Autor Wątek: Radio i glosniki-nisko budzetowo  (Przeczytany 38660 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 22, 2009, 21:01:03 pm »

Piotrekk

  • Gość
i jakis medion jest lepszy od tej toyoty?  :mrgreen:  

pozatym co tu opiniować? chcesz niskobudżetowych jedź do marketu i kupuj do woli... w biedronce były ostatnio radia z usb w śmiesznych cenach...
Nikt ci w tej cenie nic nie doradzi, a przecież w marketach są fachowcy :mrgreen:

Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 22, 2009, 21:04:08 pm »

Offline Pawel.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 279
W/g mnie jest juz o tyle lepszy ze odczytuje mp3!


Oj chyba utarlo sie ze jezeli chce sie miec w aucie muzyke to trzeba wywalic worek pieniedzy...
328i

Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 22, 2009, 21:05:37 pm »

Offline BARTEK1925

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 4230
  • Płeć: Mężczyzna
  • 000086
    • Laguna I kombi 1.8 + sekwencja 2000 r.
Cytat: "Pawel."
jezeli chce sie miec w aucie muzyke to trzeba wywalic worek pieniedzy...

uwierz mi że tak nie jest :wink:
Paździoch 2.0 OHC ford 1990 r - 2003/2016 r. auto odjechało 14.05.2016 do nowego domu.
A codziennie granatowe Mondeo kombi MK1 1.6 + LPG - zwany też czołgiem-sprzedany wrzesień 2017
Obecnie: Laguna 2000 r. kombi 1.8 + sekwencja
             Berlingo 2008 r. I lift 1.6 + sekwencja

Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 22, 2009, 21:08:31 pm »

Offline Pawel.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 279
To moze inaczej...
Aby w aucie ładnie gralo trzeba wywalic mase pieniedzy, dobry sprzet, okablowanie wyciszenie itd.
A ja chce zeby wogole gralo  :P
328i

Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 22, 2009, 21:32:02 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Cytat: "Pawel."
To moze inaczej...
Aby w aucie ładnie gralo trzeba wywalic mase pieniedzy, dobry sprzet, okablowanie wyciszenie itd.
A ja chce zeby wogole gralo  :P


Jeden co myśli tak jak ja :P
W Poldku mam jeszcze oryginalne Tonsile, o ile brachol nie wrzuci tuby do bagażnika, a radyjko Firsta kupione trochę czasu wstecz za 200zł - najtańsze jakie było z windą i komuś komu w dzieciństwie słoń na ucho nadepnął to wystarcza ;)
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 22, 2009, 21:40:05 pm »

Piotrekk

  • Gość
Cytat: "Pawel."


Oj chyba utarlo sie ze jezeli chce sie miec w aucie muzyke to trzeba wywalic worek pieniedzy...


nie oszukujmy sie :mrgreen:

Ale można i w granicach rozsądku....

Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 22, 2009, 21:57:04 pm »

DOMAN

  • Gość
Cytat: "Pawel."
Mam nadzieje ze nie obrazisz sie Stingerek za to ze wkleje to co mi zaproponowales
A wiec tak:
Głośniki: http://www.allegro.pl/item535831612_glosniki_alphard_car_set_87_50w.html
http://www.allegro.pl/item532659401_glosnik_alphard_lw_65_a4_16_5_cm_mega_bass_fv.html
Tweetery: http://www.allegro.pl/item532192384_tweeter_sam_280_watt_alphard_etp_105_t_2_szt.html
Radio:
http://www.allegro.pl/item530583793_promocja_radio_medion_cd_mp3_rds_gwa_fvat.html


Co o tym sadzicie?


Jeśli ma to być tego typu sprzęt to radio które podałeś w swoim pierwszym poście w tym temacie będzie lepsze bo jest przede wszystkim z Warszawy (czyli miejsca twojego zamieszkania)dzięki czemu łatwiej bedzie z gwarancją (w razie czego chociaż używając go z jakąś mp3 lub kartą pamięci i nie przesadzając z głośnościa to nic się nie powinno popsuć)pozatym mając do czynienia z radiem Mediona i Denvera którego podałeś na początku odniosłem lepsze wrażenie jakościowe (wykonanie, materiały) na korzyść tego drugiego.
Co do głośników jeśli też mają to byc głośniki pokroju Alpharda to dobrze żeby zostały puszczone przez zwrotnicę bo inaczej nie ma sie co bawić w gwizdzki, szerokopasmóki i głośniki niskotonowe, nieznacznie podniesie to koszty a bedzie jakoś brzmiało.Co prawda każdy głośnik przenosi pewien zakres częstotliwości dźwięku w zależności do jakiego celu został zbudowany (wysokotonowy,szerokopasmowy czy niskotonowy) ale naprawdę jest różnica jak  głośnik dostanie już dla niego przeznaczone pasmo dźwięku niż gdy sam fitruje cały sygnał.

Cytat: "matucha#1931"

Jeden co myśli tak jak ja :P
W Poldku mam jeszcze oryginalne Tonsile, o ile brachol nie wrzuci tuby do bagażnika, a radyjko Firsta kupione trochę czasu wstecz za 200zł - najtańsze jakie było z windą i komuś komu w dzieciństwie słoń na ucho nadepnął to wystarcza ;)


Seryjne Tonsile nie są złe gdyby miały trochę więcej mocy i nieznacznie urosły to nic więcej do szczęścia nie potrzeba dla przeciętnego car audio maniaka.Celulozowe membrany mają najlepsza barwę dźwięku.

Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 22, 2009, 22:17:47 pm »

Piotrekk

  • Gość
przecież on chce tylko aby grało a ty już tu zwrotnice wciskasz :mrgreen: i tak z tego nic nie osiągnie jeżeli już to tylko na gwizdki dac 2,2... które pewnie jest fabrycznie...

Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 22, 2009, 22:35:41 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Piotrekk zamiast rzucać miesem na lewo i prawo i wygłaszać swoje bzdurne teorie odpal googlarkę i wklep sobie frazę "konstruktywna krytyka" bo twoje posty w tym wątku nadają się conajwyżej do wywołania odruchów wymiotnych to raz.
Dwa nie pomagasz a jedynie starasz się zapoczątkować jakiegoś Flame o wyższości kawy nad herbata.

Jak koleś ma do dyspozycji 250zł to z g**** bata nie ukręcisz, ale staramy się tak doradzić żeby jak najlepiej wydać te pieniądze. Nie sztuka jest iśc do sklepu i powiedzieć "Prosze to to to i jeszcze to, amoze tamto... ee... nieeee... wezme oba." tylko masz tyle i tyle kasy, i zbuduj coś z tego.
Jak jesteś taki "ojra" to zbuduj coś do 300zł do poldka żeby przyzwoicie zagrało, a jak nie, to ... (tu cytat) "Stulcie pysk, stańcie na bacznośc, bo was każe k***wa aresztować !"

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 22, 2009, 22:39:46 pm »

Piotrekk

  • Gość
bo wg mnie w tej kwocie nic sensownego nie kupi więc w czym tu wybierać?? denver i medion ma mp3.... to ma radio i to tez ma...

Lepiej sobie kup coś takiego jeśli już chcesz: http://www.allegro.pl/item526939568_boschmann_rv_4200xt_markowy_zestaw_glosnikow.html

+ to twoje radio i wybierz to które ci się bardziej podoba...

Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 22, 2009, 22:48:38 pm »

DOMAN

  • Gość
Zwrotnice to nie strasznie duży koszt ale jeśli ma być bardzo budżetowo to można się pobawić samymi kondensatorami :mrgreen: .

Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 22, 2009, 23:14:53 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Cytuj (zaznaczone)


bo wg mnie w tej kwocie nic sensownego nie kupi więc w czym tu wybierać?? denver i medion ma mp3.... to ma radio i to tez ma...

Lepiej sobie kup coś takiego jeśli już chcesz:


To trzeba było napisać "daj se spokój z g*** bata nie ukręcisz" a nie pisać o tym czy owym że się nie nadaje albo nie ma sensu kupować tego czy tamtego bo to i owo jest lepsze.

Jednak jak widać udało ci się znaleźć zestaw w tej cenie.
takie rady są cenne.

ja sam chętnie kupie taki zestaw do siebie na przód.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 22, 2009, 23:28:58 pm »

Offline xprot

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 328
    • borocaro+ gsi
zyj z tym co masz. ja tez sie bawilem w ekonomiczny zestaw a teraz planuje zmiane na porzadny tuner i glosniki.

Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 23, 2009, 12:40:19 pm »

Offline Pawel.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 279
Najpierw pewnie kupie samo radio (tak tak jakies mega beznadziejne ktore pewnie bedzie sie caly czas rypalo itd  :roll: ) i zobacze jak to bedzie gralo, a z czasem bede powoli zmienial i glosniki. Jestem uczniem jak na razie, pracuje tylko dorywczo w weekendy wiec nie mam tak hajsu aby ladowac w audio... przeciez za cos trzeba jezdzic  :P
328i

Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 23, 2009, 13:20:53 pm »

DOMAN

  • Gość
Tak do 250zł to radia firmówki od tych niby nonameów szczerze powiedziawszy lepiej nie graja jeśli chodzi o barwę dźwięku, no może niektóre (np:blaupunkty) mają lepsze(mocniejsze) tunery radiowe.Oczywiście mowa tylko o nowych radiach ze sklepu :D Więc moim zdaniem nie ma co się pchać w firmowe radio dokładając około 100zł żeby mieć trochę lepiej zbierający tuner.

P.S. Pawel. jeśli chcesz to mogę sprawdzić aktualność stanu w sklepie u siebie w domu (Pułtusk) w którym była jak ostatnio sprawdzałem w weekend wyprzedaż radyjek pokroju tego Denvera którego zaproponowałeś w pierwszym poście po jeszcze niższych cenach niż te z aukcji. Oczywiście transport miałbyś gratis :D

Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 23, 2009, 13:35:10 pm »

Offline Pawel.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 279
A chętnie chętnie
328i

Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 23, 2009, 13:38:19 pm »

DOMAN

  • Gość
W takim razie jak będę jutro w domu to sprawdzę i dam Ci znać :D

Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 23, 2009, 23:21:25 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
Az boli jak sie to czyta Panowie... W takim budzecie z nowek wybiera sie to co jest przyjemniejsze dla oka i tyle...
Nisko budzetowo mozna zakupic helixy 52.1 w drzwi oczywiscie warto by je umocowac na dystansie a wszystko to nakryc oryginalnym plastikiem- choc to paranoja bo zslaniasz glosnik i tracisz na jakosci... I jakiekolwiek radyjko dajace chociaz namiastke jakosci...
  • Jef
  • Czaku

Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 24, 2009, 00:35:37 am »

DOMAN

  • Gość
Głośniki Helix 52.1 to jeszcze nie ten budżet no i właśnie potrzebne by było dobre radio żeby wykorzystać ich możliwości a nie tylko cieszyć się ich widokiem, jakieś wygłuszenie i porządne okablowanie(chociaż z tym można by było się wstępnie wstrzymać)!W taki właśnie sposób robi się już konkretna kasa.
Budżet jest ograniczony i nie ma się co stresować sprzętem na jaki jest przeznaczany :wink:

Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 24, 2009, 08:05:16 am »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
A wlasnie ze arto, bo szkoda kazdej złotówki wydanej na taki syf...
Szkoda kasy, warto poczekac dolozycz i kupic chociaz ta namiastke jakosci która oferuje xelix, sa na allegro blue na licytacje, ewentualnie ostatecznie mozna łyknac coaxiale jesli nie chce niszczyc ori design tweeterem, za 30-40zł w budowlanym kupic mozna roleczke dekarskiej ktora wystarczy na przednie drzwi. Cieniutki mdf na panele któe pozniej bedzie dalo sie przykryc oryginalnym plastikiem mozna dostac za free u stolarza...
Troszke roboty 100zł wiecej raptem a efekt bez porównania...
RAdyjko zamiast takij tragedii wez juz firmowe, nie masz kasy to lepiej jak bedzie uzywane...
http://allegro.pl/item537138655_pilnie_sprzedam_radio_jvc.html

Zreszta zrobisz jak chcesz ale nie popealniaj bledów które inni popelniali i pozniej zalowali...

Jak to mówia "Biedni ludzie powinni kupować raz a dobrze..."
  • Jef
  • Czaku