Autor Wątek: -= LINKowisko =-  (Przeczytany 1307622 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6720 dnia: Wrzesień 27, 2019, 07:24:29 am »

Offline Paki68

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi
Co do wnętrza plusa to jest naprawdę ładne i wpasowuję się do swoich czasów. A tak naprawdę to wnętrze z plusa powinno być już od caro minus bo ta deska tam to jest bardzo przestarzała. Właściwie to jest to samo co z borewicza tylko minimalnie przerobiona. Więc nie rozumiem ludzi co się zachwycają wnętrzem minusowym. To jest jedyna rzecz z która fso się nie popisało w caro

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6721 dnia: Wrzesień 27, 2019, 10:35:15 am »

Offline Łukasz!842!

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 609
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO POLONEZ 2000/TC/MPI
    • http://www.fso.ptk.prv.pl
Wnętrze Poloneza MR93 w roku 94 robiło pozytywne wrażenie cztery kwadratowe wywietrzniki okrągłe zegary podświetlane klawisze w kolorze bursztynu, byłem wtedy dzieciakiem co prawda, ale podobał mi się środek nowego wtedy Poloneza, nawet nie przeszkadzały świecące na zielono klawisze elektrycznych szyb, były też Groki standardy w zielone paski z czarnymi materiałowymi boczkami, po przesiadce z Poloneza akwarium 88 było czuć różnice pomiędzy na plus i chyba o to chodziło ludzie nie musieli mieć wtedy wielkich zmian wystarczyły drobne by pójść do salonu i zdecydować się na kolejny nowszy model Poloneza.

Poloneza Plus też dobrze pamiętam w 98 Wujek kupił nowego GSI pobały mi się góry boczków przechodzące w deskę, dodatkowe nawiewy na szybę, no i te pokrętła od nawiewów, sama szarość wtedy nie przeszkadzała bo w Toyotach czy innych zachodnich autach królowała więc widocznie duch czasu, ale te podłokietniki to widać było, że okroili i rzucały się w oczy, ale czy przez to sprzedali mniej aut nie sądzę już wtedy było wiadomo, że czas Poloneza jest już przesądzony i było coś takiego jak Lanos i Nubira...

Wersja TRUCK mogła jeszcze pożyć, ale wyszło jak zawsze.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6722 dnia: Wrzesień 27, 2019, 11:54:43 am »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Osobiście uważam, że prototypowa deska Atu była świetnym następstwem deski MR93, dużo lepszym niż deska Plusowa.



Chciałbym wierzyć, że ten egzemplarz (albo chociaż deska) jeszcze nie została zmielona razem z tym autem na złomowisku.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6723 dnia: Wrzesień 27, 2019, 12:14:18 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2283
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
czy wogole znane są jakieś losy tego pojazdu, jakieś ploty bujdy i inne głupie informacje.
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6724 dnia: Wrzesień 27, 2019, 12:16:27 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1307
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Deska z prototypowego Atu przypomina deskę z Golfa III. W 97 roku taki typ deski wychodził już z mody. Z tego co pamiętam podobny typ deski był w BMW E36. Premiera tych aut to przełom lat 80-tych i 90-tych. Siedem lat to sporo jeśli chodzi o stylistykę aut.
Natomiast deska z Plusa stylistycznie dla mnie jest ok. Jedynie co bym zmienił to kolor na czarny. Oraz przyciski od elektrycznych szyb powinny być przy drzwiach.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6725 dnia: Wrzesień 27, 2019, 12:18:10 pm »

Offline Łukasz!842!

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 609
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO POLONEZ 2000/TC/MPI
    • http://www.fso.ptk.prv.pl
Na pierwszym zdjęciu widzę biały samochód od środka, być może ta deska wędrowała bądź została zrobiona w więcej jak jednym egzemplarzu.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6726 dnia: Wrzesień 27, 2019, 13:31:04 pm »

Offline Bartek GSi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 739
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSI 1998r Zielono- Granatowy metalik 42U
Po co tak daleko szukać. Przecież to jest praktycznie deska Lublina III...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6727 dnia: Wrzesień 27, 2019, 16:35:08 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13829
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
dobrze,ze tej prototypowej deski nie wdrozyli szybko, bo jakby to paskudstwo bylo w produkcji, to w Plusie juz by jej nie zmienili,
a tak do Plusa zrobili duzo lepsza deske, a ta inspiracja swetrem kiepskiego gatunku poszla tam, gdzie jej miejsce - czyli do Lublina
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6728 dnia: Wrzesień 27, 2019, 17:21:47 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4670
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6729 dnia: Wrzesień 27, 2019, 18:55:04 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
czy wogole znane są jakieś losy tego pojazdu, jakieś ploty bujdy i inne głupie informacje.

Ostatnia informacja do jakiej dotarłem (bez żadnego dowodu na to) to w 2006 roku to auto było na sprzedaż w jakimś komisie w Dąbrowie Górniczej. Ponoć, chyba, tak jak mówię - nie mam na to żadnego dowodu.

a tak do Plusa zrobili duzo lepsza deske, a ta inspiracja swetrem kiepskiego gatunku poszla tam, gdzie jej miejsce - czyli do Lublina

Wiesz doskonale, że gust jest jak dupa. Mi na przykład deska z Plusa totalnie nie podchodzi. Plastiki z Tico, trochę zmienione i inaczej wyprofilowane. W Tico przynajmniej góra deski nie pękała.
Ale każdemu podoba się co innego.
No i z deską z Lublina ma wspólnego tyle, że konsola jest podobnie "zawinięta" i ma ona podobną koncepcję półki naprzeciw pasażera. No i deska w Lublinie pod względem koncepcji (nie mówię o wykonaniu finalnym a ogólnym zamyśle) jest IMO lepsza niż w Plusie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2019, 18:59:57 pm wysłana przez kuba92 »

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6730 dnia: Wrzesień 27, 2019, 21:33:10 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Deska MR93 jak najbardziej pasuje do stylistyki Poloneza. Jedyne co bym przeniósł, to system wentylacji.


https://www.youtube.com/watch?v=_V1URhdh8mI

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6731 dnia: Wrzesień 28, 2019, 06:35:59 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Osobiście uważam, że prototypowa deska Atu była świetnym następstwem deski MR93, dużo lepszym niż deska Plusowa.



Chciałbym wierzyć, że ten egzemplarz (albo chociaż deska) jeszcze nie została zmielona razem z tym autem na złomowisku.

Może z cztery, czy pięć lat temu był na OLX, z jakąś mechaniczną usterką (uszkodzony silnik o ile dobrze kojarzę, za coś w granicach od 2 do 5 tys. zł). Nie mam pojęcia, czy to był prototyp, jedyny wyprodukowany, czy naprawdę była limitowana seria, jak sugeruje naklejka.

do Plusa zrobili duzo lepsza deske, a ta inspiracja swetrem kiepskiego gatunku poszla tam, gdzie jej miejsce - czyli do Lublina
To nie jest prawda objawiona, bo np. ja uważam, że do lublina dali właśnie lepszą deskę, a do plusa - gorszą. No ale przynajmniej jesteśmy zgodni, co do tego, że każda trafiła tam, gdzie powinna. :)

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6732 dnia: Wrzesień 28, 2019, 06:50:49 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6733 dnia: Wrzesień 28, 2019, 08:27:57 am »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Może z cztery, czy pięć lat temu był na OLX, z jakąś mechaniczną usterką (uszkodzony silnik o ile dobrze kojarzę, za coś w granicach od 2 do 5 tys. zł). Nie mam pojęcia, czy to był prototyp, jedyny wyprodukowany, czy naprawdę była limitowana seria, jak sugeruje naklejka.

Jakieś linki, zapisane zdjęcia, cokolwiek? Pytam z ciekawości.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6734 dnia: Wrzesień 28, 2019, 08:51:22 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Niewykluczone, że mam zdjęcia z ogłoszenia, zapisane na którymś dysku. Wrzucę, jak znajdę.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6735 dnia: Wrzesień 29, 2019, 15:25:09 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Niewykluczone, że mam zdjęcia z ogłoszenia, zapisane na którymś dysku. Wrzucę, jak znajdę.

Jeśli byłbyś tak miły - bardzo bym Cię o to prosił. :)

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6736 dnia: Wrzesień 29, 2019, 17:39:45 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Nie tylko ty...

Kiedyś chodziło mi po głowie zaadaptowanie deski z lublina ale ani czasu ani zdolności brakuje...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6737 dnia: Wrzesień 29, 2019, 19:27:30 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Kiedyś chodziło mi po głowie zaadaptowanie deski z lublina ale ani czasu ani zdolności brakuje...

Wciąż o tym myślę, ale musiałbym zdobyć dobrą dokumentację fotograficzną. ;)

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6738 dnia: Wrzesień 29, 2019, 19:51:01 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Wy sobie żartujecie, czy nie widzieliście deski z Lublina. Jak koniecznie chcecie z dostawczaka, to Ducato i pochodne, nawet przełączniki te same. A jak najszybszą do przekładki, to passat B3.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6739 dnia: Wrzesień 29, 2019, 19:56:50 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3436
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Wy sobie żartujecie, czy nie widzieliście deski z Lublina. Jak koniecznie chcecie z dostawczaka, to Ducato i pochodne, nawet przełączniki te same. A jak najszybszą do przekładki, to passat B3.

Owszem jak najbardziej, prędzej z Golfa III lub Passat B3.
Stylistycznie bardzo zbliżona, tylko ciekawe czy wymiary podobne.

FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........