Autor Wątek: Zbieżność  (Przeczytany 19718 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Zbieżność
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 19, 2012, 21:15:13 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
no jak stare wyrzuciles ,bo cie nie interesowalo czy sa takei same to teraz mozna sobie sie domyslac ,czy masz dlugie lczniki moze ,czy jakies inne wynalazki,
normalnie oczywiscie kola mozna ustawic mocno zbieznie i mocno rozbieznie jak tez prawidlowo
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Zbieżność
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 19, 2012, 21:26:24 pm »

Offline HARNAŚ

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 102
  • Płeć: Mężczyzna
    • Lexus GS300 2JZ
Długość łączników 105mm, drążki długie 24cm i krótkie nieco poniżej 10cm, wszystko zgodne niby. Nie wpadłem nawet na to, że kupując cześci Delphi będę miał problem z dopasowaniem ich.

Odp: Zbieżność
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 19, 2012, 21:45:17 pm »

Offline DF

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1030
  • Darek F
    • Fordy Transit MkV x 2 - 2.3 LPG i 2.0 LPG
Z moich obserwacji wychodzi na to, że krótkie końcówki są "krótkie", "długie" i "dłuższe". Jak kupuje końcówkę w sklepie sprzedawca zawsze mnie pyta "ale Caro czy już plus". Wg niego do plusów są jeszcze dłuższe. Szerokość zawieszenia się nie zmieniła w plusach więc sądzę, że wszystko zależy od łącznika jaki jest zastosowany. Ponieważ w starych autach od n-tego właściciela trudno zgadnąć co i na jakie było wymieniane zawsze biorę tą najdłuższą końcówkę. Skrócić łatwiej niż wydłużyć...
"Dla triumfu zła trzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"  Ale dobrych już jest tak niewiele, że nic nie mogą...
Nie dajcie się zwieść - nie ma epidemii...  
Niestety wszyscy jesteśmy niewolnikami systemu. Jednak ja jestem nieposłuszny i gardzę tymi oraz szczerze nienawidzę tych dobrowolnych ścierw, które są niczym i krzywdzą innych.

Odp: Zbieżność
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 19, 2012, 22:10:32 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1678
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
Parę dni temu jak kupowałem do swojego komplecik końcówek to sprzedawca coś wspominał że do szerokiego zawieszenia było takie coś że jeżeli końcówka krótka była "dłuższa" to do niej była "krótsza" długa końcówka i na odwrót Suma summarum ich długość razem jeśli są dobrze skompletowane jest taka sama ale Ty pewnie miałeś komplet dwóch "krótszych" końcówek - przynajmniej tak zrozumiałem tłumaczenie sprzedawcy.
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: Zbieżność
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 19, 2012, 22:42:26 pm »

Offline HARNAŚ

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 102
  • Płeć: Mężczyzna
    • Lexus GS300 2JZ
Ogólnie to jest podobno tak:

Wąski rozstaw: Końcówka krótka - 11cm, długa - 20,5cm, łącznik - bodaj 7,5cm
Szeroki rozstaw: Końcówka krótka - 9,5-10cm, długa - 24cm, łącznik - 10cm

U mnie wszystkie części odpowiadają wymiarom do szerokiego rozstawu. Żeby koła zrobić rozbiezne, musiałbym mieć krótsze (bądź jedną krótszą) końcówki, żeby "oczko" zwrotnicy "wciągnąć" w strone drążka środkowego.

Odp: Zbieżność
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 20, 2012, 00:11:27 am »

Offline KubaPsk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 515
  • Płeć: Mężczyzna
    • ATU+ '98r. 1.6GLI
Coś mi się nie chce wierzyć, że do wąskiego zawiasu są krótsze końcówki "dłuższe", jak te do szerokiego. Mi gość w sklepie pokazywał i jedne i drugie i różnica w długości to była jakiś niecały 1cm. Sam mówił, że te "dłuższe" są do szerokiego
Trzy genialne stwierdzenia które idealnie do siebie pasują :D
Basta - "Nic się nie ryj"
Zoltan#1930 - "Będzie dobrze"
Stingerek - "Dogadamy się" :D

Odp: Zbieżność
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 20, 2012, 00:18:51 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Coś mi się nie chce wierzyć, że do wąskiego zawiasu są krótsze końcówki "dłuższe", jak te do szerokiego. Mi gość w sklepie pokazywał i jedne i drugie i różnica w długości to była jakiś niecały 1cm.
roznia sie i to wyraznie ,wiec min. 1cm,
a moze nawet zmierze jaka jest roznica,jak mi w rece wpadna
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Zbieżność
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 20, 2012, 23:40:41 pm »

Offline Zoltan#1930

  • Administrator
  • Wiadomości: 3185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sport&Classic Workshop
teoretycznie róznić się powinny tylko końcówki dłuższe. łącznik i krótka takie same (+/- 1cm w zależności od producenta)
Można też "krótka" długa i "długi" łącznik.
Cytat: KGB
GAZ rzadzi ,GAZ radzi ,GAZ nigdy was nie zdradzi  :twisted:

Polski Fiat 1977r, Polonez 1600 L 1980r, Volvo 945 2300 GL 1992r, Mazda Bongo SD1D32 2200D->2000i 1994r, Iveco Daily Max 2800TD 1997r Chrysler Town&Country 3300 LX 2001r

Odp: Zbieżność
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 21, 2012, 00:29:40 am »

Offline graczol1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 563
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borek 1.4 & Caro 1.6
Harnaś a ty nie masz przypadkiem 'lewego' drążka środkowego? Jaką masz odległość od oczka do końcówki po jednej i drugiej stronie?
nic się tak wzajemnie nie uzupełnia jak szlifierka kątowa i migomat...
...i sto koni w Borku goni...
FSO POLONEZ Your best discovery

Odp: Zbieżność
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 21, 2012, 01:25:44 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
teoretycznie róznić się powinny tylko końcówki dłuższe. łącznik i krótka takie same (+/- 1cm w zależności od producenta)
na bank sa dwie dlugosci krotkiej ,bo jak kupowalem ~8 lat temu w ASO ,to przyniosl mi dwa rodzaje i oba Delphi ,
dluzsze 37pln ,a krotsze 33 lub 32 i mowi ,ktore che ,bo do Plusa ida te dluzsze ,ale to roznie bywa,
to JA mowie ,ze nie wiem jakie mam i wezme dluzsze ,bo najwyzej obetne jak beda za dlugie  ;>  ,
ale po przymierzeniu moglem wymienic - niestety okazalo sie ,ze mam te dluzsze ,wiec jednak dyszka w plecy ;]
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Zbieżność
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 21, 2012, 12:33:40 pm »

Offline HARNAŚ

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 102
  • Płeć: Mężczyzna
    • Lexus GS300 2JZ
Drążek środkowy jest "europejski" :) Nie kupiłem wtedy tego lewego na allegro, wsadziłem dobrą używke.
Wniosek taki: drążki są za długie, mam włożone długie drążki długie (24cm) i krótkie krótkie (9.5-10cm). Trza skroćić :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2012, 12:37:24 pm wysłana przez HARNAŚ »

Odp: Zbieżność
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 16, 2012, 23:10:36 pm »

Offline bear2493

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro +
Ja ostatnio wymienialem ten glowny dlugi drazek ktory zakonczony jest dwiema koncowkami do ktorego dokreca sie jeszcze inne dwie koncowki. Mialo byc wszystko cacy i tak zapewniam mnie sprzedawca, a musialem obcinac pol gwintu w drazkach kierowniczych tych przy kole aby ustawib zbierznosc...

Odp: Zbieżność
« Odpowiedź #52 dnia: Lipiec 31, 2012, 23:34:41 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Mam pytanko apropo opisu na aukcji: http://allegro.pl/polonez-lacznik-koncowek-drazkow-kierowniczych-i2529381877.html "Łącznik służy do poszerzenia drążków przy zmianie zawieszenia na "szerokie" bez wymiany końcówek drążków." Czy w takim razie z takim łącznikiem mogę dać "wąskie" końcówki do szerokiej zawiechy ? Kolega ma nówki końcówki oryginały z epoki do 125p i fajnie byłoby skorzystać z takiego dobrodziejstwa :)

Odp: Zbieżność
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 01, 2012, 21:17:15 pm »

Offline FaZi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez, Mercedes, Fiat 125p
no z opisu na to wychodzi :) a na moje oko to wyglada jak zwyczajny łacznik...

Odp: Zbieżność
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 01, 2012, 21:43:48 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Opis opisem, gosc moze nawet bajki pisac :) lacznikow byly 2 rodzaje ok 7 cm w waskim zawieszeniu i ten dluzszy w szerokim ale to dziwne bo wychodziloby na to ze do szerokiego mozna dac oba typy koncowek.

Odp: Zbieżność
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 01, 2012, 21:45:51 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
byly takie dluzsze laczniki - mozliwe ,ze jakas przejsciowa wersja ,albo adaptacyjna,
wystarczy,ze ten lacznik bedzie 3cm dluzszy od standardowego i juz mozna zastosowac waskie koncowki
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.