Autor Wątek: Wibracje od wału napędowego powyżej 60 km/h  (Przeczytany 18483 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wibracje od wału napędowego powyżej 60 km/h
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 11, 2010, 21:23:34 pm »

Offline damian9838

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1.4
Też miałem podobnie po złożeniu wału przy prędkościach 45-60 i było to dość odczuwalne ale pojeździłem tak (brak funduszy na wywarzanie) i po jakimś 1000 może trochę więcej km przestał i wszystko się trzyma jak być powinno

Wibracje od wału napędowego powyżej 60 km/h
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 11, 2010, 21:38:17 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Wyważenie w Warszawie kosztuje 145 zł w tym zakładzie co podałem linka wcześniej. Efekty są powalające. Wcześniej od 60 były takie wibracje jakby się miało zaraz auto rozlecieć, a teraz nie ma nic. :) Cisza i spokój przy każdej prędkości.
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Wibracje od wału napędowego powyżej 60 km/h
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 11, 2010, 21:39:48 pm »

Grażyna

  • Gość
ja właśnie też tak pomyślałem że to może musi się dotrzeć bo tamte krzyżaki i podpora chlapały jak wary dla śliniaka z rodziny zastępczej, a te nowe chodziły ciężko więc może muszą się ułożyć. no zobaczę pojeżdżę trochę jak nic nie da to coś będę myślał

Wibracje od wału napędowego powyżej 60 km/h
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 29, 2010, 22:34:37 pm »

Offline Morales

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • No wAr, No bamBu :)
    • Polonez 1.4 16V MPI
U mnie w poldoroverze również po wymianie krzyżaka i łożyska podporowego zaczęły być odczuwalne znaczne wibracje podczas jazdy i spadek prędkości(w porównaniu z przed naprawy) przy danych obrotach - przed naprawą na 5 bigu przy 2500 obrotach miałem prędkość = 80km/h, a po wymianie spadła o około 2-3 km/h i w zależności jak długo jeżdżę samochodem(2 lub 3 godz. i więcej) to raz na 5 biegu przy 2500 obr. mam 80km/h lub +/- 3 km albo ledwo 75km/h... co może być nie tak i gdzie mógłbym się udać, żeby nie okazało się za jakiś czas, że cały wał i reszta części od niego się rozleci... okolice Oświęcimia(małopolska)... dokładnie Palczowice koło Zatora...
Polonez 1.4 16V MPI

Wibracje od wału napędowego powyżej 60 km/h
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 01, 2010, 20:37:29 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1167
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Osobiście przed złożeniem wału podczas wymiany krzyżaków wszystko czyszczę ładnie papierkiem i smaruję tawotkiem, żeby podczas pracy wszystko ładnie się ułożyło . Jak dotąd jeszcze się nie zdarzyło , żeby mi wał wibrował po naprawie.

Wibracje od wału napędowego powyżej 60 km/h
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 02, 2010, 19:10:06 pm »

Patryk_L

  • Gość
ja też mam taki problem wlaśnie wszystko złożyłem i jest masakra, ale mam pytanko czy w krzyżakach te takie bolce do wstrzykiwania smaru powinny być wykręcone czy mają zostać ? i czy zbyt duża ilość oleju w moście tez może mieć wpływ na wibracje ??

Wibracje od wału napędowego powyżej 60 km/h
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 02, 2010, 19:57:59 pm »

waszczo

  • Gość
Cytat: "Patryk_L"
czy w krzyżakach te takie bolce do wstrzykiwania smaru powinny być wykręcone czy mają zostać ?


Oczywiście że mają zostać. Smarujesz smarowniczką przez te "bolce" a nie po ich wykręceniu.

Wibracje od wału napędowego powyżej 60 km/h
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 02, 2010, 21:33:51 pm »

Patryk_L

  • Gość
ale chodzi czy już po zamontowaniu wału na auto trzeba je wykręcić czy nie ? i jeszcze pytanko czy ktoś wie jak wyglądają oryginalne znaczniki na wale bo chyba jedna źle go poskładałem:/

Wibracje od wału napędowego powyżej 60 km/h
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 03, 2010, 13:45:19 pm »

waszczo

  • Gość
Mają zostac  :)

Wibracje od wału napędowego powyżej 60 km/h
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 04, 2010, 22:47:31 pm »

Patryk_L

  • Gość
mój wał chyba jednak jest krzywy od zimowego uderzenia bokiem w krawężnik (aż się most przesunął 2cm i jeden amor zgiął:P) bo już wszystko wymieniłem, obracałem i dalej lipa. Wiecie gdzie w Zielonej Górze lub okolicach (woj. lubuskie) wyważają wały w rozsądnej cenie ?

Wibracje od wału napędowego powyżej 60 km/h
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 05, 2010, 10:14:38 am »

Offline wawrzyniec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 129
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN C+ 2.0 DOHC 1998
Dołącze się do pytania powyżej, jeśli ktoś ma sprawdzoną firmę zajmującą się wyważaniem wałów nie tylko z Zielonej Góry, ale z Wrocławia, Poznania to proszę o informację.
- To jesteś fanem polsko - włosko - koreańskiej motoryzacji

Wibracje od wału napędowego powyżej 60 km/h
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 05, 2010, 10:24:06 am »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Ja mam z Poznania. Wymiana krzyżaków, podpory, przegubu z malowaniem i wyważaniem - 100zł.

Firma, którą poleca kolega pawlack
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Wibracje od wału napędowego powyżej 60 km/h
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 05, 2010, 13:54:18 pm »

Offline wawrzyniec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 129
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN C+ 2.0 DOHC 1998
Dzięki matucha#1931, zaraz do nich zadzwonię. Dziś rozmawiałem z 2 firmami:

http://www.cardanpolska.com/ - nie robią osobówek
http://waly-napedowe.pl/ - robią Polonezy, 110 wyważenie wału, 40 wymiana krzyżaka, 50 zdjęcie wału, czyli grubszy remont wału wychodzi drogo.
- To jesteś fanem polsko - włosko - koreańskiej motoryzacji

Wibracje od wału napędowego powyżej 60 km/h
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 10, 2010, 07:09:42 am »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2283
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
kurde wy tam macie dobrze i polparts blisko i wyważanie wałów, u mnie w tej dziurze nie ma nic , a podpora u mnie też do wymiany
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Wibracje od wału napędowego powyżej 60 km/h
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 10, 2010, 12:48:47 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Mariusz#1926, trzeba było mówić wcześniej. Kupiłoby się wał na szrocie za 50zł i na Czerwniewice dostałbyś wyważony  :P
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Wibracje od wału napędowego powyżej 60 km/h
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 10, 2010, 12:58:40 pm »

Offline Piotrek#1923

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 831
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO 1.4_1.6_1.8
wawrzyniec, napisz jakie czynności wchodziły w skład usługi i ile za nią zapłaciłeś? Zmieniałeś tylko podporę czy wszystko ?

Wibracje od wału napędowego powyżej 60 km/h
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 11, 2010, 13:54:37 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
To wcale nie jest drogo. Powiedziałbym, że wręcz tanio.
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Wibracje od wału napędowego powyżej 60 km/h
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 15, 2010, 22:42:38 pm »

Offline Piotrek#1923

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 831
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO 1.4_1.6_1.8
A ja dzisiaj byłem.
Cała usługa polegała na zastąpieniu częściami nowymi częsci używanych i wyważeniem wału.

I tak. Ja odczuwałem wibracje w granicy 50-70km/h i po ok. 115km/h.
Po wstępnym badaniu wyszło, że zaczyna sie wibracja od ok. 35km/h i sie tak ciągnie wraz ze wzrostem prędkości  :P

Po zdemontowaniu wału zostały wymienione 2 krzyżaki na nowe o jakości fabrycznej, nowa podpora wału i nowy łącznik elastyczny(fabryczne).

Później po założeniu i pierwszej próbie okropnie wibrowało..
Trochę dociążyłem auto. Łacznie wyszło 64gramy - 50 + 14  :wink:

Koszt operacji : 250zł sama robocizna, 57 łacznik, 55 podpora, 2 x 25zł krzyżaki...

Wibracje od wału napędowego powyżej 60 km/h
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 15, 2010, 22:58:08 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Piotrek#1923, to te krzyżaki nie za bardzo fabryczne były  :P
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Wibracje od wału napędowego powyżej 60 km/h
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 21, 2010, 16:13:04 pm »

knrdlvn

  • Gość
Też jestem po przejściach z wałem. Po tym jak wymieniłem podporę i oba krzyżaki zaczęły się duże wibracje i głośne dudnienie w zakresie 60-100 kph. Zrobiłem tak około 1000 km w nadzieje że się "ułoży" ale że się nic nie zmieniało zawiozłem wał do wyważania. Już na samym początku mechanik stwierdził że guma w podporze jest zbyt sztywna a pierścienie zabezpieczające krzyżaki zbyt cienkie i podczas pracy połówki wału tracą osiowość. Naprawa włącznie z podporą z opla omegi, (rzeczywiście dużo bardziej elastyczna) 270 PLN, zrobione na drugi dzień. Rezultat przeszedł moje oczekiwania, okazało się że mam cichy most :) Wszystkie hałasy które przypisywałem wcześniej przekładni głównej pochodziły albo od starej podpory albo od łożysk półosi, które wymieniałem wcześniej.  Warsztat w Bielsku, jak ktoś chce mogę dać namiary.