Autor Wątek: -= FOTKI =-  (Przeczytany 1637011 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8080 dnia: Kwiecień 14, 2022, 15:08:19 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Wczoraj wpadło coś takiego w moje łapy . O co biega ? Faktura materiału ta sama ,  odlew od wtryskarki identyczny jak w  czarnym elemencie  wszystkie zaczepy tak samo fabrycznie tylko plastik szary . Wie ktoś o co biega ? Myślałem że nie lakierowane orciari wychodziło tylko w czarnym plastiku takie też zdejmowałem z auta które miało je fabrycznie od nowości . Ten element ze zdjęcia jest nowy nigdy nie zakładany ale dlaczego jest szary ? Inna partia czy pod lakierowanie były z innym odcieniem bo mam zagwozdkę o co chodzi . A może to jakieś rzemiosło ? Chociaż wygląa identycznie jak oryginał który mam obok .





"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8081 dnia: Kwiecień 22, 2022, 18:36:06 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Jak już zeskanowałem zdjęcia z Dominikany, to wrzucę od razu wątek motoryzacyjny:

Dostawczak kręci licznik pewnie drugi raz.



W tym zapewne też.



Modne w tym sezonie ledy zamiast długich świateł. Sporo kierowców jeździ tylko na nich nawet w nocy. Niestety, są tak marnej jakości, że UV wypala je na "żółto" momentalnie, brak blokera UV w materiale, z którego robi się klosz...





Dominikana ma w dupie nasze normy emisji spalin. Ciężarówa będzie śmigać aż koła odpadną.



Bez maski silnikowi chłodniej.



Otwórz paszczę, bo ci... uzupełnię płyn do spryskiwaczy:



Ojciec był pod wrażeniem, kiedy pokazałem, ile egzemplarzy micry jeździ jeszcze u nich, były wszędzie, jak u nas lanosy i matizy. Daewoo natomiast nie spotkałem żadnego:



Zderzak? Panie, a co ja mam się zderzać, czy do sklepu jechać? Chcesz się pan zderzać, to sobie zamontuj, masa wrogiem przyspieszenia.



Sklep motoryzacyjny, pełen chińskich gadżetów, kupiłem sobie jedną ichnią lampę ledową za równowartość 8zł - będzie stała jako trofeum i pamiątka z wyjazdu, niesamowita tandeta. Sprzedawca przy mnie sprawdzał, czy aby na pewno działa, i odrzucał do kosza niesprawne. Jedna z dwóch działała.

Potrzebujesz lewych tablic rejestracyjnych? Proszę bardzo - 15zł! :)



Warsztat motocyklowy.



Warsztat ogólnomotoryzacyjny.



Oprócz jeżdżących wraków dzieł myśli ratunkowo-inżynieryjnej, na pohybel "panie, nie da się", jeżdżą też zadbane egzemplarze:



Stare camry i dwusuwowe motorowery są wszędzie. Jeżdżą też jako taksówki motocyklowe - cenę negocjuje się na miejscu z taksówkarzem, mi się udało dwa razy pojechać do centrum i wrócić za dolara w jedną stronę:



Kolejny warsztat motocyklowy. Niektóre naprawy robi się dosłownie na ziemi, przed warsztatem.



W ostatnią drogę trzeba pojechać eleganckim pojazdem:



Ale mi się dzieciństwo przypomniało, te pastelowe barwy, malowane farbą olejną płoty i spawane z rur huśtawki, zupełnie jak w czasach, kiedy chodziłem do podstawówki, tak wyglądał każdy osiedlowy plac zabaw :)



Następny zderzakosceptyk:





Nie namówilibyście na posadę elektryka w takim mieście (puerto plata):



Uwaga, teraz ujemna jakość zdjęć. Zaczęło lać, więc nie chciałem zamoczyć zenita, i robiłem zdjęcia moim niezawodnym kartoflem:

Wątek elektryczny c.d



Transport żywego towaru:



Jak on coś widzi przez ten wąski pasek?



Rasowo. Oczywiście zderzak zbędny  :d


« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2022, 22:34:59 pm wysłana przez Daniel#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8082 dnia: Maj 03, 2022, 20:01:38 pm »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
Dzisiejsza wizyta w Warszawie

Wysłane z mojego SM-A217F przy użyciu Tapatalka

Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8083 dnia: Lipiec 04, 2022, 20:41:20 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Garaż, a obok - bezdomny trupek...

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8084 dnia: Lipiec 12, 2022, 15:16:03 pm »

Offline jacek2

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 323
  • Płeć: Mężczyzna
    • borewicz 89
ojej aż przykro patrzeć... to koniec lat 80 i początek 90tych  <lol>

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8085 dnia: Lipiec 12, 2022, 19:59:31 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
On już lepiej niż dekadę tak tam stoi. Ciekawe, ile z niego jeszcze zostało...

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8086 dnia: Lipiec 24, 2022, 21:32:24 pm »

Offline maniek1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • fiat 125p
Witam, na Wilanowie dziś widziany

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8087 dnia: Lipiec 31, 2022, 01:04:55 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8088 dnia: Sierpień 10, 2022, 15:36:20 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Przy dobrej glebie, niektórzy najwyraźniej nie nadążają z dolewaniem oleju...  🙄
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2022, 15:38:17 pm wysłana przez mp79 »

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8089 dnia: Sierpień 10, 2022, 15:44:52 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 878
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
"kur*" ja nie wiem co jest w tym kraju nie tak że nikt tych studzienek nie umie osadzić na normalnej wysokości,albo w "ch*" wystają albo 10 cm poniżej asfaltu   <co>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8090 dnia: Sierpień 10, 2022, 18:09:53 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Cała branża budowlana opiera się na zasadzie byle szybciej, byle było. Wziąć kasę i do następnej roboty. Aż boję się zlecać jakieś prace przy budowie chaty.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8091 dnia: Sierpień 10, 2022, 21:51:42 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Cała branża budowlana opiera się na zasadzie byle szybciej, byle było.
Albo jak Łęcina - "może nie najtaniej, ale jako tako"  <hahaha>

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8092 dnia: Sierpień 11, 2022, 12:07:51 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2277
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
w przypadku wystających studzienek zasada jest prosta -studzienka nigdy nie siądzie , siada teren wokół niej, co do tzw.  zapadniętych to  kwestia dolewek kolejnych warstw asfaltu.
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8093 dnia: Sierpień 11, 2022, 15:58:51 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1160
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Gdzieś na yutube są filmiki jak remontuje się studzienki na wschodzie i w niemczech. To są dwa różne światy. Dlatego na zachodzie prawie się nie spotyka studzienek które są niżej lub wyżej od poziomu jezdni.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8094 dnia: Sierpień 11, 2022, 16:11:28 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Co nie zmienia faktu, że auto walące miską olejową w ledwie wystającą studzienkę, dobitnie świadczy o inteligencji właściciela.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8095 dnia: Sierpień 11, 2022, 18:34:50 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Widziałem raz jakiś film na jutubie z takim debilem, który woził w bagażniku deski i robił z nich użytek przy przejeżdżaniu przez progi zwalniające, krawężniki itp. Ciężki przypadek kliniczny, żeby po pierwsze, tak kaleczyć auto,a po drugie, próbować tym jeździć na co dzień, a nie tylko "po torze".

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8096 dnia: Sierpień 12, 2022, 20:25:59 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Widziałem raz jakiś film na jutubie z takim debilem, który woził w bagażniku deski i robił z nich użytek przy przejeżdżaniu przez progi zwalniające, krawężniki itp. Ciężki przypadek kliniczny, żeby po pierwsze, tak kaleczyć auto,a po drugie, próbować tym jeździć na co dzień, a nie tylko "po torze".

Cały mój nick na forum wziął się z kłótni z zwolennikiem takich modów oraz tzw. rostów.
Pacjent wydrapywał w lakierze krzyże niemieckie, a jego koledzy, jeden urwał skrzynię biegów na przejeździe tramwajowym w Katowicach, a drugi utknął na przejeździe kolejowym.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8097 dnia: Sierpień 12, 2022, 22:15:57 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
tzw. rostów
Chodzi o specjalne hodowanie rdzy na aucie? Bo to z tym mi się kojarzy ta nazwa. Jeśli tak, to tu zastosowałbym przymusowe leczenie w zakładzie zamkniętym, bo to już jest gruba przesada. Człowiek modli się po nocach, żeby auto jak najdłużej zostało zdrowe, a tacy popaprańcy specjalnie niszczą blachę. Kij z tym, że to ich własne auta, ale po prostu, to jest straszna wiocha i żenada, ale to moje prywatne zdanie. Każdy robi, co uważa ze swoim autem. Może nawet zrobić z niego kurnik i nam nic do tego. Niemniej, nóż się w kieszeni otwiera, a ziemniaki gniją w piwnicy, jak coś takiego widzę.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8098 dnia: Sierpień 13, 2022, 10:59:44 am »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 878
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Gdzieś na yutube są filmiki jak remontuje się studzienki na wschodzie i w niemczech. To są dwa różne światy. Dlatego na zachodzie prawie się nie spotyka studzienek które są niżej lub wyżej od poziomu jezdni.
Na zachodzie przejeżdżasz po studzience nawet tego nie czując więc widać że da się to zrobić normalnie bez tłumaczenia że grunt siadł
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8099 dnia: Sierpień 13, 2022, 19:41:27 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
tzw. rostów
Chodzi o specjalne hodowanie rdzy na aucie? Bo to z tym mi się kojarzy ta nazwa. Jeśli tak, to tu zastosowałbym przymusowe leczenie w zakładzie zamkniętym, bo to już jest gruba przesada. Człowiek modli się po nocach, żeby auto jak najdłużej zostało zdrowe, a tacy popaprańcy specjalnie niszczą blachę. Kij z tym, że to ich własne auta, ale po prostu, to jest straszna wiocha i żenada, ale to moje prywatne zdanie. Każdy robi, co uważa ze swoim autem. Może nawet zrobić z niego kurnik i nam nic do tego. Niemniej, nóż się w kieszeni otwiera, a ziemniaki gniją w piwnicy, jak coś takiego widzę.

Było swego czasu całkiem sporo użytkowników którzy tak robili, włącznie z słupkami i dachem. Rzeczony wydrapywał na rdzewienie kształty w
niemieckie krzyże żelazne.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E