Autor Wątek: impulsator do skrzyni w Caro? jaki i skąd?  (Przeczytany 1693 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

impulsator do skrzyni w Caro? jaki i skąd?
« dnia: Marzec 31, 2009, 13:00:03 pm »

ppp1980

  • Gość
witam serdecznie...
bardzo proszę o pomoc z związaną z instalacją taksometru CEZAR FISKALNY firmy CBE z 2005r  w samochodzie Polonez Caro 1.6GLI z 1995 roku...

Nie mam pojęcia skąd i jaki mam kupić impulsator. Przekopałem internet, google, sklepy i złomy w Warszawie.... i nic..
nadal nie wiem czego szukać i pod jakim nr katalogowym...
słyszałem że nowsze wersje poloneza, tj. Atu Plus itp. mają już taki impulsator, ile w tym prawdy?

impulsator do skrzyni w Caro? jaki i skąd?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 02, 2009, 01:30:09 am »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2061
dużo w tym prawdy . Bo abimex zdaje się potrzebował czujnik drogi . będzie zamontowany na lince od licznika pewno przy skrzyni (głowy nie daje) . Pytanie jaka ma być stała przetwarzania bo to klucz do dobrania ile impulsów na km . I czy taksometr jest programowalny . Podjedź do gości co montują i serwisują tachografy a sprawa się sama rozwiąże . W razie czego jeśli masz programowalny taksometr możesz założyć np na moście kontaktron i przykleić symetrycznie 2 lub 4 magnesy na flanszy mostu i na dzielniku napięciowym bądź stabilizatorze napięcia podać 5V na kontaktron z jednej strony a drugą doprowadzić do taksometru .

impulsator do skrzyni w Caro? jaki i skąd?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 02, 2009, 23:15:36 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
zwykly taksometr licznikowy wpinany przy liczniku, miedzy linkę a licznik.
Jak podjedziesz do goscia ktory legalizuje taksometry, parametry impulsatora ustawia sie w samym taksometrze, nie w impulsatorze.
Nie mam aparatu pod reka bo bym c trzasnął fotkę. jak to wyglada

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...