Autor Wątek: Nie da rady odpalic poloneza ;/ po 8 miesiacach  (Przeczytany 12047 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nie da rady odpalic poloneza ;/ po 8 miesiacach
« dnia: Kwiecień 17, 2009, 23:16:56 pm »

draago

  • Gość
Witam mam problem dostalem poloneza 97 rok caro plus na jednopunkcie. Sytuacja jest taka ze chcac go odpalic to tylko kreci. Czy na gazie czy na benzynce to to samo.  zalany zostal i gazu i benzynki. Probowalem nawet samostartu psikajac samostartem samochod palil lecz po zaprzestaniu gasnie. Świece i filtr powietrza sprawdzony. Probowalem go nawet linka pociagnac - ciagnac go samochodtrzyma obroty okolo 1000 i dalej nie chce. Gdy go pierwszy raz probowalem odpalic to zapalil ale po 15 s zgasl iu jest tak jak teraz. Przypominam ze samochod stal 8 miesiecy bez odpalenia. Prosze tylko o jakies pokierowanie.

Nie da rady odpalic poloneza ;/ po 8 miesiacach
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 18, 2009, 10:43:15 am »

szczaw

  • Gość
Pompa paliwa? Jakiś czujnik? Wiele mogło tutaj się "postarzeć". Mógł nawet jakiegoś syfu mieć w baku i pociągnąć to w przewodach...

Nie da rady odpalic poloneza ;/ po 8 miesiacach
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 18, 2009, 11:04:06 am »

draago

  • Gość
Pierwsze co to tez pomyslalem ze pompa paliwa ale przeciez przy gazie nie potrzeba pompy paliwa.

Nie da rady odpalic poloneza ;/ po 8 miesiacach
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 18, 2009, 11:07:03 am »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Teoretycznie.. ja swojego roverka bez paliwa mogę hohlować i 20-30 sekund,.. zeby odpalić na gazie bo mam membrany do chrzanu. Dlatego ze pompa paliwa odlaczala mi sie dopiero z chwila otwarcia elektrozaworu.. a ten z kolei otwierał się po 3-4 sekundach krecenia... wiec... samochod odpalał na benzynie od strzała ... zanim otworzyl sie elektrozawor od gazu.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Re: Nie da rady odpalic poloneza ;/ po 8 miesiacach
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 18, 2009, 11:14:34 am »

szczaw

  • Gość
Cytat: "draago"
Czy na gazie czy na benzynce


Tu miałem na myśli pompę paliwa, ale jeśli chodzi o gaz, no to może być to, co u stingerka.

Nie da rady odpalic poloneza ;/ po 8 miesiacach
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 18, 2009, 14:17:42 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1166
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
No to trzeba najpierw sprawdzić czy jest iskra podczas kręcenia silnikiem, stawiam że niema , czyli sprawdzamy  nastepnie czujnik położenia wału,  sprawdzamy wszystkie wtyczki odpowiadające za pracę układu zapłonowego.

Nie da rady odpalic poloneza ;/ po 8 miesiacach
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 18, 2009, 15:00:01 pm »

draago

  • Gość
Iskra jest. Sprawdzone. Jesli cos jest odpiete to dziewne ze za pierwszym razem odpalil i pochodzil okolo 15s

Nie da rady odpalic poloneza ;/ po 8 miesiacach
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 18, 2009, 16:18:43 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
A pompa działa ?

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Nie da rady odpalic poloneza ;/ po 8 miesiacach
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 19, 2009, 09:16:23 am »

draago

  • Gość
A jak sprawdzic czy pompa działa ? Trzeba ją wyjąć ? Bo dostep z tego co wiem to jest nie  za ciekawy ;p

Nie da rady odpalic poloneza ;/ po 8 miesiacach
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 19, 2009, 09:50:51 am »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Jak nie masz butli w kole to odkrecasz dekielek pod kolem zapasowym i tam masz dwa przewody.
Potrzebne są dwie osoby, jedna w srodku w aucie, druga z miernikiem przy przewodach.
Przez 2-3 sekundy po przekreceniu zaplonu we wtyczce ma sie pojawic napiecie 12V.
Jesli sie nie pojawia szukasz dalej, rozbierasz po prawej stronie za schowkiem kompa,
i masz tam 2 przekaźniki i 4 bezpieczniki, z tego całego układu pod dywanik przy prawym progu idzie niebieski przewód, sprawdzasz czy na nim pojawia sie napiecie, jesli nie, moze to oznaczac przepalony bezpiecznik pompy paliwa (jeden z czterech przy przekaźnikach) lub uszkdzony przekaźnik. jesli pomimo faktu ze wszedzie napiecie jest, a pompa nie odzywa sie (powinna lekko zabuczeć) mozesz jeszcze podpiac pompe na ostro (12V bezposrednio do wtyczki pompy) jesli nie zadziała... czeka cie sciaganie baku.

Wymiana pompy w 80% przypadkow konczy sie wymiana baku, a to dlatego ze po ilustam latach urywają się szpilki mocujace kolnierz kosza pompy do baku.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Nie da rady odpalic poloneza ;/ po 8 miesiacach
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 20, 2009, 08:39:29 am »

szczaw

  • Gość
Dokładnie, u mnie w boschu  tak jest, że jak przekręce kluczyk, to ona zabuczy około 2 sekund. Jak padła, to tak jak mówi stingerek - raczej wymiana całego zbiornika. W razie, jakbyś musiał to robić, odezwij się do mnie na PM, mam cały zbiornik z pompką, to wszystko jeździło razem może z 3 miesiące w moim Ś.P. Abimexie... Ale posprawdzaj miernikiem wszystko najpierw.

Nie da rady odpalic poloneza ;/ po 8 miesiacach
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 20, 2009, 09:20:58 am »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
chyba że uda mu się odkrecić pompe bez urwania szpilek. Ja w roverku dałem rade bez wiekszych problemow.. ale co z tego jak zbiornik był do wyrzucenia :)

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Nie da rady odpalic poloneza ;/ po 8 miesiacach
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 20, 2009, 10:30:14 am »

Offline polmo

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 111
Cytat: "Stingerek"
Wymiana pompy w 80% przypadkow konczy sie wymiana baku, a to dlatego ze po ilustam latach urywają się szpilki mocujace kolnierz kosza pompy do baku.

Można to naprawić, nagwintować, dać blachowkręty nierdzewne.
Cytat: "Stingerek"
Przez 2-3 sekundy po przekreceniu zaplonu we wtyczce ma sie pojawic napiecie 12V.

Trzeba również sprawdzić samą pompę, która może być spalona. Jak masz napięcie na pompie a jej nie słyszysz "buczenia" tzn. że uszkodzona. Możesz podpiąć ja na krótko bezpośrednio do aku. Wtedy powinna buczeć cały czas i na pewno usłyszysz.

Nie da rady odpalic poloneza ;/ po 8 miesiacach
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 20, 2009, 16:38:14 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Cytuj (zaznaczone)

Można to naprawić, nagwintować, dać blachowkręty nierdzewne.

Prawda, da się :)

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Nie da rady odpalic poloneza ;/ po 8 miesiacach
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 20, 2009, 19:19:12 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1166
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Co do sprawności pompy paliwa to może być rożnie, miałem u siebie taki przypadek, że napięcie dochodziło do zbiornika a pompka nie chodziła dalej.No to wyjąłem pompkę i dalej sprawdzanie przejścia napięcia, i była zagwozdka napięcie dochodziło do zbiornika a nie przechodziło do pompki.Podałem napięcie bezpośrednio do pomki i działa. Okazało się,że właśnie przejście przez zbiornik było tak skorodowane,że nie puszczało napięcia do pompki. Co do odkręcania nakrętek mocuących  ten dekiel od pomki to dobrze jast wszystko oczyścić z błota i rdzy , i przez parę dni psikac jakimś wd40. Mi udało się dwie odkręcić a pozostałe delikatnie ponacinałem i poszły.

Odp: Nie da rady odpalic poloneza ;/ po 8 miesiacach
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 23, 2015, 17:58:06 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Pozwolę sobie odkopać, bo mam b. podobny problem i nie chcę zakładać wątku, jaki już istnieje.
Samochód ok. roku nie był odpalany. Teraz, przy próbie odpalenia, jakby już załapuje, zaczyna być słychać warkot, ale silnik nie chce kręcić się samodzielnie. Przed postojem paliwo w baku jeszcze było, ale dolałem mu 3 l. Kiedy nie pomogło - jeszcze litr. Pompę paliwa słychać.

Odp: Nie da rady odpalic poloneza ;/ po 8 miesiacach
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 23, 2015, 19:56:54 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2282
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
zlej to paliwo i wlej nowe przy okazji zobacz do filtra. wypchaj z przewodów stare paliwo odkręcając główny przewód i podając napięcie na pompę. może być że stanęły od syfu wtryski.
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: Nie da rady odpalic poloneza ;/ po 8 miesiacach
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 29, 2015, 17:08:51 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
U mnie jest akurat wersja z jednym wtryskiem i właśnie mam go już na stole. Co dalej z nim? Jak najłatwiej sprawdzić? A może szukać gdzieś jeszcze indziej?
Bezpieczniki pod schowkiem wydają się być "okiéj". Świece - również. Zwłaszcza że wcześniej, dopóki kręcił, odpalał "od strzała".
Po próbie uruchomienia, pod maską czuć benzynę, co mogło świadczyć o tym, że paliwo w odpowiednim tempie jest podawane, gdzie trzeba. No, ale lepiej zawsze sprawdzić. Po odłączeniu przewodu od modułu wtryskowego i przekręceniu na "zapłon", narzygało ok. pół szklanki, więc chyba nieźle.
Teoria ze starym paliwem średnio mnie przekonuje. To nie mieszanka dla dwusuwu, która rzekomo traci swoje właściwości przy dłuższym magazynowaniu, a ponad połowę ilości tego paliwa stanowi jednak świeże. Nawet stihla z półroczną mieszanką bez najmniejszych trudności odpaliłem ostatnio po półrocznym przechowywaniu, więc do paliwa bym się nie czepiał. No, chyba że z własnego doświadczenia piszesz...

Odp: Nie da rady odpalic poloneza ;/ po 8 miesiacach
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 29, 2015, 17:20:15 pm »

Offline w0mbat

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 542
    • polonez 1500 88r.
Teraz, przy próbie odpalenia, jakby już załapuje, zaczyna być słychać warkot, ale silnik nie chce kręcić się samodzielnie.
Coś mi się wydaje, że nie startuje na wszystkich cylindrach, ot taki efekt.

Odp: Nie da rady odpalic poloneza ;/ po 8 miesiacach
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 29, 2015, 19:35:05 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Tylko że świece po wykręceniu z silnika - wszystkie mokre! Wydaje mi się, że jakby od oleju, lecz to pewnie paliwo. Nawet z toyoty na próbę przełożyłem świece. Trochę lepiej, ale nadal nie załapuje. Jak już się wydaje, że zatrybi, to nagle rozrusznik staje dęba. Kilka razy strzelił, ale jednak nie odpalił. Muszę sprawdzić, czy w ogóle jest iskra, bo już różnie zaczynam myśleć.
Psiknięcie plaka w filtr powietrza nic nie dało, więc tezę o marnej jakości paliwa zdecydowanie zachowałbym na inną okazję.