Autor Wątek: Zmiana skrzyni biegów z 4 na 5biegowa??  (Przeczytany 1494 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zmiana skrzyni biegów z 4 na 5biegowa??
« dnia: Grudzień 31, 2010, 10:10:54 am »

groszekBJP

  • Gość
Witam!! mam pytanie, chciałbym wymienic skrzynie biegów w moim Poldku jest to borek z 84r i fabrycznie jest załozona 4biegowa skrzynia (doskonała do jazdy w mieście) aczkowiek czesto jezdze gdzies dalej i przydał by sie 5 bieg. Poprawi to w jakis sposób osiagi poldka na trasie?? pozdrawiam czekam na jakies przemyslenia moze ktos juz tak wymieniał ma jakies porównanie:D pis V

Zmiana skrzyni biegów z 4 na 5biegowa??
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 31, 2010, 13:49:27 pm »

Offline Zoltan#1930

  • Administrator
  • Wiadomości: 3185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sport&Classic Workshop
Oczywiście, że poprawi się na trasie- będzie jeden bieg więcej.

co do samej skrzyni- kup najlepiej skrzynie jak najmłodszą, od plusa, szerokiego caro. Mają one najlepsze przełożenia, tj. V bieg jest najdłuższy. Pierwsze skrzynie V biegowe, V miały tak niewiele różniącą się od IV, że szkoda zakładać. Dodatkowo nowsze skrzynie, mają łożyska z plastikowymi wiankami-ciszej chodzą.

Sama skrzyna niczym się nie różni.
jedyny problem, jaki napotkasz, to łącznik elastyczny wału- w swoim polonezie, na 90%, będziesz miał metalowo-gumowy, skręcany na śruby fi10, a nowsze skrzynie mają łacznik gumowy, innej konstrukcji, skręcany na śruby Fi12.
Wystarczy kupić łacznik gumowy, od np. caro i założyć, skręcając na śruby fi12 do skrzyni i fi10 do wału. Robiłem już tak w 2 autach i wszystko było bardzo dobrze.
Można oczywiście jescze wymienić wał, który będzie mial dziury 12, lub te otwory rozwiercić, byle prosto to zrobić. W każdym przypadku będzie dobrze.
Cytat: KGB
GAZ rzadzi ,GAZ radzi ,GAZ nigdy was nie zdradzi  :twisted:

Polski Fiat 1977r, Polonez 1600 L 1980r, Volvo 945 2300 GL 1992r, Mazda Bongo SD1D32 2200D->2000i 1994r, Iveco Daily Max 2800TD 1997r Chrysler Town&Country 3300 LX 2001r

Zmiana skrzyni biegów z 4 na 5biegowa??
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 31, 2010, 16:27:53 pm »

groszekBJP

  • Gość
dzieki za informacje postaram sie gdzies skombinowac taka skrzynie i załoze a z tym wałem pomysle jak to rozkminic moze rozwierce a moze i nie :D tak czy siak dzieki powodzenia