Autor Wątek: jak wyjąć radio/wymiana radia na nowe, od czego zacząć?  (Przeczytany 12904 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jak wyjąć radio/wymiana radia na nowe, od czego zacząć?
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 29, 2010, 18:52:47 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
kristof85, masz jeszcze oryginalną kostkę od Poloneza w aucie?
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

jak wyjąć radio/wymiana radia na nowe, od czego zacząć?
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 29, 2010, 18:55:17 pm »

kristof85

  • Gość
Cytat: "matucha#1931"
kristof85, masz jeszcze oryginalną kostkę od Poloneza w aucie?

Jeśli widać ją na tych zdjęciach to tak (jestem zielony w tym temacie, stąd taka odpowiedź) ;)
 

jak wyjąć radio/wymiana radia na nowe, od czego zacząć?
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 29, 2010, 21:30:15 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2282
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
żółty z czerwonym razem do kupy i pod plus,
czarny na masę
niebieski daruj jeśli nie ma anteny na siłownik lub aktywacji wzmacniaka
reszta to głośniki  
RF - Prawy Przód - kolor najczęściej szary dla przewodu + i szary z czarnym paskiem dla -
LF - Lewy Przód - kolor najczęściej biały (lub brązowy) dla przewodu + i biały (lub brązowy) z czarnym paskiem dla -
 LR - Lewy Tył - kolor najczęściej zielony dla + i zielony z czarnym paskiem dla -
RR - Prawy Tył - kolor najczęściej fioletowy dla + i fioletowy z czarnym paskiem dla -
jak w aucie nie wiesz który głośnik to który,  bierzesz baterie 4,5 V i dotykasz do niej kabelki od głośnika w tym samym kolorze wtedy głośnik ci się odezwie.

[ Dodano: 2010-06-29, 21:34 ]
to radio ma wyjście na 2 kanały
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

jak wyjąć radio/wymiana radia na nowe, od czego zacząć?
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 29, 2010, 21:42:03 pm »

Offline Maurer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6 GLI '96 LPG
Czasem jeszcze oprócz połączenia czarnego kabelka z wiazki iso do masy, trzeba jeszcze połączyć śrubkę z tyłu radia do masy - bez tego może działac tylko radio, albo tylko kaseta:) Nie wiem dlaczego, ale tak bywa.

jak wyjąć radio/wymiana radia na nowe, od czego zacząć?
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 29, 2010, 22:16:37 pm »

kristof85

  • Gość
Panowie pozwolę sobie zebrać wszystko razem.
Obecnie sytuacja wygląda tak: mam radio z dwiema kostkami ISO (czerwona i czarna - jak na zdjęciu poniżej).

Mam też stare radio połączone jak na zdjęciach poniżej.
 
Jak widać na zdjęciach, przewody zielone i białe nie są podpięte (wiszą swodobnie), reszta połączona jest tymi białymi kostkami i dalej przewodami z radiem.
I teraz pytanie, jak to wszystko połączyć w jedno. Przede wszystkim jak je połączyć fizycznie ze sobą (skręcić ze sobą i zabezpieczyć taśmą izolacyjną), w którym miejscu i które przewody z kostek ISO połączyć z którymi z auta? Podpowiedź Mariusza#1926 dużo mi wyjaśnia, ale na moje oko dotyczy ona przewodów z kostki czerwonej, a co z przewodami z kostki czarnej?
Proszę o pomoc! :)

jak wyjąć radio/wymiana radia na nowe, od czego zacząć?
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 29, 2010, 23:57:57 pm »

Offline RzR

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 187
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + Dżi Ti Aj
Maurer dalej szukasz patefonu VWejowego? mam betę (z kasetą :mrgreen: ) kod jest nie ma tylko jednej zaślepki od wyciągania no i tej blachy montażowej ale nie powinno być problemu z dokupieniem tego, kod mam, z tego co pamiętam to banglało ale jeszcze sprawdzę w razie co ;) no i nie jest tak styrane żywotem

jak wyjąć radio/wymiana radia na nowe, od czego zacząć?
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 30, 2010, 08:33:33 am »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2282
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
wyciągnij te przewody wszystkie spod tej dechy i ułóż po kolei to ci powiem co do czego bo w tym mętliku na zdjęciu to za cholerę nie widać co jest co.
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

jak wyjąć radio/wymiana radia na nowe, od czego zacząć?
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 30, 2010, 14:46:38 pm »

Offline konrad1981

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 113
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1983 2.0 DOHC
Z tego co widać na zdjęciach - czerwony i żółty do czerwonego, czarny do czarnego, pomarańczowy i niebieski nie podłączasz - jedna kostka iso podłączona.

Do drugiej podłączasz 4 (lewy +/- prawy +/-) przewody od głośników (tylnych nie masz?) z wiązki samochodu- niebieskie i żółte, (nie pamiętam która strona, żółty chyba lewy, niebieski prawa) - do 4 kabli z kostki nr 2 (brązowej) - musisz sobie sprawdzić, które w kostce są przednie i lewy/prawy - oznaczenie już ktoś napisał - interesują Cię RF i LF - jesli nie ma na radiu powinno być na kablu - i podłączasz odpowiednio. Prościej się chyba nie da tego wytłumaczyć :)

Jeśli nie są opisane kable to włączasz radio, dajesz balance max na lewą stronę i szukasz gdzie pojawi się sygnał i odpowiedni tak samo z prawą stroną.

jak wyjąć radio/wymiana radia na nowe, od czego zacząć?
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 01, 2010, 20:34:38 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
Widze masz ciezka materie z podstawami, moze po prostu podam Ci namiar na osobe we WRC która Ci to za niewielka oplate opanuje, zalozy i opisze na zyczenie...
  • Jef
  • Czaku

jak wyjąć radio/wymiana radia na nowe, od czego zacząć?
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 03, 2010, 21:42:51 pm »

kristof85

  • Gość
Panowie, ostatni problem mam z anteną. W radiu jest takie wejście jak na zdjęciu poniżej:

a z auta wychodzi taka antena:

Pytanie, jak podłączyć tę antenę z auta do radia? Jest jakaś przejściówka czy po prostu ściągnąć metalową końcówkę i zamocować pozostały przewód w radiu?

jak wyjąć radio/wymiana radia na nowe, od czego zacząć?
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 03, 2010, 22:07:54 pm »

Offline Maurer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6 GLI '96 LPG

jak wyjąć radio/wymiana radia na nowe, od czego zacząć?
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 31, 2010, 17:50:08 pm »

polon

  • Gość
i co kolego z ta antena zrobiles?
 albo ktos z Was wie czy da sie wyjac wtyk ze starej anteny i przelutowac?

tak samo chce sie dowiedziec do cezgo jest ta srubka z tylu radia? pisal ktos ze tam masa ma byc, u mnie w starym radiu jest cos pomotane, i na tym kablu jest po wlaczeniu swiatel plus, o co chodzi?

jak wyjąć radio/wymiana radia na nowe, od czego zacząć?
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 05, 2010, 20:29:10 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2282
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
ta śrubka z tyłu której mówisz (sądzę że chodzi ci o tą na środku) jest do zamocowania radia od tyłu do uchwytu dodawanego niekiedy do radia, Są jeszcze takie z gumową nakładlka wkręcane tez od tyłu w radio - te z kolei mają za zdanie ograniczyć styk przewodów kostki z blachą  albo innym elementem samochodu podczas dopychania radia.
Co do prze lutowania wtyku to się da   ale są jego tylko 2 rodzaje  taki jak na zdjęciu wyżej i taki ala telewizyjny  okrągły z bolcem w środku   znajdującym się na tej samej płaszczyźnie co  masa anteny( głownie takie gniazda pod te wtyczki były w starszych radiach)
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem