Autor Wątek: dziwne odgłosy  (Przeczytany 7876 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dziwne odgłosy
« dnia: Maj 02, 2008, 19:22:20 pm »

maly20202

  • Gość
Witam a to i mój problem jakiś miesiąc temu zaczęły sie wydobywać dziwne odgłosy w tylnym prawym kole (od pasażera) powiedziano mi ze to łożysko wiec wymieniłem i ustało ale dzisiaj jadąc sobie znowu sie to zaczyna odzywać i nie wiem czy to możliwe żeby nowe łożysko padło czy to coś innego dźwięk jest podobny do ocierania sie nadkola o koło ale to nie to bo nigdzie nie widzę otarć jak i na nadkolu i na kole tak samo felga nigdzie nie jest w środku zarysowana żeby osłona od tarcz ocierała słyszałem ze to może być od hamulcy ale nie wiem jaka w tym prawda

dziwne odgłosy
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 03, 2008, 09:36:57 am »

kamil_s83

  • Gość
Wszystko jest mozliwe. moze to byc lozysko (nawet i nowe) ewentualnie jezeli cos obciera to moze klocki hamulcowe o tarcze.. Ja mialem podobnie tzn. klocki byly na wykonczeniu i juz nie odbijaly od tarczy .

dziwne odgłosy
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 03, 2008, 09:42:51 am »

maly20202

  • Gość
klocki są dobre można powiedzieć ze w miarę ale wymienię i zobaczę jaki będzie efekt. zapomniałem dodać ze dźwięk ten wydobywa sie tylko jak jadę z stałą prędkością podczas przyspieszania i hamowania nie słychać tego

dziwne odgłosy
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 03, 2008, 12:41:44 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2283
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
wyjmuj półoś i zabijaj na nowo łożysko i pierścień tylko zrób to dokładnie ( pierścienia nie nagrzewa sie do czerwoności pamiętaj o tym) taik samo nie dobija sie go jak nie osadzi sie sam na łożysku
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

dziwne odgłosy
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 03, 2008, 20:03:14 pm »

Logan

  • Gość
mam to samo z tym samym kołem od 2 czy 3 miesięcy. jedyna opcja do sprawdzenia/wymiany która mi została to łożysko.

dziwne odgłosy
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 03, 2008, 21:06:09 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2283
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
porostu komplety naprawcze z badziewnymi łożyskami w których nie stosuje sie odpowiedniego C( luz spasowania  lub zacieranie przy obciążeniu)  bo zamiast C4 w tych kompletach jest C2 i to włośnie to powoduje że to łożysko szybciej sie sypie, a 2 sprawą jest umiejętność zabicia pierścienia na półosi.
szesc rodzajów luzów poprzecznych (wg BN-82/1130-05):
dla łożysk nieobciążonych kulkowych zwykłych i wahliwych, łożysk walcowych i igiełkowych, z pierścieniami wzajemnie wymiennymi:
C1 - luz mniejszy od C2
C2 - luz mniejszy od normalnego
- luz normalny
C3 - luz większy od normalnego
C4 - luz większy od C3
C5 - luz większy od C4
czyli jednym słowem luz normalny nie jest oznaczony na łożysku.
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

dziwne odgłosy
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 04, 2008, 10:08:58 am »

maly20202

  • Gość
nom ale po miesiącu czasu łożysko już jest zajechane nawet nie zrobiłem na nim 1 tyś km a wczoraj jeździłem dość sporo i zauważyłem że nie zawsze sie ten dźwięk wydobywa wczoraj z rana był ale ustało i nie było go później słychać zobaczę co będzie dzisiaj sie dziać czy sie odezwie czy zamilknie na wieki :P

dziwne odgłosy
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 11, 2008, 23:06:07 pm »

Długi

  • Gość
Przerabiam ten sam temat w moim Polonezie. Te zestawy (czerwone pudełko z napisem MAR) to g..no warte są! Jeżeli zestaw kosztuje 20 zł i są tam uszczelniacze, tuleja i łozysko to samo łozysko wychodzi z 10 zł więc jakie to ma byc dobre łożysko za 10 zł? Do taczki może dobre ale nie do samochodu! Polecam zestawy TIMKENA (koszt około 90 zł ) ale to są dopiero prawdziwe łożyska!

dziwne odgłosy
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 12, 2008, 13:38:01 pm »

Sebaaa

  • Gość
Witam. Mialem taki problem po zalozeniu zimówek tez tarło cos co obrót koła tj w jednym miejscu ale otarc znaleźć za cho**** nie moglem.

dziwne odgłosy
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 13, 2008, 00:00:32 am »

Logan

  • Gość
przyczyną tych odgłosów u mnie było nie tylko zużywające się powoli łożysko ale brak materiału na półosi co powodowało że pomimo pierścienia łożysko latało sobie na niej luźno.

dziwne odgłosy
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 15, 2008, 20:43:52 pm »

maly20202

  • Gość
teraz dużo pojeździłem i narazie nic wszystko ustało ale jak zawsze w takim przypadku zaczął odzywać sie most śpiewa aż krew zalewa wszystko zaczyna sie od 60km/h dźwięk narastający z większą prędkością i sie właśnie zastanawiam czy to most czy łożyska i druga rzecz która mnie gnębi podczas wchodzenia w zakręt (prawy) jest dziwny odgłos nie wiem jak to określić tak jak bym miał szerokie zimówki założone taki specyficzny odgłos opony i tez nie wiem co to może być natomiast jak jest zakręt w lewo to cisza nic nie huczy itp.
ps. nie wiem czy pisać nowy temat ale może tutaj najpierw spytam otóż ostatnio dolałem olej i był tak w połowie wskaźnika i tak sie utrzymywał przedwczoraj troszkę poszalałem znaczy sie dałem mu ostro po garach (zmiana biegu przy 6 tyś. obrotów) i dzisiaj sprawdzam olej i jest na min. czy o normalne ze jak sie go tak żyłuje to olej tak zniknie sam od siebie czy jest jakaś usterka tego rok temu silnik przeszedł generalny remont bo brał olej znaczy sie 1 litr na miesiąc jazdy przyczyna była w głowicy zawory były już wyruchane

[ Dodano: 16 Maj 2008 20:38 ]
witam problem sie dzisiaj rozwiązał otóż huczy mi łożysko z przodu od strony pasażera a olej ucieka z uszczelniacza przy rozrządzie i przy większych obrotach więcej sie leje wiec czeka mnie zmiana łożyska w przodzie i rozrządu przy wymianie oleju

dziwne odgłosy
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 30, 2008, 20:49:48 pm »

wiciu

  • Gość
po jakim przebiegu padały Wam łożyska na półosiach??

dziwne odgłosy
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 30, 2008, 22:16:16 pm »

Logan

  • Gość
różnie. moje wytrzymały tylko okres zimowy :mrgreen: za dużo jazdy bokami. po zimie znowu wymieniałem niedawno i jeszcze się trzymają :wink:

dziwne odgłosy
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 30, 2008, 22:26:32 pm »

wiciu

  • Gość
dobra - to ile wytrzymały łożyska fabryczne lub po jakim przebiegu wymieniałeś je pierwszy raz??
jakiej firmy łożysko warto założyć, tak żeby było w miarę dobre i rozsądne cenowo??

dziwne odgłosy
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 31, 2008, 12:16:44 pm »

Logan

  • Gość
najmniej problemowy, najtańszy i najbardziej osiągalny jest zestaw MAR, łożysko bodajże 6303, uszczelniacze i pierścień zaciskający. Cenowo od 21 do 25zł :P

Jeśli chodzi o przebieg. W starym polonezie jeżdżonym przez mojego padre i przeze mnie tyle że bardzo płynnie i spokojnie takie łożysko wytrzymywało ponad 100 tysięcy kilometrów.

Jednak podchodząc do tej sprawy tak jak napisałem post wyżej nie starcza MI nawet na 20 tys  :?

dziwne odgłosy
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 31, 2008, 12:51:12 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
fabryczne u mnie zaczelo rzacholic (na prawej polosi) po 110kkm
dojezdzilem je jeszcze do 140kkm i luzy (mniejsze niz 1mm) oraz drgania rozwilily mi okladzine na szczekach hamulcowych
lewe lozysko nie wykazalo oznak zuzycia  - wymienilem obie polosie na uzywane z mostu na tarczach
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

dziwne odgłosy
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 31, 2008, 17:39:17 pm »

wiciu

  • Gość
dzięki za konkretne odpowiedzi

Aktualnie mam następujące objawy:
1. Jak zdejmę koło i szarpię bębnem (tak jakbym chciał półoś wyciągnąć), słychać stuki i da się wyczuć lekki luz ok. 1mm(bęben dokręcony). Jest tak z obydwu stron.
2. Przy jeździe powyżej 100km/h po odjęciu nogi z gazu słychać z tyłu lekie głuche uderzenie (podobny do pojedynczej detonacji w tłumiku ale to nie jest to). Podobnie dzieje się przy gwałtownym dodaniu gazu powyżej 100km/h.
3. Przy jeździe na 3 biegu jak prędkość dochodzi do 80km/h z tyłu słychać taki jakby głuchy dźwięk (dudnienie?), jeśli przy tej prędkości wrzucam 4 lub 5 bieg to już tego dźwięku nie ma (lub inne go zagłuszają, ciężko powiedzieć)
4 Przy prędkości ok 100km/h przy wciśnięciu sprzęgła słychać z tyłu jakby z prawej strony wycie które zmniejsza się wraz ze zmniejszeniem prędkości, wg mnie przy jeździe na biegu tego odgłosu nie słychać (albo zagłuszają go inne)

Wg Was to będzie kwestia wywalonych łożysk czy może mostu ??

dziwne odgłosy
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 03, 2008, 22:31:56 pm »

adylski

  • Gość
Witam. Ponieważ mam podobny problem z dziwnymi odgłosami chciałbym podpiąć się pod temat.

Mianowicie podczas jazdy na łuku w lewo z tyłu samochodu słychać takie dziwne regularne stuki. Nie wiecie co to może być ?

pozdrawiam

dziwne odgłosy
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 03, 2008, 22:36:07 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
adylski, w najlepszym scenariuszu urwała Ci się opaska od linki ręcznego na resorze i przy skręcaniu linka haczy o jakiś ciężarek na kole.
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

dziwne odgłosy
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 03, 2008, 22:38:37 pm »

Logan

  • Gość
moze lozysko na polosi? ;)