12:57 am »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
KGB, dokręcam korek właśnie tak jak pisałeś wcześniej, ale u mnie był taki problem, że odpowietrznik był zatkany. ( Nie dało się przez niego dmuchnąć ). Został na nockę w Coca-Coli i rano działało ;)
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Pekajacy zbiorniczek wyrownawczy chłodnicy Plusa
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 25, 2008, 00:16:49 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
ale przez niego nie daje sie dmuchac tylko zasysac - mozliwe ,ze da sie dmuchnac ,ale napewno nie ustami
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Pekajacy zbiorniczek wyrownawczy chłodnicy Plusa
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 25, 2008, 00:25:45 am »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
KGB, to kwestia tego z której strony dmuchasz :P
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Pekajacy zbiorniczek wyrownawczy chłodnicy Plusa
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 25, 2008, 08:15:51 am »

Offline Osfald

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 690
    • JAGUAR XJL 3.0 Supercharged 380KM
wiertelko fi=1-2mm, przwiercamy korek i nie trzeba nic dmuchac  :mrgreen:

mam korek na sprzedaz jesli kogos interesuje... 5zl :)
FSO Car Team
12 lat przejeździłem wyrobami FSO. Są powody do dumy :)

Pekajacy zbiorniczek wyrownawczy chłodnicy Plusa
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 25, 2008, 21:44:35 pm »

PapaSmerf82

  • Gość
Witam
Ostatnio rozmawialem z Pania ktora zajmuje sie od xxx czasu czesciami do polskich samochodow na temat tego zbiorniczka .Ja mam wlozony do swojego poldka zbiornik z zwyklego caro chcialem wymienic na ten oryginalny to stwierdzila ze nie warto bo maja feler w postaci pekania dna I stwierdzila ze to jakas skaza fabryczna bo wszystkie zbiorniki nowe w plusach pekaja:(Wiec rada taka zeby wsadzic zbiornik od starszego modelu:)

Pekajacy zbiorniczek wyrownawczy chłodnicy Plusa
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 25, 2008, 22:15:51 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Ja w Caro miałem taki sam jak w Plusie. I też pękał zanim go na miękko nie przykręciłem.
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Pekajacy zbiorniczek wyrownawczy chłodnicy Plusa
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 17, 2008, 21:37:59 pm »

marcij

  • Gość
Odgrzebuje temat , gdyz naszla mnie ostatnio pewna mysl i mam w zwiazku z tym kilka pytan.
Jak to jest ze zbiorniczkami, mozna zastosowac z dowolnego samochodu , czy one sa jakos obliczane w stosunku do calkowitej pojemnosci ukladu , czy jakos inaczej ?
I jak jest z korkami, czy we wszystkich samochodach zaworki puszczaja cisnienie przy mniejwiecej takiej samej jego wartosci , czy rowniez jest to zalezne od ukladu ? Slowem czy mozna zastosowac korek z samochodu innej marki ?
Nie wiecie przypadkiem , jakiej srednicy jest korek w zbiorniczku dedykowanym do silnika rovera , czy srednica jest jakims standardem , czy kazdy ustalal sobie inna ?
No i ostatnie , czy macie moze jakies sprawdzone metody na uruchomienie kontrolki pozoimu plynu chlodzacego , ktora znajduje sie w zegarach od mr93 ? zebym przypadkiem nie wywazal otwartych drzwi.

Pekajacy zbiorniczek wyrownawczy chłodnicy Plusa
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 18, 2008, 19:12:39 pm »

Adampio

  • Gość
Obecnosc zbiorniczka wynik ze znaczacej w w porownaniu z czysta woda rozszerzalnosci plynu w funkcji temperatury. Korek ma za zadanie utrzymac lekkie nadcisnienie ktore krzystnie wplywa na temperature wrzenia, ale z koleii zawor w korku zabezpiecza przed pekniecieciem chlodnicy.