Autor Wątek: Legenda motoryzacji kończy służbę w policji  (Przeczytany 8035 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Legenda motoryzacji kończy służbę w policji
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 04, 2009, 20:02:37 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Ja całkowicie popieram Zoltanno#1930, ale z jednym ale.
Nie widzę sensu kupowania wszystkich takich samochodów. Przykład - miejscowość z której pochodzę. Jakiś czas temu dostali nowiutkie Palio weekend. Za tanie to to nie było kiedyś. A mamy jednego policjanta. Równie dobrze możnabyło kupić Seicento / Pandę / Chevroleta Sparka, a za zaoszczędzone pieniądze paliwa na kilka lat.
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Legenda motoryzacji kończy służbę w policji
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 04, 2009, 20:39:07 pm »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
Cytat: "Bocian_s#313"


Niemniej jednak żaden z naszych poldów nie miał tyle przeglądów i serwisów co te mundurowe.


Mój był tak serwisowany :p. Dopuki nie trafił w moje ręce :P. Konserwowany był co roku przed zimą. Auto czteroletnie było juz całe malowane w ten sam kolor  :mrgreen: . Silnik inny niz był fabrycznie , a i most  włozony do sprzedazy wąski który zaraz mi sie rozsypał po kupnie  :mrgreen: . Przebieg 330 000km.  Nie musze wspominac chyba gdzie nabyty bo mozna sie domyslić  :mrgreen: . Ogólnie we wnetrzu naprawde auto zadbane było i miało z tyłu kanape ze skaju  :mrgreen: .





Cytat: "mareks#1181"
Pewnie znów ktoś zarobił oprócz fabryki.Załóżmy ,że za te 1500 polonezów kupią jakieś auta nowe pewnie po jakieś 40tyś, co daję  chyba 60mln zł.Myślę,że jakby wsadził po 10tyś w remonty tych 1500 polonezów dało by to 15mln.Zostaje 40mln na złote klamki do tych polonezów.Jak taki nowy samochód padnie to naprawy ida w porządne kwoty.Dlatego osobiście mam podejście take,że wolę kupić za 3000 zł poloneza i zrobić mu kopletnie silnik i poprawić blacharkę i par dupereli.Wtedy wiem czym jeżdżę.Bo szrot z zachodu za 10tyś to już prawie wrak i dlatego niemiec go sprzedaje.


Bez przesady , to juz naprawde byłaby przesada gdyby w stare auta inwestowali i ciągle naprawiali. Polonez juz dawno powinien odejsc na emeryture. Bardzo dobrze ze wymieniają tabor na nowy a nie remontują. Tak samo zauwazyłem znikły juz prawie we wrocławiu Passaty b4 ,  vento (choć te jeszcze sie trafiaja) i T4 z początku produkcji. Jeszcze widać Transity z drzwiami gdzie maja falbanki bo rdza im zjadła doły ale to przeciez tylko ford.

A policja jezdzi coraz to lepszymi samochodami i dobrze , bo wariatów drogowych , przestepców itp nie brakuje. Ostatnio dodam ciekawostkę ze na trasie Poznań-Wrocław kręcił sie nowy Avensis nieoznakowany z wideorejestratorem. Jestem ciekaw która KWP dostała taki samochód. A na CB trąbili całą drogę o tym aucie i informowali co do centymetra gdzie sie znajduje  :)
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

Legenda motoryzacji kończy służbę w policji
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 04, 2009, 20:44:54 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Odnośnie samochodów tej marki to zdarzyło mi się jeździć tylko ich dostawczakami.
K2700 to całkiem niezły samochodzik. Pamiętam, jak wchodziły to kosztował tyle samo co Polonez prawie. Jak ojciec kupował poprzedniego Poldka, to się nawet zastanawiał, ale wszyscy odradzali i został Polonez ;)
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Legenda motoryzacji kończy służbę w policji
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 04, 2009, 21:00:13 pm »

marcij

  • Gość
Wlasnie , ceed OK. Zastanawiam sie tylko po co im nieoznakowane radiowozy za 100tys zl. (Vectry, laguny, passaty ,ave, audi) Nie lepiej wlasnie takie dwa mniejsze ?

Legenda motoryzacji kończy służbę w policji
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 04, 2009, 21:11:15 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6585
  • Płeć: Mężczyzna
Cytat: "marcij"
Wlasnie , ceed OK. Zastanawiam sie tylko po co im nieoznakowane radiowozy za 100tys zl. (Vectry, laguny, passaty ,ave, audi) Nie lepiej wlasnie takie dwa mniejsze ?


Użyli takich ostatnio do złapania dwóch Porshe które szły po 240km/h

Jeszcze jedna sprawa:

Bractwo Rajdowe choć może nie radzi sobie najlepiej to jednak żyje i zyskuje poparcie! W planie mają wykupić policyjne Polonezy i przerobić je na rajdówki udostępniane za darmo do organizowanych przez nich KJSów pod warunkiem braku mandatu od ostatnich 3ech miesięcy.


http://www.bractworajdowe.pl/Bractwo_Rajdowe.html
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Legenda motoryzacji kończy służbę w policji
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 04, 2009, 21:13:16 pm »

Marek K80

  • Gość
Polecam dzisiejsze główne wydanie wiadomości (TVP1), kto nie oglądał niech żałuje albo
http://www.tvp.pl/informacje/wiadomosci/wideo/04022009-1930

Legenda motoryzacji kończy służbę w policji
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 04, 2009, 21:44:59 pm »

Offline Piotrek#1923

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 831
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO 1.4_1.6_1.8
Cytat: "Marek K80"
Polecam dzisiejsze główne wydanie wiadomości (TVP1), kto nie oglądał niech żałuje albo
http://www.tvp.pl/informacje/wiadomosci/wideo/04022009-1930


Pod sam koniec ale wytrwałem  :)

Legenda motoryzacji kończy służbę w policji
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 04, 2009, 21:48:29 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Cytat: "Piotrek#1923"
Pod sam koniec ale wytrwałem  :)

Ja tak samo :P Szkoda, że nie można przewinąć ;)
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Legenda motoryzacji kończy służbę w policji
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 08, 2009, 21:11:24 pm »

Marek K

  • Gość
Dla zainteresowanych artykuł i chyba przedewszystkim radiowozy:
http://www.tvn24.pl/-1,1599121,0,1,kup-policyjna-bryke-za-200-zl,wiadomosc.html
ciekawa dyskusja się toczy pod tym artykułem np. (śmieszne i smutne zarazem):

A zatankowane?
No i radiostacji mi nie wymontowywac  :-)

Legenda motoryzacji kończy służbę w policji
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 08, 2009, 21:54:17 pm »

Offline BARTEK1925

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 4230
  • Płeć: Mężczyzna
  • 000086
    • Laguna I kombi 1.8 + sekwencja 2000 r.
już był o tym temat  :roll:
Paździoch 2.0 OHC ford 1990 r - 2003/2016 r. auto odjechało 14.05.2016 do nowego domu.
A codziennie granatowe Mondeo kombi MK1 1.6 + LPG - zwany też czołgiem-sprzedany wrzesień 2017
Obecnie: Laguna 2000 r. kombi 1.8 + sekwencja
             Berlingo 2008 r. I lift 1.6 + sekwencja

Legenda motoryzacji kończy służbę w policji
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 09, 2009, 22:42:47 pm »

Offline hans

  • go hard or go home !
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 969
  • Płeć: Mężczyzna
    • ulep
jak poszukiwałem na szrocie czesci stało 5 polonezów policyjnych, same caro plusy niektóre złamane w pół, w ogóle zniszczone spalone itp. Dostała je straż pożarna do pokazów, pokazy się skończyły więc trafiły na szrot.
nie masz hebla w gazie?! To narazie!

Legenda motoryzacji kończy służbę w policji
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 09, 2009, 22:52:21 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Na którym szrocie stoją/leżą?

Legenda motoryzacji kończy służbę w policji
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 09, 2009, 22:54:36 pm »

Offline hans

  • go hard or go home !
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 969
  • Płeć: Mężczyzna
    • ulep
utek, w Grębocinie, dokladnie tam skad z Norkiem bierzemy naszego 1.4

[ Dodano: 10 Maj 2009 18:44 ]
dzisiaj na TVN 24 był przeprowadzany wywiad z policjantem i pokazywali policyjne polonezy, uszkodzone od 170zł najbardziej sprawne jakos 1700zł  i to są ceny wywoławcze.
nie masz hebla w gazie?! To narazie!