Autor Wątek: -= Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... =-  (Przeczytany 690138 razy)

0 użytkowników i 9 Gości przegląda ten wątek.

Odp: -= Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... =-
« Odpowiedź #580 dnia: Styczeń 31, 2011, 22:41:02 pm »

Offline RSilak

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1948
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GT
tajemnica niestety gdzie to jest :) z takimi ludźmi trzeba umieć rozmawiać :) a tak żeby nie było OT to ja włożyłem sobie w zeszłym tyg Cb radio z antena :)
FSO Polonez ATU GT
(Polsko-Japońsko-Szwedzka hybryda)
Serwis Bartniki. Mechanika Pojazdowa, Diagnostyka Komputerowa.
Jest 2.0 16v

Odp: -= Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... =-
« Odpowiedź #581 dnia: Styczeń 31, 2011, 23:04:54 pm »

Offline Spoksik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 218
Wymieniłem przepalone zarowki w srodku poldka:)
Odłaczylem alarm, Oswietlenie wnetrza, wymienilem srubki na klemach, posmarowałem resory bo jeden piszczał, natankowałem paliwka a na jutro gazu do pelna:) umyje go i wyczyszcze w srodku.
Brum, brum
Abimexem toczyc sie:)

Odp: -= Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... =-
« Odpowiedź #582 dnia: Luty 01, 2011, 12:40:06 pm »

Offline Alien#174

  • Mój Polonez - jako JEDYNY od początku w PTK
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Mężczyzna
  • ***$karbnik PTK ***
    • PN CARO 1.6GLE MR'91
Kupiłem linkę ssania (moja coś się przycina ostatnio) i zestaw naprawczy ssania, ogólnie co jestem w motoryzacyjnym to coś kupię - niech leży i nabiera wartości  :P a powaznie - coraz trudniej dostać pierdołki do tego mojego wczesnego, wąskiego Caro...
Minister Zdrowia ostrzega! Polonez uzależnia!
PN Caro - burgundowe cacuszko 92' ( Polina )

Odp: -= Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... =-
« Odpowiedź #583 dnia: Luty 01, 2011, 12:53:08 pm »

andrzej89031

  • Gość
od rana walczylem z hamulcami wymienialem tloczki oslony wyczyscilem zaciski, wymienialem olej w silniku filtr oleju i filtr powietrza

Odp: -= Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... =-
« Odpowiedź #584 dnia: Luty 01, 2011, 13:06:09 pm »

Offline Maxiu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1062
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro MR 91
Kupiłem linkę ssania (moja coś się przycina ostatnio) i zestaw naprawczy ssania, ogólnie co jestem w motoryzacyjnym to coś kupię - niech leży i nabiera wartości  :P a powaznie - coraz trudniej dostać cenzurałki do tego mojego wczesnego, wąskiego Caro...
Dobry rocznik :D :D
FSO Polonez Caro 1.6 k16 :) lpg 92' L-46
4 elektryczne szyby , wspoma, lusterka elektryczne, podgrzewane, IG Standard podgrzewane, podłokietnik
były #1935

Odp: -= Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... =-
« Odpowiedź #585 dnia: Luty 01, 2011, 13:23:23 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4130
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
a powaznie - coraz trudniej dostać cenzurałki do tego mojego wczesnego, wąskiego Caro...
Teraz jest ciężko kupić części do niemal każdego auta, którego już nie produkują. Mój kolega korka zbiornika wyrównawczego do swojego Yugo (identyczny jest w Regacie, Ritmo i Uno) szukał parę tygodni...

A w temacie to rozbieram Kombi i widzę, że mam rozwalony filtr oparów w błotniku.
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: -= Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... =-
« Odpowiedź #586 dnia: Luty 01, 2011, 14:04:31 pm »

Offline Rafał

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Renault Laguna I phII 1.9 dTi RXE+
Teraz jest ciężko kupić części do niemal każdego auta, którego już nie produkują.
Tego problemu nie ma z niemieckimi autami... Do Golfa 2 nadal kupisz niemalże wszystko, czy to w podróbie, czy zamienniku.
Były: Caro: 1.6 GLI Bosch, 1.4 GLI 16V, 1.4 GTI 16V, 1.6 GTI 16V, 1.6 GTC 16V 1997; Atu: 1.6 GLI Bosch 1997, Peugeot 106 1.0 Itinea 1997
Jest: Renault Laguna I phII 1.9 dTi 1999 RXE+

Odp: -= Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... =-
« Odpowiedź #587 dnia: Luty 01, 2011, 14:08:55 pm »

Offline Despero

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1090
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu+ GSi '98 23E LPG
A w temacie to rozbieram Kombi i widzę, że mam rozwalony filtr oparów w błotniku.
Norma - fabryka w ogóle się nie przyłożyła do wykonania tego układu odprowadzania par paliwa. Ale zrobiłem to raz a porządnie na dwuskładnikowy distal+opaski typu "trytki". ;)
Polonez Atu+ GSi '98 23E LPG 240 tys. km
Polonez Caro+ GLi '99 92U LPG 210 tys. km
Polonez Caro+ GLi '99 LPG 60 tys. km
Lublin 3 2,4 TD Andoria 3,5t '00 340 tys. km
Był: Polonez Atu+ GLi '98 LPG 230 tys. km

Odp: -= Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... =-
« Odpowiedź #588 dnia: Luty 01, 2011, 14:13:40 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4130
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
A w temacie to rozbieram Kombi i widzę, że mam rozwalony filtr oparów w błotniku.
Norma - fabryka w ogóle się nie przyłożyła do wykonania tego układu odprowadzania par paliwa. Ale zrobiłem to raz a porządnie na dwuskładnikowy distal+opaski typu "trytki". ;)
Fabryka fabryką, ale myślę, że Opel który przywalił w błotnik też miał w tym jakiś udział... ;)
Teraz jest ciężko kupić części do niemal każdego auta, którego już nie produkują.
Tego problemu nie ma z niemieckimi autami... Do Golfa 2 nadal kupisz niemalże wszystko, czy to w podróbie, czy zamienniku.

Ja pisałem o częściach, a nie o ich imitacjach.  :D Często spotykam ludzi twierdzących, że do VW, Audi  czy Merca "części są tanie"... To nie części są tanie tylko tandetne imitacje części są tanie.  :D Jakby ci ludzie mieli kupować normalnie je w sklepie, to by zaraz się okazało jakie to są "tanie w eksploatacji auta". Pocieszni są osobnicy, który kupują zachodnie auto, a potem montują do nich używane podzespoły ze szrotu, albo najtańsze zamienniki bo ich nie stać... :lol:
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2011, 14:21:24 pm wysłana przez Grzech#1938 »
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: -= Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... =-
« Odpowiedź #589 dnia: Luty 01, 2011, 14:18:45 pm »

Offline Emil

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 66
    • Caro 95'
Odebrałem radio z serwisu, okazało się że jest dobre gościu skasował mnie 20 zł za rzekome czyszczenie.
Po prostu nie podłączyłem żółtego kabelka do zasilania :/
Idę za raz konkretnie wszystko poskładać do kupy jak fabryka przykazała.

Szukam poldorovera w okolicy.

Odp: -= Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... =-
« Odpowiedź #590 dnia: Luty 01, 2011, 14:31:49 pm »

addy

  • Gość
Pocieszni są osobnicy, który kupują zachodnie auto, a potem montują do nich używane podzespoły ze szrotu, albo najtańsze zamienniki bo ich nie stać... Chichot
zastanawia mnie co w tym pociesznego :)
głupotą było by kupować np. do takiego szrotwagena oryginalne tajle..
zależy też co to ma być za część. Jeżeli jest to coś co w ogóle nie wpływa na bezpieczeństwo użytkowania samochodu, bądź w stopniu znikomym, to jaki jest sens przepłacać? dla "lansu" i żeby nakarmić swoje ego?

Odp: -= Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... =-
« Odpowiedź #591 dnia: Luty 01, 2011, 14:43:53 pm »

Offline Rafał

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Renault Laguna I phII 1.9 dTi RXE+
Teraz jest ciężko kupić części do niemal każdego auta, którego już nie produkują.
Tego problemu nie ma z niemieckimi autami... Do Golfa 2 nadal kupisz niemalże wszystko, czy to w podróbie, czy zamienniku.
Ja pisałem o częściach, a nie o ich imitacjach.  :D Często spotykam ludzi twierdzących, że do VW, Audi  czy Merca "części są tanie"... To nie części są tanie tylko tandetne imitacje części są tanie.  :D Jakby ci ludzie mieli kupować normalnie je w sklepie, to by zaraz się okazało jakie to są "tanie w eksploatacji auta". Pocieszni są osobnicy, który kupują zachodnie auto, a potem montują do nich używane podzespoły ze szrotu, albo najtańsze zamienniki bo ich nie stać... :lol:
No musze przyznać Ci rację, bo do wszelakich VAG ludzie kupują najtańsze ścierwo i wolą wymienić daną część 10x w ciągu roku, niż raz na 2 lata. Ale dla nich liczy się, że jest tanio, jakość nie gra roli.
Były: Caro: 1.6 GLI Bosch, 1.4 GLI 16V, 1.4 GTI 16V, 1.6 GTI 16V, 1.6 GTC 16V 1997; Atu: 1.6 GLI Bosch 1997, Peugeot 106 1.0 Itinea 1997
Jest: Renault Laguna I phII 1.9 dTi 1999 RXE+

Odp: -= Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... =-
« Odpowiedź #592 dnia: Luty 01, 2011, 15:14:30 pm »

Offline Wojt@s

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 749
bujam się z Maxiem po wrocławiu... jest łachowato :P
1.4 K16
1.6 K16
1.6 OHV
1.6 T  in progress...

Odp: -= Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... =-
« Odpowiedź #593 dnia: Luty 01, 2011, 15:15:37 pm »

Offline Despero

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1090
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu+ GSi '98 23E LPG
Cytat: Grzech#1938 on Dzisiaj o 14:13:40
Pocieszni są osobnicy, który kupują zachodnie auto, a potem montują do nich używane podzespoły ze szrotu, albo najtańsze zamienniki bo ich nie stać... Chichot
Ale dajcie tym ludziom pocieszyć się zachodnimi luksusowymi furami - nie każdego stać w końcu na poloneza :D
Polonez Atu+ GSi '98 23E LPG 240 tys. km
Polonez Caro+ GLi '99 92U LPG 210 tys. km
Polonez Caro+ GLi '99 LPG 60 tys. km
Lublin 3 2,4 TD Andoria 3,5t '00 340 tys. km
Był: Polonez Atu+ GLi '98 LPG 230 tys. km

Odp: -= Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... =-
« Odpowiedź #594 dnia: Luty 01, 2011, 15:33:14 pm »

Offline BARTEK1925

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 4230
  • Płeć: Mężczyzna
  • 000086
    • Laguna I kombi 1.8 + sekwencja 2000 r.
Zapłaciłem za części i robociznę u szlifierza, w sobotę odbieram blok po kapitalce, zostanie mi tylko kupić pompę oleju nową - koszt ~250 zł.
Paździoch 2.0 OHC ford 1990 r - 2003/2016 r. auto odjechało 14.05.2016 do nowego domu.
A codziennie granatowe Mondeo kombi MK1 1.6 + LPG - zwany też czołgiem-sprzedany wrzesień 2017
Obecnie: Laguna 2000 r. kombi 1.8 + sekwencja
             Berlingo 2008 r. I lift 1.6 + sekwencja

Odp: -= Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... =-
« Odpowiedź #595 dnia: Luty 01, 2011, 15:36:48 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4130
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
zastanawia mnie co w tym pociesznego :)
głupotą było by kupować np. do takiego szrotwagena oryginalne tajle..
zależy też co to ma być za część. Jeżeli jest to coś co w ogóle nie wpływa na bezpieczeństwo użytkowania samochodu, bądź w stopniu znikomym, to jaki jest sens przepłacać? dla "lansu" i żeby nakarmić swoje ego?
Głupotą jest kupowanie zachodniego rozpadającego się złomu, a potem naprawianie go kolejnym używanym albo nowym złomem. :D Dobre i nowe części to się nie kupuje dla lansu tylko po to żeby było przyjemnie i wygodnie posiadać samochód w dobrym stanie. Pocieszni są ludzie kupujący auto, a potem skąpiący na czym się da i jeżdżący taką pokraką połataną na drut i taśmę. A najbardziej mnie śmieszy to ich przekonywanie jakie to jest opłacalne. Auto to ma niezawodnie jeździć, a nie być opłacalne.

A wracając do tematu, to na złomowiskach deficyt przednich zderzaków - czyżby efekt zimy? :D (Nie mam nic przeciwko kupowaniu używanych części, ale rozpacz mnie ogarnia jak widzę, gdy ludzie nabywają 10-letnie opony, używane klocki i tarcze, pordzewiałe przewody hamulcowe, czy "tylko trochę popękane" światła...)
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2011, 16:31:40 pm wysłana przez Grzech#1938 »
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: -= Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... =-
« Odpowiedź #596 dnia: Luty 01, 2011, 16:03:01 pm »

Offline damian9838

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1.4
Wytargałem za free IG relaxy i czarne boczki Myślałem że poldon z którego to brałem ma jeszcze centralny zamek ale okazało się że jest wiązka z pilotem i alarmem ale już bez siłowników :-

Odp: -= Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... =-
« Odpowiedź #597 dnia: Luty 01, 2011, 17:16:13 pm »

Offline Ukash

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1743
  • Płeć: Mężczyzna
    • Peugeot 208 / Fiat 126p 1977r
Zanabyłem paczkę trytytek :D

Powoli zbieram elementy do wiosennego remontu Poldka :D
Było: Atu+ 1.6 GSi 97'; Atu+ 1.4 GTi 16v turbo...
Jest: Peugeot 208 ; Fiat 126p 1977r

Morał taj bajki jest krótki i niektórym znany, jak nie ma warunków, nie zaiwaniamy... :D

Odp: -= Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... =-
« Odpowiedź #598 dnia: Luty 01, 2011, 19:38:10 pm »

Offline RSilak

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1948
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GT
Mam warsztat samochodowy i podstawowy teks klienta to jest "panie tanio ma być" czyli że nie liczy się jakość tylko taniość a później przyjeżdża klient mówi że znowu wymiana i ma pretensje... Każdy mówi że ma samochód tani w eksploatacji bo kupuje części po taniości przykład sworzeń do golfa II jakaś podróbka kosztuje 25zł a ori Febi/Bilstein 50zł ale woli założyć podróbę bo też będzie jeździł... Więc dlatego ja jeżdżę POLONEZEM!!! :D

damian9838 to masz lepsze dojścia niż ja bo masz za free :P a siłowniki nie pasowały by uniwersalne?

Grzech#1938 deficyt chyba jest bo ja szukam też i nie ma :(
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2011, 19:40:12 pm wysłana przez RSilak »
FSO Polonez ATU GT
(Polsko-Japońsko-Szwedzka hybryda)
Serwis Bartniki. Mechanika Pojazdowa, Diagnostyka Komputerowa.
Jest 2.0 16v

Odp: -= Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... =-
« Odpowiedź #599 dnia: Luty 01, 2011, 22:13:32 pm »

Offline damian9838

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1.4
A trafił mi się atu - znajomy chce złomować bo blachy tam już nie ma to w zamian za pomoc przy rozbiórce mogę sobie coś tam wziąć. W sumie podeszły by pewnie tylko wtyczki przerobić.
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2011, 22:17:24 pm wysłana przez damian9838 »