Autor Wątek: Rozkodowywanie numeru nadwozia VIN  (Przeczytany 107175 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Rozkodowywanie numeru nadwozia VIN
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 29, 2010, 18:25:41 pm »

bodzik

  • Gość
Cytat: "DF"
Cytat: "Piotrek#1923"

(11)I miejsce montażu.
...
N - Nysa, Polska
W - Warszawa, Polska
...


No to moje Cargo  SUPB08CEBSG...  i SUPB12CEBTG...
to gdzie były montowane ?



Zależy jakie masz. G może oznaczać Grójec, M by wtedy oznaczało Mysłowice. W obu tych miejscach lecz różnych wersjach były produkowane Cargo.

Przy okazji:

Kombi ma oznaczenie B40.

Rozkodowywanie numeru nadwozia VIN
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 29, 2010, 19:15:26 pm »

Offline Rafał

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Renault Laguna I phII 1.9 dTi RXE+
Cytat: "Piotrek#1923"
Artykuł musisz zrobic po uprzednim pozbieraniu wszystkich danych.


Tak wiem, tylko nigdzie nie mogłem znaleźć takich ciekawych informacji jak Ty podajesz :) więc dzięki ;)

A artykuł jak już pisałem, będzie z biegiem czasu i napływem informacji na bieżąco aktualizowany. Sporo nowych informacji doszło, więc jak tylko będę miał trochę wolnego czasu to zrobię kolejną aktualizację w pierwszym poście.
Były: Caro: 1.6 GLI Bosch, 1.4 GLI 16V, 1.4 GTI 16V, 1.6 GTI 16V, 1.6 GTC 16V 1997; Atu: 1.6 GLI Bosch 1997, Peugeot 106 1.0 Itinea 1997
Jest: Renault Laguna I phII 1.9 dTi 1999 RXE+

Rozkodowywanie numeru nadwozia VIN
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 30, 2010, 09:59:59 am »

Nikita

  • Gość
no dobra jest w kodzie ilka rodzajow skrzyn a jak mamy skrzynie z auta sciagnieta to jest ona jakos oznaczona czy ma wybita ta sama sygnaturke co jest oznaczana w kodzie??

Rozkodowywanie numeru nadwozia VIN
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 30, 2010, 12:08:02 pm »

Offline DF

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1030
  • Darek F
    • Fordy Transit MkV x 2 - 2.3 LPG i 2.0 LPG
W kodzie VIN mamy jak widać rozróżnienie na 4 i 5 biegowe w połączeniu z przełożeniem mostu co wiąże się jak sądzę z przełożeniem napędu prędkościomierza. Czyli zespół skrzynia-most traktowany jako jedność i oznaczany jedna literą.
Na skrzyniach wybite są dwucyfrowe oznaczenia po których możemy rozróżnić do jakiego silnika jest przeznaczona czyli przełożenie napędu tej linki właśnie i obudowy sprzęgła co i tak widać...
"Dla triumfu zła trzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"  Ale dobrych już jest tak niewiele, że nic nie mogą...
Nie dajcie się zwieść - nie ma epidemii...  
Niestety wszyscy jesteśmy niewolnikami systemu. Jednak ja jestem nieposłuszny i gardzę tymi oraz szczerze nienawidzę tych dobrowolnych ścierw, które są niczym i krzywdzą innych.

Rozkodowywanie numeru nadwozia VIN
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 30, 2010, 23:02:40 pm »

Offline Rafał

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Renault Laguna I phII 1.9 dTi RXE+
Zebrałem dotychczasowe informacje i znów jest aktualizacja.

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś informacje do dodania, to będę wdzięczny jeśli je tutaj wrzuci ;)
Były: Caro: 1.6 GLI Bosch, 1.4 GLI 16V, 1.4 GTI 16V, 1.6 GTI 16V, 1.6 GTC 16V 1997; Atu: 1.6 GLI Bosch 1997, Peugeot 106 1.0 Itinea 1997
Jest: Renault Laguna I phII 1.9 dTi 1999 RXE+

Rozkodowywanie numeru nadwozia VIN
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 30, 2010, 23:51:57 pm »

polon

  • Gość
Cytat: "graczol1"
A te dwa zera to znaczy że "home made" 8)


Dziwne troche.. moj jak i 2 borki ktore znam maja 00, z czego zaden nie jest zadne home made :) Ktos pisal o tym ze mozna bylo kupic sama bude i wtedy jest to 00, wiec po co wtedy caly poczatek nr vin? Znaczy potrzebny to wiadomo ze jest, ale odkodowywanie go nie ma sensu bo przeciez sprzedana byla sama buda jak rozumiem? Wytlumaczcie mi to jak mozecie :)

Rozkodowywanie numeru nadwozia VIN
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 31, 2010, 00:07:10 am »

Offline graczol1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 563
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borek 1.4 & Caro 1.6
Teraz to już nie jestem pewny tych zer.
nic się tak wzajemnie nie uzupełnia jak szlifierka kątowa i migomat...
...i sto koni w Borku goni...
FSO POLONEZ Your best discovery

Rozkodowywanie numeru nadwozia VIN
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 31, 2010, 09:06:07 am »

polon

  • Gość
no ja tez nie, a raczej jestem pewny ze to nie o to chodzi :D bo tak dla scislosci, to jak rozumiecie to home made? jest sobie Pan Kowalski, idzie do fabryki FSO kupuje sama bude poloneza akwarium, a wiec co bez silnika, mostu, podlogi? a wiec te zera powinny byc tez w miejscu  SUPB01000, no bo skad wiedzieli ze bedzie silnik np 1,5 wzmocniony? I dobra pojdzmy dalej, ten Pan Kowalkski kupil tylko bude, wiec co podwozie juz mial? sam to zlozyl tak? No wiec w taki sposob moj polonez na pewno nie powstal :)

Rozkodowywanie numeru nadwozia VIN
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 31, 2010, 09:15:29 am »

Offline brudny#1924

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 854
  • Płeć: Mężczyzna
  • Grzegorz
    • Fiat 125p 1.5c 1987 Volvo V70 2.4T 2001
polon, ale była możliwość taka złożenia sobie nie tylko poloneza
"wtedy stworzył Bóg FSO i zobaczył,że jest dobre":D
Cytat: Zoltan#1930
O!jest Ten Co Śpi Na Stojąco :)
Fiat 125p 1.5c 1987
Volvo V70 2.4T 2001
Peugeot 508 2.0 2013
Peugeot 308 2.0 2015

Rozkodowywanie numeru nadwozia VIN
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 31, 2010, 09:54:21 am »

polon

  • Gość
Dobrze nie kwestionuje tego ze nie bylo takiej mozliwosc chociaz wydaje sie to dziwne :) Ale skoro wyglada to tak jak napisalem to jestem pewny ze moj Polonez tak nie powstal, znalem 2 poprzednich wlascicieli i nikt go sam nie skladal :)

Rozkodowywanie numeru nadwozia VIN
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 31, 2010, 10:06:09 am »

polon

  • Gość
no tak ale skoro jestes pewny tego, to moze ustosunkujesz sie do tego co pisalem wczesniej?

 Pan Kowalski, idzie do fabryki FSO kupuje sama bude poloneza akwarium, a wiec co bez silnika, mostu, podlogi? a wiec te zera powinny byc tez w miejscu SUPB01000 a nie  SUPB01CEH, no bo skad wiedzieli ze bedzie silnik np 1,5 wzmocniony?

Rozkodowywanie numeru nadwozia VIN
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 31, 2010, 10:20:26 am »

Offline brudny#1924

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 854
  • Płeć: Mężczyzna
  • Grzegorz
    • Fiat 125p 1.5c 1987 Volvo V70 2.4T 2001
nie przyglądałem się żadnemu składakowi numerom VIN więc nie wiem poza tym nie interesowałem się tym bo albo mnie w tych czasach jeszcze nie było,albo nie wyrastałem poza wysokość zderzaka :)
"wtedy stworzył Bóg FSO i zobaczył,że jest dobre":D
Cytat: Zoltan#1930
O!jest Ten Co Śpi Na Stojąco :)
Fiat 125p 1.5c 1987
Volvo V70 2.4T 2001
Peugeot 508 2.0 2013
Peugeot 308 2.0 2015

Rozkodowywanie numeru nadwozia VIN
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 31, 2010, 12:18:38 pm »

Offline DF

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1030
  • Darek F
    • Fordy Transit MkV x 2 - 2.3 LPG i 2.0 LPG
Co do składania sobie samochodów to jak najbardziej dawniej było to możliwe. Nie wiem jak później z numerami było ale może tak jak już tu było napisane, że po prostu tabliczka była gotowa z numerami oznaczającymi silnik a że nie zgadzało się to faktycznie z tym co było to już nie specjalnie kogoś obchodziło. Do niedawna można było jeszcze czasem kupić np borewicza z budą caro bo ktoś sobie przełożył itp.
Mój ojciec na ten przykład przez dłuższy czas kompletował sobie w piwnicy wszystkie elementy nadwozia syrenki. Później miałem "zaszczyt" pomagać mu to wszystko poskręcać do kupy i przerzucać na ramę. I była prawie nowa syrenka...
I idąc tym tropem możliwe, że wyprodukowano pewna ilość nadwozi bez oznaczeń skrzyni i mostu bo były przeznaczone na sprzedaż jako części a, że potem zostały jednak wykorzystane do złożenia w fabryce to w bałaganie i bezstresowym podejściu pracowników fabryki na każdym szczeblu uważam, że to jak najbardziej możliwe i nic w tym dziwnego wręcz...
"Dla triumfu zła trzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"  Ale dobrych już jest tak niewiele, że nic nie mogą...
Nie dajcie się zwieść - nie ma epidemii...  
Niestety wszyscy jesteśmy niewolnikami systemu. Jednak ja jestem nieposłuszny i gardzę tymi oraz szczerze nienawidzę tych dobrowolnych ścierw, które są niczym i krzywdzą innych.

Rozkodowywanie numeru nadwozia VIN
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 31, 2010, 12:27:13 pm »

Offline Brysiek#1957

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1047
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zostań ninja
    • Borek 87' X20SED, Atu+00'GSI, S210 e430 4Matic
Cytat: "polon"

 Pan Kowalski, idzie do fabryki FSO kupuje sama bude poloneza akwarium, a wiec co bez silnika, mostu, podlogi? a wiec te zera powinny byc tez w miejscu SUPB01000 a nie  SUPB01CEH, no bo skad wiedzieli ze bedzie silnik np 1,5 wzmocniony?


Tak można było kupić tylko że z podłogą całą kompletną karoserie
Pozdrawiam Dominik
www.youtube.com/user/brysiekFSO
Cytat: dr. Grejfrut
.... jedynie słuszne dogmatyczne gadki zachowaj na czas zatwardzenia...

Rozkodowywanie numeru nadwozia VIN
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 31, 2010, 14:12:46 pm »

Offline graczol1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 563
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borek 1.4 & Caro 1.6
Cytat: "polon"
Pan Kowalski, idzie do fabryki FSO kupuje sama bude poloneza akwarium, a wiec co bez silnika, mostu
(tylko z tym kupnem też nie było tak łatwo - musiał być przydział) właśnie tak powstał mój poldek i po nr SUPB01 mam przerwę - może trzeba było "dobić" brakujące znaki po montażu silnika i reszty, ale pewnie nikogo to nie interesowało... tak w ogóle to moj pojazd jest zarejestrowany jako FSO 1500 :mrgreen:
nic się tak wzajemnie nie uzupełnia jak szlifierka kątowa i migomat...
...i sto koni w Borku goni...
FSO POLONEZ Your best discovery

Rozkodowywanie numeru nadwozia VIN
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 31, 2010, 14:59:34 pm »

polon

  • Gość
Tak jak juz pisalem, nie mowie ze nie bylo takiej opcji, ale to ze sa w vinie 00 wcale to na pewno nie oznacza, bo moj polonez nie byl skladany samodzielnie :)


Cytat: "graczol1"
właśnie tak powstał mój poldek i po nr SUPB01 mam przerwę - może trzeba było "dobić" brakujące znak

moj ma to wszystko oprocz tego gdzie wyprodukowany i w ktorym roku :)

Rozkodowywanie numeru nadwozia VIN
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 31, 2010, 15:25:43 pm »

Offline graczol1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 563
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borek 1.4 & Caro 1.6
Może te 00 to kod miejsca gdzie był wyprodukowany i jest to jeszcze nie rozkodowane. Albo jak ktoś już wcześniej pisał miały iść na sprzedaż (same karoserie) ale postanowili je złożyć w fabryce. Kiedyś oglądałem program w którym jakiś koleś chwalił się ile to złożył DFów i jak szedł zarejestrować to się do Pani Urzędniczki "uśmiechał" i nie dostawał adnotacji do dowodu że samochód to składak.
nic się tak wzajemnie nie uzupełnia jak szlifierka kątowa i migomat...
...i sto koni w Borku goni...
FSO POLONEZ Your best discovery

Rozkodowywanie numeru nadwozia VIN
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 31, 2010, 16:04:38 pm »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
Patrze na umowie kupna-sprzedazy na numer VIN mojego poldka i oto widnieje taki , co o nim powiecie :)

SUPB01CHHVW......

Więc co to za wynalazek ??

był to rocznik 1997 OHV na gazniku  :mrgreen:

Wychodzi z niego ze to (pomijajac SUP) Polonez ,  Caro , silnik ??? ,  skrzynia 5, most 3,9 , rok prod 1997, WarszawA, Polska

Co to za silnik dziwny ?? Dodam ,że owy numer silnika (w/g zapisu na umowie k-s ) zaczynal sie równiez od CH.... i po tym było 7 cyfr.
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

Rozkodowywanie numeru nadwozia VIN
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 31, 2010, 18:13:04 pm »

Offline Piotrek#1923

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 831
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO 1.4_1.6_1.8
Cytat: "Sterciu"
SUPB01CHHVW......


Jak dla mnie patrzac na to co wiemy to wychodzi ze to moze byc 1600 forda  :lol:

[ Dodano: 31 Sty 2010 18:15 ]
Ogólnie jeśli w jakimś VINie jest "0" to oznacza to ze te miejsce jest wolne i nie nalezy go odczytywać. Ale jeszcze sprawdze ta informacje.

Rozkodowywanie numeru nadwozia VIN
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 31, 2010, 21:04:23 pm »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
Cytat: "Piotrek#1923"
Cytat: "Sterciu"
SUPB01CHHVW......


Jak dla mnie patrzac na to co wiemy to wychodzi ze to moze byc 1600 forda  :lol:

[ Dodano: 31 Sty 2010 18:15 ]
Ogólnie jeśli w jakimś VINie jest "0" to oznacza to ze te miejsce jest wolne i nie nalezy go odczytywać. Ale jeszcze sprawdze ta informacje.


Ale to było zwykłe "nasze" OHV , 1600ccm z drobnymi modyfikacjami przez które im wyszło 1,8. Ale wątpie by to była fabryczna modyfikacja wymagajaca innego oznaczenia silnika . Pozatym byl to silnik na gazniku w caro plusie z 97 roku  :lol: . Ot taka hybryda  8)
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.