Autor Wątek: -= LINKowisko =-  (Przeczytany 1306954 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7040 dnia: Kwiecień 19, 2020, 15:56:08 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4669
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Mam wrażenie, że przestrzegana jest tylko przepis dotyczący granicy światło/cień, a luminacja nie jest objęta jakąkolwiek regulacją, rzez to aktualne przepisy można sobie wsadzić w rzyć, bo strumień światła jest tak mocny, że będzie oślepiał mimo prawidłowego ustawienia świateł. W momencie, kiedy takie auto jadące z naprzeciwka nas mija, nie ma szans zauważyć czegokolwiek.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7041 dnia: Kwiecień 19, 2020, 16:03:21 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6585
  • Płeć: Mężczyzna
Problemem są zwłaszcza SUVy i auta dostawcze które teraz mają światła zamontowane bardzo wysoko i walą prosto w tylną szybę. Takie umiejscowienie powinno być nielegalne.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7042 dnia: Kwiecień 19, 2020, 16:06:50 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1307
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Niema na to żadnych regulacji, że to wszystko coraz mocniej świeci?
Jest. Wyszyskie lampy wraz miejscem ich montażu muszą być homologowane wg regulaminu ece r48.

Wg mnie najbardziej oslepiaja duże suvy i dostawczaki bo mają lampy zamontowane wysoko.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7043 dnia: Kwiecień 19, 2020, 16:08:02 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4669
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Problemem są zwłaszcza SUVy i auta dostawcze które teraz mają światła zamontowane bardzo wysoko i walą prosto w tylną szybę. Takie umiejscowienie powinno być nielegalne.

Tylko, że wóz, który mnie przedwczoraj oślepiał był zwykłą osobówką. Wysokość lamp w SUVach i dostawczakach to jedno i wkurza od dawna, ale problem zauważam teraz w zwykłych autach osobowych.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7044 dnia: Kwiecień 19, 2020, 17:03:36 pm »

Offline AUTOSAN

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 274
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Borewicz 1980

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7045 dnia: Kwiecień 19, 2020, 17:15:35 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Problemem są też zapewne automaty. Maluch na prądnicy z R2 (czy tam R4) w lampach może nie być zwyvzjnie zauważony przez sensor...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7046 dnia: Kwiecień 19, 2020, 17:49:09 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Problemem są też zapewne automaty. Maluch na prądnicy z R2 (czy tam R4) w lampach może nie być zwyvzjnie zauważony przez sensor...

To raczej nie ma znaczenia. Gdy dojeżdżam do auta jadącego przede mną, to światła "wycinają" go, a bokami oświetlają jemu jeszcze drogę.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7047 dnia: Kwiecień 19, 2020, 19:18:39 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 643
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Nowoczesne światła to najgorsze co może być, niekiedy mam ochotę wyjść i takiemu potłuc te lampy, albo jak oślepia jadąc z naprzeciwka walnąć mu długimi, może się kapnie że oślepia. Druga sprawa wnerwiają mnie debile z ledowymi lampami z tyłu, stoi taki przed tobę i trzyma nogę na hamulcu, a za mocne światła stop też rażą w oczy, stojąc na światłach to  jakoś da się przeboleć, ale w korku, albo przed przejazdem kolejowym to masakra stać za takim, jakoś kiedyś auta nie raziły tak ludzi.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7048 dnia: Kwiecień 19, 2020, 19:32:48 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3764
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Mam podobne odczucia w temacie nowych aut z LEDami. Dają czasami, tak, że przez parę sekund prawie nic nie widzę, bo oko znów musi się przyzwyczaić do "normalnych" warunków. W E46 mam zregenerowane reflektory z baardzo sprawnymi xenonami, na długich to dzień w nocy, ale mimo wszystko mam je ustawione niżej tak by nikogo nie oślepiać i nikt nie mruga.
Co do stopów to istotnie, stojąc za takim autem można się zirytować, ale z drugiej strony ostre i szybko reagujące źródło światła to spora zaleta. Stopy mają wywołać reakcję, a im ostrzej i szybciej je widać tym lepiej.
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7049 dnia: Kwiecień 19, 2020, 21:28:30 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1307
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Uważam że powinien być wprowadzony przepis zakazujący używania hamulca nożnego podczas nr stania na światłach, w korku czy pod przejazdem. Po coś w końcu jest hamulec postojowy tzn. rączyny.
Tak samo uważam że podczas postoju pod przejazdem powinien być obowiązek gaszenia silnika. Czasami przejazd jest zamknięty 10 minut i kilka aut stoi z uruchomionymi silnikami. Współczuję ludziom którzy mieszkają przy przejazdach, bo nie dość ze hałas od pociągów to jeszcze smród od stojących samochodów.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7050 dnia: Kwiecień 19, 2020, 22:26:37 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4669
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Fakt, ledowe światła stopu są równie irytujące w mieście. Kocham stać w korku w nocy przed kimś, z odpalonymi stopami na ledach - nie wiem, co zrobić z oczami, czasem daszek przeciwsłoneczny pomaga. Szkoda, że nie ma żadnych regulacji odnośnie natężenia światła - ale na to pewnie poczekamy jeszcze kilka lat. Ciekawe, czy projektant zdaje sobie sprawę, jak bardzo może oślepić kilkanaście diod SMD wycelowanych prosto w oczy. Kiedyś w angielskim teście poloneza zwrócono uwagę, że strzałki tunelu potrafią świecić zbyt jasno - teraz w testach ciekawsze jest, czy auto posiada uchwyt na kubek z napojem, lub egoistyczna zasada - "ważne, żeby mnie było dobrze, a inni to tam "ch*j" :/.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7051 dnia: Kwiecień 19, 2020, 22:33:53 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Coraz więcej automatów a kierowcy nie chce się przełączać na P aby po chwili wbijać D. Nie po to kupował automat żeby wachlować...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7052 dnia: Kwiecień 20, 2020, 00:32:03 am »

Offline AUTOSAN

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 274
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Borewicz 1980
Coraz więcej automatów a kierowcy nie chce się przełączać na P aby po chwili wbijać D. Nie po to kupował automat żeby wachlować...
Przełączanie na światłach jest błędem prowadzącym do szybszego zużycia automatycznej skrzyni biegów

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7053 dnia: Kwiecień 20, 2020, 01:24:52 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Tak samo uważam że podczas postoju pod przejazdem powinien być obowiązek gaszenia silnika.
przeciez jest przepis, ktory nakazuje zgaszenie silnika podczas postoju dluzszego niz minuta
Uważam że powinien być wprowadzony przepis zakazujący używania hamulca nożnego podczas nr stania na światłach, w korku czy pod przejazdem.
chcialbym, zebys byl pierwszym, ktoremu psiarnia siadzie na ogonie, jezeli takie cos by wprowadzili - gdybys wylapal kilka mandatow po kilka stow w ciagu godziny, to bys sie nauczyl... zeby nie miec durnych pomyslow ;]


Wysokość lamp w SUVach i dostawczakach to jedno i wkurza od dawna, ale problem zauważam teraz w zwykłych autach osobowych.
najpierw pozwolono montowac swiatla na dowolnej wysokosci, to sie rozbestwili i zaczeli wymyslac jakies inne oslepiacze,
gdyby od razu dobrali sie im do dudy za te dostawczaki, czyli gdyby ktos nad tym czuwal, zamiast dopuszczac wszystko za kase, to nie byloby problemu,
a problem jest teraz ogromny, bo wyrosl na pseudobezpieczenstwie - czyli bezpieczenstwie slepego chama w audi lub innym burakowozie kosztem sprowadzania niebezpieczenstwa na kazdego innego uzytkownika drogi,

bezpieczne oswietlenie, to takie ktore nie oslepia innych, a nie takie, ktore oswietla na kilometr do przodu - nie widzisz, to wypierdalaj zza kierownicy, sa autobusy i taksowki ,
a niewidomi z ambicjami siedzenia na przednim lewym fotelu niech czekaja na samochody autonomiczne,
zreszta nie wiem po co wiekszosci oswietlenie na kilkaset metrow, skoro nie panuja nad tym, co sie wydarzy na drodze za 10m


Fakt, ledowe światła stopu są równie irytujące w mieście.
to ten sam problem, jak przy przednich refletorach,
tylne swiatla powinny byc wyraznie widoczne, a nie oswietlac na czerwono droge z tylu na 10m,
tu tez mode przejal pierdolec pospolisty, wczesniej scigali sie w kategorii kto ma wyzszego lub dluzszego SUVa ,a teraz mamy rywalizacje, kto szybciej komus wypali siatkowke oka

Niema na to żadnych regulacji, że to wszystko coraz mocniej świeci?
w panstwie z kartonu wszystko reguluje kasa i koneksje,
teoretycznie sa jakies normy, stare czy nie , to nie ma znaczenia, jezeli nie sa przestrzegane

Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7054 dnia: Kwiecień 20, 2020, 07:25:43 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Uważam że powinien być wprowadzony przepis zakazujący używania hamulca nożnego podczas nr stania na światłach, w korku czy pod przejazdem.
chcialbym, zebys byl pierwszym, ktoremu psiarnia siadzie na ogonie, jezeli takie cos by wprowadzili - gdybys wylapal kilka mandatow po kilka stow w ciagu godziny, to bys sie nauczyl... zeby nie miec durnych pomyslow ;]


No i za co niby miałby być mandat w tym przypadku - za stosowanie się do przepisów, czy za niestosowanie się do nich?  <mysli>
Ja na postoju wynikającym z przepisów ruchu, zaciągam właśnie ręczny, o ile nie gaszę całkiem silnika. Sprawnymi światłami hamowania chwalić się mogę przed diagnostą, bo dla innych kierowców one mają być tylko sygnałem, że zwalniam. Ostatecznie - że stoję, jeżeli kierowca za mną, nadjeżdża później i mógł nie widzieć, jak hamowałem.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7055 dnia: Kwiecień 20, 2020, 10:37:49 am »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
https://www.youtube.com/watch?v=rkWzFcbPgsc mmm, obniżenie kosztów materiałowych o 20% minimum. Ciekawe o ile obniżyli te koszty fabrycznie i czy tak zostało już potem do końca produkcji. Już nieco mniej mnie dziwi "jakość" wnętrza (i nie tylko) Plusa. :D

BTW w 8:46 - Atu Plus na próbnych blachach z progami i dokładkami drzwi Orciari. :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 20, 2020, 10:41:18 am wysłana przez kuba92 »

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7056 dnia: Kwiecień 20, 2020, 10:59:41 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Ja na postoju wynikającym z przepisów ruchu, zaciągam właśnie ręczny, o ile nie gaszę całkiem silnika. Sprawnymi światłami hamowania chwalić się mogę przed diagnostą, bo dla innych kierowców one mają być tylko sygnałem, że zwalniam. Ostatecznie - że stoję, jeżeli kierowca za mną, nadjeżdża później i mógł nie widzieć, jak hamowałem.
Ja wielokrotnie widziałem, że jak był jakiś zator, powiedzmy "wahadełko" na drodze, to ten ostatni w kolejce, jak dojeżdżał do poprzedzającego samochodu, to włączał awaryjne. Większość tego nie robiła, ale kilku takich widziałem. I nie było to w nocy, tylko normalnie, w słoneczny dzień. To ma niby coś dawać? Zapisane to jest gdzieś, czy to tylko fanaberia kilku osób? Prawko robiłem 20 lat temu i nie przypominam sobie czegoś takiego, a nowych przepisów zwyczajnie nie śledzę.
https://www.youtube.com/watch?v=rkWzFcbPgsc mmm, obniżenie kosztów materiałowych o 20% minimum. Ciekawe o ile obniżyli te koszty fabrycznie i czy tak zostało już potem do końca produkcji. Już nieco mniej mnie dziwi "jakość" wnętrza (i nie tylko) Plusa. :D

BTW w 8:46 - Atu Plus na próbnych blachach z progami i dokładkami drzwi Orciari. :)
Odchudzone blachy i uj wie co jeszcze, ale i tak się cieszę, że powstała wersja plus.
Ładnie tam zegary składają. Ogólnie, to fajnie popatrzeć.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7057 dnia: Kwiecień 20, 2020, 11:19:10 am »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Odchudzone blachy i uj wie co jeszcze, ale i tak się cieszę, że powstała wersja plus.

Ja też. Doceniłem dzięki temu minusa jeszcze bardziej niż wcześniej. :D

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7058 dnia: Kwiecień 20, 2020, 11:21:20 am »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1307
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Ja wielokrotnie widziałem, że jak był jakiś zator, powiedzmy "wahadełko" na drodze, to ten ostatni w kolejce, jak dojeżdżał do poprzedzającego samochodu, to włączał awaryjne. Większość tego nie robiła, ale kilku takich widziałem. I nie było to w nocy, tylko normalnie, w słoneczny dzień. To ma niby coś dawać? Zapisane to jest gdzieś, czy to tylko fanaberia kilku osób? Prawko robiłem 20 lat temu i nie przypominam sobie czegoś takiego, a nowych przepisów zwyczajnie nie śledzę
To wymysl dzienikarzy auto świata uwazajacych się za alfe i omege w temacie motoryzacji.
Włączenie świateł awaryjnych przy hamowaniu ma sens na autostradzie podczas awaryjnego hamowania. W sumie Nie wiem czy niektóre nowe auta nie mają takiego systemu.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7059 dnia: Kwiecień 20, 2020, 11:32:49 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Odchudzone blachy i uj wie co jeszcze
<hahaha>
portfele odchudzili dostawcom czesci !! to wynika z tresci filmu,
fajna sciema z doplacaniem 2k do kazdego PN, tylko dla pracownika z rabatem 4k ,wiec w sumie do PN dla pracownika doplacali 6k pln   ;>
kreatywna ksiegowosc w FSO <lol2>  szkoda ze inne dzialy nie byly tak kreatywne ;]
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.