Autor Wątek: Przepisy w Polsce  (Przeczytany 4374 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Przepisy w Polsce
« dnia: Sierpień 28, 2010, 20:41:00 pm »

Offline Szakal#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1669
  • Płeć: Mężczyzna
    • Audi A6 4.2 V8 40V
No montaż używanych instalacji gazowych jest zabroniony przez prawo ... i trzeba przebijać dokumenty :(






/temat wydzielony z Giełdy, #1921/
Był: Polonez Caro 1.4/1.6 GLI 16V 95' L-139
Był: Polonez Atu+ 1.6 GSI 01` 42U
Był: Polonez Caro 1.4/1.8 VVC GTI 16V 97`
Był: Polonez Caro 1.4 GLI 16V 96`

Przepisy w Polsce
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 28, 2010, 21:15:03 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Cytat: "szakal_wawa"
No montaż używanych instalacji gazowych jest zabroniony przez prawo ... i trzeba przebijać dokumenty :(

Nic nie trzeba przebijać. Jedzie się do gazownika i wyjeżdża z informacją że właśnie oto została nam zamontowana instalacja. Wszyscy są zadowoleni. Gazownik bo zarobił za wypełnienie paru papierów i my bo mamy "fachowo zamontowaną instalację w zakładzie". Ja oczywiście tego nie polecam, bo to niezgodne z przepisami i podaję tylko jako ciekawostkę.  :mrgreen:
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Przepisy w Polsce
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 29, 2010, 20:06:52 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6586
  • Płeć: Mężczyzna
Najprościej mieć gaz w dowodzie nadwozia niestety. A montaż używek zakazany to tego nie wiedziałem, bez sensu jeżeli homologacja jest aktualna.

[ Dodano: 2010-08-29, 20:11 ]
Cytat: "Grzech#1938"
Cytat: "szakal_wawa"
No montaż używanych instalacji gazowych jest zabroniony przez prawo ... i trzeba przebijać dokumenty :(

Nic nie trzeba przebijać. Jedzie się do gazownika i wyjeżdża z informacją że właśnie oto została nam zamontowana instalacja. Wszyscy są zadowoleni. Gazownik bo zarobił za wypełnienie paru papierów i my bo mamy "fachowo zamontowaną instalację w zakładzie". Ja oczywiście tego nie polecam, bo to niezgodne z przepisami i podaję tylko jako ciekawostkę.  :mrgreen:


Ja będę miał nielegalny przegląd z tego względu że nie montuję tylnej kanapy ani tylnych pasów- dla mnie to tylko zbędny balast...
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Przepisy w Polsce
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 29, 2010, 20:17:12 pm »

Offline Szakal#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1669
  • Płeć: Mężczyzna
    • Audi A6 4.2 V8 40V
No ja się dowiedziałem jak szukałem gazownika ... No z mojego punktu widzenia to chore ... bo i tak wrzucasz nowe przewody i nowe filtry ... masz ważną homologację i montuje Ci to gazownik ten sam co nową instalację, wszystko sprawdza ... więc to jest kolejny przykład chorego państwa ...
Był: Polonez Caro 1.4/1.6 GLI 16V 95' L-139
Był: Polonez Atu+ 1.6 GSI 01` 42U
Był: Polonez Caro 1.4/1.8 VVC GTI 16V 97`
Był: Polonez Caro 1.4 GLI 16V 96`

Przepisy w Polsce
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 06, 2010, 13:09:56 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6586
  • Płeć: Mężczyzna
A propo debilnych przepisów o których tu rozmawialiśmy... Właśnie w urzędzie się dowiedziałem że muszę mieć zaświadczenie na demontaż instalacji od osoby uprawnionej :lol: żeby mi skreślili LPG z dowodu. W przeciwnym razie prawdopodobnie będę musiał zapłacić za przegląd instalacji której nie ma :lol:
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Przepisy w Polsce
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 06, 2010, 14:33:14 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Tak samo jest przecież z przerejestrowywaniem samochodu dostawczego na osobowy. Trzeba mieć zaświadczenie ze stacji przeglądu technicznego z uprawnieniami o: "fachowym demontażu kratki". Mój znajomy to przerabiał. Na szczęście nie oczekiwali zamontowanej kratki i wystarczyło że leżała w bagażniku... :mrgreen:
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Przepisy w Polsce
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 07, 2010, 12:54:45 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6586
  • Płeć: Mężczyzna
Cytat: "jimo#1921"
Debilne, nie debilne - to jest potwierdzenie dla urzędu, że faktycznie instalacja została zdemontowana. Czemu tu się dziwić?


Przecież to leży w moim interesie żeby policja mnie nie złapała z LPG de facto ,a de iure bez. Tak samo na przeglądzie, przecież teoretycznie powinni to zauważyć więc wymaganie zaświadczenia od osoby z uprawnieniami to zbędna papierologia. W najgorszym razie powinno im wystarczyć moje oświadczenie że nie posiadam instalacji LPG w samochodzie.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Przepisy w Polsce
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 07, 2010, 13:25:50 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Możemy zrobić akcję na Facebooku i założyć grupę nacisku celem zmiany nielogicznych przepisów. :wink:  Np w USA w ogóle nie ma obowiązkowego przeglądu technicznego, a obowiązek auta sprawnego spada na właściciela. Jak ktoś chce jeździć niesprawnym to jest to jego sprawa, ale jak spowoduje takim autem wypadek, to już ma poważne problemy...
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Przepisy w Polsce
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 07, 2010, 13:34:59 pm »

Offline Szakal#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1669
  • Płeć: Mężczyzna
    • Audi A6 4.2 V8 40V
Ja się mogę dopisać do pomysłu ...
Był: Polonez Caro 1.4/1.6 GLI 16V 95' L-139
Był: Polonez Atu+ 1.6 GSI 01` 42U
Był: Polonez Caro 1.4/1.8 VVC GTI 16V 97`
Był: Polonez Caro 1.4 GLI 16V 96`

Przepisy w Polsce
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 07, 2010, 13:47:19 pm »

snikers

  • Gość
Cytat: "BXMaster"
Ja będę miał nielegalny przegląd z tego względu że nie montuję tylnej kanapy ani tylnych pasów- dla mnie to tylko zbędny balast...


Nie trzeba mieć tylnej kanapy mimo wpisanej normalnej ilości miejsc w aucie. Bo wtedy tracilbys dowod za to ze jedziesz sam mimo a w dowodzie masz wpisane 5osob

Przepisy w Polsce
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 07, 2010, 14:23:44 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6586
  • Płeć: Mężczyzna
Cytat: "snikers"
Cytat: "BXMaster"
Ja będę miał nielegalny przegląd z tego względu że nie montuję tylnej kanapy ani tylnych pasów- dla mnie to tylko zbędny balast...


Nie trzeba mieć tylnej kanapy mimo wpisanej normalnej ilości miejsc w aucie. Bo wtedy tracilbys dowod za to ze jedziesz sam mimo a w dowodzie masz wpisane 5osob


Nie wiem jak to wygląda teraz ale rok temu nie chcieli znajomemu dać przeglądu na samochód rajdowy i argumentem był właśnie brak tylnej kanapy i pasów bo samochód był zarejestrowany na 5 osób... Problem formalny był na tyle powszechny że nawet PZMot zastanawiał się co z tym zrobić. Zasadniczy problem polegał na tym że oni nie mieli koncepcji prawnej ,a sejm nie był zainteresowany w ogóle podjęciem tego tematu.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Przepisy w Polsce
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 07, 2010, 14:27:07 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Zarejestrować czy w ogóle jeździć tak nie wolno?
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Przepisy w Polsce
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 07, 2010, 15:40:33 pm »

Offline Excalibur#1937

  • Administrator
  • Wiadomości: 1905
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kilka ich było ;)
    • http://www.intermediaservice.pl
Miałem z 10 kontroli jak miałem totalną wydmuszkę i nigdy władza się nie czepiała. Dla nich istotne było: fotel kierowcy i zapięte pasy. Ja dodatkowo miałem jeszcze trójkąt, apteczkę i gaśnicę pod ręką. Jeździłem tak dobrych kilka miesięcy po całym śląsku i mimo kontroli nigdy żaden Policjant się słowem nie odezwał.

Przepisy w Polsce
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 07, 2010, 15:43:12 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6586
  • Płeć: Mężczyzna
Takie mamy głupie przepisy że samochód zarejestrowany na 5 osób musi mieć pięć miejsc.

Mnie to nie obchodzi, przez miesiąc jeździłem z jednym miejscem, teraz mam dwa.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Przepisy w Polsce
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 07, 2010, 16:49:12 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Bo na szczęście jesteśmy w Polsce, gdzie wiadomo, że co drugi przepis jest głupi i policja w większości zajmuje się tym co ważne, a nie ścisłym ich przestrzeganiem. Większość ludzi używających hatchbacka czy kombi do wożenia jakichś towarów wywala tylne siedzenie żeby nie zajmowało miejsca i co? - Każdego policja miała by za to każdego karać? Też tak jeździłem i to mnóstwo razy. :)
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Przepisy w Polsce
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 07, 2010, 17:46:22 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6586
  • Płeć: Mężczyzna
No nie zliczę już ile razy minąłem patrol jadąc bez świateł i mnie nie zatrzymali. Poza tym raz jechałem trochę za szybko, trafiłem na policjantów ustawionych z suszarką i stwierdzili że za mało przekraczam bo nawet nie mierzyli :)
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Przepisy w Polsce
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 07, 2010, 23:05:35 pm »

Offline centurion

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 399
  • Płeć: Mężczyzna
A ja dostałem wezwanie do zapłaty OC za auto zezłomowane 3 lata temu. Po....bany LInk4, szukają kasy.
Caro minus odbudowa na wypasie. Części na stanie czas na pakowanie.

Przepisy w Polsce
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 07, 2010, 23:17:08 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
A masz zaświadczenie o kasacji?
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Przepisy w Polsce
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 07, 2010, 23:24:26 pm »

Offline centurion

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 399
  • Płeć: Mężczyzna
mam, o kasacji i o wyrejestrowaniu, tyle ze oni piszą mi ze naliczają od lutego a kasacja była w listopadzie. Tak czy inaczej auto miało oc, tyle ze ja go nie przerejestrowałem po kupnie, bo autem zaliczyłem gong, potem odkupiłem od teścia z myślą że na części, niezarejestrowałem i nie zgłosiłem zakończenia umowy OC.
Ale z tego co w necie wyczytałem to można to nazwać tylko prośba, bo jest coś takiego jak przedawnienie.
Caro minus odbudowa na wypasie. Części na stanie czas na pakowanie.

Przepisy w Polsce
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 07, 2010, 23:46:32 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Odnośnie ilości miejsc w aucie, to chyba jakieś nieporozumienie. Np mercedes v classe jest rejestrowany na 7 osób. Maksymalny rozkład foteli w aucie to 2 + 3 + 2. Uchwyty montażowe, pozwalają jednakże na montaż również 2 + 2 + 2. I co? Policjant wlepi mandat i zabierze dowód z tego powodu? A co jeśli zechcę podróżować 2 + 2 + bagaż i nad nim roleta? A jeśli odważę się i będę miał 2 + bagaż. Producent dopuścił podróżowanie bez tylnych foteli, gdyż zamontował również w podłodze kotwy do spięcia bagażu.


Co do przeglądu, to może i racja ze muszą być wszystkie miejsca. Diagnosta powinien sprawdzić kotwiczenie siedzisk i stan pasów bezpieczeństwa. W końcu wpływa to na bezpieczeństwo.