Autor Wątek: pomysl na swap z opla  (Przeczytany 11116 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pomysl na swap z opla
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 10, 2008, 15:57:09 pm »

Offline bisz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 342
    • http://marekd.chrobry.pl
dobrze ze ojciec ma astre to popatrze sobie na niektore rzeczy u niego :)), ale tak patrze sobie i pierwsze ryzyko konfilktu wydaje mi sie ze moze byc kolektor wydechowy vs przekladnia kierownicza, jak sadzicie ?

pomysl na swap z opla
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 10, 2008, 16:34:12 pm »

Fistasz

  • Gość
przekładnia kierownicza napewno nie bedzie kolidowac. Ona jest wystarczajaco gleboko schowana. Bardziej problemowym bedzie zwezaie sie podłuznic w miejscu rozpoczecia sie tunelu. Tam jest dosyc ciasno. Poza tym Astra bedzie mial inny kolektor niz Omega z racji napedu.

pomysl na swap z opla
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 10, 2008, 19:14:27 pm »

Offline bisz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 342
    • http://marekd.chrobry.pl
Ale tak patrze na rozne zdjecia z allegro i ta skrzynia na jakas za szeroka nie wyglada... W gre wchodzi pionowa wajcha od biegow czyli ciecie nowej dziury w tunelu

pomysl na swap z opla
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 10, 2008, 19:31:02 pm »

Fistasz

  • Gość
nie powiedziane ze trzeba bedzie ciąc nową dziure. Skrzynia jest krótsza od fordowskiej i porównywalna z poldkową wiec drazek moze wyrobic w dziurze

pomysl na swap z opla
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 10, 2008, 19:45:08 pm »

Offline bisz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 342
    • http://marekd.chrobry.pl
ale zauwaz ze wyjscie na drazek jest jeszcze wysuniete dosc kawalek do tylu, kurcze, bede u kolegi moze, jego mama ma omege B, wejde na kanal (bo ma:) ) to wezme i pomierze :>

pomysl na swap z opla
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 12, 2008, 11:47:34 am »

lotoja

  • Gość
Zoltanno#1930,
cały swap polegał by na zmienie/przerobieniu wału napędowego i zamocowaniu silnika w samochodzie. kto chętny ? [/quote]
zimową porą mogę pomóc i pokombinować :mrgreen:

pomysl na swap z opla
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 12, 2008, 16:27:16 pm »

Fistasz

  • Gość
wcale nei powiedziane ze trzeba by przerabiac wał. Zalezy gdzie wypadnie wyjscie walu ze skrzyni.

pomysl na swap z opla
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 13, 2008, 10:35:36 am »

Offline bisz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 342
    • http://marekd.chrobry.pl
powiedzcie mi jezeli wiecie, czy rozstaw tych 3 srub na tym przegubie laczacym wyjscie skrzyni z walem jest uniwersalny dla wielu tylnonapedowcow ? bo w rekach mialem tylko ten z fiata :))

pomysl na swap z opla
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 13, 2008, 16:04:49 pm »

Fistasz

  • Gość
nie jest uniwersalny. Kazda marka ma inny. I wcale nie powiedziane ze bedzie na 3 sruby, chociaz przy omedze sa 3. Ale zawsze w to miejsce moze isc dystans zmieniający rozstaw szpilek(srub). Tutaj jak to wyglada: http://www.allegro.pl/item393932402_lacznik_sprzeglo_guma_walu_omega_b_2_5_td.html

pomysl na swap z opla
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 13, 2008, 19:37:45 pm »

Offline bisz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 342
    • http://marekd.chrobry.pl
Badam póki co zdjęcia napotkane na allegro...Lewar od skrzyni wypadnie bardziej z tyłu, sama skrzynia jest krótsza, ale lewar ma zewnętrzny mechanizm, ktory porownujac zdjecia o podobnej skali ze skrzynia polonezowską wystaje poza dziure w tunelu. Chyba zeby zrobic takie oto wyzwanie i skrocic ten mechanizm pod polozenie dziury w tunelu... Ciezko poweidziec, trzeba by to do rak wziac. Za to przegub elastyczny wydaje sie byc bardziej z przodu auta wzgledem fiatowego, wiec w efekcie wal fiatowy bedzie ciut za krótki - i tu mysle zda egzamin jakiś dystansownik

pomysl na swap z opla
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 13, 2008, 21:35:16 pm »

Fistasz

  • Gość
Jeszcze nei wiadomo jak wypadnie silnik. Jesli sam bedziesz dorabial łapy mozesz przesunąc go do przodu i tym samym przesuwajac skrzynie. Skąłnialbym sie jednak do przesuniecia zespolu napedowego jak najdalej do tyłu. Bedzie troszke lepsze rozłozenei masy.

pomysl na swap z opla
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 14, 2008, 12:54:07 pm »

boardpass

  • Gość
U mnie  w okolicy jezdzi polonez z silnikiem z calibry 2.0 8v, skrzynie ma chyba z recorda a reszte to niewiem. Wiem ze chodzi caly czas na gazie. Niejeden w vw sie zdziwil jak go poldon robil jak chcial. Ale podobno wlasciel chce na zlom oddac ;/

pomysl na swap z opla
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 14, 2008, 16:45:38 pm »

Offline DF

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1030
  • Darek F
    • Fordy Transit MkV x 2 - 2.3 LPG i 2.0 LPG
Jeśli mnie pamięć nie zawodzi to drążek biegów omegi i innych opli jest normalny pionowy więc to dobrze moim zdaniem. Po zamontowaniu tego w polonezie może będzie w normalnym miejscu jak w starych 125p. Tak jak przerabiało się tunel z prostego drążka na skośny tak można i w drugą stronę. Drobnostka.
"Dla triumfu zła trzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"  Ale dobrych już jest tak niewiele, że nic nie mogą...
Nie dajcie się zwieść - nie ma epidemii...  
Niestety wszyscy jesteśmy niewolnikami systemu. Jednak ja jestem nieposłuszny i gardzę tymi oraz szczerze nienawidzę tych dobrowolnych ścierw, które są niczym i krzywdzą innych.

pomysl na swap z opla
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 14, 2008, 19:00:40 pm »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v
a ja przyjdę i jak zawsze bede marudził że i tak nic z tego :P
skrzynia w omie ma dazek sterowany za cięgno więc można go sobie dac w dowolnym miejscu skracajac odpowiednio. skrzynka jest mała i krótka. co do silników to jak ktoś mółi o skąplikowanej elektronice ecoteca to mnie smiech bierze :D
pozostaje aby napęd prędkościomierza który nie wychodzi ze skrzyni a z mostu. łatwiej wiadomo wsadzić z omy A

pomysl na swap z opla
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 14, 2008, 20:42:12 pm »

Offline Senn#1869

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1388
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1500C Rover 820Si MG ZS180
Cytat: "boardpass"
U mnie  w okolicy jezdzi polonez z silnikiem z calibry 2.0 8v, skrzynie ma chyba z recorda a reszte to niewiem. Wiem ze chodzi caly czas na gazie. Niejeden w vw sie zdziwil jak go poldon robil jak chcial. Ale podobno wlasciel chce na zlom oddac ;/


No to sie zaopiekuj gablotą :), a przynajmniej porob fotki :)
Były: C+1.4 K16 DOHC C1.6 K16 DOHC C+1.8 K16 DOHC Jest Polonez 1500C
Rover 820Si LPG
MG ZS180 PB
Renault Espace IV Pb

pomysl na swap z opla
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 15, 2008, 12:23:45 pm »

Offline bisz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 342
    • http://marekd.chrobry.pl
Kolejna watpliwa sprawa jak mi sie wydaje jest aparat zaplonowy, ktory moze chyba troche kolidowac z nagrzewnica. Na jakims forum opla czytalem artykul goscia ktory do ascony wkladal omege i takowy problem sie pojawil. Zdaje sie ze we fiacie silnik jakos lezy wlasnie pod ścianą, wiec mozliwa jest koniecznosc przesuniecia silnika do przodu. Dlugo myslalem z racji kosztow, nad tym czy gaznik ze starych kadetow czy wtrysk do ktorego dochodzi droga impreza pt upgrade instalacji lpg pod sekwencje... Ale rozwiazanie jest proste. Na allegro chadzaja omegi A z wszystkim na pokladzie , co mnie interesuje,w tym lpg za 2 tys. Co do elektroniki - sam ją studiuję , więc ufam ze jezeli dostane juz w rece zestaw plug and play nie powinno byc problemow :) Co do predkosciomierza - myslalem ze przemyslalem juz wzsystko, tym czasem o tym zapomnialem... Most z omegi nie specjalnie podejdzie, tam jest zawieszenie wahaczowe, zatem jak by to zrobić ?

pomysl na swap z opla
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 15, 2008, 12:40:09 pm »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v
na wyjściu ze skrzyni słoneczko i czujnik. no i zestroić to z jakimś licznikiem elektronicznym :)

pomysl na swap z opla
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 15, 2008, 14:09:31 pm »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v

pomysl na swap z opla
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 15, 2008, 18:42:06 pm »

Offline bisz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 342
    • http://marekd.chrobry.pl
okej :D, i tak zalatwia sie uniwersalnie predkosciomierze ? czujnik jest indukcyjny czy jak ?

pomysl na swap z opla
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 15, 2008, 22:34:55 pm »

Offline Elwood#1887

  • Moderator
  • Wiadomości: 2725
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wujek Samo Zlo
Cytat: "bisz"
Co do predkosciomierza - myslalem ze przemyslalem juz wzsystko, tym czasem o tym zapomnialem... Most z omegi nie specjalnie podejdzie, tam jest zawieszenie wahaczowe, zatem jak by to zrobić ?
Dlatego daje sie skrzynie od rekorda a nie z omegi
Obecny park maszynowy :
Ford Granada 4.0 '82 "No replacement for displacement "
BMW E36 323ti  '98 No LPG
BMW E82 125i   '10 "Ferrero Rocher Złoty Miesiąc"& No LPG