Autor Wątek: Butla w miejscu koła zapasowego  (Przeczytany 12528 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marcij

• Gość
Butla w miejscu koła zapasowego
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 07, 2009, 22:44:32 pm »
Cytat: "radzio_1991"
sorki ze wyrwe was z kontekstu ale wie ktos moze ile kosztuje nowa butla lpg? bo mi sie atest zkończył, a na allegro nie moge nic takiego znalezc;/

Nowa(bez wielozaworu) kosztuje kolo 300 zl i jest wazna 10 lat. Uzywana , z waznoscia jeszcze 5-8 lat kosztuje 50-100zl. Moim zdaniem wybor jest prosty ;P

Offline Maurer

• Sympatyk
    • Polonez Caro 1,6 GLI '96 LPG
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 08, 2009, 16:26:20 pm »
Podepne sie jeszcze z jednym pytaniem, w jakim formacie jest zapisana waznosc na butli (Stako konkretnie)? Na mojej jedyne co znalazlem, co by przypominalo date to "05.08 / 15.08" czy to znaczy ze butla ma atest do sierpnia 2015?

Offline Joker

• Żyj Jakbyś Miał Umrzeć Jutro, Marz Jakbyś Miał Żyć Wiecznie
  • Sympatyk
  • DRIFTER
    • Drift-borek 1.6 16V
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 08, 2009, 16:30:02 pm »
tak
17.07.2011 - Cycu - [']
22.02.2018 - Czaku - [']
"Żyj Jakbyś Miał Umrzeć Jutro, Marz Jakbyś Miał Życ Wiecznie"
http://www.youtube.com/user/jokerfso/videos
http://vimeo.com/user5582520/videos

Offline Maurer

• Sympatyk
    • Polonez Caro 1,6 GLI '96 LPG
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 10, 2009, 17:49:33 pm »
Joker, dzięki wielkie za odpowiedz.

Cytat: "mateo"
ZBIORNIK TOROIDALNY 45 STAKO   TW 630/200 S tak mam w papierach z caro

To chyba bardzo podobna do mojej, ja na mojej wyczytalem Stako 600/200 czy jakos tak.

A do ktorego typu wnetrza bagaznika udalo Ci się ją zamocowac bez wycinania? (chodzi mi o roznice w dekielku na tej srodkowej wyspie).

mario-123

• Gość
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 29, 2009, 18:56:46 pm »
Jaka butla będzie idealnie pasować w miejsce koła zapasowego w polonezie kombi ???

mario-123

• Gość
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 29, 2009, 21:36:14 pm »
sądziłem, że kształt jest rzeczą oczywistą, natomiast mi chodziło  o pojemność i wymiary

Offline matucha

• Sympatyk
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 29, 2009, 21:44:23 pm »
mario-123, jeśli masz zamiar założyć nową to gaziarze przymierzą na miejscu.
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Offline DF

• Sympatyk
  • Darek F
    • Fordy Transit MkV 2.3 LPG i 2.0 LPG
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 30, 2009, 00:10:44 am »
No jak będą mieli większy wybór na miejscu...
Na ogół wciskają to co mają i klient ma nie wybrzydzać tylko cieszyć się, że w ogóle dostąpił łaski montażu...
"Dla triumfu zła trzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"

Precz z eurokomuną

Pozbywam się zapasów części do poloneza... więc proszę pytać...

Offline Grzech#1938

• Klubowicz
  • Polonezz rulezz
    • GLE, GLI, GSI - rodzinka rośnie. :)
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 30, 2009, 01:39:38 am »
Cytat: "radzio_1991"
nietrzeba atest masz na nabity na butli, na przegladzie sprawdza Ci tylko czy jest jeszce wazna i tyle

Wszystko zależy jak od tego jak ten atest jest nabity. Jak jest np 2012/08 to jest to jednoznaczne, a jak (tak jest u mnie) 12/08 to trzeba było papierów żeby pan diagnosta uwierzył, że to nie jest grudzień 2008...
Mój system to linux:

Offline seraf

• Sympatyk
    • 125p
Odp: Butla w miejscu koła zapasowego
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 11, 2014, 17:21:24 pm »
Wybieram nową butle w miejsce koła zapasowego w ATU+.
Obecnie mam GZWM 600/200 i wystaje ok 7cm ponad podłogę bagażnika i przez to jest straszny problem żeby cokolwiek włożyć większego do bagażnika.
Podejrzewam że będę musiał ściąć garb w miejscu koła zapasowego tylko czy wtedy zbiornik nie będzie już wystawał ponad podłogę?

Na tę chwile chciałbym zamontować zbiornik GZWM 630/200 o pojemności 45L i wadze 27,3 kg bo będzie pasował identycznie jak stary zbiornik na przewody i mocowania.
Ale zastanawiam się czy nie lepszy będzie zbiornik Polmocon 630/190 o pojemności 44,5L i wadze 20,6 kg lub 630/200 o pojemności 47,5L i wadze 21 kg tylko nie jestem pewien czy będzie pasował tak samo jak zbiornik GZWM na przewody i mocowania.

Jeżeli chodzi o Polmocon to dużym plusem jest większa pojemność i dużo mniejsza masa zbiorników w porównaniu z GZWM.

Offline KGB

• Sympatyk
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 11, 2014, 17:59:41 pm »
garb juz masz sciety ,bo do Plusa zwykla butla nie wchodzi z uwagi na bardzo duzy garb,
zakladajac butle 630/190 zyskujesz tylko 1cm nizsza podloge ,
a co do masy butli ,to po prostu musi byc zrobiona z cienszej blachy - moze jakis autorski projekt ,czyli lepsze stal ,
jezeli ma homologacje ,to powinna byc tak samo bezpieczna jak te z grubszj blachy
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Offline seraf

• Sympatyk
    • 125p
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 11, 2014, 23:06:22 pm »
Ok to jak wyjmę butle zobaczę co się dzieje.
Ale czy mimo ściętego garbu butla nadal by wystawała aż 7cm ponad podłogę bagażnika?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2014, 23:23:25 pm wysłana przez seraf »

Offline KGB

• Sympatyk
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 11, 2014, 23:24:59 pm »
pisalem ci ,ze wneka ma 14cm glebokosci ,wiec latwo policzyc ile bedzie wystawala butla
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Offline Maćko

• Sympatyk
    • Atu + 1.8 LPGTi 23E
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 04, 2014, 20:30:26 pm »
Mały odkop.

Jak rozwiązać mocowanie butli toroidalnej do nadwozia? Średnica butli 600mm, wysokość 20cm. Garb w podłodze bagażnika już zutylizowany, butla nadal wystaje ale już nie 10cm a tylko 5 :d

Wspawać jakiś płaskownik w podłogę i w nim dziury nawiercić czy może ktoś ma jakiś lepszy patent na mocowanie butli w miejscu koła zapasowego? Wiadomo że musi zostać jeszcze ten otwór "bezpieczeństwa" na środku.
Był: Caro '93
Jest: LPGTi - Atu Plus 1.8 VVC 23E

Offline utek

• utek#1915
  • Sympatyk
  • kujawiak
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 04, 2014, 21:53:51 pm »
To wystaje niewiele więcej niż pełnowymiarowe koło zapasowe. Aby "zneutralizować" zapodaj podłogę z "minusa", czyli styropiany i płytę.

Offline KGB

• Sympatyk
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 05, 2014, 20:44:39 pm »
seryjne rozwiazanie to obejma do butli mocowana w czterech rogach wneki na kolo,
nie wiem ile kosztuje taka obejma ,ale sa dostepne do roznych butli,

P.S. ale wtopa z butla 600 - marnowanie miejsca ,bo luzem wchodzi 630 (teraz zastanowilbym sie ,czy nie warto potraktowac wneke mlotkiem i wcisnac 650)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2014, 20:46:15 pm wysłana przez KGB »

Offline Maćko

• Sympatyk
    • Atu + 1.8 LPGTi 23E
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 05, 2014, 21:05:41 pm »
nie wiem ile kosztuje taka obejma ,ale sa dostepne do roznych butli,

Tylko gdzie tego szukać, na allegro nic takiego nie widzę, są tylko do butli walcowych.
P.S. ale wtopa z butla 600 - marnowanie miejsca
Taką akurat miałem, przekładam z rozbitego auta.

Offline KGB

• Sympatyk
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 05, 2014, 21:15:20 pm »
no jak z rozbitka to inna sprawa,

szukaj na szrotach ,zapytaj w zakladzie zakladajacym gazy,
sam u siebie bede dawal plaskownik lub ksztaltownik od spodu ,ale to rozwiazanie koliduje z zbornikiem benzyny,
obejma do butli jest zdecydowanie bardziej komfortowa w montazu ,

jest jeszcze druciarski sposob ze stolca - szakalowi pierdomany przykleili zbiornik na pianke montażową, ale to rozwiazanie traktuje jako dowcip niskiej klasy

Offline Maćko

• Sympatyk
    • Atu + 1.8 LPGTi 23E
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 05, 2014, 22:37:55 pm »
sam u siebie bede dawal plaskownik lub ksztaltownik od spodu ,ale to rozwiazanie koliduje z zbornikiem benzyny,
No właśnie ja dzisiaj zakupiłem dwa płaskowniki, długość 40cm, szerokość 4cm, grubość 3mm. Nawierciłem otwory i wspawałem nakrętki na śruby. Teraz tylko przymocować to do podłogi bagażnika, chyba w gre wchodzi tylko wspawanie, bo na śruby zwyczajnie nie widzę tam miejsca. Jutro wrzucę fotki.
jest jeszcze druciarski sposob ze stolca - szakalowi pierdomany przykleili zbiornik na pianke montażową, ale to rozwiazanie traktuje jako dowcip niskiej klasy
ja pier :d

Ja podczas demontażu instalacji odkryłem druta zrobionego przez gaziarza - nie chciało mu się szukać kabla od sondy lambda to przykleił kabelek od sterownika (fioletowy więc 100% sonda wg instrukcji staga) do przewodu od CWPK taśmą i wszystko wyglądało niby ok :d A że CPWK jest nie widoczny to wszystko wyszło dopiero gdy zdjąłem filtr powietrza i zacząłem wypruwać instalację.

A ja się dziwiłem że auto ważące 950kg, motor 1.4 75km i po  mieście pali 12~13 litrów....

Offline KGB

• Sympatyk
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 06, 2014, 02:03:01 am »
w IVgen sondy nie trzeba podlaczac do eksploatacji ,a nawet strojenie mozna przeprowadzic bez podlaczonej ,bo tylko w OL jest wykorzystana do podgladu (mozna to uzyskac rowniez podlaczajac sie pod ECU np. przez OBD),
ale co powiesz na to,ze u mnie w trucku pierdoman nie podlaczyl ani sygnalu sondy, ani emulacji ,co przy AL600 skutkowalo brakiem regulacji mieszanki i na trasie 14L wciagal, a mial bogato,ze az strach,
oczywiscie, gdy przegladalem wiazke to wygladala na podlaczona i dopiero odwiniecie calej izolacji ukazalo dwa kabelki luzno polozone