Autor Wątek: Nie można odciąć dopływu gazu do reduktora  (Przeczytany 1241 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nie można odciąć dopływu gazu do reduktora
« dnia: Luty 27, 2009, 11:09:26 am »

Offline pawlack

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 231
  • Płeć: Mężczyzna
    • 850 2.5 TDI
Witam! Wczoraj podczas standardowej wymiany filtrów, oleju i świec napotkałem na następujący problem: chciałem zmienić filtr gazu ( instalacja LOVATO I gen. ), tak więc standardowo zakręciłem zawór przy butli, zapalam silnik, przełączam na gaz i silnik nadal działa. Silnik po przełączeniu na gaz gaśnie dopiero wtedy jak odepnę zasilanie od elektrozaworu przy reduktorze, tak więc odcięcie benzyny działa prawidłowo. Moje pytanie jest takie: czy zawór w butli może być tak uszkodzony ze pomimo jego zakręcenia nadal przepuszcza gaz, czy można to jakoś naprawić no i czy można z tym jeździć:) W maju muszę wymienić butle na nową, bo kończy mi się homologacja więc nie wiem czy czasem nie przyspieszyć tej operacji. Pozdrawiam!
Istnieją tylko trzy obiektywne przyczyny, by nie kupować samochodu: nie jest bezpieczny, jest absurdalnie drogi, jest Oplem Astrą.

Nie można odciąć dopływu gazu do reduktora
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 27, 2009, 11:37:46 am »

Offline BARTEK1925

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 4230
  • Płeć: Mężczyzna
  • 000086
    • Laguna I kombi 1.8 + sekwencja 2000 r.
Po zakręceniu zaworu na butli, silnik potrafi pracować na luzie nawet 3 minuty  :shock: , tak tak, ja sam się kiedyś u siebie zdziwiłem w moim.
Paździoch 2.0 OHC ford 1990 r - 2003/2016 r. auto odjechało 14.05.2016 do nowego domu.
A codziennie granatowe Mondeo kombi MK1 1.6 + LPG - zwany też czołgiem-sprzedany wrzesień 2017
Obecnie: Laguna 2000 r. kombi 1.8 + sekwencja
             Berlingo 2008 r. I lift 1.6 + sekwencja

Nie można odciąć dopływu gazu do reduktora
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 27, 2009, 12:41:18 pm »

Offline pawlack

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 231
  • Płeć: Mężczyzna
    • 850 2.5 TDI
OK, dzisiaj to sprawdzę, chociaż jak zmieniałem ostatnio to gasł prawie od zaraz.
Istnieją tylko trzy obiektywne przyczyny, by nie kupować samochodu: nie jest bezpieczny, jest absurdalnie drogi, jest Oplem Astrą.