Autor Wątek: -= LINKowisko =-  (Przeczytany 1296785 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6700 dnia: Wrzesień 24, 2019, 00:37:39 am »

Offline Daniel#1981

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1732
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez atu+ 1.4 98, 125p 1.8 16V 88
Obejrzałem kilka filmów tego biedy, ale tego się oglądać (bardziej słuchać) nie daje. Stek bzdur, okraszonych soczystymi wulgaryzmami. Może chciał być drugim kiksterem, ale niezbyt mu wyszło, bo tamten, choć też używa łaciny, to jednak trochę mniej i bardziej z humorem, no i jednak coś tam przekaże sensownego.
Wystarczy spojrzeć jaka debilna muzyka jest teraz na topie i ile wyświetleń na youtubie osiąga. Najwyraźniej „ludziom” się to podoba.
1.4 GLI 16V

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6701 dnia: Wrzesień 24, 2019, 11:32:52 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4634
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
A ja myślę, że to auto wcale nie jest w złych rękach, tylko najpierw się musiało dorwać do niego dwóch szołmenów, żeby narobić sobie kliknięć na youtube :P Lepiej się sprzedają filmy, w których można coś wyśmiać, zjebać, powiedzieć jakie jest okropne i obrzydliwe, czy pod publiczkę poudawać głupka/ignoranta (nie wierzę, że Złomnik jest na tyle tępy, żeby nie umieć tankować gazu na stacji, czy mając tak szeroką wiedzę ogólną na temat samochodów nie znać zakresu obrotów, w jakich się jeździ polonezem).

Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6702 dnia: Wrzesień 24, 2019, 21:09:19 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Możecie napisać do muzeum wiadomości z protestem.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6703 dnia: Wrzesień 26, 2019, 07:49:35 am »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2277
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
coś dla fanów motoryzacji
https://www.youtube.com/watch?v=s8PiWC5pV_g
kto zna gościa będzie wiedział o co chodzi.
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6704 dnia: Wrzesień 26, 2019, 10:30:21 am »

Offline Łukasz!842!

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 609
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO POLONEZ 2000/TC/MPI
    • http://www.fso.ptk.prv.pl
500 tys. Polonezem to dobry pomysł i pozostawienie go takim jakim jest, a te wszystkie komentarze na temat pasowania kierownicy itp. można wyśmiać, Polonez PLUS był najtańszym samochodem w swojej klasie i służył do jazdy, a nie spuszczaniu się nad jakością blach czy jakością wnętrza. Najważniejsze, że dał ludziom prace, przewiózł tysiące od narodzin po śmierć i w przeróżnych służbach, nawet klasyki mogą dziś dziękować bo dzięki nim są jeszcze dostępne jakieś części.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6705 dnia: Wrzesień 26, 2019, 11:55:13 am »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
a te wszystkie komentarze na temat pasowania kierownicy itp. można wyśmiać, Polonez PLUS był najtańszym samochodem w swojej klasie i służył do jazdy, a nie spuszczaniu się nad jakością blach czy jakością wnętrza

Prędzej bym obwinił pęknięte zaczepy i plastik który "wykręcił się" na słońcu niż oryginalną jakość spasowania. Czas zrobił swoje i wystarczyłoby wymienić środek kierownicy na używkę ze szrotu.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6706 dnia: Wrzesień 26, 2019, 12:21:41 pm »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
coś dla fanów motoryzacji
https://www.youtube.com/watch?v=s8PiWC5pV_g
kto zna gościa będzie wiedział o co chodzi.

Popłakałem się, że śmiechu. Świetnie zmontowana parodia, ale oryginał z Lublinem też jest dobry.  <lol2>
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6707 dnia: Wrzesień 26, 2019, 12:59:55 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
a te wszystkie komentarze na temat pasowania kierownicy itp. można wyśmiać, Polonez PLUS był najtańszym samochodem w swojej klasie i służył do jazdy, a nie spuszczaniu się nad jakością blach czy jakością wnętrza

Prędzej bym obwinił pęknięte zaczepy i plastik który "wykręcił się" na słońcu niż oryginalną jakość spasowania. Czas zrobił swoje i wystarczyłoby wymienić środek kierownicy na używkę ze szrotu.

Widzisz, sęk w tym w że autorzy tych programów nie dość że się nie znają, to jeszcze nawet nie pomyślą przed robotą, czyli jak coś robią to nie pracują nad tym tyle ile powinni.

Jakość pasowania wnętrza w Plusie może nie była wybitna ale była zupełnie dobra, w dodatku górna część deski była miękka, co w aucie za tę cenę należało by uznać za rewelację, zwłaszcza na tamte lata.


Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6708 dnia: Wrzesień 26, 2019, 14:05:55 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4634
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Fakt, porównując do deski i plastików matiza, zrobionej chyba z przetopionych balii i trampek, można się poczuć w plusie co najmniej jak w aucie klasy "premium"  <lol>
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6709 dnia: Wrzesień 26, 2019, 16:30:58 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2062
Deska w polonezie to spadek technologiczny z klasyka. Nie ma się czym chwalić. Wiem, że chcecie wyprzeć info że robiliśmy dno, ale wiele marek robiło dno. Np Kia, a obecnie nikt już sobie jaj nie robi. Z FSO jest tak samo. Współczesna produkcja jest całkiem spoko.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6710 dnia: Wrzesień 26, 2019, 17:08:27 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
a co wspolczesnie produkuje FSO, czlonkow zarzadu ?
i ta wspolczesna produkcja ma byc spoko ? chyba za bardzo odleciales
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6711 dnia: Wrzesień 26, 2019, 17:11:19 pm »

Offline Bartek GSi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 739
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSI 1998r Zielono- Granatowy metalik 42U
Uważam, że wnętrze w Polonezie Plus to jeden z jego jaśniejszych punktów. Jest przyjemne, tak jak wspominał banned miękkie materiały i to nie tylko na górnej części deski. Niezła ergonomia, dużo nowocześniejszy wygląd, fajnie prezentuje się podświetlenie przyrządów i zegarów w nocy  ;) Estetyczny panel sterowania przewietrzaniem wnętrza (za wyjątkiem calsonica bo to brzydal), a nie jakieś suwaki i cięgna.

Według mnie to wnętrze z Caro jest archaiczne, na pewno ma klimat, wykonanie pewnie też niezłe, nie wiem, nie obcowałem długo z "minusem", nie miałem takiej okazji.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2019, 17:13:41 pm wysłana przez Bartek GSi »

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6712 dnia: Wrzesień 26, 2019, 17:34:24 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
miękkie materiały i to nie tylko na górnej części deski.
Czyli gdzie jeszcze? W minusach chociaż podłokietniki drzwiowe były z "uginającego się pod palcem" tworzywa, a w plusie mamy ordynarny plastik we wzorze zerżniętym z Kanta. W Plusie jest nie najgorzej ale jakoś specjalnie bym się nad nim nie "rozpływał". Ale są gusta i guściki.
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6713 dnia: Wrzesień 26, 2019, 17:39:16 pm »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
Też mało z wnętrzem Caro obcowałem ale również uważam, że zalatuje dinozaurem mimo to, że ma na swój sposób urok.
Co do wnętrza Plusa to uważam, że jak na fundusze, którymi dysponowali (domyślam się, że jak zwykle to było byle szybciej i taniej) to zrobili dobrą robotę. Jeżdżę na co dzień Passatem B4 i nie odczuwam przepaści. W jednym i drugim trzeszczą plastiki, w jednym i drugim jest masa twardego plastiku. Jedyne co przemawia do mnie bardziej we wnętrzu Passata jest fakt, że plastik sprawia wrażenie jakby był klasę wyżej. O ergonomii nawet nie wspominam bo to jest przepaść za co hejtuję wnętrze Plusa (brak schowków, "schoweczków" czego w Passacie jest multum). Uważam, że wnętrze Plusa jest... poprawne jak na standardy tej marki. Nie wiem czemu ludzie się uwzięli tak na hejtowanie tego wnętrza Plusa, co na Facebooku co jakiś czas widać.
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6714 dnia: Wrzesień 26, 2019, 17:47:49 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
miękkie materiały i to nie tylko na górnej części deski.
Czyli gdzie jeszcze? W minusach chociaż podłokietniki drzwiowe były z "uginającego się pod palcem" tworzywa, a w plusie mamy ordynarny plastik we wzorze zerżniętym z Kanta. W Plusie jest nie najgorzej ale jakoś specjalnie bym się nad nim nie "rozpływał". Ale są gusta i guściki.

Podłokietniki w Plusie, jeżeli dobrze pamiętam też są miękkie. A wzór to Opel Kadett.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6715 dnia: Wrzesień 26, 2019, 17:53:43 pm »

Offline Bartek GSi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 739
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSI 1998r Zielono- Granatowy metalik 42U
Dobrze pamiętasz. A jak wzór standardowy się nie podoba, a może się nie podobać, mnie też nie urzeka, żeby nie było, że się rozpływam... to zawsze można zamontować łabędzie, które są ładne i masywne.

Schowków brakuje, to prawda. Powinien być spory w okolicach lewarka zmiany biegów, a dokładniej pod nim. Nieco niefortunnie to rozwiązali. Zrobili "kącik dla palaczy", wygląda fajnie. Tylko,że ja nie palę i nie jest to dla mnie potrzebne. W ogóle palenie w samochodzie jest słabe. Można było tam wkomponować dodatkowy schowek. Należy jednak pamiętać o istotnym fakcie, że w tym okresie była "moda" na palenie. Palono wszędzie, również w trakcie jazdy. Dlatego dużo ówczesnych aut miało takie udogodnienia w tym Polonez.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2019, 18:03:48 pm wysłana przez Bartek GSi »

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6716 dnia: Wrzesień 26, 2019, 18:08:15 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
miękkie materiały i to nie tylko na górnej części deski.
Czyli gdzie jeszcze? W minusach chociaż podłokietniki drzwiowe były z "uginającego się pod palcem" tworzywa, a w plusie mamy ordynarny plastik we wzorze zerżniętym z Kanta. W Plusie jest nie najgorzej ale jakoś specjalnie bym się nad nim nie "rozpływał". Ale są gusta i guściki.
welur na boczkach tez jest miekki, a raczki drzwiowe sa bardziej miekkie niz w minusie,
twarde plastiki sa przyjemne w dotyku (i latwo je porysowac, co jest pochodna tego wrazenia dotykowego)
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6717 dnia: Wrzesień 26, 2019, 19:31:58 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
No cóż, ja powiem od siebie, że wnętrze minusa mi się nigdy nie podobało. Wszystko takie jak ociosane siekierą (deska) a i cała reszta nie powalała, ale co się dziwić, tak wtedy było. Wnętrze plusa, jak na czasy, w których powstała ta wersja, nie było ani do końca przestarzałe, ani nowoczesne, taki ostatni dzwonek, bo auta "z konkurencji" takie wnętrza miały o wiele wcześniej, np taki golf 3. Jednak jakieś tam próby zmiany tego archaicznego wnętrza podejmowali, a że to Polska, to było jak było. Plus, z zasady, to miał być chyba taki delikatny "lift" więc dali zaokrąglone zderzaki, inne noski przód/tył, tą nieszczęsną dokładkę na klapie (nie można było z plastiku?) i w efekcie, lekko zmienił się wygląd tego auta i choć nadal kanciasty u góry, to jednak mniej się to rzucało w oczy. Do tego wszystkiego, trzeba było coś zrobić z wnętrzem, więc okrąglejsza deska, bardziej przypominająca współczesne (wtedy) auta i boczki drzwiowe. Dziwi mnie hejtowanie plusa, skoro to stylistycznie, najbardziej cywilizowana odmiana poloneza, która i tak pojawiła się za późno, ale mniejsza. Z gustami się nie dyskutuje, wiec komuś może się nie podobać wnętrze, czy ogólna bryła auta, ale to też nie powód, żeby sączyć jad. No chyba, że chodzi o jakość blach i ogólnie (w większości) większą podatność na rdzę, wtedy ok. To fakty niepodważalne. Dawno temu ktoś tu wrzucał zdjęcie kanta, do którego ktoś zamontował elementy z plusa. Mi się bardzo podobało i może jeszcze kilku osobom (nie pamiętam) a reszta równo hejtowała. Jeśli mam być szczery, to wolę przyklasnąć ładowaniu wnętrza z plusa do 125 lub do minusa, (co sam robiłem), lub z drugiej strony, robieniu z plusa minusa (choć jeśli nie w orciari, to niezbyt aprobuję) niż stawianiu auta na bezsensownej glebie, czy wywalaniu kół na wszystkie strony świata itd. Ale, jak ktoś raz pisał, to forum ma w nazwie Tuning, więc co kto lubi. Ale miłośnicy oryginału też są potrzebni, bo inaczej, to fabryczne modele, oglądano by tylko w muzeum. Ja w swoim plusie, ograniczyłem się tylko do wstawienia groków, szyb w prądzie i pomalowania plastików na czarno, bo ten szary mnie mierzi. Reszta fabryka.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6718 dnia: Wrzesień 26, 2019, 22:16:00 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4634
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6719 dnia: Wrzesień 26, 2019, 22:52:20 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
stary farciarz, kupa lat
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.