Autor Wątek: Rover - grzeje się (problemy z termostatem?)  (Przeczytany 18372 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Rover - grzeje się (problemy z termostatem?)
« dnia: Czerwiec 23, 2004, 17:40:07 pm »

Roland

  • Gość
Witam Mam problem, mianowicie roverus strasznie nabiera temperatury i nie wiem o co biega. Po wyjęciu termostatu całkowicie z układu chłodzenia silnik chodzi normalnie. Nie grzeje się ale szkoda silnika jeżdząc bez termostatu. Proszę o pomoc!!!!!!!!!!!!!!!  Za odpowiedŹ bardzo dziękuje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Rover - grzeje się (problemy z termostatem?)
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 23, 2004, 17:49:16 pm »

kowal

  • Gość
To moze termostat?

Rover - grzeje się (problemy z termostatem?)
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 23, 2004, 18:18:24 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
A jak jedziesz szybko dosyc (termostat wlozony oczywisice) to temperatura jest ok?
to ja, byly Marcin#839

Rover - grzeje się (problemy z termostatem?)
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 24, 2004, 08:20:13 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
U mnie kiedyś przy okazji regeneracji parownika zmieniłem przewody gumowei jeden z nich był za bardzo zgięty. Termostat sprawny na 100% ale ze względu na zbyt mały przepływ auto się grzało jak (*&^$%. Musiałem zrobić w miejscu największego przegięcia kolanko z rurki.
Sprawdż może czy któryś z przewodów gumowych nie jest nadmiernie zniekształcony (chociaż sam z siebie nie powienien).
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Rover - grzeje się (problemy z termostatem?)
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 24, 2004, 09:57:16 am »

Bickers

  • Gość
sprawdz ten swój termostat wrzuć go w szklane naczynie i podgrzewaj wode , jesli masz mozę termomentr do 100 C to wsadz go i zobacz przy jakiej tem się otwiera a jeśli niechce ci się tego zrobić to moze idz do sklepu na ugode ze wexmiesz teramostat i jeśli nie będzie to jego wina zebyś mógł oddac go , ale jesli masz cieżką noge to weŹ sobie opd 82 C ja taki mam i temp niedochodzi nawet do 90 tylko jakieś 87 cały czas trzyma w korku w miescie czasem dojdzie do 90 .

...
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 30, 2004, 17:40:12 pm »

marior#1828

  • Gość
Czy po odkręceniu korka ze zbiornika wyrównawczego wyrzuca Ci płyn?? jeśli tak to może masz wydmuchaną uszczelkę pod głowicą, sprawdŹ jeszcze czy w przewodach jest płyn i czy dochodzi do silnika...

Rover - grzeje się (problemy z termostatem?)
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 01, 2004, 20:44:39 pm »

Offline AndrewS#100

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 973
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO 125p 1.4 16V MPI
    • http://www.roverki.pl
to jest raczej normalny objaw przy goracym silnik, bo w ukladzie jest wtedy nadcisnienie u mnie po odkreceniu korka na goracym i pracujacym silniku poziom znacznie sie podwyzsza, nawet przepelnia sie zbiorniczek
Pozdrawiam Andrzej
FSO 125p 1.4 16V MPI
Rover 800 2.0 16V MPI
Jawa TS 350

Rover - grzeje się (problemy z termostatem?)
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 02, 2004, 06:51:28 am »

boczek#1851

  • Gość
A jaka jest temperatura u Ciebie na wskaŹniku?
U mnie zawsze jest powyżej 90 (93 - 95) tak jest od początku - czyli od fabryki. Nigdy jednak płyn nie zagotował się. Nie sprawdzałem w literaturze ale wydawało mi się to normalne.

Rover - grzeje się (problemy z termostatem?)
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 02, 2004, 08:55:21 am »

Darek

  • Gość
Nie przywiązywał bym tak wagi do dokładnych wskazań wskaŹnika temperatury. To jest układ, który pokazuje tylko orientacyjnie. Podejrzewam, że jego dokładność nie jest lepsza niż 5%. Przy 90 st.C daje to maksymalną rozbieżność wskazań od 85,5 do 94,5 st.C. Od szczęścia teraz zależy który egzemplaż pokazuje prawdziwszą prawdę.
Darek

Rover - grzeje się (problemy z termostatem?)
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 02, 2004, 09:44:34 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Cytuj (zaznaczone)
U mnie zawsze jest powyżej 90 (93 - 95)

A jak już ktoś rozbierał wskaŹniki to musi mieć kupę szczęścia aby założyć wskazówkę we właściwej pozycji. Mi się udało chyba za 10 razem. Teraz wskazówka stoi tak że "opiera się" o 90St. i przy normalnej jeŹdzie nie przekracza tej wartości. Jeśli nie ma się pewności co do prawidłowego wskazania to są teraz multimetry cyfrowe z pomiarem temperatury. MOżna sondę zamocować przy oryginalnm czujniku temp i porównac oba wskazania z uwzględnieniem niewielkich strat ciepła na drodze sond multimetru - płyn chłodzący (np przez obudowę termostatu czy coś.)
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Rover - grzeje się (problemy z termostatem?)
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 07, 2004, 20:26:06 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
To jeszcze ja mam pytanie :)

Otoz w ksiazce (o polonezie lol), w rozdziale o wymianie plynu chlodzacego jest napisane:
--zdjac korek ze zbiornika wyrownawczego
--otworzyc zawor nagrzewnicy...
--odkrecic korek spustu... w chlodnicy
--wkrecic korek spustowy...
--wlac do zbiornika wyrownawczego 4dm...
--uruchomic silnik, pozostawic na biegu jalowym...
--uzupelnic poziom plynu do gornej kreski...
--zakrecic korek.

i tu wlasnie pytanie: czy to ze jest odkrecony korek od zbiornika wyrownawczego to znaczy ze sie odpowietrza ten caly burdello i nic juz nie trzeba robic zeby odpowietrzyc ten uklad chlodzenia? Bo np w peugeocie 205 jest taki zaworek, ktory sluzy do odpowietrzania.
I czy jak termostat jest walniety to chlodnica po nagrzaniu i zalaczeniu wentylatora ma byc goraca czy zimna?
to ja, byly Marcin#839

Rover - grzeje się (problemy z termostatem?)
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 07, 2004, 22:48:35 pm »

Offline AndrewS#100

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 973
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO 125p 1.4 16V MPI
    • http://www.roverki.pl
hmmm termostat jak jest walniety to sie nie otworzy, albo bedzie caly czas otwarty,
jesli pierwsza opcja to silnik zlapie wysoka temp wentylator sie nie wlaczy, dlaczego ??
juz pisze, czujnik do wentylatora jest na chlodnicy, przy zamknietym termostacie jest ona zimna wiec witrak sie nie wlaczy, czujnik wskaznika jest kolo kopulki zaplonowej,
jesli termostat jest caly czas otwarty to silnik bedzie  sie wolniej nagrzewal a w zimie moze sie nie dogrzewac

na stronie www.roverki.pl jest przygotowywana seria artykulow o uszczelce pod glowica i ukladzie chlodzenia

gdzies w necie dotyczacej silnika serii K 1.8 montowanego w MGF (to taki roadsterek :-)) z silnikem z tylu, byl opis problemow z chlodzeniem, a wlasciwie odpowietrzeniem (silnik z tylu samochodu chlodnica z przodu), wiec duzo tam jest przewodow,
w celu lepszego odpowietrzenia silnika przy napelnianiu plynem, w termostacie zrobiono maly otworek ok 4 mm,  przez to nawet przy zamknietym termostacie powietrze i plyn mogly sobie uciekac z duzego obiegu itp. przynajmniej ja tak to rozumiem

co ja sie rozpisuje znalazlem ten link http://www.mgf.ultimatemg.com/hgf_pages/hgf.htm
Pozdrawiam Andrzej
FSO 125p 1.4 16V MPI
Rover 800 2.0 16V MPI
Jawa TS 350

Rover - grzeje się (problemy z termostatem?)
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 21, 2009, 16:04:21 pm »

Offline Fist

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 574
  • Płeć: Mężczyzna
    • Rover 25 1.6 16v
    • http://www.TutorialsBase.pl
Mam podobny problem w moim roverku, gdy jeżdżę normalnie (nie przekraczam 90km/h, gwałtownie nie przyspieszam)  wszystko jest w porządku gdy jednak przyspieszę to zaraz silnik łapie temp ok 110 - 120(c) i wywala płyn.
Gdy mam wyjęty termostat wszystko jest ok. Termostat sprawdzałem w domu no i niby był ok, założyłem go i sytuacja się powtórzyła. Kupiłem nowy termostat podmieniłem zalałem odpowietrzyłem przejechałem się ostrzej i znowu wywaliło płyn :(

Po zatrzymaniu wygląda na to tak jak by zapowietrzył się układ bo od razu zimne powietrze z nawiewów, nagrzewnica zimna. tak samo z wężami przy przepustnicy.

Już nie wiem co z tym zrobić :(
Rover 25 1.6 16v
Cytuj (zaznaczone)
"J: Do 100 i ja odpuszczam
G: Ja nie patrze na zegary "

Rover - grzeje się (problemy z termostatem?)
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 21, 2009, 16:10:09 pm »

Offline damian9838

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1.4
Korek zbiorniczka wyrównawczego masz szczelny?

Rover - grzeje się (problemy z termostatem?)
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 21, 2009, 16:23:08 pm »

Offline Fist

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 574
  • Płeć: Mężczyzna
    • Rover 25 1.6 16v
    • http://www.TutorialsBase.pl
szczelny i nowy korek
Rover 25 1.6 16v
Cytuj (zaznaczone)
"J: Do 100 i ja odpuszczam
G: Ja nie patrze na zegary "

Rover - grzeje się (problemy z termostatem?)
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 21, 2009, 16:37:19 pm »

Offline krecik71

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 105
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 16V 94r.
Jeżeli wszystko dobrze z układem chłodzenia to obawiam się, że może to być padająca uszczelka pod głowicą.

Rover - grzeje się (problemy z termostatem?)
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 22, 2009, 11:50:02 am »

polofix

  • Gość
trzeba najpierw ustalic czy chlodnica robi sie goraca czy ciepla.wtedy moze byc termostat.teraz to ruska ruletka z tymi termostatami.

Rover - grzeje się (problemy z termostatem?)
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 22, 2009, 17:40:04 pm »

Offline Fist

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 574
  • Płeć: Mężczyzna
    • Rover 25 1.6 16v
    • http://www.TutorialsBase.pl
ale na starym (działającym) tez się przegrzewa. Dzisiaj z umówiłem się na wymianę uszczelki za miesiąc a przez ten czas będę jeździł bez termostatu.
Rover 25 1.6 16v
Cytuj (zaznaczone)
"J: Do 100 i ja odpuszczam
G: Ja nie patrze na zegary "

Rover - grzeje się (problemy z termostatem?)
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 10, 2010, 00:02:23 am »

Offline TranceEternity

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 451
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldorover 1.6 Orciari 1995r.
Cytat: "Fist"
Mam podobny problem w moim roverku, gdy jeżdżę normalnie (nie przekraczam 90km/h, gwałtownie nie przyspieszam)  wszystko jest w porządku gdy jednak przyspieszę to zaraz silnik łapie temp ok 110 - 120(c) i wywala płyn.
Gdy mam wyjęty termostat wszystko jest ok. Termostat sprawdzałem w domu no i niby był ok, założyłem go i sytuacja się powtórzyła. Kupiłem nowy termostat podmieniłem zalałem odpowietrzyłem przejechałem się ostrzej i znowu wywaliło płyn :(

Po zatrzymaniu wygląda na to tak jak by zapowietrzył się układ bo od razu zimne powietrze z nawiewów, nagrzewnica zimna. tak samo z wężami przy przepustnicy.

Już nie wiem co z tym zrobić :(


Mam identyczny problem :( z tym że uszczelkę pod głowicą robiłem i przed wymianą uszczelki było ok tylko po wymianie termostat nie chce chodzić :(

Ma ktoś na to jakiś pomysł ?
Polonez 1.6 Rover Orciari
Mercedes w116 300SD
Mercedes W124 250TD

Rover - grzeje się (problemy z termostatem?)
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 10, 2010, 14:12:38 pm »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3412
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
Cytat: "TranceEternity"
Ma ktoś na to jakiś pomysł ?


Woda poszła do oleju czy olej do wody? Przy robieniu głowicy wyjąłeś stary termostat by sprawdzić w jakim jest stanie? Wygotowany w garnku? Może po prostu przy padzie uszczelki szlag trafił termostat.
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;