Autor Wątek: Instalacja LPG - kilka pytań  (Przeczytany 12309 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Instalacja LPG - kilka pytań
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 24, 2015, 15:10:52 pm »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3011
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Nie ma only LPG, bo do tego należałoby zaprojektować jakiś model specjalnie pod ten cel. U nas LPG jest popularny, ale nie produkujemy samochodów (produkcja nie montaż zachodnich) i nie mamy nic do gadania. Na zachodzie wolą diesle i stać ich na benzynę czy ropę to w dupie mają gaz. Zresztą taki kompakt only LPG może jak inżynierowe się postarają to wpakują tam może 50l zbiornik, i będzie zasięg może z 400km, trochę mało jak na dzisiejsze standardy, skoro w elektrycznych takie zasięgi to wciąż za mało. Na zachodzie nie kupi się LPG na każdym rogu, to trochę taki strzał w stopę kupno takiego only LPG.

Może niedługo jakiś Koreańskie samochody do nas dotrą, tam LPG jest bardzo popularne ;) Głównie w autach użytkowych, ale i tak dużo.
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: Instalacja LPG - kilka pytań
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 24, 2015, 15:22:06 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
w Korei sa KIA only LPG, mozna sobie sprowadzic,
do komakta wejdzie butla 70-80L jak sie inzyniery postaraja, bo mozna przelozyc pare rzeczy na miejsce nie istniejacego zbiornika benzyny ,a butle zamowic pod siebie,
do Cienkiego dalo sie na uniwersalnych zbiornikach upchac 50L i jeszcze bagaznik zostal
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Instalacja LPG - kilka pytań
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 24, 2015, 15:53:10 pm »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3011
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Nie ma sensu dyskutować, bo nikt tutaj z bardzo nie ma pojęcia o projektowaniu samochodów. Ale nie jest to niemożliwe.

Trzeba by tylko bardzo drażniący sygnał rezerwy zrobić, żeby nie było potrzeby wołać lawety na dojazd do stacji ;)

Chociaż od biedy może dałoby go podtankować z klasycznej 11kg z pompką elektryczną :P
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: Instalacja LPG - kilka pytań
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 24, 2015, 16:29:11 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Nie ma sensu dyskutować, bo nikt tutaj z bardzo nie ma pojęcia o projektowaniu samochodów.
<wow> czyli oszukali mnie na studiach, gdy mowili, ze po tych wszystkich projektowaniach bede mogl sam stworzyc samochod ??
zartuje,nic takiego nie mowili, przeciez zaden z bazgrolow doktorkow nie doczekal sie produkcji ;>


Chociaż od biedy może dałoby go podtankować z klasycznej 11kg z pompką ele
po co pompa, przeciez grawitacyjnie mozna spokojnie ze 2/3 butli przelac
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Instalacja LPG - kilka pytań
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 24, 2015, 17:08:07 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Jeżeli to jest takie super paliwo to dlaczego nie ma samochodów fabrycznie wyposażonych tylko w instalację LPG? Kiedyś czytałem (choć nie wiem czy dobrze pamiętam), że LPG ma większą liczbę oktanową od benzyny (ponad 100) w związku z czym można zwiększyć stopień sprężania przez co wzrosłaby sprawność silnika, a ponadto z danej pojemności skokowej można by uzyskać większą moc niż na benzynie.

To jest najgorsze paliwo, ale tanie. Rozpowiadaj to wszystkim, komu tylko się da. Dzięki temu może LPG nie zdrożeje, a my będziemy mogli zajeżdżać kolejne silniki, bo jak wiadomo GAZ niszczy ........ .

Odp: Instalacja LPG - kilka pytań
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 24, 2015, 18:09:00 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE

Nie ma sensu dyskutować, bo nikt tutaj z bardzo nie ma pojęcia o projektowaniu samochodów. Ale nie jest to niemożliwe.

Trzeba by tylko bardzo drażniący sygnał rezerwy zrobić, żeby nie było potrzeby wołać lawety na dojazd do stacji ;)

Chociaż od biedy może dałoby go podtankować z klasycznej 11kg z pompką elektryczną :P
O kolego wypraszam sobie. Napisałem i obroniłem pracę inż nt. projektowania układu napędowego.
Wracając do tematu to wg mnie największą przeszkodą w zaprojektowaniu auta tylko na LPG jest to że silnik raczej ciężko byłby uruchomić podczas dużych mrozów. Jak się mylę to nich ktoś mądrzejszy sprostuje.

Odp: Instalacja LPG - kilka pytań
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 24, 2015, 19:33:03 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Raczej nie jest to problem, bo w instalacjach wtrysku gazu w postaci ciekłej, silnik uruchamia się na LPG.

Odp: Instalacja LPG - kilka pytań
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 24, 2015, 20:03:24 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
O kolego wypraszam sobie. Napisałem i obroniłem pracę inż nt. projektowania układu napędowego.
Wracając do tematu to wg mnie największą przeszkodą w zaprojektowaniu auta tylko na LPG jest to że silnik raczej ciężko byłby uruchomić podczas dużych mrozów. Jak się mylę to nich ktoś mądrzejszy sprostuje.
a to do pisania takiej pracy nie musiales sie zaznajomic z metodami zasilania silnikow spalinowych ?
instalacje V gen istnieja od ponad dekady, jest to analogiczna instalacja do wtrysku posredniego benzyny i tak samo odpali w najwieksze mrozy ,albo i lepiej ,bo gaz lepiej odparowuje niz benzyna
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Instalacja LPG - kilka pytań
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 24, 2015, 20:48:33 pm »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3011
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
O kolego wypraszam sobie. Napisałem i obroniłem pracę inż nt. projektowania układu napędowego.

OK, w takim razie zwracam honor. Ale o LPG musisz jeszcze trochę poczytać jak widać, nie martw się - każdy kiedyś zaczynał od zera.
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: Instalacja LPG - kilka pytań
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 24, 2015, 21:30:15 pm »

Offline Brysiek#1957

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1047
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zostań ninja
    • Borek 87' X20SED, Atu+00'GSI, S210 e430 4Matic
Nie osobowy i nie LPG ale jest Iveco Daily only CNG. Jazda tym wynalazkiem przypomina jazdę przeładowanym benzynowym Starem :/
Pozdrawiam Dominik
www.youtube.com/user/brysiekFSO
Cytat: dr. Grejfrut
.... jedynie słuszne dogmatyczne gadki zachowaj na czas zatwardzenia...

Odp: Instalacja LPG - kilka pytań
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 24, 2015, 21:52:43 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
a to do pisania takiej pracy nie musiales sie zaznajomic z metodami zasilania silnikow spalinowych ?
Nie bo założenie było takie, że biorę gotowy silnik, montuję go do danego samochodu i projektuję układ napędowy.

Odp: Instalacja LPG - kilka pytań
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 24, 2015, 23:29:22 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
generalnie sluszne podejscie - robic swoje i nie zawrac sobie glowy czyms, co nalezy do obowiazkow kogos innego,
ale niestety nie w polskim szkolnictwie, w ktorym zasada jest taka, ze uczymy sie niczego o wszystkim,

prawda bywa umieszczona po srodku, a w tej dziedzinie naturalnie ku temu zmierza, wiec tak moze byc,
sam widzisz, ze nie znasz sie na zasilaniu, ale chetnie wyraziles swoje zdanie, ze gazy nie sa takimi dobrymi paliwami ... ,bo producenci samochodow rzadko sie nimi zajmuja,

ja specjalizowalem sie w silnikach, ale jednak interesuje sie i poznalem rowniez inne elementy "nosicieli" silnikow,
musialem zrobic projekt reduktora i to 3 rodzaje w jednym ,czyli przekladnia zebata,pasowa i lancuchowa -  tak wiec niby powinienem byc gotowy na zaprojektowanie skrzyni biegow,
to jest ciekawe, bo projektowania elementow silnika jednak nie bylo jako takich - taki mamy klimat,
w kazdym razie wypada wiedziec cos o technice,ktora sie krytykuje ;>
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Instalacja LPG - kilka pytań
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 19, 2015, 20:02:06 pm »

Offline Michu125p

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jeśli FSO, to tylko z dwoma wałkami rozrządu :)
    • 125p 1.4 16V / Caro 1.4 16V
Panowie, aktualnie mam 1.6 GLE z LPG. Parownik 100HP. W maju chcę założyć roverka 1.4 rzecz jasna z gazem. Blos, czy sekwencja? Jakie są koszta? Chciałbym to sobie sam założyć, a potem do kogoś mądrego by to ustawił, wyregulował czy cos takiego... Dobry pomysł? Czy może nie? ;)

Odp: Instalacja LPG - kilka pytań
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 19, 2015, 20:42:17 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Blos bedzie tanszy i latwiejszy w regulacji ,
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Instalacja LPG - kilka pytań
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 19, 2015, 20:53:17 pm »

Offline Michu125p

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jeśli FSO, to tylko z dwoma wałkami rozrządu :)
    • 125p 1.4 16V / Caro 1.4 16V
Rozumiem, mogę do blosa wstawic stożek? ;)

Odp: Instalacja LPG - kilka pytań
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 19, 2015, 21:04:44 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
mozesz, ale jakis lepszy by sie przydal,zeby nie wpuszczal syfu do silnika
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Instalacja LPG - kilka pytań
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 19, 2015, 21:07:24 pm »

Offline Michu125p

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jeśli FSO, to tylko z dwoma wałkami rozrządu :)
    • 125p 1.4 16V / Caro 1.4 16V
Dzięki za odpowiedź, pozdro! :)

Odp: Instalacja LPG - kilka pytań
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 29, 2015, 14:31:50 pm »

Offline fafik

  • ostroyebak okolosyberyjsky
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 855
  • Płeć: Mężczyzna
  • nASO DREAM TEAM
    • caro gld
    • http://www.polskajazda.pl/Samochody/FSO/Polonez_ATU/104429
Trzeba by tylko bardzo drażniący sygnał rezerwy zrobić, żeby nie było potrzeby wołać lawety na dojazd do stacji ;)
Latalem firmowym caddy na cng i tam bylo rowiazanie takie, ze:
byl  bak na pb95 ok 5 litrow. Mialo to wystarczyc tylko i wylacznie na dojazd do stacji. Ew kanisterek pod dupe i juz mamy np 15l. Co do cng na caddy nie bylo zauwazalnej roznicy w mocy ale jak dostalismy na testy sprintera lpg i cng to chodzilo jak wozek widlowy. Doslownie .
http://www.polskajazda.pl/Samochody/FSO/Polonez_ATU/104429
Mój polonez jest jak maybach- ręcznie składany :]
Gdyby w samochodach europosłów zamontować blokadę antydebilizmu z czujnikiem wykrywającym procent absurdu w procesie myślenia, musieliby wszędzie, biedactwa, zasuwać z buta.