Autor Wątek: Szerokie zawieszenie a wąskie  (Przeczytany 16172 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Szerokie zawieszenie a wąskie
« dnia: Marzec 16, 2010, 18:39:38 pm »

Offline Fobik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 346
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1,8 16V 1990r.
Witam ! Zmieniam w najbliższym czasie zawias na szeroki w mojej przejściówce , zawieche szeroką juz nabyłem wraz z mocowaniami górnego wahacza- dosłownie calutkie zawieszenie , końcówki ,drązek nawet z amorkami sprezynami itd. I pytanko - czy poduszki nad amorkami w szerokim zawiasie sa inne, czy takie same jak w moim wąskim zawieszeniu? nie sa bardziej pod kątem?-bo tego juz nie brałem jak cóś to sie kupi nowe gdyż juz i tak sobie wymieniam tulejki i reszte na nowe jak juz na wierzchu jest.
Przejściówka

Szerokie zawieszenie a wąskie
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 16, 2010, 19:31:31 pm »

Offline graczol1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 563
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borek 1.4 & Caro 1.6
Różnią się budową, bo stare są rozbieralne a nowe raczej nie. Nie powinno być problemu z założeniem starych, aczkolwiek pewny nie jestem bo założyłem nowe. Kości stabilizatora za to mam z wąskiego bo wyglądają na solidniejsze - grubszy pręt.
nic się tak wzajemnie nie uzupełnia jak szlifierka kątowa i migomat...
...i sto koni w Borku goni...
FSO POLONEZ Your best discovery

Szerokie zawieszenie a wąskie
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 16, 2010, 20:07:03 pm »

Offline Fobik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 346
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1,8 16V 1990r.
Aha , ale chyba mimo wszystko kupie nowe i bedzie z głowy , choć i tu zakładałem całkiem nie dawno - jeszcze obbadam sprawe ale dopiero w weekend . Szczerze mówiąc myślałem że bedzie to samo ale cóż. dzięki wielkie za odpowiedź.

[ Dodano: 31 Mar 2010 18:48 ]
I zawiecha wszczepiona  :D  jednak mocowania górnego wahacza zrobiłem sam, choć wyciete z dawcy były ale nie chciało mnie sie tego rozrywać. geometria ustawiona wszystko gites . wreszczie mam szeroką przejściówe :mrgreen:

[ Dodano: 31 Mar 2010 18:53 ]
także jeśli by ktoś chciał to posiadam te mocowania wyciete  z kawałkiem podłużnicy
Przejściówka

Szerokie zawieszenie a wąskie
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 05, 2010, 20:32:18 pm »

Offline FaZi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez, Mercedes, Fiat 125p
panowie a dam takie szybkie pytanie, zeby nie robic nowego tematu.

Gdyby do wąskiego Caro przerzucic szeroki most, a przodu nie zmieniac tylko dac "dystanse" czyli te blaszki co są seryjnie, tylko wiecej sztuk? wiem ze roznica byla by miedzy przednia  tylna osią, ale nie taka duza... dało by to rade?

Tak patrzylem i duzo jest samochodow ktore maja inny rozstaw osi przednich a tylnich. Polonez tez.

Co o tym myslicie?

No i czy przekladka mostu roverowego do normalnego wąskiego Caro jest trudna? Co z hamulcami? Na co zwrocic uwage?

Szerokie zawieszenie a wąskie
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 05, 2010, 21:08:18 pm »

Offline graczol1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 563
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borek 1.4 & Caro 1.6
Cytat: "FaZi"
dystanse" czyli te blaszki co są seryjnie, tylko wiecej sztuk?
- przy dwóch możliwe że jeszcze felga będzie wchodzić na pierścień centrujący piasty, ale to już może być niebezpieczne.
Cytat: "FaZi"
Gdyby do wąskiego Caro przerzucic szeroki most
ja kupe czasu jeździłem na szerokim moście z wąskim przodem :mrgreen:
Cytat: "FaZi"
No i czy przekladka mostu roverowego do normalnego wąskiego Caro jest trudna? Co z hamulcami? Na co zwrocic uwage
nic prostszego - wszystkie uchwyty pasują, co do hamulców to zależy jaki masz zamierzony efekt końcowy - ja chciałem mieć szeroki na tarczach, a w roverku miałem lukasa - trzeba było załatwić szerokie półośki z mostu tarczowego i tylko je przełożyć - hamulce zostawiłem te co były (później przy zakładaniu lukasaa na przód trzebabyło zmienić końcówka na przewodzie na taką o skoku 1mm - stary typ) i wszystko gra
nic się tak wzajemnie nie uzupełnia jak szlifierka kątowa i migomat...
...i sto koni w Borku goni...
FSO POLONEZ Your best discovery

Szerokie zawieszenie a wąskie
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 05, 2010, 21:08:22 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2611
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
wszystko ładnie, tylko że przednie łożyskowanie górnego wahacza pozostaje w starym miejscu, koło wykonuje obrót wokół niego, przesuwa się do przodu- zmienia się pochylenie sworznia zwrotnicy i kąt wyprzedzenia sworznia zwrotnicy. należałoby moim zdaniem skrócić długość stabilizatorów aby wrócić do właściwych ustawień- czy diagności są w stanie to wykonać i czy nie będzie z tym problemów . jakby nie było jest to poważna ingerncja w układ jezdny.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Szerokie zawieszenie a wąskie
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 05, 2010, 21:15:47 pm »

Offline FaZi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez, Mercedes, Fiat 125p
Cytat: "graczol1"
ja kupe czasu jeździłem na szerokim moście z wąskim przodem :mrgreen:

i jak? :D pewnie niezle to wygladało :) Bylo widac duza roznice?

no hamulce bym raczej zostawil starego typu czyli tarcze. Poloski z szerokiego caro, ktore mialo tarcze, jarzma z mojego starego mostu i gra? :)

Szerokie zawieszenie a wąskie
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 06, 2010, 00:01:18 am »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Cytuj (zaznaczone)

Gdyby do wąskiego Caro przerzucic szeroki most, a przodu nie zmieniac tylko dac "dystanse" czyli te blaszki co są seryjnie, tylko wiecej sztuk? wiem ze roznica byla by miedzy przednia tylna osią, ale nie taka duza... dało by to rade?

Przemyskie caro 2.0 tak jeździ.
jest spoko.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Szerokie zawieszenie a wąskie
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 06, 2010, 19:08:13 pm »

Offline FaZi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez, Mercedes, Fiat 125p
Cytat: "fobik"
ja po tej zmianie na szerokie tez mam takie wrazenie ze jest waski z tyłu  :D  mimo szerokiego mostu :) ale cos sie wymysli i na tyle :mrgreen:

no to jak ja bede mial węziej z przodu to bedzie akurat :D Dobra chlopaki, dzieki za info ;) Moze sie cos pomysli w tym kierunku.

Szerokie zawieszenie a wąskie
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 06, 2010, 22:23:55 pm »

Offline Fobik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 346
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1,8 16V 1990r.
2 lata jezdziłem  z szerokim mostem z tyłu a wąsko miałem z przodu i dobrze sie prowadził  - tyle że miałem fele z  et 18 takze taki wąziutki nie był.
Przejściówka

Szerokie zawieszenie a wąskie
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 09, 2010, 00:05:25 am »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2081
Cytuj (zaznaczone)
Czy kołki ustalające belki szerokiej pasowały do podłużnic do twojego auta.

kupiłem belkę z allegro i tam ktoś wykonał koncepcyjną przeróbkę belki opiłowane bolce i wydłużone otwory . Także są asy które to przerobiły :)

Szerokie zawieszenie a wąskie
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 09, 2010, 09:39:33 am »

Barnii

  • Gość
Cytat: "Bocian_s#313"


Czy kołki ustalające belki szerokiej pasowały do podłużnic do twojego auta.


A czemu by miały nie pasować?



Przecież belki Wąska/Szeroka nie różnią się odcinkiem A, różnica jest tylko w odcinku B :)

Szerokie zawieszenie a wąskie
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 09, 2010, 11:53:38 am »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v
i tu włąsnie jest zonk gdyż nie jest to do końca prawdą :P śą belki i nadwozia różniace się odcinkiem A

Nadwozie i belki jak najbardziej nie modyfikowane :P i jest róznica niepozwalająca na założenie niektórych belek. Niestety mam obecnie takiego pacjęta do którego nie można założyc belki bo nie pasuje. a i jego belka nie pasuje do poldorovera :P tez się pierwszy raz z czymś takim spotkałem. ale jak widać występuje

Szerokie zawieszenie a wąskie
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 09, 2010, 11:57:30 am »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
Cytat: "Barnii"
Przecież belki Wąska/Szeroka nie różnią się odcinkiem A
różnią się o 4mm  
561mm dla wąskiego
565mm dla szerokiego
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...

Szerokie zawieszenie a wąskie
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 09, 2010, 12:32:01 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2611
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
4mm to da się bez większego wysiłku naciągnąć. gorzej jest z przednim łożyskowaniem górnego wahacza, widziałem w trucku że jest dospawywane do jakiejś pionowej belki. nie wyglądało to zbyt  solidnie, ot kilka cienkich blaszek. a ja myślałem że zmiana na szersze to mały pikuś.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Szerokie zawieszenie a wąskie
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 09, 2010, 16:20:52 pm »

Offline radosław91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 551
  • Płeć: Mężczyzna
  • Aktualnie posiadany: PN caro+ '99 1.6 GLi
Cytat: "wrb"
gorzej jest z przednim łożyskowaniem górnego wahacza
moze ktos nieco bardziej rozwinąc ten temat? ostatnio miałem mozliwosc kupna za niewielkie pieniądze wąskiego caro w dobrym stanie i tak sie zastanawiałem czy da sie zawias przełozyc P&P tzn bez uzycia spawarki, dawca jest, a to wąskie zawieszenie i stary układ hamulcowy troche mi sie nie widzi
Powered by Lpg.

Szerokie zawieszenie a wąskie
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 09, 2010, 16:46:31 pm »

Offline Leonek1321

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1116
Cytat: "radzio_1991"
a to wąskie zawieszenie i stary układ hamulcowy troche mi sie nie widzi

czemu ? wkładasz jakiś wiekszy motor czy co ? mój caro jeździł na wąskim i starym układzie do momentu zmiany silnika, a i wtedy pozostał wąski tył, stary układ, tylko z przodu przyszedł szeroki i lucasy  :mrgreen:
Polonez 93/97 r 2.0 DOHC - był...
powoli do przodu AQVR ;)

Szerokie zawieszenie a wąskie
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 09, 2010, 21:03:17 pm »

Offline radosław91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 551
  • Płeć: Mężczyzna
  • Aktualnie posiadany: PN caro+ '99 1.6 GLi
Leonek1321, i wszystko grało z tym przodem? pasowało P&P? chiałbym miec lepsze hamulce, a mam szerokiego dawce z lucasem.
Powered by Lpg.

Szerokie zawieszenie a wąskie
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 09, 2010, 21:29:25 pm »

Offline FaZi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez, Mercedes, Fiat 125p
no wlasnie, niech ktos rozwinie temat przekladki przedniego zawieszenia z wąskiego na szeroki. Bo jak juz robic to robic... tez mam dawce za grosze, i po co przerabiac stabilizator roverowski na wąskie zawieszenie. Co pasuje, a co trzeba dorabiać/spawać?

i jeszcze dodam. Przepraszam kolege Sebe ze zaporzyczyłem jego zdjecie ale nie moglem innego znalec :)
tak dla pewnosci, zeby przelozyc przednie zawieszenie z waskiego na szerokie to trzeba przerobic/przespawac mocowanie gornego wachacza, a czy to jest to co zaznaczylem na RÓŻOWO?

i na czerwono - to jest ten stabilizator? ktory trzeba przelozyc od roverka :>

Szerokie zawieszenie a wąskie
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 09, 2010, 23:05:28 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2081
dokładnie tak . przednie mocowanie wahacza przespawać i zmienić mocowanie tylne górnego wahacza . Plus belka i stabilizator .