Autor Wątek: Kupujemy auto - proszę o propozycje, rady, porady  (Przeczytany 14509 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kupujemy auto - proszę o propozycje, rady, porady
« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 22, 2010, 10:44:28 am »

Offline myszaradom

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldorover 1,8
Dokładnie chodzi o technikę, płacisz większe pieniądze za SC tylko i wyłącznie dlatego że wygląda troszkę lepiej, ale moim zdaniem CC nie jest brzydkim autem, co więcej mojej dziewczyny rodzice mają takie auto jako drugie w domu 900cm3 na jedno punkcie, na gazie (już taki kupili), pali zawsze, śmiga śmiało 100km/h pali 7-8gazu do tego części grosze, wszystko samemu się zrobi na prawdę dobre auto.

[ Dodano: 22 Lis 2010 10:46 ]
Dodam jeszcze że jako pierwsze auto dla kobiety to nie ma co kupować tak drogiego, CC ma tylko jedną wadę jak dla dziewczyny (ale to i SC ma), brak wspomagania, a tak to same zalety

Kupujemy auto - proszę o propozycje, rady, porady
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 22, 2010, 10:49:14 am »

e_gregor

  • Gość
No mi też matrix się nie podoba, ale to jednak nienajgorsze auto. Zastanawaiałeś się tez nad uno? Taki 1.0 fire w miarę jeździ i nie pali wiele. Cholerna zaleta Uno jest duży wybór egzemplarzy od pierwszego właściciela, kupionych w salonie, w niezłym stanie za dosłownie kilka tysiaków.

http://otomoto.pl/fiat-uno-i-wlasciciel-C16044556.html

http://otomoto.pl/fiat-uno-igielka-uno-C16013506.html

Kupujemy auto - proszę o propozycje, rady, porady
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 22, 2010, 13:17:15 pm »

Offline Alien#174

  • Mój Polonez - jako JEDYNY od początku w PTK
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Mężczyzna
  • ***$karbnik PTK ***
    • PN CARO 1.6GLE MR'91
Cytat: "e_gregor"
No mi też matrix się nie podoba, ale to jednak nienajgorsze auto. Zastanawaiałeś się tez nad uno? Taki 1.0 fire w miarę jeździ i nie pali wiele. Cholerna zaleta Uno jest duży wybór egzemplarzy od pierwszego właściciela, kupionych w salonie, w niezłym stanie za dosłownie kilka tysiaków.

http://otomoto.pl/fiat-uno-i-wlasciciel-C16044556.html

http://otomoto.pl/fiat-uno-igielka-uno-C16013506.html

Uno to jak mawia dwóch moich znajomych mechaników - auto widmo - ostatnie modele składano z tego co było i można się naprawdę zdziwić wielością wydumek. Teoretycznie wszystko kupisz ale nim trafisz na to co pasuje do tego którego masz ,ooo to już inna bajka. Poza tym Uno trąci myszką dużo bardziej niż nawet nasz starusieńki Polonez a wnętrze i plastiki nie odbiegają od tego z Tavrii czy Favoritki. Uno odpada ale dzięki za zainteresowanie tematem i propozycję :D
Minister Zdrowia ostrzega! Polonez uzależnia!
PN Caro - burgundowe cacuszko 92' ( Polina )

Kupujemy auto - proszę o propozycje, rady, porady
« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 22, 2010, 13:37:59 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6584
  • Płeć: Mężczyzna
Jak ostatnio pojeździłem po Katowicach i trochę korków było ,a poza tym po dystansach 1,5 km to mi skoczyło spalanie o pół litra, gdyby to był przebieg na cały bak to szacuję na jakieś 7 litrów. Jak ktoś gada że mu Panda pali 8-9 litrów to nie umie jeździć. Ja kręcę do tyś 5 tyś rpm gdy włączam się do ruchu na trasę, nie jeżdżę ślamazarnie i bierze 6-6,5 litra. W trasie 5 litrów no problem, chyba że cisnę 140, ale to jeszcze spoko prędkość, na Wrocław jeżdżę 140 bo powyżej 150 gwałtownie rośnie zużycie. Tylko że jeszcze nie spotkałem kogoś kto by jeździł tak jak ja. U mnie gdy samochód się porusza to napęd nie ma prawa być wysprzęglony, przewiduję sytuację ,a biegi w dół chodzą u mnie tak samo jak w górę, hamulców mało co używam. A charakterystykę silnika mam w małym palcu, 5 bieg mogę wrzucić przy 50 ,a mogę przy 140- zależy czego ile potrzebuję i w efekcie nie mam problemu ani z dynamiką jazdy ani z ze spalaniem.

Codo Uno to po deszczu wsiąka w ziemię a żadnego bezpieczeństwa nie daje.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Kupujemy auto - proszę o propozycje, rady, porady
« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 22, 2010, 14:28:16 pm »

e_gregor

  • Gość
A Twingo? No tak, francuz... W takim razie polecam VW polo, choć z racji znaczka droższy niż porównywalna konkurencja. Zalety to prostota budowy cepa, bardzo duży dostęp tanich części.

Kupujemy auto - proszę o propozycje, rady, porady
« Odpowiedź #65 dnia: Listopad 22, 2010, 14:57:07 pm »

Offline Alien#174

  • Mój Polonez - jako JEDYNY od początku w PTK
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Mężczyzna
  • ***$karbnik PTK ***
    • PN CARO 1.6GLE MR'91
e_gregor ja osobiście do francuzów NIC nie mam :D przykładowo za ceną Seata Arosa z 98 roku z litrowym silniczkiem i zerowym wyposażeniem można kupić fajnego Citroena Saxo po liftingu z dwoma poduchami, wspomą, elektryką z 2000 roku a przy uwzględnieniu ceny Arosy - zostanie jeszcze na komplet nowych opon.
Polo, podobnie jak Toyota Starlet - są przewartościowane przez rynek - mają często chore ceny :?
Minister Zdrowia ostrzega! Polonez uzależnia!
PN Caro - burgundowe cacuszko 92' ( Polina )

Kupujemy auto - proszę o propozycje, rady, porady
« Odpowiedź #66 dnia: Listopad 22, 2010, 15:14:07 pm »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3413
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
Cytat: "Sterciu"
bo DENSO praktycznie bezawaryjny osprzęt to jest

Mówisz .... ;)
A nie rozebrałeś może jakiegoś D-4D?

Otóż, wtryskiwacze Denso stosowane w tych motorach (niech Bóg ma pod opieką tą firmę, bo mnie jasny szlag trafia) są baaaaaaardzo wujowe. Nie naprawialne, a koszt 1 średnio pokrywa się z wartością poldka w dobrym stanie. Otóż miałem kontakt z serwisem Denso (przynajmniej na W-wę) i wymieniali te wtryski na potęgę w ramach padów gwarancyjnych, zarówno w corollach jak i ave. Teraz Denso robi już 4 upgrade tych wtrysków.
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

Kupujemy auto - proszę o propozycje, rady, porady
« Odpowiedź #67 dnia: Listopad 22, 2010, 19:39:42 pm »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
Denso akurat producentem nie jest tych wtryskiwaczy ;) , korzysta z poddostawcy który dla nich odrazu oznacza ich logiem te wyroby i nie tylko ich poniewaz Bosch i inni tez korzystają z tego producenta. Fakt to ich problem ze marke sobie psuja takimi wpadkami , ale akurat na taki asortyment jak oni mają to jest kropelka w morzu. Nasza firma sprowadza czesci DNESO , BOSCH , VALEO itd bezpośrednio z fabryk lub magazynów fabrycznych w europie do głownych dystrybutorów w PL (poprostu transportujemy to do nas), więc moge powiedziec ile własnych wyrobów mają które firmy. Ale oryginalne DENSO jest praktycznie bezawaryjne. A wtryskiwaczy sie nawet nie wozi do reklamacji do producenta poniewaz dają takie rabaty na ten asortyment , specjalnie aby tylko im reklamacji nie zwozic. Nie ma problemów z wymianą na nowy taki uszkodzony wtryskiwacz :). Większośc wtryskiwaczy Denso do benzyny jest produkowanych w macierzystych zakładach produkcyjnych i z nimi nie ma problemów.  Ale tyle osprzetu pod marką Bosch co się wozi do ekspertyz reklamacyjnych to nie ma zaden inny producent. Nawet Valeo jest mniej awaryjny....

Niestety kazda marka ma swoje wpadki , a DENSO ma ich najmniej ze wszystkich. Nie ma co firmy po jednym produkcie zaraz okreslać ze to szajs poniewaz tak to można kazdą markę zmieszać z błotem szybko bardzo :).

Tak samo jest z pompami wtryskowymi BOSCHa montowanymi w VW/Audi/Skoda/Seat , dokładnie jeden model pomp,  juz nie pamietam symbolu teraz. Ale  sypią sie na potęge , wychodzą z pod tej samej igły co wtryskiwacze denso  :lol: .

A co do padów wtrysków to bardzo dobrze ze padają :D , to ma się psuc i juz a nie byc wieczne. Wieczne to może być conajwyzej pióro :D.

Same wtryski są rozmieralne i mozna je naprawić , nawet Denso wypuściło zestawy naprawcze do nich ale nie są sprowadzane oficjalnie do PL. Czyli nie są dostepne oficjalnie w PL , a co za tym idzie są okreslane jako nienaprawialne. We francji są firmy co się zajmują naprawianiem takich rzeczy i skutecznie naprawiają te wtrski , w PL jest jedna jedyna firma która skutecznie narawia te wtyski www.drei-pol.pl, inne tylko niszczą je zamiast naprawiac do reszty. A chińskie małe rączki dalej wtryski robią i bija na nch logo Denso , Bosch itd itd.

D4-D tez rozebrałem kilkanaście i wszystko w zalezności od rocznika , wtryski się rozchodziły całkiem dobrze. A koszt uzywanego był w grancach 200zł więc duzo niższa jak nowego w ASO (1700-2500zł) :). Niestety od około 5 lat nie zajmujemy sie juz sprwadzaniem aut na czesci tylko transportem nowych czesci z fabryk lub magazynów w europie do PL. Więc nie wiem jak teraz jest z zapotrzebowaniem na te wtryski , ale zawsze mamy jakies nowe czesci oryginalne do róznych marek w bardzo przystepnych cenach dzięki temu :).
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

Kupujemy auto - proszę o propozycje, rady, porady
« Odpowiedź #68 dnia: Listopad 22, 2010, 19:51:06 pm »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
Cytat: "myszaradom"
Kolego czy mi się wydaje czy masz Carine e :P (też taka posiadam)

wygaśnie


Tak dokładnie to trzy sztuki ;). Dwa liftbacki i jeden sedan ;). Nie ma lepszych aut w/g mnie ;). Fakt ze stare juz (i to jest ich największa wada) ale mam i nowsze z pod tych samych skrzydeł tej samej marki i to juz nie to samo ;).
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

Kupujemy auto - proszę o propozycje, rady, porady
« Odpowiedź #69 dnia: Listopad 23, 2010, 09:32:04 am »

e_gregor

  • Gość
Kupiłbym sobie taką starą Carinę E gdyby tylko to miało napęd na właściwe koła. Z tego powodu po nowym roku będę szukał W201 lub E30 - co się lepszego trafi ;)

Kupujemy auto - proszę o propozycje, rady, porady
« Odpowiedź #70 dnia: Listopad 23, 2010, 10:08:13 am »

Offline Alien#174

  • Mój Polonez - jako JEDYNY od początku w PTK
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Mężczyzna
  • ***$karbnik PTK ***
    • PN CARO 1.6GLE MR'91
Panowie - nie robić mi bałaganu !!! :mrgreen:
a poldoforda od e-gregora biorę i tak ja :!:
Minister Zdrowia ostrzega! Polonez uzależnia!
PN Caro - burgundowe cacuszko 92' ( Polina )

Kupujemy auto - proszę o propozycje, rady, porady
« Odpowiedź #71 dnia: Listopad 27, 2010, 22:37:05 pm »

Offline Fist

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 574
  • Płeć: Mężczyzna
    • Rover 25 1.6 16v
    • http://www.TutorialsBase.pl
Teraz ja mam do was prośbę :)
Szukam autka dla mojej kobiety :) i niezbyt wiem czym się interesować.
Wymagania to:
rocznik - powyżej 2001
średniej wielkości (poldek odpada)
cena do 10tys
raczej Diesel ale jak coś wartego to i PB może być
ekonomiczne
w miarę tanie i dostępne części
Rover 25 1.6 16v
Cytuj (zaznaczone)
"J: Do 100 i ja odpuszczam
G: Ja nie patrze na zegary "

Kupujemy auto - proszę o propozycje, rady, porady
« Odpowiedź #72 dnia: Listopad 27, 2010, 22:43:53 pm »

Offline Pio555

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • RENAULT SCENIC 1,6 dci
Cytat: "Fist#1947"
rocznik - powyżej 2001
średniej wielkości (poldek odpada)
cena do 10tys
raczej Diesel ale jak coś wartego to i PB może być
ekonomiczne

miłego pooszukiwania
wymagania jak 3/4 społeczeństwa-a szrotu po Polsce cała masa

Kupujemy auto - proszę o propozycje, rady, porady
« Odpowiedź #73 dnia: Listopad 27, 2010, 22:45:02 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Lanosa jej kup. Mało pali i części są tanie. A LPG wychodzi taniej niż diesel.
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap