Autor Wątek: Wybór nawigacji samochodowej  (Przeczytany 5306 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wybór nawigacji samochodowej
« dnia: Lipiec 22, 2010, 23:09:10 pm »

Offline Konrad

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 168
  • Płeć: Mężczyzna
Pamiętam, że kiedyś był podobny temat ale nie udało mi się znaleźć.
Zastanawiam się nad wyborem nawigacji. Interesują mnie Mio - M400 lub M500, ewentualnie Lark 50.1. Czy ktoś z Was używał tych urządzeń lub może polecić coś innego? Opinie które czytałem na innych stronkach są różne, ciężko wybrać. Sprzęt ma być do 350zł - nie jest to wysoka półka ale warto wybrać coś bo będzie się bezproblemowo sprawowało. Co do samego zakupu - chyba lepiej kupić odblokowaną i wgrać np AutoMapę?
FSO - trzy literki - miliard emocji :D

Polonez Atu '96 1.6 OHV/1.8 K16    01.2008 - 07.2014
Skoda Felicia '98 1.6 8V                  03.2014 - 08.2015
Mazda 626 '00 2.0 16V                   09.2015 - ?

Wybór nawigacji samochodowej
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 22, 2010, 23:22:03 pm »

Offline Mr.D

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1036
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + '99
Ja jeżdżę z Mio Moov 500, do tego najnowsza AutoMapa, sprawuje się bardzo dobrze ale wiadomo że nawigacji nigdy nie wolno do końca ufać i kierować się nią na ślepo.Genialnie sprawuje się w większych miastach których całkowicie nie znamy, bardzo szybko łapie zasięg.
"Cars have never been about brand association: it's about culture and expression. It's about the people, the scene, the community, and friends."   Mike Burroughs

"simple and clean look will never go out of style."    Elvis Skender

Wybór nawigacji samochodowej
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 23, 2010, 00:08:22 am »

Offline hans

  • go hard or go home !
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 969
  • Płeć: Mężczyzna
    • ulep
Ja mam mio moov 200 zawsze z nią dojadę do celu, oprócz tego jeszcze w telefonie Ovi Maps i garmina
nie masz hebla w gazie?! To narazie!

Wybór nawigacji samochodowej
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 23, 2010, 02:07:33 am »

Offline zimnylech

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 613
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu+ 00' Subru OUT H4
w HTC mam wgraną AutoMapę, ciągle aktualizowana ale wiadomo GPS ma tylko pomagać a nie prowadzić za rączkę więc w trasę najpierw mapa a później elektronika.

Wybór nawigacji samochodowej
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 23, 2010, 12:14:34 pm »

Offline BARTEK1925

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 4230
  • Płeć: Mężczyzna
  • 000086
    • Laguna I kombi 1.8 + sekwencja 2000 r.
Sprzedaję u siebie w pracy navi i powiem jedno: LARKi o Goclevery to najtańszy szajs. Taka jest niestety prawda, co ciekawe, czasem nawigacje markowe (Mio, TomTom) bywają w podobnych cenach z nieco mniejszym wyświetlaczem, ale są po prostu lepsze. Mio i TomTom szybciej łapią zasięg, szybciej znajdują objazd, jeśli zjedziemy z trasy, są solidniej wykonane (nie pękają uchwyty), czulsze odbiorniki, i tak można bez końca :wink:
Paździoch 2.0 OHC ford 1990 r - 2003/2016 r. auto odjechało 14.05.2016 do nowego domu.
A codziennie granatowe Mondeo kombi MK1 1.6 + LPG - zwany też czołgiem-sprzedany wrzesień 2017
Obecnie: Laguna 2000 r. kombi 1.8 + sekwencja
             Berlingo 2008 r. I lift 1.6 + sekwencja

Wybór nawigacji samochodowej
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 23, 2010, 18:03:20 pm »

Offline Alien#174

  • Mój Polonez - jako JEDYNY od początku w PTK
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Mężczyzna
  • ***$karbnik PTK ***
    • PN CARO 1.6GLE MR'91
I tak to jest opiniami - ja od lat kilku mam Larka i to zaledwie 3,5 calowego z Mapą Map, kupiłem go za niecałe 200zł i jestem max zadowolony, niegdy nie zaliczył zwiechy szybko łapie zasięg, navi ma nawet najmniejsze wioski (dla porównania Podkońska Wola jest w MapieMap - w Garminie którego też posiadam - nie ma jej.
Jeśli od navi oczekujesz ... navi a nie wodotrysków nie ma sensu szaleć z takim sprzętem 8)
Minister Zdrowia ostrzega! Polonez uzależnia!
PN Caro - burgundowe cacuszko 92' ( Polina )

Wybór nawigacji samochodowej
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 23, 2010, 19:31:22 pm »

Offline Dimmu_

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 129
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN 1983
    • CzyszczenieAuta - Kompleksowa Kosmetyka Samochodowa
Ja mam Larka 50,1 kupionego  w dobrej cenie przed jego oficjalną premiera.
Plusy:
+ tani,
+ duzy wyświetlacz,
+ działa szybko i bezproblemowo(uzywam automapy),
+ jeszcze nic nie pękło(bardzo czesto go uzywam, juz drugi rok).
+ przegladarka  zdjęć, transmiter fm, radio
Minusy:
- bateria nietrzyma wogóle,
- złapanie satelit trwa nieraz ponad 5 minut od właczenia urządzenia, co jest mocno uciązliwie wraz z pierwszym minusem i z zasilaniem zapalniczki po stacyjce.
 - jakość transmitera zalosna, paździerz na całej linii.

Generalnie drugi raz bym nie kupił, aczkolwiek wcześniej uzywalem Larka 43 i byl duzo solidniejszy i sprawniejszy.

Wybór nawigacji samochodowej
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 24, 2010, 13:29:26 pm »

Offline Pio555

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • RENAULT SCENIC 1,6 dci
Ja od kilku lat używam Garmina Nuvi 250-bardzo fajny sprzęt mimo 3,5 cala ekranu
bardzo szybko łapie satelity jeszcze nigdy się nie zawiesił
Duzy puls to całkowicie legalna i darmowa mapa UMP  do tego tez darmowy piketaż,radary
Minus brak AutoMapy na Garmin

Wybór nawigacji samochodowej
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 25, 2010, 14:42:29 pm »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v
wszystko co na windzie stoi :P nawet podstawowy lark za 169zl po wgraniu AM dziala dobrze (trzeba aby wylaczyc czas z sat bo sie bedzie wieszal)

Mapa Map oferowana w tym w zestawie nadaje sie pieknie do ucieczki przed policja. pokazuje najszybsza trase. Czesto pod prad na wiaduktach rondach i mostach.  a jak sie zgubi sypie komunikatami skretu z rekawa :D

Wybór nawigacji samochodowej
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 25, 2010, 20:58:48 pm »

franca

  • Gość
Tylko Mio i tylko z Automapą. Jeżdżę z Mio (P550 i 168) i AM od 4 lat i żadnych problemów. Odrazdzam tylko najnowszą wersję Automapy 6.5. Pełno błędów! Wbija się trase szybką to prowadzi w las itp. Karze jechać prosto a po 1km stwierdza że jednak nie i "zawróć w lewo" :P Wróciłem do wersji 6.0 bo jest dokładna i bardzo stabilna.

Re: Wybór nawigacji samochodowej
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 27, 2010, 10:40:32 am »

Offline Mynx

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 168
Cytat: "Konrad#1927"
Opinie które czytałem na innych stronkach są różne, ciężko wybrać. Sprzęt ma być do 350zł - nie jest to wysoka półka ale warto wybrać coś bo będzie się bezproblemowo sprawowało. Co do samego zakupu - chyba lepiej kupić odblokowaną i wgrać np AutoMapę?


Tak to jest z tymi opiniami w necie. Ktoś potrzebuje navi do codziennej pracy a idzie i kupuje jakiegoś Larka za 300zł, potem wrzuca na necie, że to się nie nadaje. Sprawa jest prosta - jeżeli jesteś kierowcą taxi, ciężarówki albo kurierem to nawet nie patrz na nawigacje po 300 zł. Jeżeli potrzebujesz navi do wypadów na wycieczki z rodzinką, na wczasy, ferie itp. to jakiś Lark, Mio albo nawet Manta spokojnie Ci wystarczy. Ja też mam navi z tego przedziału cenowego i jest ok. Aczkolwiek wiem, że gdybym zaczął ją dziabać 8 godzin dziennie 6 dni w tygodniu to pewnie szybko by się rozpadła. Alien ma rację, że navi w tej cenie to prosty sprzęt, ale wystarczający. Co do odblokowania to w necie łatwo znajdziesz patenty na sprzęt tej klasy. Ostatnio tylko słyszałem w radio, że ludzie od Automapy się wkurzyli i mają zaprzestać produkcji nowych wersji na jakiś model Larka, bo za dużo piractwa na to szło...
Polonez - just drive and relax....

www.histmag.org - portal nie tylko dla humanistów

Wybór nawigacji samochodowej
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 29, 2010, 10:16:53 am »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Miał ktoś styczność z tą marką?
http://www.proline.pl/?p=GOCLEVER+4366+PL
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Wybór nawigacji samochodowej
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 29, 2010, 10:34:47 am »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
Zalezy do czego ta navi jest potrzebna zalozycielowi tematu. Jezeli duzo jezdzi i w dodatku po europie to tylko TomTom. Jezeli do celów prywatnych do uzycia od czasu do czasu to prawie kazda bedzie dobra.

Przerobiłem kilka navigacji , od Larka , Mio , Garmina i w tej chwili zostałem przy TomTomie modelu juz dośc starym bo juz mineło troche jak go kupiłem GO920 , ale tak wysoki model mysle ze nie jest potrzebny koledze. Wystarczylby zwykly ONE3. Mam i ONE3 w trzech autach i własnie GO920 i wsumie tych wszystkich funkcji co ma GO920 wogóle nie wykorzystuje więc one są zbędne. W TomTom`ie można uaktualniac mapy poprzez MapShare , czyli poprawki dodawane przez uzytkownikow i dośc dobre to jest bo czeste remonty dróg i objazdy są po uaktualnieniu MapShare  dodane i prowadzi nas tak jak nalezy. Niestety AutoMapy nie wgramy ale jak ktos ma firme i robi koszty to zaden problem kupić oryginalna najnowszą mape którą wrzuci sobie pózniej w koszty.

TomTom bardzo szybko przelicza nową trase jezeli zboczymy z kursu lub cokolwiek innego jak nie pojedziemy wyznaczoną trasą , bardzo szybko łapie zasięg , nie gubi go w tunelach , nawet takich co mają po kilkaset metrów. Wada to bateria która praktycznie nie trzyma ale kazda navi ma slabą baterie. W aucie musi byc cały czas pod zasilaniem.

W Garminie mnie denerwowało to ze jak w tunel dłuzszy się wjezdzło to gubił zasięg (a czasem w tunelu trzeba było obrac jakiś zjazd aby wyjechac z niego i dupa blada) i póżniej dlugo nie mógł się połaczyć , o innych nie wspomne bo Mio to zaraz w tunelach gubilo a Lark to jak jeszcze sie do tunelu nie dojechało to juz szukał zasięgu. Garmin się wieszał czesto jak sie szybko operowalo klawiszami co mnie denerwowało. Lark na promach się potrafił tak zawiesić ze nic nie pomagało w odwieszeniu go  :mrgreen: ,wariował bo chyba mu nie pasowało to gdze jest  :mrgreen: .

Z plusów TomToma go920:


-szybko łapie zasieg
-nie gubi sygnału w tunelach zwykle
-podaje nawet prędkośc poruszania się w tunelach
-uchwyt ktory nie odkleja się co chwile od szyby jak to w innych miało miejsce
-MapShar-duzy wyswietlacz , bodajze 4,1"
-Odbiornik informacji drogowych RDS-TMC - wsumie w PL nie czynna ale na zachodzie w duzych miastach przydana która informuje nas miedzy innymi o korkach jakie wystepują w danej chwili na naszej trasie przejazdu
-W całej europie m.in. Grecji , Francji Portugalii , Włoszech , Niemczech , Rosji , Ukrainie łacznie z wysokimi partiami gór w Norwegii , Szwecji , Finlandii zawsze doprowadziła idelanie do miejsca docelowego.

Minusy:
-bateria która trzyma bardzo krótko
-cena zakupu urządzenia
-cena zakupu map


Ale jezeli do jezdzenia po PL , lub od czasu do czasu gdzies za granice to wystarczy w/g mnie najtańsza navi jak koledzy piszą.
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

Wybór nawigacji samochodowej
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 29, 2010, 17:16:06 pm »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
To jest najprostszy model TomToma, następca ONE 3 które my posiadamy. U nas w autach navi jest praktycznie cały czas do szyby przyczepiona i nie zdejmowana więc dlatego droższych nie kupilismy. Dlatego jak ukradną zeby nie była za duza szkoda ich. Nikt nie narzekał na te nawigacje z kierowcow  i też można MapShare pobierac i uaktualniać, mają dobry  mocny  odbiornik, w tunelach tez dłuzszych nie gubią zasięgu. W miare szybko przeliczają trase na nowa jak się zboczy z kursu , jednak czasem po wlączeniu troche dluzej lapie zasięg. Jedyna wada to oczywiście to ze mapy oryginalne są drogie no i wyswietlacz troche mały. Mi się podoba asystent  pasa ruchu który przykładowo na autostradzie pokazuje jaki pas zajac  co w szczegolności na zachodzie jest przydatne. Ale podejrzewam teraz prawie kazda navi to chyba ma. Fajnie jest jak navi ma jeszcze czytnik kart dodatkowo i dobrze by bylo jak sie jezdzi duzo po europie aby pojemnośc wewnętrza tez była większa aby bezproblemowo można było wgrac mapy całej europy. Niestety ten starszy ONE3 ma ciut za mało miejsca pamięci wewnętrznej (1GB , a u mnie w GO9020 jest 4GB) i na kartach zewnętrzych dodatkowo są brakujące mapy.  My mamy z czytnikami kart ale tez są te same modele bez czytników kart.  A czy warto w tej cenie , cena jest dobra , mysmy rok temu płacili około 450zł za ten starszy model więc cena dobra jest.
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

Wybór nawigacji samochodowej
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 29, 2010, 22:53:08 pm »

franca

  • Gość
Cytat: "matucha#1931"
Miał ktoś styczność z tą marką?
http://www.proline.pl/?p=GOCLEVER+4366+PL


Ja miałem styczność i szczerze odradzam.

I osobiście jestem zwolennikiem kupowania palmtopów na które mogę sobie wgrywać jakie tylko programy nawigacyjne zechce a nie urządzeń GPS z jednym programem, najczęściej bardzo słabym (poza tomtom oczywiście) i poblokowanych co by użytkownik nie próbował nic zmieniać. Za 275zł dostaniesz już sensownego używanego palmtopa z GPS w dobrym stanie i możesz sobie wgrać 5 różnych nawigacji i wybrać odpowiednią dla siebie.

Wybór nawigacji samochodowej
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 29, 2010, 23:34:50 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Cytat: "franca"
I osobiście jestem zwolennikiem kupowania palmtopów na które mogę sobie wgrywać jakie tylko programy nawigacyjne zechce a nie urządzeń GPS z jednym programem, najczęściej bardzo słabym (poza tomtom oczywiście) i poblokowanych co by użytkownik nie próbował nic zmieniać. Za 275zł dostaniesz już sensownego używanego palmtopa z GPS w dobrym stanie i możesz sobie wgrać 5 różnych nawigacji i wybrać odpowiednią dla siebie.


Również popieram, ale za chwilę pojawi się cała masa postów na temat wielkości wyświetlacza i bezpieczeństwa użytkowania.

Wybór nawigacji samochodowej
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 30, 2010, 20:16:06 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Wybór nawigacji samochodowej
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 31, 2010, 19:59:18 pm »

Offline Konrad

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 168
  • Płeć: Mężczyzna
Cytat: "Mynx"
To odnośnie Larków i Automapy


To się tyczy tylko legalnych wersji, czy z piratami będzie taki sam problem?
FSO - trzy literki - miliard emocji :D

Polonez Atu '96 1.6 OHV/1.8 K16    01.2008 - 07.2014
Skoda Felicia '98 1.6 8V                  03.2014 - 08.2015
Mazda 626 '00 2.0 16V                   09.2015 - ?