Autor Wątek: Uniwersalne elektryczne szyby  (Przeczytany 41443 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Uniwersalne elektryczne szyby
« Odpowiedź #120 dnia: Sierpień 31, 2013, 07:26:05 am »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
To był by dopiero BAJER - jakiż to potężny "element" zaskoczenia, zwłaszcza dla nieświadomego pasażera! <rotfl>
Ja mam el szybki i zostawione korbki chromowane dla ozdoby którymi można sobie kręcić np. dla wyrobienia mięśni ręki :P to jest dopiero element zaskoczenia :]

Odp: Uniwersalne elektryczne szyby
« Odpowiedź #121 dnia: Sierpień 31, 2013, 15:25:42 pm »

Offline Maurer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6 GLI '96 LPG
Mi kiedyś chodziło po głowie, żeby zrobić sterowanie elektrycznymi szybami za pomocą korbki - dajesz korbkę lekko w górę albo w dół, i szyba jedzie, po puszczeniu korbka wraca na "0". Człowiek był młody, miał mnóstwo pomysłów, gorzej z realizacją:)

Odp: Uniwersalne elektryczne szyby
« Odpowiedź #122 dnia: Sierpień 31, 2013, 15:54:17 pm »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
na yt widziałem filmik ze zrealizowanym takim pomysłem w 125p. niestety nie mogę go znaleźć.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2013, 13:54:33 pm wysłana przez maciejowski »
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...

Odp: Uniwersalne elektryczne szyby
« Odpowiedź #123 dnia: Sierpień 31, 2013, 20:59:11 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Mi kiedyś chodziło po głowie, żeby zrobić sterowanie elektrycznymi szybami za pomocą korbki - dajesz korbkę lekko w górę albo w dół, i szyba jedzie, po puszczeniu korbka wraca na "0". Człowiek był młody, miał mnóstwo pomysłów, gorzej z realizacją:)
To jest stosunkowo proste do wykonania. Wystarczy wyciąć z manualnego mechanizmu ten element z wieloklinem zostawiając kawałek tego "ślimaka" w środku, po bokach dajemy krańcówki np takie z drzwi, kwestia wymyślenia montażu tego :) Problem może być tylko z pasażerem który nie znając tego patentu może go uszkodzić :)

Odp: Uniwersalne elektryczne szyby
« Odpowiedź #124 dnia: Luty 07, 2014, 12:32:08 pm »

Offline kocham125p

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 118
    • Polonez Bosch
Witam i z gory przepraszam ze pisze w tak starym watku-Jednak moje pytanie dotyczy takze uniwersalnego zestawu el. szyb , ktore sa powszechnie dostepne na allegro.
Mam oryginalne el. szyby, jednak od strony pasazera nie otwieraja sie, nawet po tym jak jakis czas temu wymienilem silniczek na calkiem nowy...Nie chce babrac sie juz w ten stary zestaw.

Czy jesli byly zamontowane oryginalne podnosniki el. szyb(i chyba nie ma wtedy tam mechanizmu korbki(lub jest inaczej podpiety, dawno nie odmontowywalem obicia drzwi?) bedzie pasowac zestaw uniwersalny bez wiekszego dlubania?

Odp: Uniwersalne elektryczne szyby
« Odpowiedź #125 dnia: Luty 07, 2014, 13:04:28 pm »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1333
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
Nie, nie będzie. Do uniwersalnych podnośników elektrycznych musisz zamontować mechanizm ręczny.
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: Uniwersalne elektryczne szyby
« Odpowiedź #126 dnia: Luty 07, 2014, 18:32:19 pm »

Offline Macki

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1480
  • Płeć: Mężczyzna
  • The (Borbet™) A-Team :)
    • Polonez Caro 1.6GLI '95 Polonez Caro+ 1.8GTI '97 Dacia 1310p 1.3 '83 Skoda Felicia 1.3MPI'99
, po bokach dajemy krańcówki np takie z drzwi, kwestia wymyślenia montażu tego :) Problem może być tylko z pasażerem który nie znając tego patentu może go uszkodzić :)
Te kiedyś mi to po głowie chodziło, a widziałem to w taki, prosty sposób:

Wywalamy "część roboczą" korbotroników (zostaje tyle żeby korbkę szło zamontować jakoś na ośce), montujemy siłowniki elektryczne, od spodu do ośki korbki (np. już po wewnętrznej stronie boczka - np. do drwi) przykręcamy śrubkami (mosiężną) blaszkę np. na dłuższej od niej listwece i mocujemy dwa malutkie "klocki" poniżej po obu stronach do dzrwi lub też wew. str. boczka. na których wierzchu będą przyczepione styki, a na krawędziach zewnętrznych sprężynki-"odboje", które by ustalały klamkę w pozycji jałowej.

1. - plus sterowaniaiach
2. i 3. - wyjście ze styków na bieguny silniczka (przez przekaźnik ulokowany już w drzwiach, żeby styków nie wypalało + dawało możliwość sterowania też z innego miejsca - np. konsola środkowa)
Tak to z grubsza kiedyś widziałem :) Wiadomo, wymagało by pewnie poprawek i zmian w trakcie "wdrażania" i eksploatacji, ale mogło by się sprawdzić i było by łatwe do wykonania.
był: Polonez Caro Plus 1.6 GSI '98 69E
       Polonez Caro 1.4 16V GLI '96 L115

  Bądź kowalem swojego losu.
    ...i kompozytorem swojego Poloneza! ;)

Odp: Uniwersalne elektryczne szyby
« Odpowiedź #127 dnia: Czerwiec 09, 2014, 17:43:52 pm »

Offline Rafał

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Renault Laguna I phII 1.9 dTi RXE+
Używam u siebie w Atuwce uniwersalne elektryki od około pół roku i stwierdzam, że jak na wydatek rzędu 70zł to jest to są to bardzo dobrze wydane pieniądze. Jedynie nie mam czasu wymyślić sobie jakiejś fajnych zaślepek w miejsce korbek. Jak dorwę jeszcze gdzieś okazyjnie 2 sztuki takich podnośników to napewno wpadną na tył. A podnoszą i opuszczają szybciej od fabrycznego rozwiązania, które mam w Caro. I nie generują takich spadków napięcia jak fabryczne :)
Były: Caro: 1.6 GLI Bosch, 1.4 GLI 16V, 1.4 GTI 16V, 1.6 GTI 16V, 1.6 GTC 16V 1997; Atu: 1.6 GLI Bosch 1997, Peugeot 106 1.0 Itinea 1997
Jest: Renault Laguna I phII 1.9 dTi 1999 RXE+