Autor Wątek: Polerowanie lakieru.  (Przeczytany 5636 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Polerowanie lakieru.
« dnia: Wrzesień 29, 2004, 22:33:07 pm »

Ricky Martini

  • Gość
Polerowaliście kiedyś lakier na swoich maszynach?

Ja już do tego 3 raz podchodzę i szlak mnie trafia. Maskę i dach mam matowe jakby je papierem ściernym przeleciał, co się do roboty zabieram to mi jakieś mgiełki wychodzą. A po paru dniach znów zaczyna matowieć.
Kolor mam klasyczną wiśnię z 92 roku.

Polerowanie lakieru.
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 29, 2004, 23:23:04 pm »

Chudson

  • Gość
zauważyłem że czerwone lakiery i pochodne sa bardziej podatna na płowienie niż inne . nawet merca z 94r widziałem zmatowiałego.
A czym polerujesz ? jaką pastą i jakim przyrządem ??

Polerowanie lakieru.
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 29, 2004, 23:36:00 pm »

Gordo

  • Gość
Słyszałem od lakiernika że po polerowaniu lakieru koniecznie trzeba nałożyć kilka warstw wosku nie mniej niż 2, bez wosku który zabezpiecza lakier polerka będzie krótko trwała

Polerowanie lakieru.
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 29, 2004, 23:38:11 pm »

WKLIW

  • Gość
witam kup paste co sie freksa nazywa czy jakoś tak i poleruj na mokro efekt nie przeciętny robiłe już sobie i kilu kumplom wychodzi jak nówka

Polerowanie lakieru.
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 30, 2004, 09:15:15 am »

Ricky Martini

  • Gość
Cytat: "Chudson#1423"

A czym polerujesz ? jaką pastą i jakim przyrządem ??


Paste miałem raz jakąś niemiecką (lepsza) i krajową lekkościerną. Przyrządy to oscylator manualny (ścierka w łapie) albo baranek na wiertarce. Ręcznie efekt miałem lepszy, ale sił nie starczało na całą maskę. A wiertarka mi momentami dęba stawała. Polerowałem na sucho i mokro. Na mokro niby równiej to wychodziło, ale szło strasznie dużo pasty.

W akcie rozpaczy złapałem się nawet za papier wodny 1200!!!!! Ale się w odpowiednim momencie opamiętałem.

Polerowanie lakieru.
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 30, 2004, 12:02:05 pm »

Maciek#938

  • Gość
Cytat: "Ricky Martini"
Cytat: "Chudson#1423"

W akcie rozpaczy złapałem się nawet za papier wodny 1200!!!!! Ale się w odpowiednim momencie opamiętałem.

Jeżeli papier wodny to nie mniej niż 2000 !!! Mnie również czeka polerka chabrowego Poldasa, ale jakoś nigdy nie mam czasu... :(

Pozdrawiam

Polerowanie lakieru.
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 30, 2004, 14:10:37 pm »

Chudson

  • Gość
papierem to się jeszcze bardziej namęczysz , pozatym póŹniej i tak trzeba zrobić dobrze polerkę :)  papierek jest dobry na zacieki . Dobra pasta ( mi wiertarką równiej wychodziło ) i trzeba się trochę pomęczyć.  Na zmatowiały lakier niejest trudno zaradzić - gorzej z przebarwieniami w postaci plam jak umnie :) ktoś użył kiepskiej farby i chyba ją niedokładnie wymieszał - nic nie pomaga ( naszczęście tylko na masce )

Polerowanie lakieru.
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 30, 2004, 15:51:40 pm »

SerU#408

  • Gość
Ja do tego celu używam szlifierki kątowej i nakładki z gąbki. Duuuuużo wody, duuużo pasty i lśni jak lustro. Trzeba jednak mieć wyczucie i wprawę żeby nie wypolerować do podkładu :mrgreen: Najczęsciej używam pasty lekko ściernej Sonaxa albo droższej bodaj G7.

Polerowanie lakieru.
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 03, 2004, 02:16:26 am »

Mateq

  • Gość
no ja własnie dzis wypieściłem mojego brudaska....pół dnia sie męczyłem z polerowaniem...ale wkoncu sie udało.....pierw nakładałem Paste scierna G8 a potem mleczkiem AutoMax...wszsytko to polerką automatyczną....i teraz sie świeci jak psu jaja na wielkanoc...... :roll:

Polerowanie lakieru.
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 03, 2004, 10:55:59 am »

kabe

  • Gość
polecam paste polerska G3 firmy FARECLA w takim żółtym pudełku cena ok 55zl za 500g - typowo maszynowa (ja polerwoalem reka i bylo ok) pozniej koniecznie pleczko nabłyszczające niestety nie wiem jakie poniewaz dostalem w butelce po coca-coli... nie wiem jak wypada firma Auto-Plast prosdukt maja tez tam mase tego w dobrych cenach. www.app.com.pl

Polerowanie lakieru.
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 04, 2004, 13:42:19 pm »

Yahoo

  • Gość
FERACLA, póŹniej wosk - i jeszcze póŹniej wosk tzn regularnie wosk a nie żaden papier ścierny :)

Polerowanie lakieru.
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 04, 2004, 20:14:55 pm »

gosc

  • Gość
Jak ja pomalowalem poldka to go przelecial papierem wodnym 1000-2000(tak zeby pyl usunac), potem szlifierkom z przystawka z gabki i pasta polerska (tylko trzeba uwazac rzeby lakieru nie przypalic). Wyszlo zaje****.

Polerowanie lakieru.
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 04, 2004, 20:15:59 pm »

gosc

  • Gość
aha paste kupilem za 2 zl.

Polerowanie lakieru.
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 04, 2004, 21:03:49 pm »

kabe

  • Gość
to chyba malowales poldka zwyklym lakierem (wałkiem) syntetycznym kolorem bo jak by to byl metallic ,a wszystkie plusy chyba sa w metallicach i ja tez mam np. metallic z perłą fiat fso 128 to by ci sie zepsol caly lakier i masz skopane auto dlatego ze na metallicu (czego chyba nie wiesz piszac takie rzeczy) polozony jest clar (bezbarwny) z utwardzaczem, jezeli ta warstwe uszkodzisz do bazy metalicznej, a uzywajac papieru o gramaturze 1000 napewno to zrobisz to pasta polerska nie pomoze wcale (ona nie zastapi tej warstwy ktora naprawde ma sie blyszczec) albo na krotko...papier to nie sposob na polerowanie lakieru w aucie a tymbardziej szlifierka ktora ma 11500 obrotow na min do tego sa specjalne scierki z odpowiednich włóknach albo tak jak mowisz specjalne przystawki z gabki na polerki z redukcja niskoobrotowe o wolnym starcie...jezeli nie wiesz kolego jak sie poleruje auto to proponuje sie podszkolic albo zwyczajnie nie pisac bzdur i nie wprowadzac ludzi w blad...ktos cie poslucha wezmie kontowke i zacznie zobie jechac po lakierze to go zepsuje....

Polerowanie lakieru.
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 05, 2004, 12:05:39 pm »

Raptor

  • Gość
Nie wszystkie plusy mają lakier metallic...

Polerowanie lakieru.
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 05, 2004, 14:35:46 pm »

Tommy

  • Gość
Na moim lakier był matowy jak podkład i dwie tuby pasty tempo i polerka na sucho dały mu rade i blyszczy.

Polerowanie lakieru.
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 05, 2004, 22:43:11 pm »

kabe

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
Nie wszystkie plusy mają lakier metallic...
dlatego napisalem ze chyba, no stary ale pojechalbys po samochodzie papierem sciernym?? bo ja np. NIE!!!

Cytuj (zaznaczone)
Na moim lakier był matowy jak podkład i dwie tuby pasty tempo i polerka na sucho dały mu rade i blyszczy.
ok, moze masz racje blyszczy, ale dam sobie reke obciac ze szybciej go termity zjedza i na dlugo to blyszczenie nie starczy jesli to metallic jesli natomiast kolor syntetyczny jednoskladnikowy to bedzie ok....panowie takie rzeczy jak papier scierny to na rowerek dla dziecka mozna uzyc...albo tak jak mowie na lakier reneowacyjny typu nobiles, a nie na lakiery chemoutwardzalne w systemie podklad - baza - clar ....mam nadzieje ze sie nie myle...

Polerowanie lakieru.
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 18, 2004, 20:51:23 pm »

markomarec

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
ok, moze masz racje blyszczy, ale dam sobie reke obciac ze szybciej go termity zjedza i na dlugo to blyszczenie nie starczy jesli to metallic jesli natomiast kolor syntetyczny jednoskladnikowy to bedzie ok....panowie takie rzeczy jak papier scierny to na rowerek dla dziecka mozna uzyc...albo tak jak mowie na lakier reneowacyjny typu nobiles, a nie na lakiery chemoutwardzalne w systemie podklad - baza - clar ....mam nadzieje ze sie nie myle...


no to czym Twoim zdaniem powinno się polerować metalik

Polerowanie lakieru.
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 18, 2004, 21:03:55 pm »

kabe

  • Gość
zaczynamy od porzadnego umycia lakieru, polecam rozpuscic kostke szarego mydla na pol wiaderka wody (dlatego ze szare myslo doskonale odtluszcza) umyc dokladnie furacza, i bardzo dokladnie splukac, pozniej kupujemy dwie a jak ktos ma kase to trzy pasty scierne o malejacej gramaturze, polerujemy najpierw najbardziej scierna pozniej ta posrednia pozniej ta delikatna, na koncu dokladnie splukane i wysuszone auto polerujemy mleczkiem nablyszczajacym, pracowalem na mieszalni to wiem...polecam firme Feracla

Polerowanie lakieru.
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 18, 2004, 22:21:50 pm »

LukerS86#1836

  • Gość
no dopra chłopaki własnie właśnie poradzcie cos na Poldasa METALIKA oliwke :):)
bo mam plusa z 97 , jak już go polerowałem to pastą TEMP albo coś właśnie z takiej półki cenowej , efekt błyszczał jakiś jeden może 2 dni :P

Jakieś rady :)