Autor Wątek: Jak ściągnąć Bęben w atu  (Przeczytany 4879 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jak ściągnąć Bęben w atu
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 07, 2010, 13:23:01 pm »

Offline DF

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1030
  • Darek F
    • Fordy Transit MkV x 2 - 2.3 LPG i 2.0 LPG
Kiedyś ściągałem bębny z wyżłobionym już dużym rantem przy pomocy tych właśnie specjalnych otworów...
Bębny zeszły razem ze szczękami...  :mrgreen:
"Dla triumfu zła trzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"  Ale dobrych już jest tak niewiele, że nic nie mogą...
Nie dajcie się zwieść - nie ma epidemii...  
Niestety wszyscy jesteśmy niewolnikami systemu. Jednak ja jestem nieposłuszny i gardzę tymi oraz szczerze nienawidzę tych dobrowolnych ścierw, które są niczym i krzywdzą innych.

Jak ściągnąć Bęben w atu
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 07, 2010, 14:09:03 pm »

Offline oprawca_1978

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 575
Nigdy nie miałem problemów ze zdejmowaniem bębnów w moim Atu. Jak ma opory ze zdjęciem, to pukasz go młotkiem (gumowym, metalowym to profanacja) góra - dół, w kierunku pionowym, żeby szczęki w mocowaniach poruszyć, potem w lewo - prawo, żeby ruszyły się w drugim kierunku a potem stukasz w bęben krzyżowo w kierunku mostu i nie ma bata, musi wyskoczyć szczęka z rowka, jeśli takowy jest a bęben zejść.

Jak już zrzucasz bębny, to wypadałoby zmienić szczęki (koszt kompletu to jakieś 45 PLN max) i rozebrać w atomy samoregulatory, wyczyścić je, leciutko nasmarować gwint rozpieracza oraz punkty opierania się szczęk na tylnej tarczy osłonowej hamulców. Cylinderki w zasadzie są niezniszczalne, ale jak ciekną, są przytarte, itd.. to koszt nowych to jakieś 20 PLN za sztukę.

Generalnie, jak się o heble w Poldku dba, czyści, co trzeba smaruje i kontroluje, to są niezniszczalne. Ja w moim mam cały czas te same tarcze, a zmieniałem je na jesieni 2005 roku przy przebiegu samochodu 76 kkm. Teraz ma 166, czyli 90 kkm nim przejechałem, a tarcze nawet rowka nie mają, tylko raz mu klocki zmieniłem, w 2007 roku. Co prawda - hamuję nim zawsze delikatnie, bez szaleństw, ale jak się delikatnie z tym obchodzić, to zjadają się tylko klocki, tarcze są wieczne.
Jak Kuba Bogu - tak Bóg Kubańczykom!

Jak ściągnąć Bęben w atu
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 13, 2010, 01:28:44 am »

Jerzykowski

  • Gość
Nie powiedziałbym że cylinderki są niezniszczalne. Ostatnio ukręcił mi się odpowietrznik i musiałem kupić nowy cylinderek.