Autor Wątek: -= LINKowisko =-  (Przeczytany 1307643 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6740 dnia: Wrzesień 29, 2019, 20:02:30 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Wy sobie żartujecie, czy nie widzieliście deski z Lublina. Jak koniecznie chcecie z dostawczaka, to Ducato i pochodne, nawet przełączniki te same. A jak najszybszą do przekładki, to passat B3.

Nie żartujemy sobie, ale - przynajmniej ja - nie chce wstawiać deski z lublina do Poloneza tylko wykorzystać jej elementy żeby zrobić replikę deski z fioletowego Atu. ;)

Wiadomo, że to wymaga ogromu pracy żeby wyglądało dobrze i miało ręce i nogi.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6741 dnia: Wrzesień 29, 2019, 21:31:32 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Tylko że w tej desce nie ma elementów które byłby chociaż zbliżone do tej z prototypu sedana.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6742 dnia: Wrzesień 29, 2019, 22:01:54 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Cóż, w normalnym kraju, to takie prototypy, były by zachowane, a u nas, wiadomo. Waga x cena za kg. Ten atu z tym zawieszeniem prototypowym, ten z tą deską i wiele innych, powinny istnieć do dziś, ale mamy poje*anych rodaków, którzy albo chcą za takie coś, jakieś nierealne pieniądze, albo mają wywalone i nie chcą nikomu sprzedać, bo lepiej, żeby zgniło w krzakach, albo na złom oddać. Takie chyba celowe, złośliwe działanie.
A co do tej deski, to mając do wyboru tą standardową z caro, a tą, wybrałbym tą, oczywiście zakładamy, że plusowa nigdy nie powstaje. Ale jak ktoś pisał, taka deska powinna być od caro, do samych plusów, zamiast tego czegoś, co było. Czy dobrze widzę, ze tam wszystkie przełączniki są kwadratowe, jak w plusowej konsoli?

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6743 dnia: Wrzesień 29, 2019, 22:05:38 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Dlatego mówię - wykorzystałbym to jako bazę i wyciągnął z niej parę elementów, które są zbliżone.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6744 dnia: Wrzesień 29, 2019, 22:05:54 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13829
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
No i z deską z Lublina ma wspólnego tyle, że konsola jest podobnie "zawinięta" i ma ona podobną koncepcję półki naprzeciw pasażera. No i deska w Lublinie pod względem koncepcji (nie mówię o wykonaniu finalnym a ogólnym zamyśle) jest IMO lepsza niż w Plusie.
w ktorym miejscu jest lepsza ?

Wiesz doskonale, że gust jest jak dupa. Mi na przykład deska z Plusa totalnie nie podchodzi. Plastiki z Tico, trochę zmienione i inaczej wyprofilowane. W Tico przynajmniej góra deski nie pękała.
Ale każdemu podoba się co innego.
wiem tez doskonale, ze sa ludzie krzesla i taborety, a gust taboretow zwyklo sie okreslac bezgusciem,
i z dupa ma to tyle wspolnego, ze broniac swoje bezguscie uzywaja argumentow z dupy,
tak jak ten o porownaniu deski PN z Tico - deska w Tico nie peka od slonca, ale peka od naciskania jej kolanami, wiec albo w zyciu nie siedziales w Tico lub Polonezie, albo nie jestes w stanie odroznic dwoch roznych plastikow,
niezaleznie od wystepujacego przypadku zaliczylys konkretny blamaż,

prawda obiektywna jest taka, ze plastiki zastosowane w Plusie sa bardzo wysokiej jakosci pod wzgledem funkcji, ktore maja spelniac,
zreszta tak samo jest w Minusie,
oczywiscie nie dotyczy to kazdego elementu, bo oslony mechanizmow pasow bezpieczenstwa czy oslony w za podsufitka w Atu/C- to jakis dramat - sa to jednak elementy wspolne dla + i - ,
deski z miekkmi materialem pekaja niezaleznie ,czy jest ona plusowa, minusowa, czy w DFie a nawet samochodach zagranicznych traktowanych tak jak polskie produkty,
ale zeby to zrozumiec to trzeba najpierw wiedziec gdzie lezy problem, zamiast wymyslac bzdury majace usprawiedliwiac wlasne bezguscie

Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6745 dnia: Wrzesień 29, 2019, 22:14:22 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
wiem tez doskonale, ze sa ludzie krzesla i taborety, a gust taboretow zwyklo sie okreslac bezgusciem,

I to zdanie mi wystarczy żeby zrezygnować z dalszej dyskusji z tobą (i marnowania czasu na choćby doczytanie twej wypowiedzi do końca). :)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2019, 22:19:09 pm wysłana przez kuba92 »

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6746 dnia: Wrzesień 29, 2019, 22:27:44 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13829
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Deska MR93 jak najbardziej pasuje do stylistyki Poloneza. Jedyne co bym przeniósł, to system wentylacji.
plusowy system nawiewow ma wyzsza wydajnosc i jest przystosowany do montazu klimy plus brak zaworka nagrzewnicy, czyli raczej prostej odmiany klimy, gdzie regulacja temp. to mieszanie powietrza zimnego i cieplego,
tylko przez to wszystko zajmuje duzo miejsca i jest bardziej skomplikowany, a np. z mojego punktu widzenia (albo bardziej siedzenia) wieksza wydajnosc nawiewow jest nieistotna, bo nie uzywam wiecej niz 2 biegu, sporadycznie 3,
w ten sposob praktyczna wydajnosc nawiewow nie jest wieksza niz w minusie,
deska MR93 jest ladna, bo w koncu ma dobrze zrobione kratki nawiewow - zajebiste okragle klapki zamontowane w kwadratowych plastikach przykreconych do deski to jest stylistyczny dramat, ktory nigdy nie powinien ujrzec swiatla dziennego (no moze poza prototypem, zeby ostrzec potomnych przed popelnianiem takich bledow)


wiem tez doskonale, ze sa ludzie krzesla i taborety, a gust taboretow zwyklo sie okreslac bezgusciem,

I to zdanie mi wystarczy żeby zrezygnować z dalszej dyskusji z tobą (i marnowania czasu na choćby doczytanie twej wypowiedzi do końca). :)
ja twoje wypociny przeczytalem i odnioslem sie adekwatnie do tego infantylnego stylu oraz dorzucilem jeszcze cos zupelnie powaznie, zeby zdementowac bzdury, ktore wypisujesz, bo jeszcze ktos sklonny bedzie w nie uwierzyc "panie" ambitny typie  (zrozumieja ludzie pamietajacy reklamy tico w gazetach),
wiem,ze sa ludzie nie czytajacy/sluchajacy (tak deklarujacy,ale najczesciej klamia)  tresci niewygodnych dla ich swiatopogladu, ale tez naleza do kategorii taboretow, wiec w sumie nic nowego nie odkryjemy
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2019, 22:36:41 pm wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6747 dnia: Wrzesień 29, 2019, 23:21:56 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Podoba mi się jak wiele emocji wywołuje u ciebie prywatna opinia (którą w dodatku przekręcasz pod swoją narrację) jakiegoś "typa z internetu", którego najprawdopodobniej w życiu na żywo nie spotkasz i który cie podobno aż tak nie obchodzi. :D

A tak już bardziej w temacie: https://www.youtube.com/watch?v=STQO97ztQjQ - jeśli kogoś interesują tego typu rzeczy to Klimek zabrał się za Roya. Z tego, co gdzieś widziałem podłogę wyciął mu prawie do zera, ciekawe co z niego wyjdzie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2019, 23:34:56 pm wysłana przez kuba92 »

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6748 dnia: Wrzesień 30, 2019, 17:46:55 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13829
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
mialem juz nie pisac, ale te emocje, sam rozumiesz ;>
oj tak, doskonale wiesz jakie emocje toba targaja, co wszystkim pokazales w poscie o Tico - nie wyprzesz sie ich, wszyscy widza i niewielu da sie nabrac na pitolenie o narracji prywatnej opinii,
nawet parafraza madrosci z internetu o nieemocjonalnym niespotykaniu nieobchodzacych nieznajomych nie pomoze ukryc, ze twoja "prywatna opinia" to po prostu twoje własne kłamstwo,
prywatna opinie na temat wygladu deski z lublina wyrazilem JA - znajdz trzy roznice w narracji wzgledem twojego wlasnego klamstwa, to bedziesz na dobrej drodze, by zrozumiec swoj blad

https://www.youtube.com/watch?v=STQO97ztQjQ - jeśli kogoś interesują tego typu rzeczy to Klimek zabrał się za Roya
ludzie, czy ja sie przeslyszalem, czy wedlug Klimka wyprodukowano jedynie 454 szt ROYa ?
ma ktos jakies dane na ten temat, czy Klimek to kolejny kłamczuch w tym temacie ?

ciekawi mnie to, b che wiedziec, czy jako posiadacz Trucka Quattroporte   jestem koneserem znacznie wiekszego kalibru niz posiadacze   Maserati Quattroporte IV , ktorych powstalo ponad piec razy wiecej  <lol2>
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6749 dnia: Wrzesień 30, 2019, 18:54:07 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
mialem juz nie pisac, ale te emocje, sam rozumiesz

Ponoć napar z melisy - tu cytat - "łagodzi stany silnego zdenerwowania, nerwice, nadmierne pobudzenie". Spróbuj, a może akurat zadziała.

by zrozumiec swoj blad

Moim jedynym błędem jest "rozmowa" z tobą (i próba powrotu na to forum).
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2019, 18:55:58 pm wysłana przez kuba92 »

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6750 dnia: Wrzesień 30, 2019, 20:22:56 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
udzie, czy ja sie przeslyszalem, czy wedlug Klimka wyprodukowano jedynie 454 szt ROYa ?
Może zapomniał dodać, że tysięcy - a może chodziło o pierwszy wypust, tzn. ROY ze starym typem klamek zewnętrznych. Jeszcze kilka lat temu taki jeden, jeszcze na czarnym szyldzie, kręcił się  w rejonie wylotu na Bobrowniki. Numery jeszcze pamiętam, ale zdjęcia nie udało mi się zrobić. Był w posiadaniu człowieka, który miał również "brata bliźniaka" mojego truckła, którego wrzucałem już zresztą na forum i który raczej już nie istnieje.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6751 dnia: Wrzesień 30, 2019, 20:48:57 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Możliwe, że informacje wziął po prostu z Wikipedii, ale wpis tam dotyczył chyba tylko Trucka Plus i niekoniecznie sumował wszystkie dane a tylko wspominał o dwóch partiach.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6752 dnia: Wrzesień 30, 2019, 21:57:58 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
Sugerował się pewnie tym wpisem.

W czerwcu 2002 roku zawieszono produkcję tego modelu, lecz ponownie ją uruchomiono w listopadzie 2002 roku, dzięki zamówieniom i sfinansowaniu produkcji przez dealerów Daewoo wyprodukowano partię 166 egzemplarzy w wersji ROY z silnikiem 1.9D z części pozostających w magazynach producenta. Po raz kolejny produkcja została wznowiona w marcu 2003 roku, również dzięki sfinansowaniu produkcji przez sprzedawców, polegającej na zapłacie za auta jeszcze przed wznowieniem procesu produkcyjnego. W ten sposób powstała ostatnia partia 288 Polonezów Truck Plus.

W Nysie Motor wyprodukowano łącznie 38 133 Trucków Plus

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6753 dnia: Wrzesień 30, 2019, 22:17:54 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Roy to chyba najmniej popularna wersja więc kto ich tam wie...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6754 dnia: Wrzesień 30, 2019, 22:52:57 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6586
  • Płeć: Mężczyzna
została wznowiona w marcu 2003

Ja polecam konopie siewne. Wreszcie legalne, nieszkodliwe i bez haju - choć to akurat może być postrzegane za wadę :)
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6755 dnia: Wrzesień 30, 2019, 22:54:01 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6586
  • Płeć: Mężczyzna
Sugerował się pewnie tym wpisem.

W czerwcu 2002 roku zawieszono produkcję tego modelu, lecz ponownie ją uruchomiono w listopadzie 2002 roku, dzięki zamówieniom i sfinansowaniu produkcji przez dealerów Daewoo wyprodukowano partię 166 egzemplarzy w wersji ROY z silnikiem 1.9D z części pozostających w magazynach producenta. Po raz kolejny produkcja została wznowiona w marcu 2003 roku, również dzięki sfinansowaniu produkcji przez sprzedawców, polegającej na zapłacie za auta jeszcze przed wznowieniem procesu produkcyjnego. W ten sposób powstała ostatnia partia 288 Polonezów Truck Plus.

W Nysie Motor wyprodukowano łącznie 38 133 Trucków Plus


A ktoś coś wie o tym ile wyprodukowano Trucków pod szyldem PFS? Nawet widziałem takiego jednego. Swego czasu, chyba między 2004 ,a 2006 rokiem, wznowiono produkcję Trucków i kontynuowano aż do zlicytowania wytwórcy przez komornika...
Pamiętam że był to nawet głośny news w radiowej Trójce, szefostwo firmy mówiło o zamówieniu 400 sztuk do Francji.

Co do Klimka- nie znam gościa, jego programów i byłem sceptyczny, ale w tym linku podchodził do auta bez nabijania się, więc chyba nawet obejrzę co tam wybuduje.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2019, 22:56:08 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6756 dnia: Październik 01, 2019, 00:06:46 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13829
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
a może chodziło o pierwszy wypust, tzn. ROY ze starym typem klamek zewnętrznych.
moj ma kwadratowe malowane klamki i jest z 1998, wiec to nic szczegolnego,

tak cos przypuszczalem, ze to moze byc produkcja Truckow po zawieszeniu produkcji Poloneza, ale Klimek mowi o pierwszym rzucie 166 i pod koniec produkcji 288 - nie zrozumial tego, co jest napisane w wikipedii, przeinaczyl i puscil w eter, a jego widzowie zapewne nie maja potrzeby szukania informacji prawdziwych,
wyglada na to, ze Klimek ma twarożek zamiast mozgu

Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6757 dnia: Październik 01, 2019, 00:09:16 am »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1307
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Odnośnie nieścisłości to w programie pojawiła się informacja że silnik 1.9 montowany w polonezie ma 90 koni.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6758 dnia: Październik 01, 2019, 00:10:13 am »

Offline Bartekcom#1982

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1545
  • Płeć: Mężczyzna
    • 2x FSO Polonez

A ktoś coś wie o tym ile wyprodukowano Trucków pod szyldem PFS? Nawet widziałem takiego jednego. Swego czasu, chyba między 2004 ,a 2006 rokiem, wznowiono produkcję Trucków i kontynuowano aż do zlicytowania wytwórcy przez komornika...
Pamiętam że był to nawet głośny news w radiowej Trójce, szefostwo firmy mówiło o zamówieniu 400 sztuk do Francji
WTF
Skąd posiadasz takie informacje?
Daewoo-FSO Polonez Atu Plus 1.6GSi 2001'
FSO Polonez 1.5SLE 1989'
Opel Vectra C FL Sedan 2.2DIRECT 2005'

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6759 dnia: Październik 01, 2019, 15:38:16 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6586
  • Płeć: Mężczyzna
Przecież napisałem skąd.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E