Autor Wątek: Wibracje od wału napędowego powyżej 60 km/h  (Przeczytany 18482 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wibracje od wału napędowego powyżej 60 km/h
« dnia: Wrzesień 02, 2009, 19:54:57 pm »

Offline pawlack

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 231
  • Płeć: Mężczyzna
    • 850 2.5 TDI
Witam! W poniedziałek zawiozłem do znajomego mechanika samochód na wymianę podpory wału, jednego krzyżaka i przegubu elastycznego. Po wymianie wszystkiego zaczęło się wibrowanie od 60 km/h w górę. Wkurzony pojechałem na reklamacje, mechanik wyciągnął znowu wał, pojechał do znajomego który ma punkt wyważania wałów i wyszło że ma bicie na nowo założonym krzyżaku. Krzyżak został znowu zmieniony, jednak bicie nadal nie ustało, powiedziałbym że jest tak samo. Co może być jeszcze nie tak? W ostateczności będę musiał jechać na wyważenie wału, tylko szkoda mi wydać 200 zł bez sensu jeśli się okaże że to nie to. Dziś pojechałem specjalnie jeszcze raz na ponowne wyważenie opon, jednak wielkiej poprawy to nie przyniosło:/
Istnieją tylko trzy obiektywne przyczyny, by nie kupować samochodu: nie jest bezpieczny, jest absurdalnie drogi, jest Oplem Astrą.

Wibracje od wału napędowego powyżej 60 km/h
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 02, 2009, 19:59:14 pm »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3413
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
Hmm no a on dobrze złożył ten wał? Zrobił sobie znaki i potem tak samo go poskładał? Bo wał jest wyważony tylko w jednej konfiguracji
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

Wibracje od wału napędowego powyżej 60 km/h
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 02, 2009, 20:13:04 pm »

Offline pawlack

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 231
  • Płeć: Mężczyzna
    • 850 2.5 TDI
Mówił, że sobie pooznaczał wszystko przed demontażem, a czy tak zrobił tego nie wiem:/ Usłyszałem dzisiaj od niego dzisiaj, że to może być przez przegub elastyczny, bo ten co kupiłem jest z twardszej gumy niż ten stary, ale jakoś nie chce mi się wierzyć w tą teorię:/
Istnieją tylko trzy obiektywne przyczyny, by nie kupować samochodu: nie jest bezpieczny, jest absurdalnie drogi, jest Oplem Astrą.

Wibracje od wału napędowego powyżej 60 km/h
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 02, 2009, 20:16:25 pm »

Offline BARTEK1925

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 4230
  • Płeć: Mężczyzna
  • 000086
    • Laguna I kombi 1.8 + sekwencja 2000 r.
Pojeździj trochę, u mnie po wymianie podpory,krzyżaków i sprzęgła elastycznego też wibrowało. Po ~300 km się ułożyło.
Paździoch 2.0 OHC ford 1990 r - 2003/2016 r. auto odjechało 14.05.2016 do nowego domu.
A codziennie granatowe Mondeo kombi MK1 1.6 + LPG - zwany też czołgiem-sprzedany wrzesień 2017
Obecnie: Laguna 2000 r. kombi 1.8 + sekwencja
             Berlingo 2008 r. I lift 1.6 + sekwencja

Wibracje od wału napędowego powyżej 60 km/h
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 02, 2009, 20:37:31 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
A u mnie nic nie wibrowało, poprostu znaki było porobione i poskładane jak należy.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Wibracje od wału napędowego powyżej 60 km/h
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 02, 2009, 21:31:13 pm »

Offline pawlack

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 231
  • Płeć: Mężczyzna
    • 850 2.5 TDI
Tu niby też. Ok zrobię jakąś większą trasę w weekend i zobaczę czy coś się poprawi. Jak nie, będę dalej myślał.


Witam! Zrobiłem tak jak radził kolega Bartek i przejechałem 400 km samochodem. Bicie na wale faktycznie znacznie się zmniejszyło, jednak było czuć że nadal to nie to co było wcześniej. Pojechałem do zakładu co wyważają wały. Za demontaż, wyważenie i ponowne zamontowanie wału dałem 100 zł, ale wreszcie wszelkie dolegliwości ustały tak więc problem można uznać za rozwiązany. Temat można zamknąć. Pozdrawiam!
Istnieją tylko trzy obiektywne przyczyny, by nie kupować samochodu: nie jest bezpieczny, jest absurdalnie drogi, jest Oplem Astrą.

Wibracje od wału napędowego powyżej 60 km/h
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 22, 2009, 22:09:27 pm »

Offline show

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 745
    • FSO 1500
Witam a ja mam zapytanie, gdzie mozna w W-wie , lub np lomzy, czy wyszkowie?? wywazyc wal ,bo w mojej miescinie to nie robia tego i ile to kosztuje tak na oko?? z gory dzieki za odp

Wibracje od wału napędowego powyżej 60 km/h
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 22, 2009, 22:15:09 pm »

Offline Daro

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 354
kiedyś pytałem... u mnie chcieli 150- 200zł
były:
>plus '97
>125p '78/'82
>caro 96
jest: Power of Dreams

Wibracje od wału napędowego powyżej 60 km/h
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 22, 2009, 22:19:47 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
to 4 razy drożej niż kompletny wywazony wał :D

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Wibracje od wału napędowego powyżej 60 km/h
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 23, 2009, 08:22:26 am »

glus

  • Gość
U mnie po czymś takim wszystko wibrowało przez 7 lat w poprzednim egzemplarzu i się nie ułożyło. Z mechanikiem mordobojstwem się skończyło, do winy się nie przyznał menda... Ale mu taką opinię zrobiłem, że warsztat zamknął - teraz tylko olej wymienia :))

Wibracje od wału napędowego powyżej 60 km/h
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 23, 2009, 09:35:10 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Cytat: "shov"
Witam a ja mam zapytanie, gdzie mozna w W-wie , lub np lomzy, czy wyszkowie?? wywazyc wal ,bo w mojej miescinie to nie robia tego i ile to kosztuje tak na oko?? z gory dzieki za odp

Wał-Car Marek Kacperski
05-091 Ząbki, Morcinka 2
tel. 022 781 65 24, fax 022 762 05 97
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Wibracje od wału napędowego powyżej 60 km/h
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 23, 2009, 15:52:28 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
pawlack, gdzie to zrobiłeś w Poznaniu i ile to trwało? Zawoziłeś zdjęty wał, czy sami zdjęli / wyważyli na aucie?
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Wibracje od wału napędowego powyżej 60 km/h
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 23, 2009, 19:56:48 pm »

Offline MichalSW

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 857
  • Płeć: Mężczyzna
Cytat: "glus"
U mnie po czymś takim wszystko wibrowało przez 7 lat w poprzednim egzemplarzu i się nie ułożyło. Z mechanikiem mordobojstwem się skończyło, do winy się nie przyznał menda... Ale mu taką opinię zrobiłem, że warsztat zamknął - teraz tylko olej wymienia :))

A który to był warsztat, jeśli można spytać?  :P
Pomóżmy Jackowi!

Wibracje od wału napędowego powyżej 60 km/h
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 24, 2009, 00:20:20 am »

Offline pawlack

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 231
  • Płeć: Mężczyzna
    • 850 2.5 TDI
Wal sami zdejmowali i zakładali, wyważają na maszynie. Czas operacji 1,5 h. Warsztat znajduje się na ulicy Napoleońskiej 6 w Poznaniu (tel. 0 61 820 35 26), jedynie godziny pracy maja do bani, bo pracują jedynie od 8 do 16 (pn-pt). Można im zostawić auto pod bramą i kluczyki wrzucić do skrzynki na listy, ale ja nie wolałem ryzykować i wziąłem sobie specjalnie wolne żeby odstawić auto.
Istnieją tylko trzy obiektywne przyczyny, by nie kupować samochodu: nie jest bezpieczny, jest absurdalnie drogi, jest Oplem Astrą.

Wibracje od wału napędowego powyżej 60 km/h
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 03, 2009, 14:24:54 pm »

Offline show

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 745
    • FSO 1500
No i jezdzilem i nic sie nie ulozyl a wręcz bylo coraz gorzej,wiec sie wkurzylem i znow przed momentem zmienilem krzyzak srodkowy ten co niedawno i w drugim polozeniu teraz i?......Bóg istnieje :mrgreen:  jest spokój  :) ,porobilem na przyszlosc znaki teraz heh

Wibracje od wału napędowego powyżej 60 km/h
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 11, 2010, 08:58:57 am »

Grażyna

  • Gość
Witam! ja mam takie pytanie czy te blaszki od wyważania są w jednym ciągu czy może być tak że jedna jest z jednej strony a druga na przeciwko ? bo dałem dla ojca złożyć wał i tak mi złożył że wibruje. niby zrobił sobie znaki ale mówił że mógł obrócić o 180 stopni :|  i teraz jak jadę to mi wibruje. ale może się ułoży co myślicie ?

Wibracje od wału napędowego powyżej 60 km/h
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 11, 2010, 16:24:41 pm »

pablo686

  • Gość
Kolego niema co gdybac musisz wyważyc wał...ja też u siebie poskładałem wg znaków i tak wibrowało ze jeździc sie nie dało, wyważałem na samochodzie (koszt 150 zł) jak ręką odioł...

Wibracje od wału napędowego powyżej 60 km/h
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 11, 2010, 18:16:30 pm »

Grażyna

  • Gość
trochę drogi interes :|  może jeszcze się ułoży zobaczę

Wibracje od wału napędowego powyżej 60 km/h
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 11, 2010, 19:06:32 pm »

Offline graczol1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 563
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borek 1.4 & Caro 1.6
Raczej się nie ułoży- radziłbym od razu rozebrać i obrócić o 180 stopni, jeżeli jest takie podejrzenie, że mogło być tak złożone, bo może cierpieć sprzęgło gumowe i łożyska na wale i w moście- ja kilka tys. pojeździłem na takim wale i jak go wymontowałem to się okazało że krzyżak ma już luzy.
nic się tak wzajemnie nie uzupełnia jak szlifierka kątowa i migomat...
...i sto koni w Borku goni...
FSO POLONEZ Your best discovery

Wibracje od wału napędowego powyżej 60 km/h
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 11, 2010, 19:18:27 pm »

Grażyna

  • Gość
Kolego graczol1 no będę coś myślał z tym. kur** jak sam sobie nie zrobisz to nie pojeździsz  :evil:  mam takiego nerwa że masakra