Autor Wątek: -= FOTKI =-  (Przeczytany 1647425 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8120 dnia: Styczeń 29, 2023, 11:56:31 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4670
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Da się w kraju z g... i liści wywalczyć takie odszkodowanie?  <co>
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8121 dnia: Styczeń 29, 2023, 14:55:50 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2865
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Da się. Wystarczy zdobyć nr polisy od urzędu miasta, notatka policji, dużo zdjęć, opinie rzeczoznawcy i f"ch*" cierpliwości i pewno o czym zapomniałem wspomnieć
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8122 dnia: Styczeń 29, 2023, 18:00:17 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2083
Mój kolega kupił nowego merca z salonu za 400 tyś zł. Po miesiącu wpadł w dziurę. Rozwalił felgę, oponę i układ kierowniczy. Co najgorsze przestał działać asystent pasa. Naprawa kosztowała ponad 40 tyś zł.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8123 dnia: Styczeń 31, 2023, 12:41:24 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Da się. Wystarczy zdobyć nr polisy od urzędu miasta, notatka policji, dużo zdjęć, opinie rzeczoznawcy i f"ch*" cierpliwości i pewno o czym zapomniałem wspomnieć
Np Częstochowa nie ma oc bo nie musi a jak chcesz zwrot to jeszcze musisz 50zł zapłacić za wizytę na stacji diagnostycznej na której obejrzy sobie samochód ich rzeczoznawca.Oczywście stacja którą oni wybrali.Jak już zdecydują się coś łaskawie wypłacić to na podstawie ugody cywilno prawnej do której wystawią pit i zapłacisz podatek dochodowy...

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8124 dnia: Marzec 28, 2023, 20:50:00 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Tak sobie przeglądam moje zasoby zdjęć z neta i widzę to. Pamiętacie to zdjęcie?

Po raz kolejny utwierdzam się w przekonaniu, że warto takie rzeczy od razu kopiować, choć wiadomo, że nie wszystko się wypatrzy. Ciekawe, czy te fotele jeżdżą gdzieś w jakimś polonezie? Prawdziwa kopalnia tu była. Rozwiązał ktoś problem z dostępnością takiego materiału? O oryginały nie pytam, bo ceny są już chyba iście "kolekcjonerskie" ale może koś robi "zamiennik"?
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2023, 20:53:01 pm wysłana przez Buźka »

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8125 dnia: Marzec 28, 2023, 20:57:07 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1678
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
Mokry sen handlarza FSO-PTK Starter Pack  <rotfl2>
Swoją drogą jak kiedyś rozmawiałem z jednym szrociarzem, to bardzo duże ilości wszelakiej maści foteli zabierali Ukraińcy - u nich przerobienie busa na osobówkę polegało na "jako-takim" zamontowaniu takiego fotela do podłogi i brali wszystko jak leci.
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8126 dnia: Marzec 28, 2023, 21:21:08 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Swoją drogą jak kiedyś rozmawiałem z jednym szrociarzem, to bardzo duże ilości wszelakiej maści foteli zabierali Ukraińcy - u nich przerobienie busa na osobówkę polegało na "jako-takim" zamontowaniu takiego fotela do podłogi i brali wszystko jak leci.
Znam temat. Kuzyn pracuje na szrocie i też mi swego czasu mówił, ze np skrzynie od poloneza, to ukry na tony kupują. Z fotelami również problemów nie mieli. Mi się wtedy udało u niego kupić w sumie za grosze dwa standardy w czerwone paski. Prowadnic jedynie nie miały, bo widocznie jeździło to w czymś innym i ktoś tam wyspawał coś po swojemu, byle się trzymało.
A to pamiętacie?

A tutaj, nie wiem, czyje to zdjęcie, bo zdaje się kogoś z forum, więc z góry przepraszam za bezprawne wykorzystanie...

Ale pytanie: Jak pozbyć się tego zielonego "lakieru spod cyferek w plusie, żeby potem podświetlić to diodami "zimne białe"? Bo próbowałem z jedną tarczą i zeskrobać to ciężko, a przy próbie, zdarło mi się to za głęboko i przebijało na wylot przez to białe. Nie jest to takie proste. Zaznaczam, że próbowałem z tarczami nowego typu (wskazówki z podparciem, inna czcionka) a te tutaj są starszego typu. Jest tam jakaś różnica? Chciałbym się pozbyć tego zielonego podświetlenia, ale zostawić wszelkie kolorowe pola (obrotomierz, wskaźnik temperatury). Dorabiać żadnych białych tarcz nie będę, te są ok, tylko to podświetlenie. A jakich diod używacie zamiast tych żarówek? Takich z zaokrąglonym końcem, czy te takie ścięte na płasko? I jakiej wielkości? Kupiłem sobie kilka takich w tej plastikowej osłonce, żeby włożyć zamiast żarówek, ale to jest za długie i np do podświetlania w miejscu, gdzie to plexi ma wycięcie pod żarówki, są za długie. Trzeba kombinować i wkładać same diody, bez tej osłonki. Do kontrolek są ok.
Kolejne, jakie udało mi się zachować.


Ciekawe mutanty. W budowie relaxy, a reszta jak w standardach i jeden składany nawet.
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2023, 21:39:48 pm wysłana przez Buźka »

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8127 dnia: Marzec 28, 2023, 21:53:54 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1678
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
skrzynie od poloneza, to ukry na tony kupują.
O to też temat chodliwy, ta sama sytuacja.

Ale pytanie: Jak pozbyć się tego zielonego "lakieru spod cyferek w plusie, żeby potem podświetlić to diodami "zimne białe"?
Aceton.

Kurde, niezłe ulepy te Relaxy - krzaki + rozkładane oparcie.
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8128 dnia: Marzec 28, 2023, 22:05:07 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Banderowcy kupują skrzynie z poloneza na potęgę ze względu na trzy powody 1 pasują do Łady,2 są mocniejsze od tych z Łady,3 mają 5 biegów co w ładzie jest podobno mega rarytasem. Teraz na dniach będę robił takiego swapa w 2105 1.3,na pierwszy rzut oka po przełożeniu dzwonu łady na skrzynię FSO (łada ma sterowanie sprzęgłem hydraulicznie) spasuje to bez większych komplikacji  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8129 dnia: Marzec 28, 2023, 22:10:23 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1678
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
na pierwszy rzut oka po przełożeniu dzwonu łady na skrzynię FSO (łada ma sterowanie sprzęgłem hydraulicznie) spasuje to bez większych komplikacji  <spoko>
No cóz, standardowy myk przy swapach na fiatowskie DOHC to właśnie dzwon z Łady do skrzyni FSO.
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8130 dnia: Marzec 28, 2023, 22:39:47 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Aceton.
Dzięki, spróbuję na tej już zniszczonej tarczy, bo tych tarcz nowego typu, to za dużo nie mam.
Kurde, niezłe ulepy te Relaxy - krzaki + rozkładane oparcie.
No, to może być równie dobrze zrobione na stelażach ze standardów, a tylko gąbki odpowiednie nalane. Dla fabryki, to żaden problem. Ale muszę przyznać, że wygląda to ohydnie, moim skromnym zdaniem. Szary materiał w połączeniu z niebieskimi krzakami, wygląda co najmniej dziwnie. W ogóle, szary materiał na grokach jest brzydki. Ktoś tu zdaje się raz pokazywał standardy obszyte plusowym szarym materiałem i plusowym welurem, tym takim najbrzydszym, granatowo-niebieskim i  z całym szacunkiem dla właściciela, ale to jest pomyłka.
Z tymi skrzyniami, to było lata temu, ale jak widać, trend się nadal utrzymuje.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8131 dnia: Marzec 29, 2023, 00:02:12 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13829
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Szary materiał w połączeniu z niebieskimi krzakami, wygląda co najmniej dziwnie. W ogóle, szary materiał na grokach jest brzydki.
STD w Plusie sa w takiej kolorystyce (z tych samych materialow) jak te RLX na zdjeciu i wcale to zle nie wyglada,
to nie jest takie zwykle szare plotno, tylko drobny zamsz i wpada w srebrzysty odcien -  polysk, czyli kolor grafitowy,
z wnetrzem plusa calkiem dobrze sie komponuje
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8132 dnia: Marzec 29, 2023, 00:21:24 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
STD w Plusie sa w takiej kolorystyce (z tych samych materialow) jak te RLX na zdjeciu i wcale to zle nie wyglada
Każdy ma swój gust. Ja w szarych/popielatych nie gustuje.

to nie jest takie zwykle szare plotno, tylko drobny zamsz
Nie pisałem o rodzaju materiału, tylko o kolorze. Niemniej, skoro...
wpada w srebrzysty odcien -  polysk, czyli kolor grafitowy
To całkiem inna sprawa, co nie? Dla mnie i tak jest brzydki, jakbyś tego koloru nie nazwał.
z wnetrzem plusa calkiem dobrze sie komponuje
Być może z wnętrzem szarego, fabrycznego plusa, pewnie się komponuje, ale ja mam wszystko na czarno. W sumie, to nie powinno się dyskutować o gustach, bo każdy ma swoje, ale ja po prostu szarych kolorów nie lubię. Oczywiście, są różne odcienie i niektóre są fajne, szczególnie wpadające bardziej w czerń, ale ten plusowy jest za jasny. Tak samo nigdy bym nie chciał samochodu z jakimś czerwonym/pomarańczowym środkiem, lub jasnym typu biały/kremowy i inne takie. Tylko czerń i ciemne odcienie szarego. Ktoś powie, że to też nudne, ale dla mnie to najlepsza kolorystyka. Wyobrażał sobie ktoś wnętrze minusa w szarym odcieniu, jak w plusie? Tzn. deska i wszystkie plastiki? Ohyda.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8133 dnia: Marzec 29, 2023, 01:14:39 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13829
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
To całkiem inna sprawa, co nie? Dla mnie i tak jest brzydki, jakbyś tego koloru nie nazwał.
chodzi mi o to, ze na zywo to wyglada inaczej niz na zdjeciu, ale nie ze bardziej ambitna nazwa koloru nadaje mu prestizu ;]

Wyobrażał sobie ktoś wnętrze minusa w szarym odcieniu, jak w plusie? Tzn. deska i wszystkie plastiki? Ohyda.
moze dlatego nie robili go w szarym kolorze, tylko w brazowym i kraza legendy o jakims jasnym kremowym,
kolor musi byc dostosowany do ksztaltu, jak widac w plusie szare wnetrze o takim odcieniu wyglada bardzo dobrze, a ta sama kolorystyka w minusie wygladalaby slabo


Tak samo nigdy bym nie chciał samochodu z jakimś czerwonym/pomarańczowym środkiem, lub jasnym typu biały/kremowy i inne takie.
jezeli masz STD czerwone paski albo krzaki to niby nie masz czerwonego wnetrza? bo nie wiem o jakim stopniu czeronosci, pomaranczowosci czy zielonosci lub niebieskosci piszesz,
kolory sa po to by ich uzywac, sama czern jest rownie atrakcyjna dla oka co sama szarosc,
zobacz sobie wnetrza Alfy 159, oferowali bogaty wybor : czarny-czarny, czarny- bezowy, szary-bezowy - oczywiscie bezowy i szary chyba co najmniej dwa odcienie, niestety szara gora deski wyglada bardzo slabo, a sporo ludzi taka bralo, nad czym mozna ubolewac, gdy sie szuka auta (chyba ze komus sie podoba, w koncu ktos to wczesniej kupowal),
tapicerka to odzielny wybor kolorow - moze dalo sie skonfigurowac dowolnie, ale czerwonych skor z szara deska nie widzialem, zawsze czarno-czarna, przypadek czy jednak ktos nad tym czuwal  ;>
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8134 dnia: Marzec 29, 2023, 08:47:06 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
jezeli masz STD czerwone paski albo krzaki to niby nie masz czerwonego wnetrza?
Nie, to są tylko drobne wstawki. Mówię o takim wnętrzu, jak niektórzy sobie zamawiają w autach z salonu, np całe czerwone, lub pomarańczowe fotele i tapicerka dookoła. Nie chce mi się szukać przykładów po necie, ale takie są. Pewnie jest to "indywidual" z tym nie dyskutuję, niemniej, podałem przykład czegoś, czego ja nie mógłbym zaakceptować. Kilka pasków na oparciu i siedzisku fotela, to nie to samo, co cały czerwony fotel. Albo taka kremowa tapicerka, która też się zdarza, szczególnie w autach klasy premium. To też do dupy, zbyt jasne wnętrze. Stosowanie różnych kolorów, nie jest złe, ale trzeba je dobrać. Na powyższym przykładzie na tych relaxach, to wygląda po prostu źle. No i każdy ma swoje upodobania. Ja zawsze gustowałem w czarnym kolorze i tyle. Nie na darmo pomalowałem plastiki w plusie na czarno, wyglądają zdecydowanie lepiej, nie tak "plastikowo" jak w szarym wydaniu. Ciekawe, czy gdyby w plusach fabryka nadal stosowała grokliny, to czy czasem jednak nie zdecydowali by się na zmianę kolorystyki, by dopasować je do koloru plastików? To by dopiero było.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8135 dnia: Marzec 29, 2023, 10:51:47 am »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
A syreny i pierwsze 125p to jakie miały kolory wnętrz bo z tego co pamiętam to też taki nijaki czerwony albo 125p w wersji karetka i wnętrze w kolorze kafelek z prosektorium o 126p nawet nie wspominam a żadne z tych aut premium nie było a ludzie teraz się o to zabijają szczególnie o groszkowe/miodowe z malucha.Patrzymy na inne marki zapominając jakie pół wieku temu robiliśmy "piękne" wnętrza  <spoko>
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2023, 10:57:44 am wysłana przez Morfina »
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8136 dnia: Marzec 29, 2023, 11:00:51 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13829
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Ciekawe, czy gdyby w plusach fabryka nadal stosowała grokliny, to czy czasem jednak nie zdecydowali by się na zmianę kolorystyki, by dopasować je do koloru plastików? To by dopiero było.
przeciez stosowala, wyzej napisalem, ze taka tapicerka jak na zdjeciu jest w STD z plusa - dokladnie taka, czyli szare boki i zielono-niebieskie krzaki,
tylko to bylo kilka sztuk pokazowe/premierowe, widzialem w dwoch roznych Atu+, za to wygladaly tak samo,
oba w kolorze ze starej palety L/F 111 i co najmniej jeden z klima (ale pewnie oba)
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8137 dnia: Marzec 29, 2023, 18:56:45 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2865
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Swoją drogą dość ciekawy kolor tego różowego poloneza. Wie ktoś jaki to nr lakieru?
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8138 dnia: Marzec 29, 2023, 19:58:59 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
przeciez stosowala, wyzej napisalem, ze taka tapicerka jak na zdjeciu jest w STD z plusa - dokladnie taka, czyli szare boki i zielono-niebieskie krzaki,
tylko to bylo kilka sztuk pokazowe/premierowe, widzialem w dwoch roznych Atu+, za to wygladaly tak samo,
A to przepraszam, musiałem źle zrozumieć. Czyli coś tam próbowali jeszcze wkładać? Ale i tak zdania nie zmieniam i taka kolorystyka jest ohydna. Groki, to tylko z czarnym materiałem wokół.
Swoją drogą dość ciekawy kolor tego różowego poloneza. Wie ktoś jaki to nr lakieru?
Może to było na czyjeś specjalne zamówienie? No bo jakoś nigdy mi się chyba nic podobnego na necie nie przewinęło. Ale zdjęcie jest dowodem na to, o czym kiedyś pisałem, że polonez z lakierowanym orciari, zawsze wygląda elegancko w każdym kolorze. No, może w prawie każdym, bo np. w wojskowym khaki, to już niekoniecznie. No i każdy jeden matowy lakier, czego osobiście nienawidzę.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8139 dnia: Kwiecień 01, 2023, 05:26:16 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Swoją drogą dość ciekawy kolor tego różowego poloneza. Wie ktoś jaki to nr lakieru?
145