Autor Wątek: Martyca diodowa w lampce sufitowej  (Przeczytany 3328 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Martyca diodowa w lampce sufitowej
« dnia: Wrzesień 12, 2009, 14:59:01 pm »

Offline Adampio

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 267
    • Caro Plus GSI '98
Czy ktos może testowal w lampce sufitowej zamiennik diodowy żartówki  rurkowej albo nawet cala matryce? Nie chodzi mi o oszczednosc pradu tylko wieksza jasnosc, zeby sie np. dalo spokojnie altas drogowy poogladac.

Martyca diodowa w lampce sufitowej
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 12, 2009, 18:17:21 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Tak.

Wygląda to tak w wersji mocno udoskonalonej.


Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Martyca diodowa w lampce sufitowej
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 13, 2009, 12:06:32 pm »

Offline Adampio

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 267
    • Caro Plus GSI '98
Na zdjeciu swieci mocno i jak rozumiem takoż w naturze? Przy wylączonym silniku tak samo?

Martyca diodowa w lampce sufitowej
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 13, 2009, 12:23:14 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
nie ma różnicy czy silnik jest włączony czy wyłącozny i jak słaby jest akumulator :) Lampki świecą tak samo mocno i jasno. Na poczatku człowiek musi sie przyzwyczaić bo czuje sie jak w szpitalu, ale po paru chwilach jest ok. Poprostu światło zwykłych żarówek jest "cieplejsze".

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Martyca diodowa w lampce sufitowej
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 14, 2009, 23:28:24 pm »

Offline martinez#1970

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 308
"Zamienniki diodowe żarówki rurkowej" testowałem u siebie, kupiłem takie z sześcioma diodami w rurce. Patrząc na lampkę subiektywnie świeciła jaśniej, ale diody dawały skupione a nie rozproszone światło więc w aucie wcale widniej się nie zrobiło.

Ponadto ktoś na forum pisał że z diodami w lampce przestaje działać automat gaszący lampkę 10sek po zamknięciu drzwi. Nie wiem bo spojrzałem tylko i od razu te diody wywaliłem :evil:

edit: z czterema diodami w rurce zakładałem, a nie z sześcioma jak powyżej napisałem. Sprawdzałem wczoraj czy mam jeszcze te żarówki.
Cytat: Macki
Nieuchronnie nadchodzą czasy, kiedy to Poldasy bardziej spawać niźli ciąć opłacać będzie się... :]

Martyca diodowa w lampce sufitowej
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 14, 2009, 23:40:24 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Aha... no to na zdjęciach widzisz to "skupione" światło. Jest w aucie jaśniej. Po drugie nie zużywają tyle prądu co zwykłe.. więc możesz świecić światło w aucie całą noc. a AKU tego nie odczuje.. druga sprawa.
Już po kilku minutach temperatura jest tak ogromna że cieżko się dotknąć na dłużej niż kilka sekund do plastikowej obudowy lampki, przy diodach nie ma tego problemu.
Kolejna sprawa że są żarówki rurkowe 6-8-10-12 a nawet 16 diodowe (SMD) przy czym ja mam 8 diodowe i wygląda to tak jak na zdjęciach (9zł sztuka) przy SMD jest mega jasno i mega rozproszone. Inna sprawa że światło wyłażace z diody to jedno a plastik przez ktory przełazi to drugie (u mnie jest z E36 ktrory ma fakturę jak klosze tylnych lamp)
Subiektywne odczucie przez pierwsze pare chwil po montażu takich żarówek diodowych:
"mamo, jestem chyba w szpitalu" (kolor jest jak widać chłodniejszy)


Widać kolego, wyrzuciłeś w błoto koło 15zł... Możesz mi przysłać te diody jak ci tak bardzo nie leżą. Chętnie pokryję koszty poleconego priorytetu za 6.5zł... dwie diodowe żarówki rurkowe... mniam. Okazja jak cholercia. Podać adres ?

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Re: Martyca diodowa w lampce sufitowej
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 15, 2009, 00:46:05 am »

Offline martinez#1970

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 308
Stingerek,

Twoje ekstra lampki z bety świecą cudnie, nie dziwi mnie że wrzucasz foty do trzeciego już tematu chyba... Ale kolega Adampio tak samo jak ja ma zwykłą lampkę sufitową z Caro i kiedy włoży do niej takie rurki jak ja to wyrzuci w błoto 15zł tak jak ja. Więc niech to rozważy, po to napisałem tego posta.

Tak, diody "nie zużywają tyle prądu co zwykłe", ale Adampio napisał "Nie chodzi mi o oszczędność prądu tylko wiekszą jasność", więc co to za argument.
Cytat: "Stingerek"
Możesz mi przysłać te diody jak ci tak bardzo nie leżą. Chętnie pokryję koszty poleconego priorytetu

Za darmo nie oddam, bo niby dlaczego. Ale mogę się wymienić, na przykład za te gumowe nakładki na wajchy do regulacji ogrzewania, co są na środkowej konsoli w caro minusie. Tylko muszą być dobre a nie połamane tak jak moje. Dwie gumy za dwie diodowe rurki jeszcze w blistrze, co Ty na to?
Cytat: Macki
Nieuchronnie nadchodzą czasy, kiedy to Poldasy bardziej spawać niźli ciąć opłacać będzie się... :]

Martyca diodowa w lampce sufitowej
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 15, 2009, 22:51:46 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Cytuj (zaznaczone)

Stingerek,

Twoje ekstra lampki z bety świecą cudnie, nie dziwi mnie że wrzucasz foty do trzeciego już tematu chyba... Ale kolega Adampio tak samo jak ja ma zwykłą lampkę sufitową z Caro i kiedy włoży do niej takie rurki jak ja to wyrzuci w błoto 15zł tak jak ja.


TO spowodowane tylko tym że nie mam zdjęcia lampki :D


Cytuj (zaznaczone)


Za darmo nie oddam, bo niby dlaczego. Ale mogę się wymienić, na przykład za te gumowe nakładki na wajchy do regulacji ogrzewania, co są na środkowej konsoli w caro minusie. Tylko muszą być dobre a nie połamane tak jak moje. Dwie gumy za dwie diodowe rurki jeszcze w blistrze, co Ty na to?

Poszukam, bo gdzieś leży mi w piwnicy chyba.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Martyca diodowa w lampce sufitowej
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 15, 2009, 23:17:27 pm »

Offline Maurer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6 GLI '96 LPG
Jakbys nie znalazl, mam tego pod dostatkiem, chetnie wymienie:)

Martyca diodowa w lampce sufitowej
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 17, 2009, 00:40:00 am »

Offline Adampio

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 267
    • Caro Plus GSI '98
Cytat: "Stingerek"
TO spowodowane tylko tym że nie mam zdjęcia lampki :D

To  moze by Kolega choc komórka cyknał, przy wylaczonych pozostałych?

Martyca diodowa w lampce sufitowej
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 17, 2009, 08:08:46 am »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Niestety, wylaczenie tylnych lampek jest... trudne. Musialbym ściągać podsufitkę :)
Ale moze postaram się je czymś zakleić.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Martyca diodowa w lampce sufitowej
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 18, 2009, 20:47:10 pm »

waldek_x

  • Gość
zrobie fote jutro mam rurkwą  9 diodami i wedug mnie swieci lepiej niz zwykła chociaz jest tylko jedna zamontowana

Martyca diodowa w lampce sufitowej
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 21, 2009, 20:44:24 pm »

Offline skyer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Audi A3 1.8T
Co z fotka??

Martyca diodowa w lampce sufitowej
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 12, 2009, 18:43:26 pm »

radziu

  • Gość
a powiedzcie mi jak wogóle rozebrać tą lampke sufitową, żeby dojść do tych żarówek????????

Martyca diodowa w lampce sufitowej
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 12, 2009, 19:53:41 pm »

Offline Maurer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6 GLI '96 LPG
Po stronie przeciwległej do włącznika wsadzasz cienki śrubokręt między czarne i białe, tam jest zatrzask.

Martyca diodowa w lampce sufitowej
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 11, 2009, 23:48:47 pm »

igor1906

  • Gość
sory ze odkopuje - pisaliscie wczesniej o automatycznym wygaszaniu swiatla we wnetrzu. u mnie to nie dziala, co moze byc przyczyna?

Martyca diodowa w lampce sufitowej
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 13, 2009, 22:45:18 pm »

Offline Adampio

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 267
    • Caro Plus GSI '98
Odpowiada za to (oczywiscie nie tylko a to)  tzw. uklad mikrporocesorowy, znajduje sie chyba po deska i chyba jest niebieski.

Martyca diodowa w lampce sufitowej
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 13, 2009, 22:49:05 pm »

Offline graczol1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 563
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borek 1.4 & Caro 1.6
a nie wyłącznik czasowy który jest w skrzynce bezpieczników??
nic się tak wzajemnie nie uzupełnia jak szlifierka kątowa i migomat...
...i sto koni w Borku goni...
FSO POLONEZ Your best discovery

Martyca diodowa w lampce sufitowej
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 14, 2009, 17:08:32 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Automatycznie bedzie działać tylko i wyłacznie wtedy gdy ustawimy wylacznik lampki w pozycję "door" czyli... tak żeby lampka reagowała na zamknięcie i otwarcie drzwi.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Martyca diodowa w lampce sufitowej
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 15, 2009, 23:02:38 pm »

Milek#1944

  • Gość
a odpowiada za to czasowy wylacznik oswietlenia wnetrza