Autor Wątek: Złombol 2010  (Przeczytany 3111 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Złombol 2010
« dnia: Luty 11, 2010, 17:49:58 pm »

lestad

  • Gość
Mam na imię Michał i dość potężny projekt przed sobą: Remont silnika, wg. mnie powinien być kapitalny. Mam drugiego fiata na części i należałoby sie zastanowić, który silnik lepiej remontować. Auto we wrześniu bedzie brało udzial w charytatywnym rajdzie na rzecz domów dziecka - ZŁOMBOL - trasa Katowice - Istambuł. Szczegóły można znaleźć na stronie rajdu: http://www.zlombol.pl/taxonomy/term/2. Nasza Ekipa to „ZMIENNICY”.
Projekt jest potężny, kasy jak zwykle – mało, ale zapał się liczy. Chodzi o to, że ja na tę trasę chcę się nauczyć jak najwięcej o pojeździe, tak aby móc nim wrócić, nawet po awarii (bagażnik części).

Co chcę osiągnąć? Założenia mamy takie. Fiacior ma być zrobiony na Monte Carlo, ale z silnikiem normalnym (bo mam już takie dwa), ewentualnie lekko dłubniętym w zakresie osiągów i mocy (szlify wałka, etc). Wiem, że istnieje opcja swapa na różne motory, ale nie o to nam chodzi. Ma być fiat od początku do końca, taki jak go FSO stworzyło. Mój ojcec w latach 90tych był fiatem w Izraelu, skoro on dał radę – my tez możemy. Czyli generalnie fiacior ma mieć wygląd sportowy (Monte carlo) i generalnie jeden z moich pojazdów już tak wygląda – niestety zgnił – i ma polecieć do Istambułu, a potem zloty i okazyjne podróże i troszke sportu. To założenia dla pierwszego (czyli czerwony, rocznik 91, 130 000 km bez remontu + gaz).

Drugi (ale to jak już fundusze pozwolą i potem czas) – ma być treningówką do polatnia bokami, ale też na bazie silnika 1500 (tej zimy dał nam dużo frajdy), niestety przywaliliśmy w hydrant, to byłoby nic, ale zaczął się kopcic filtr powietrza i chyba walnął rozrząd. Z tego fiata do wcześniej opisywanego będą też przekładane drzwi oraz maska (i pewnie inne). Ten projekt może się udac, ale nie musi.

Jedno jest pewne – do września musze mieć auto sprawne techniczne i jak się uda – ładne.
DLATEGO SZUKAM MECHANIKA Z WARSZTATEM NA TE ROBOTY (okoloice Wawy), który podejmie sie napraw, nauczy mnie trochę i ma zamiłowanie do FSO.

Złombol 2010
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 12, 2010, 11:20:02 am »

lestad

  • Gość
www.zlombol.pl - nie czujesz klimatu. To jest złombol, tak jak piwo z przymruzeniem oka.

Złombol 2010
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 12, 2010, 11:27:38 am »

Offline Pawel.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 279
Impreza fajna i nie chodzi o to aby wsiąść w byle jakiego paździerza i liczyć, że się dojedzie... W ten sposób można jedynie narobić sobie i innym kłopotów.
Trasa jest długa więc trzeba się liczyć że "coś" może powiedzieć nie i wtedy kierowca będzie musiał to naprawić...
Pomysł fajny, impreza fajna
328i

Złombol 2010
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 12, 2010, 12:46:09 pm »

pablo686

  • Gość
może i macie racje koledzy:))

Złombol 2010
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 12, 2010, 13:44:50 pm »

Offline hans

  • go hard or go home !
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 969
  • Płeć: Mężczyzna
    • ulep
Cytat: "lestad"
www.zlombol.pl - nie czujesz klimatu. To jest złombol, tak jak piwo z przymruzeniem oka.


dokładnie! tak jak

to http://www.stadobaranow.pl/?page_id=5347
nie masz hebla w gazie?! To narazie!

Złombol 2010
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 12, 2010, 16:36:35 pm »

Offline Elwood#1887

  • Moderator
  • Wiadomości: 2725
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wujek Samo Zlo
Jak dobrze pójdzie to tez jade z dwoma kumplami DF z 1984  :)
Obecny park maszynowy :
Ford Granada 4.0 '82 "No replacement for displacement "
BMW E36 323ti  '98 No LPG
BMW E82 125i   '10 "Ferrero Rocher Złoty Miesiąc"& No LPG

Złombol 2010
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 13, 2010, 21:02:11 pm »

lestad

  • Gość
Cytat: "Elwood#1887"
Jak dobrze pójdzie to tez jade z dwoma kumplami DF z 1984  :)



Elwood - to dawaj!!! Będzie superfajnie

Złombol 2010
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 21, 2010, 13:07:39 pm »

Offline kapsel

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 268
  • Płeć: Mężczyzna
    • Volvo 740
prawdopodobnie ja też pojade moim fiatonem. ale wszystko zależy o pomyślnych wiatrów.
OBRsOWO- ośrodek badawczo rozwojowy samochodów osobowych w obrowie

Złombol 2010
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 20, 2010, 20:33:04 pm »

Offline Marcin [oo==oo]

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • DF '75,DF '83 Atu '96, Insignia '09
Też się zastanawiam nad tym wyjazdem ale to czas pokaze jescze ;p
Nazywam sie Polski Fiat 125p
Moge sie podobac...
Łatwo mnie polubic...
Przyjemnie prowadzic...
Żyję w zgodzie z moim wlascicielem

Złombol 2010
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 30, 2010, 00:17:48 am »

TKD

  • Gość
Odkopuje temat.
Kto ostatecznie z PTK planuje dotrzeć do Stambułu w przyszłym tygodniu samochodem z logo FSO? ;)

Pzdr,
Mariusz