Autor Wątek: -= LINKowisko =-  (Przeczytany 1307422 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8280 dnia: Lipiec 08, 2022, 12:33:13 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4670
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Mam nadzieję, że jednak komuś "przestawi się wajcha", zresztą rynek zweryfikuje idiotyczne decyzje, podobnie jak wspomniane wcześniej wygaszanie elektrowni jądrowych w Niemczech.

Fajnie było też przy okazji obejrzeć: https://www.youtube.com/watch?v=yjcGrfc9NBk , z obrzydliwego źródła, ale jeden raz zrobiłem wyjątek, i nie żałuję. Pięknie to wyszło w 0:30 i 3:10  <hahaha>
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8281 dnia: Lipiec 08, 2022, 19:54:20 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
widac, ze to ustawka, mial jezdzic od kraweznika do kraweznika, a jezdzie prosto,
pies przygotowany, jakby szkolony pies na poslow (opozycji oczywiscie) - na legitce chyba nie jest napisane z jakiej partii jest posel, a wtedy szanse pol na pol z przewaga pisuaru (bynajmniej nie tylko z arytmetyki w takiej sytuacji),
a ze glupek dal sie zlapac to coz, zwykly glupek i chocby z tego powodu partia powinna sie go pozbyc oficjalnie pietnujac takie zachowanie

wcześniej wygaszanie elektrowni jądrowych w Niemczech.
to bylo zwiazane z lobbowanie Szredera i budowa NordStream2 - Niemcom pewnie to sie oplacalo, bo mogli miec tani metan i przerobka elektrowni weglowych na gazowe jest stosunkowo prosta,
budowa nowych to tez kaszka z mleczkiem w stosunku do jadrowych,
dlatego dorabiali do tego bzdurna ideologie - jednak sytuacja sie zmienila

Mam nadzieję, że jednak komuś "przestawi się wajcha"
jakos wcale mnie to nie rusza, lata trzydzieste jeszcze bardzo odlegle,
na dzien dzisiejszy najtanszy nowy samochod klasy A to 50000 tombakow i nie stac mnie na taki wydatek ani nawet nie mam najmniejszej ochoty cos takiego kupowac - nie zebym mial awersje do malych samochodow, nawet je lubie i uwazam za bardzo przydatne, ale skoro moge kupic za 3000-5000 to jeszcze mnie nie pojebalo, zeby wydac 10x tyle, ktorych i tak nie mam,
jezeli jestes w lepszej sytuacji finansowej i planujesz zakup, to na pocieszenie bedziesz mogl kupic sobie spalinowe Ferrari itp.
mnie bardziej obchodzi to, ze nie stac mnie na zakup Tesli za 200k niz to, ze ktos zabroni mi kupic najtanszego blachosmroda za 50k (i jak wyzej wspomnialem tez nie jest moim faworytem),

bardziej od zakazu sprzedazy aut spalinowych martwi mnie, czy bede mial co zalac do baku, a jezeli tak to w jakiej cenie - tutaj maja duze pole do popisu w wytepieniu spalinowek, bo wiesz, wlasciciel Ferrari inaczej widzi cene na dystrybutorze niz wlasciciel Poloneza
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8282 dnia: Lipiec 13, 2022, 09:18:57 am »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2865
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8283 dnia: Lipiec 14, 2022, 15:39:11 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4670
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
https://moto.pl/MotoPL/7,88389,28686882,92-letni-sobieslaw-zasada-pojechal-fiatem-126p-do-turynu-jego.html

Zasada dojechał maluchem do Turynu :) Mam nadzieję, że każdy kto sobie tego życzy, z nas, będzie w stanie w tym wieku zrobić sobie taką podróż...

No i ładnie zawstydził tych wszystkich, którzy wożą maluchy na zlotach na lawecie, bo "400km? maluchem? Niemożliwe!"  ]:->
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2022, 15:40:57 pm wysłana przez Daniel#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8284 dnia: Lipiec 14, 2022, 16:18:12 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1167
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
A były zamysły, żeby emerytom odbierać prawka, bo strasznie dużo popełniają wypadków, a tu proszę 92 lata i 1400 km w kołach pokonane w aucie bez tych wszystkich bajerów nowoczesnych.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8285 dnia: Lipiec 14, 2022, 16:30:47 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Nie mierzmy wszystkich jedną miarą,to że jeden dziadek ma refleks i jest w stanie jeździć nie znaczy że cała reszta też. Dziadek dziadkowi nie równy  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8286 dnia: Lipiec 14, 2022, 22:30:16 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
No i ładnie zawstydził tych wszystkich, którzy wożą maluchy na zlotach na lawecie, bo "400km? maluchem? Niemożliwe!"  ]:->

No właśnie, komicznie to wygląda jak Zasada i Bielak goście po 90 jadą maluchem a za nimi 2 typów w bmw i volvo z lawetami  <rotfl2>

https://youtu.be/YgA9PSsh-5c?t=488

Nigdy nie rozumiałem laweciarzy, jak kogoś męczy takie auto to po co go trzymać ? żeby wozić objazdowo jak jakiś pomnik ?

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8287 dnia: Lipiec 14, 2022, 23:45:44 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
zdecydowanie nie wiedza o co chodzi w takiej imprezie, zwykli pozerzy,
smiesznie by bylo, gdyby to byly wyrejestrowane stojaki, zeby na OC oszczedzic ;p
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8288 dnia: Lipiec 15, 2022, 02:14:57 am »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2083
A były zamysły, żeby emerytom odbierać prawka, bo strasznie dużo popełniają wypadków, a tu proszę 92 lata i 1400 km w kołach pokonane w aucie bez tych wszystkich bajerów nowoczesnych.
W tym roku na rajd koguta przyjechała rodzina( 2 dorosłych 2 dzieci) 126p . Do Oławy przywieźli Maluszka BMW na lawecie bo daleko.
Kolejne 3 dni jechali w duecie. Dotarli do mety wzorowo bez awarii. W sobotę zrobili na campingu imprezę do rana przy użyciu BMW. Rano okazało się że akumulator nie żyje, po podłączeniu kabli okazało się że padło immo (lub coś innego). Wrócili maluchem do domu , zabrali z domu firmowe ducato i pojechali zabrać bmw na lawecie. W Giżycku padło ładowanie w Ducato ....
Kurtyna .

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8289 dnia: Lipiec 15, 2022, 05:12:12 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
wożą maluchy na zlotach na lawecie
O kurczę, do głowy mi nie przyszło, że tak można. Z takim podejściem to i ja mógłbym swoim truckiem na zloty jeździć. Niezły patent! :d

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8290 dnia: Lipiec 15, 2022, 05:50:22 am »

Offline pjak1

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 83
  • Płeć: Mężczyzna
    • pn C+

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8291 dnia: Lipiec 15, 2022, 06:40:01 am »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Niektórzy oglądają filmy bez dźwięku więc już spieszę z pomocą,żółty 126p na lawecie to wyścigówka Pawła Kopacza przystosowana topowo do wyścigów płaskich/górskich. 70 koni z oryginalnego silnika,jeden fotel,klatka,zero wnętrza i ponad 120 decybeli więc raczej ciężko jechać tym rekreacyjnie 3 tyś km na kołach. Czerwony z kolei to auto zastępcze które jak widać przydało się bo jeden z 126p odmówił jazdy i wylądował na lawecie  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8292 dnia: Lipiec 15, 2022, 14:43:52 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
Niektórzy oglądają filmy bez dźwięku więc już spieszę z pomocą,żółty 126p na lawecie to wyścigówka Pawła Kopacza przystosowana topowo do wyścigów płaskich/górskich. 70 koni z oryginalnego silnika,jeden fotel,klatka,zero wnętrza i ponad 120 decybeli więc raczej ciężko jechać tym rekreacyjnie 3 tyś km na kołach. Czerwony z kolei to auto zastępcze które jak widać przydało się bo jeden z 126p odmówił jazdy i wylądował na lawecie  <spoko>

Do którego filmu się odnosisz ? Widziałem że jeden to rajdówka, tym bardziej nie rozumiem wyboru, chyba że przy okazji chciał wystartować w jakichś zawodach to w porządku. Ciekawe co się zepsuło w tym jednym że nie dało się jechać dalej, maluch jest na tyle prosty że mało jest awarii których nie dałoby się ogarnąć w trasie.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8293 dnia: Lipiec 25, 2022, 16:17:09 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1678
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8294 dnia: Lipiec 25, 2022, 23:39:26 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6586
  • Płeć: Mężczyzna
Kolejny świetny przykład na to, że państwo nawet 10-metrowym kijem nie powinno dotykać tego czego absolutnie nie musi.
Ten Polodon pewnie ma od rdzy tłoki zespawane z blokiem, a kto wie czy i nie tryby skrzyni i mostu z obudowami.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8295 dnia: Lipiec 26, 2022, 13:16:51 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Ten Polodon pewnie ma od rdzy tłoki zespawane z blokiem, a kto wie czy i nie tryby skrzyni i mostu z obudowami.

Na jakiej podstawie to twierdzisz?

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8296 dnia: Lipiec 26, 2022, 13:33:43 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6586
  • Płeć: Mężczyzna
Na takiej że tak się dzieje z samochodami nieruszanymi i niekonserwowanymi przez wiele lat.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8297 dnia: Lipiec 26, 2022, 13:45:51 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Kumpel jakiś czas temu kupił najlepszy polski samochód marki syrena 105 która od 95 roku stała pod stertą śmieci w garażo-stodole i silnik się kręci bez żadnych przeszkód,nawet rozrusznika nie złapało więc niema reguły  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8298 dnia: Lipiec 26, 2022, 13:52:40 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4670
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
To jest dwusuw, także odpali po wieloletnim postoju, jeśli tylko ktoś nie lał wody do komory spalania :) Mój IŻ jupiter stał co najmniej kilka lat na deszczu, nieodpalany, a silnik po montażu normalnego zapłonu udało się odpalić i śmigał. Po rozbiórce do remontu okazało się, że był przytarty, mimo to palił i jeździł.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8299 dnia: Lipiec 26, 2022, 16:53:43 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Na takiej że tak się dzieje z samochodami nieruszanymi i niekonserwowanymi przez wiele lat.
Ostatni przegląd 2016.