Autor Wątek: Radio i glosniki-nisko budzetowo  (Przeczytany 38936 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #100 dnia: Grudzień 11, 2009, 04:42:56 am »

Offline Gandziorz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 401
http://www.audiosklep.pl/peiying-alien-py-bg694t6-p-1888.html

Te też nie widać aby były najgorsze, ja u siebie mam po swapie chęć wstawienia 16cm do drzwi też tej firmy.

Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #101 dnia: Grudzień 11, 2009, 18:21:44 pm »

fazer151

  • Gość
z tą firmą pleying czy jak ona tam mam zle odczucia 2 razy kupowałem głosniki i 2 razy sie spsuły teraz mam el comp 6 tweetery w słupkach i 16 w drzwiach plus wzmak i tuba w bagażnika i nie musze już niczym sie martwić :D

Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #102 dnia: Grudzień 11, 2009, 18:57:20 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3764
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Wygłuszeniem. Dopiero wtedy głośniki zagrają.  :)
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #103 dnia: Grudzień 30, 2009, 08:59:24 am »

Offline michal235c

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 628
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 1.6GLI 1997r.--> (Polonez Atu "Orciari" 1.6 GLI 16V) Polonez Atu Plus 1.4 GTI 16V 1997r.
Ja mam zamiar do swojego Atu wlozyc w drzwi JBL 10cm i w pólke 13cm zamiast seryjnych Tonsili. Mysle ze z radiem First jakos pograja zanim nie kupie Alpine radyjka :)

http://allegro.pl/item869392205_jbl_gt5_402_10cm_nowosc_wys_gratis_bonusy.html
Jest Atu  ?.? GLI ?V :d, jest i Atu Plus K16 :d, było Caro ale się rozpadło :P
http://www.polskajazda.pl/Samochody/FSO/Polon

Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #104 dnia: Grudzień 30, 2009, 11:08:47 am »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2283
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
no to ja ci powiem że jakiej byś 10 nie wsadził to i tak nic ci to nie da a tym bardziej zkoda tych 139zł . jak masz wkładać do atu w tylna polkę to  proponuje delikatnie powiększyć otwór seryjny i włożyć tam 16,  z przodu zostawić seryjne tonsile wpiąć im tylko kondensator 10µF w obwód tz szeregowo od zasilania do głośnika i to  na pewno poprawi efekt proponuje na  tył zamontować coś takiego
http://www.allegro.pl/item857778314_hertz_energy_ev165_wooferyokazja_hurt_2gratisy.html
lub  PB
http://www.allegro.pl/item856264255_powerbass_s_652_glosniki_165mm_w_wa_wys_gratis.html
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #105 dnia: Grudzień 30, 2009, 11:27:46 am »

Offline DF

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1030
  • Darek F
    • Fordy Transit MkV x 2 - 2.3 LPG i 2.0 LPG
Cytat: "Mariusz#1926"
... zostawić seryjne tonsile wpiąć im tylko kondensator 10µF w obwód tz szeregowo od zasilania do głośnika i to  na pewno poprawi efekt


A czemu/po co/dlaczego/jak że jaki efekt się poprawi ? Proszę o głębsze wyjaśnienie.
"Dla triumfu zła trzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"  Ale dobrych już jest tak niewiele, że nic nie mogą...
Nie dajcie się zwieść - nie ma epidemii...  
Niestety wszyscy jesteśmy niewolnikami systemu. Jednak ja jestem nieposłuszny i gardzę tymi oraz szczerze nienawidzę tych dobrowolnych ścierw, które są niczym i krzywdzą innych.

Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #106 dnia: Grudzień 30, 2009, 12:00:58 pm »

Offline michal235c

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 628
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 1.6GLI 1997r.--> (Polonez Atu "Orciari" 1.6 GLI 16V) Polonez Atu Plus 1.4 GTI 16V 1997r.
Mariusz#1926  dzieki za pomoc  :)  napewno cos wymysle z tym :)
Jest Atu  ?.? GLI ?V :d, jest i Atu Plus K16 :d, było Caro ale się rozpadło :P
http://www.polskajazda.pl/Samochody/FSO/Polon

Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #107 dnia: Grudzień 30, 2009, 12:04:21 pm »

Offline Pawel.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 279
Czy przy takich głośnikach półka nie będzie "skakała" i trzeszczała?
328i

Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #108 dnia: Grudzień 30, 2009, 12:06:00 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2283
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
a no po to aby kondensatorem ograniczyć tony niskie. Ta 10 tonsila szerokopasmowa ( teraz gra wszystko co dostanie ze wzmacniacza) zagra głownie jako głośnik wysoko tonowy, tak więc ograniczy to charczenie głośnika przy głośniejszym graniu  co  znacząco wpłynie na  nieprzyjemne dźwięki.
co do skaczącej półki jest ona przy szybie zamocowana na 4 uchwytach do tego po  stronie siedzenia zakołkowana 8 kołkami tak więc latać nie będzie na pewno w miejsca gdzie bokami styka się z plastikowym wykończeniem słupka tylnego należy podłożyć   nowej  siwej   ( zresztą fabryka w tym miejscu gąbkę kleiła  ale ulega ona z czasem wygnieceniu i zaczyna sie kruszyć) podłożenie nowej wyeliminuje wszelkie obijanie się półki, jakby to nie dalo efektu w atu można  przytwierdzić półkę do belki poprzecznej za pomocą specjalnie przyklejonego do niej od spodu uchwytu.
co do kondensatora  to najlepiej foliówkę 10µF to i tak duża wartość można jakby było za dużo to dać 4,7µ
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #109 dnia: Grudzień 30, 2009, 23:27:40 pm »

Offline RzR

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 187
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + Dżi Ti Aj
A ja się wyrwę z twierdzeniem, że jakie głośniki by nie były to i tak lepiej zagrają w drzwiach/skrzynce niż w półce grając co by nie mówił w wolnej przestrzeni. Wg mnie to trochę dresiarskie rozwiązanie, chyba, że po prostu ma coś tam być i sobie pykać żeby pasażerowie na kanapie coś słyszeli. Widzę, że kolega celuje w radio Alpiny to dobrze ;) proponuje jednak zakupić coś większego w drzwi znaczy się 165 mm, już przeżyję nawet głośniki trójdrożne choć jak wiadomo jak coś jest do wszystkiego to jest i do du*y :) ale jest tego tak dużo, że znajdziesz coś w swoim przedziale cenowym a tyłem w ogóle się nie przejmować. Dobry przód to podstawa, zrobisz to i sam potem zastanowisz się czy warto pakować jeszcze coś na tył. Co do paneli w drzwi jak jesteś cwaniak i masz narzędzia to sam jesteś w stanie ustrugać sobie ładne panele na 165mm w razie co wal na PW to Ci dopomogę ;)

Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #110 dnia: Grudzień 31, 2009, 10:19:31 am »

Offline Seba OBR

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 501
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro (L-205) 1.8 16V
    • OBR Garages
Cytat: "RzR"
kolega celuje w radio Alpiny


zależy w jaki model, bo alpine ostatnio rewelacyjny nie jest...

Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #111 dnia: Grudzień 31, 2009, 10:30:02 am »

Offline RzR

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 187
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + Dżi Ti Aj
Fakt, swoją drogą nie miałem styczności z nowymi Alpinami, zawsze żyłem tymi bez mp3, usb, sd, adhd i innych niepotrzebnych śmieci ;)

Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #112 dnia: Styczeń 01, 2010, 10:58:43 am »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2283
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
temat brzmi radio i głośniki niskobudżetowe a nie profesjonalna zabudowa car audio. tak więc nie wiem co widzisz złego w zamontowaniu lepszej jakości głośników w  tylnej półce  w miejscach seryjnych pewnie tylko to że wszyscy piszą że jest to wiocha nigdy tego nie robiąć  i czytając tylko inne powielające się wypowiedzi. ( to tak jak z miśkami na drodze  nie suszą  już od godziny a wszyscy na radiu jeszcze mówią że stoją i łapią)
kolega napisał  co chce zrobić a mianowicie niepotrzebnie wydać 140 zł na inne 10 w drzwi to mu doradziłem żeby dołożył jeszcze 100 i zamontował trochę mocniejszy głośnik w półce
tym samym radio też narazie nie grzeszy mocą tak wzięć tak czy inaczej   w zabudowie czy bez niej ciśnienia akustycznego z głośnika nie uzyska.
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #113 dnia: Styczeń 01, 2010, 17:56:42 pm »

fazer151

  • Gość
Cytat: "Pawel."
Czy przy takich głośnikach półka nie będzie "skakała" i trzeszczała?

miałem el compy w pólce z tyłu one same charczały a półka trzeszczała wiec moim zdaniem nie bedzie pan zadowolony oj nie bedzie pan zadowolony

Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #114 dnia: Styczeń 03, 2010, 12:57:57 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
Cytat: "fazer151"
miałem el compy w pólce z
piszesz o u-dimension? Jesli tak to sa to przecietne głosniki do drzwi za cene która trzeba za nie dac, nie mowiac juz o półkach :)
  • Jef
  • Czaku

Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #115 dnia: Styczeń 03, 2010, 15:11:25 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2283
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
faktycznie u-dimensjon ceny ma stosunkowo wygórowane, ostatnio zobaczyłem że coraz więcej zaczyna pojawić się   sprzętu  pod nazwą MAC  z tego co wiem chyba jakaś marka made in USA ceny też stosunkowo wysokie wie ktoś co to za firma i miał z nią do czynienia ( bo tak na oko to chyba jakaś alternatywa dla boschmana)
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #116 dnia: Styczeń 03, 2010, 15:32:56 pm »

Offline Daro

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 354
kupiłem te elipsy Blapunkta..
Jakość dźwięku trochę gorsza, także gorzej grają przy niskich tonach niż wcześniejsze JVC, ...
dodałem kondensatory odcinające wysokie tony, ustawiłem balans.... i jest oki. (jak jest pusty bagażnik, to nawet lepiej niż oki.)

PS.
Nie jest prawdą, że wszystkie elipsy zagraja tak samo w tylnej półce.... kolejny mit który wszyscy powtarzają
były:
>plus '97
>125p '78/'82
>caro 96
jest: Power of Dreams

Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #117 dnia: Styczeń 03, 2010, 19:17:16 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2283
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
które blaupunkty kupiłeś? te?
Blaupunkt GTx 693 Mystic Series
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #118 dnia: Styczeń 03, 2010, 19:29:12 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
Cytat: "Mariusz#1926"
ostatnio zobaczyłem że coraz więcej zaczyna pojawić się sprzętu pod nazwą MAC z tego co wiem chyba jakaś marka made in USA
Chyba Mac audio?? Jesli o to Ci chodzi to koncern bratni Magnata od poczatku istnienia.
Przyklad Mac audio Fearless 4000 i Magnat rx44 to blizniaki...
Cytat: "Mariusz#1926"
bo tak na oko to chyba jakaś alternatywa dla boschmana
Kiedys byc moze i tak mozna bylo to postregac, teraz bardziej peyiying i magnatjest dla niego alternatywa niz Mac.
Cytat: "Mariusz#1926"
ceny też stosunkowo wysokie wie ktoś co to za firma i miał z nią do czynienia
To jest tak :) :
Istniała kiedys marka zwana PHASE, była to marka naprawde referencyjna ale jak to bywa zbankrutowala pozosrtawiajac maaase bardzo dobrego sprzetu. To własnie mac audio zakupiła te marke i przejela wszystkie jej produkty firmujac je swoim znaczkiem.
Od tego momentu firma Mac i "jej" produkty zaczeły liczyc sie na rynku, zaczeli wygrywac nagle testy , plasowac sie wysoko w zestawieniach itd. zostawiajac daleko w tyle swojego "kompana niedoli" Magnata.

Nie sugeruj sie oczywiscie do konca bo na rynku pozostało wieeele modeli produktów rodem Mac które nie sa niczym poza budzetowym szitem...
Jednak z biegiem czasu zapewne jakosc ich produktów sie polepszy... W koncu pracuja tam juz inzynierowie i projektanci z Phase :)

Swoja dorga niedawno umarł Steg.... Ciekawe kto sie na ich plecach wywinduje...

[ Dodano: 2010-01-03, 19:33 ]
aaa i co do boshmanna to nie jeden podrapał sie juz w głowe po tym jak zdeklasowal niektore ich produkty do budzetu...
  • Jef
  • Czaku

Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #119 dnia: Styczeń 03, 2010, 19:44:05 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2283
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
czyli jednym słowem ostatnie produkty MAC Audio są warte uwagi.  Poczekamy aż ktoś zakupi im sie wypowie.
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem