Autor Wątek: -= LINKowisko =-  (Przeczytany 1304622 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6440 dnia: Kwiecień 03, 2019, 18:34:43 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Jak coś to tanio jest na grosiku,na rydza śmigłego kosztuje poniżej 2zł ostatnio tankowałem a gaz jak do tej pory legitny
Było...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6441 dnia: Kwiecień 03, 2019, 19:22:00 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
U mnie dzisiaj podrożało na co najmniej dwóch stacjach o 4 gr (2,15 -> 2,19 i 2,18 -> 2,22)
dzisiaj mam dzien wqrwu na podla zmiane
Zazdroszczę. Ja to nie wiem, kiedy ostatnio miałem choć jeden dzień bez tego. Teraz podwyżki na obiecanki, a po wyborach będą podwyżki na premie dla Władzy Ludowej za "gospodarne rozporządzanie publicznymi pieniędzmi". A mają szanse wygrać, bo, którzy więcej pracują genitaliami niż głową, to ich wierny i liczny elektorat. Ponadto, trzeba wziąć też poprawkę na tzw. inne okoliczności. Jak to mawiał wielki idol prezesa pewnej partii - "Nieważne, kto głosuje, ważne, kto liczy głosy".

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6442 dnia: Kwiecień 03, 2019, 23:34:28 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Tutaj szczęśliwie gaz ciągle oscyluje w okolicach 2zł/L na kółku K i lukoilu, bez zmian.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6443 dnia: Kwiecień 04, 2019, 22:07:28 pm »

Offline zimnylech

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 613
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu+ 00' Subru OUT H4
Jak jest 5 stacji na cały powiat to tak sobie ceny ustalają hehe, jak jest 5 w gminie to i gaz po 1.99 zł. Daleko nam jeszcze do 2012 r. gdzie ON po 6 zł była.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6444 dnia: Kwiecień 05, 2019, 00:18:07 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
ło matko, 5 stacji to jest u mnie w promieniu 3km ,a w calym miescie to nie wiem (nie chce mi sie liczyc),a roznice w cenie nie wiecej niz 2gr - kazdy sie boi wychylic, bo mu spala bude, a to akurat latwo sie pali,

ale normalka, ze w roznych rejonach cena jest rozna, najsmieszniejsze w sumie jest to, ze w Płocku paliwo jest najdrozsze w regionie,
chcialem jednak zwrocic uwage na inny aspekt, w ktorym poslugiwanie sie srednimi cenami jest wygodne :
ceny ropy spadaly przez kilka miesiecy, a cena benzyny na stacjach leniwie opadal, a gdy ceny ropy zaczely powoli rosnac to cena benzyny na stacjach wystrzelila w kosmos,
streszczenie linkowanych wykresow dla leniwych, wyglada to tak, ze gdy cena ropy wynosila 1 (umowna jednostka dla obliczen, troche ponad 80$) to cena benzyny 5.1,
przez kilka miesiecy cena ropy spadala - w orlenie byly jakies ruchy pisuarow (dodatkowe), przepchneli podatek na elektrownie, ktory byl inna forma wczesniejszego podatku oprotestowanego na ulicach - w rezultacie cena ropy osiagnela 0.6 (czyli spadla o 40%) ,a benzyna byla za 4.6 (spadla o 50gr - 10%),
cena ropy zaczela rosnac i osiagnela 0.75 , a benzyna w szybkich ruchach w ciagu miesiaca 5.1,
czyli wyrypali nas nie na oficjalne 12gr (brutto) ,tylko na 25-30gr ,
gnojowka ma mniejsza fluktacje, ale co ciekawe jest drozsza od benzyny, czyli tak jak powinno byc, a nie slyszalem, zeby wyrownali akcyze,
do pelnych danych brakuje hurtowej ceny paliw z orlenu zestawionych na wykresie tygodniowym - wtedy bysmy wiedzieli,czy sprzedawcy podniesli sobie marże, czy pisuary nas doja na swoja najdrozsza na swiecie kampanie wyborcza,
stawiam na to drugie, chociaz nie wykluczam sprzedawcow, bo czytalem ,ze w 2018 najwyrazniej cena LPG jako surowca byla za niska - handlarzyny podwoili sobie marże (z 9% na 20% srednio w calym roku) - czyli ceny powyzej 2pln zamiast ~1.7pln jak poprzednio to wina handlarzyn, takiej zmowy ogolnopolskiej na ktora ktos pozwolil
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2019, 00:20:35 am wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6445 dnia: Kwiecień 05, 2019, 00:46:48 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
Jak jest 5 stacji na cały powiat to tak sobie ceny ustalają hehe, jak jest 5 w gminie to i gaz po 1.99 zł. Daleko nam jeszcze do 2012 r. gdzie ON po 6 zł była.

Do 5 zł już niewiele brakuje, w niektórych miejscach tak jest, a baryłka ropy prawie 2 razy tańsza niż za Tuska.
Ten kraj zajedzie swoją gospodarkę szybciej niż PRL
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6446 dnia: Kwiecień 05, 2019, 17:20:51 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Cytując interię...
Cytuj (zaznaczone)
Od początku marca benzyna podrożała w detalu o ok. 33 grosze na litrze, podczas gdy na rynku hurtowym podwyżki sięgają 44 groszy na litrze. Za podwyżki cen na rynku hurtowym, a w konsekwencji na stacjach paliw, odpowiada wzrost cen benzyny Premium Unleaded na rynku europejskim o ponad 20 proc. od początku marca
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6447 dnia: Kwiecień 05, 2019, 18:02:59 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Cytując interię...
Cytuj (zaznaczone)
Od początku marca benzyna podrożała w detalu o ok. 33 grosze na litrze, podczas gdy na rynku hurtowym podwyżki sięgają 44 groszy na litrze. Za podwyżki cen na rynku hurtowym, a w konsekwencji na stacjach paliw, odpowiada wzrost cen benzyny Premium Unleaded na rynku europejskim o ponad 20 proc. od początku marca
jakies przypadkowe te liczby, bo benzyna noPb95 podrozala o 50gr ,a nie 33gr - nie wiem czy to premium czy nie ,ale nic dziwnego by nie bylo,gdyby podrozala o 20% ,bo ropa podrozala o 25%,
sciema zalatuje podwyzka 33gr przy podwyzce hurtowej 44gr - nagle handlarze obnizyliby marże, przeciez do tych 44gr dochodza jeszcze podatki,
ale podstawowe bledy to znak rozpoznawczy portali o wszystkim
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6448 dnia: Kwiecień 05, 2019, 18:52:07 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Nie oceniam. Cytuje...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6449 dnia: Kwiecień 05, 2019, 20:36:19 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
jakies przypadkowe te liczby, bo benzyna noPb95 podrozala o 50gr ,a nie 33gr - nie wiem czy to premium czy nie ,ale nic dziwnego by nie bylo,gdyby podrozala o 20% ,bo ropa podrozala o 25%,
sciema zalatuje podwyzka 33gr przy podwyzce hurtowej 44gr - nagle handlarze obnizyliby marże, przeciez do tych 44gr dochodza jeszcze podatki,

Mogła sobie podrożeć, niemniej szybka analiza możliwa dzięki internetowi, wskazuje że gdy wacha kosztowała prawie 6zł, a baryłka była po 111 dolarów, to rząd Tuska rżnął nas na kasie dużo mniej niż rząd PiSu.
W tej chwili mamy prawie 5zł, a baryłka po 68 dolarów, tego nawet nie trzeba liczyć żeby wyczuć jak bardzo dojechała nas jedynie słuszna partia narodowo-socjalistyczna.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6450 dnia: Kwiecień 05, 2019, 20:48:44 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
jakies przypadkowe te liczby, bo benzyna noPb95 podrozala o 50gr ,a nie 33gr - nie wiem czy to premium czy nie ,ale nic dziwnego by nie bylo,gdyby podrozala o 20% ,bo ropa podrozala o 25%,
sciema zalatuje podwyzka 33gr przy podwyzce hurtowej 44gr - nagle handlarze obnizyliby marże, przeciez do tych 44gr dochodza jeszcze podatki,
Mogła sobie podrożeć, niemniej szybka analiza możliwa dzięki internetowi, wskazuje że gdy wacha kosztowała prawie 6zł, a baryłka była po 111 dolarów, to rząd Tuska rżnął nas na kasie dużo mniej niż rząd PiSu.
W tej chwili mamy prawie 5zł, a baryłka po 68 dolarów, tego nawet nie trzeba liczyć żeby wyczuć jak bardzo dojechała nas jedynie słuszna partia narodowo-socjalistyczna.
sluszna diagnoza, poza ostatnim wyrazem, bo to nie jest partia socjalistyczna ,tylko populistyczna ewentualnie socjalna,
a socjalizm ma tyle wspolnego z socjalem, co koniak z koniem
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6451 dnia: Kwiecień 07, 2019, 00:38:29 am »

Offline zimnylech

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 613
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu+ 00' Subru OUT H4
Zawsze jak jadę nad morze ciekawi mnie jedno, w Gdańsku, Gdyni ceny LPG np. 1.89 zł za tymi miastami 2.29 zł gdzie na śląsku jest ok 2.10 zł.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6452 dnia: Kwiecień 07, 2019, 06:08:06 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Potwierdzam - na jednej stacji nie chciało mi się stać w sznurku aut; kolejną przegapiłem, a na następnej już "0,50+". Nie chciało mi się zawracać, więc ostatecznie przepłaciłem gdzieś w okolicach Elbląga, by na dalszym odcinku trasy ponownie zobaczyć niższe ceny paliw. Mówią, że ludzie stamtąd jeżdżą do Gdańska do pracy. I wygląda na to, że nie tylko, bo wystarczy zatankować do pełna tam zamiast u siebie - i za jeden dojazd już kasa się zwraca.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6453 dnia: Kwiecień 07, 2019, 12:05:57 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Odnośnie podwyżek cen. Idą święta. Ludzie więcej jeżdżą na zakupy to i częściej tankują. Tak samo koniec czerwca to też "przypadkowe" podwyżki... jedyną sensowną podwyżkę lpg rozumiem na zimę. Zmienia się proporcja proanu do butanu i zimą tego droższego jest więcej. Chociaż jest drugie dno tego zjawiska związane ze zwiększeniem zapotrzebowania na ciepło z gazu...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6454 dnia: Kwiecień 07, 2019, 20:29:43 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
U mnie też wesoło, benzyna 95 - 5,06 zł/litr, LPG - 2,17 zł/litr. Ale nie ma się co dziwić, na rejonie tylko 5 stacji z czego 2 (a prawdopodobnie 3) jednego właściciela, także monopolista dyktuje ceny.
Najlepszą opcją wydaje się być kupno zbiornika 1m3 i kupowanie benzyny w hurcie bezpośrednio u hurtownika/wytwórcy, co prawda trzeba by wydać jednorazowo prawie 4100 zł, ale w perspektywie czasu byłoby się prawie 1000 zł do przodu. Ten plan ma tylko dwie słabe strony, po pierwsze trzeba w ogóle znaleźć taką "hurtownie", a druga sprawa to czy wgl chciałaby się bawić w sprzedaż "tylko" 1m3 benzyny.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6455 dnia: Kwiecień 07, 2019, 22:22:37 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 639
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Nie wiem jak w przypadku kwestii środowiskowych, pewnie zbiornik musiałby mieć jakiś atest, kwestie ppoż też musiałbyś jakość przeskoczyć. Teraz społeczeństwo donosi nawet jak myjesz auto na własnej posesji a co dopiero wlasna mini stacja. Wiem że w latach 80 takie coś było na porządku dziennym, mój ojciec sam miał beczkę na paliwo do Syreny105.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6456 dnia: Kwiecień 07, 2019, 22:48:16 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
U mnie na jednej z najtańszych stacji w kraju już 4.90

U mnie też wesoło, benzyna 95 - 5,06 zł/litr, LPG - 2,17 zł/litr. Ale nie ma się co dziwić, na rejonie tylko 5 stacji z czego 2 (a prawdopodobnie 3) jednego właściciela, także monopolista dyktuje ceny.
Najlepszą opcją wydaje się być kupno zbiornika 1m3 i kupowanie benzyny w hurcie bezpośrednio u hurtownika/wytwórcy, co prawda trzeba by wydać jednorazowo prawie 4100 zł, ale w perspektywie czasu byłoby się prawie 1000 zł do przodu. Ten plan ma tylko dwie słabe strony, po pierwsze trzeba w ogóle znaleźć taką "hurtownie", a druga sprawa to czy wgl chciałaby się bawić w sprzedaż "tylko" 1m3 benzyny.

Heh, to widzę że mam komfortową sytuację, bo z jednej strony wysoki mur i emerytka która już niewiele widzi, z drugiej rajdowiec, a trzeci sąsiad to ukrywający się milioner z V8 w garażu.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6457 dnia: Kwiecień 08, 2019, 06:39:37 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Najlepszą opcją wydaje się być kupno zbiornika 1m3 i kupowanie benzyny w hurcie bezpośrednio u hurtownika/wytwórcy, co prawda trzeba by wydać jednorazowo prawie 4100 zł
Zbiornik też swoje kosztuje...

Teraz społeczeństwo donosi nawet jak myjesz auto na własnej posesji
Społeczeństwo, które donosi, to tak naprawdę znikoma część społeczeństwa, która zawsze istniała i istnieć będzie. Warto tylko nadmienić, iż reprezentują ją ludzie pokroju tych, którzy oddadzą w brudne łapy tzw. służb leśną gorzelnię, jeśli nie dostaną od jej właściciela przynajmniej raz na tydzień "swojej doli" w postaci litra bimbru. Swego czasu był szał na donosy na policję z kamerek, np. że ktoś przejechał na czerwonym przez puste skrzyżowanie. Kapusie w końcu sami dochodzą do wniosku, że w ten sposób w pewnym sensie kręcą bat również na siebie, a poklepanie przez władzunię po ramieniu to żadna nagroda i tylko patrzą jak na durnia.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6458 dnia: Kwiecień 08, 2019, 10:17:38 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Najlepszą opcją wydaje się być kupno zbiornika 1m3 i kupowanie benzyny w hurcie bezpośrednio u hurtownika/wytwórcy, co prawda trzeba by wydać jednorazowo prawie 4100 zł
Zbiornik też swoje kosztuje...
Na alledrogo średnia cena za zbiornik to ~230 zł, także zwraca się już po jednym tankowaniu.
Nie wiem jak w przypadku kwestii środowiskowych, pewnie zbiornik musiałby mieć jakiś atest, kwestie ppoż też musiałbyś jakość przeskoczyć. Teraz społeczeństwo donosi nawet jak myjesz auto na własnej posesji a co dopiero wlasna mini stacja. Wiem że w latach 80 takie coś było na porządku dziennym, mój ojciec sam miał beczkę na paliwo do Syreny105.
Rolnicy kupują w takich zbiornikach ON do "maszyn rolniczych" (w tym tych z kategorii M1 :) ) i nikt im nic nie mówi, więc chyba nie jest tak źle jak Ci się wydaje.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6459 dnia: Kwiecień 08, 2019, 10:25:10 am »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
Najlepszą opcją wydaje się być kupno zbiornika 1m3 i kupowanie benzyny w hurcie bezpośrednio u hurtownika/wytwórcy, co prawda trzeba by wydać jednorazowo prawie 4100 zł
Zbiornik też swoje kosztuje...
Na alledrogo średnia cena za zbiornik to ~230 zł, także zwraca się już po jednym tankowaniu.
Nie wiem jak w przypadku kwestii środowiskowych, pewnie zbiornik musiałby mieć jakiś atest, kwestie ppoż też musiałbyś jakość przeskoczyć. Teraz społeczeństwo donosi nawet jak myjesz auto na własnej posesji a co dopiero wlasna mini stacja. Wiem że w latach 80 takie coś było na porządku dziennym, mój ojciec sam miał beczkę na paliwo do Syreny105.
Rolnicy kupują w takich zbiornikach ON do "maszyn rolniczych" (w tym tych z kategorii M1 :) ) i nikt im nic nie mówi, więc chyba nie jest tak źle jak Ci się wydaje.
Bezyny bym nie trzymał w zbiorniku 1m3 bo paruje i wytwarza ciśnienie. Ropa co innego bęzynę natomiast wole mieć w 5 beczkach metalowych po 200-215 litrów w każdej.
Fakt hurtowe ceny są niższe ale trzeba brać pod uwagę zurzycie.... bęzyny lepiej nie przetrzymywać za długo.
Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE