Autor Wątek: Kosz  (Przeczytany 18693 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kosz
« dnia: Marzec 03, 2011, 19:58:15 pm »

piciek

  • Gość
...
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2013, 20:52:37 pm wysłana przez SilverArrow#1967 »

Odp: Które opony wybrać na lato?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 03, 2011, 20:35:33 pm »

Offline MichalSW

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 857
  • Płeć: Mężczyzna
Dębica Passio model 1 - samochód jeździ normalnie, nie miałem jakichś przygód z nimi. Jedynie trwałość pozostawia trochę do życzenia - bieżnik OK, ale struktura wewnętrzna gdzieś się niszczy. Przy małej prędkości (do 10 km/h) czuć, że tyłem buja. Na zimówkach tego nie ma. Defekt występuje, mimo że dziury omijam jak się tylko da.
Pomóżmy Jackowi!

Odp: Które opony wybrać na lato?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 03, 2011, 20:45:50 pm »

piciek

  • Gość
Dębica Passio model 1 - samochód jeździ normalnie
a jak zachowują się na mokrym?

Odp: Które opony wybrać na lato?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 03, 2011, 20:56:39 pm »

Offline DaMaGe

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1263
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN C+ 1.6 GLI `2000
mam barumy brillantisy..kupilem je jako nowki w zeszlym sezonie na lato...jak jest sucho - swietna sprawa...jak tylko mocniej popada to kazde lekko mocniejsze hamowanie konczy sie blokowaniem kol przednich:/  ponoc przypadlosc tych barumow;]   jesli chodzi o opinie jeszcze o nich o ktorych slyszalem to to, ze sa glosne - temu zaprzeczylbym:)    na przodzie takze cala zime teraz przejezdzilem na tych barumach - takze nie polecam na ta pore roku;]


wczesniej mialem navigatory z roku 2006 bodajze....na jednej z nich nagle wyskoczyly druty - bieznik dobry, opony nie zjechane...wyskoczyla 'gula' z drutami...
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2011, 20:58:02 pm wysłana przez DaMaGe#1954 »

Odp: Które opony wybrać na lato?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 03, 2011, 21:10:28 pm »

piciek

  • Gość
Na zime mam zimowe lacze, o tych barumach właśnie też słyszałem, że jak mokro to można bokami polatać, jednak ja wole się oddalać niż gryźć asfalt. Teraz na moich starych kormoranach na mokrym ciężko ruszyć na jedynce ;)

Odp: Które opony wybrać na lato?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 04, 2011, 00:12:51 am »

Offline martinez#1970

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 308
Dębica Passio model 1 - samochód jeździ normalnie
a jak zachowują się na mokrym?
Na mokrym asfalcie są beznadziejne, mocniejsze dohamowanie i koła przestawały się kręcić a samochód sunął do przodu jak po szynie. A ja za fajerą :o - i oczy wlepione w zbliżający się tył auta przede mną. Szykany typu zjazd z estakady po tzw. ślimaku - po deszczu połowę wolniej należało pokonywać, pamiętam.

Na suchym normalnie się jeździło, opony jak opony. Przy skręcaniu lubiały zapiszczeć.

Jeżdżę tyle co do pracy i z powrotem, więc do znawców się nie zaliczam. Ale Passio odradzam, kupiłem poldka na tych oponach i szybko je wywaliłem. Mimo że miały jeszcze ho-ho bieżnika.
Cytat: Macki
Nieuchronnie nadchodzą czasy, kiedy to Poldasy bardziej spawać niźli ciąć opłacać będzie się... :]

Odp: Które opony wybrać na lato?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 04, 2011, 16:12:31 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Passio 1 na mokrym tragedia, na suchym ok.
Testowaliśmy z kumplem Passio 2 i są dużo lepsze, zwłaszcza na mokrym.
Navigator to opona całoroczna czyli brak przyczepności i na śniegu i na asfalcie ::)
Barumy Brilantis 1 mam u siebie już paroletnie i stwierdzam brak przyczepności w każdy warunkach. Mocne hamowanie, opona ani piśnie , a samochód leeeeeeeciiiiiim!
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2011, 16:13:27 pm wysłana przez BXMaster »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Które opony wybrać na lato?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 04, 2011, 17:10:46 pm »

Offline Ukash

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1743
  • Płeć: Mężczyzna
    • Peugeot 208 / Fiat 126p 1977r
Dębica Passio model 1 - samochód jeździ normalnie
a jak zachowują się na mokrym?
Na mokrym asfalcie są beznadziejne, mocniejsze dohamowanie i koła przestawały się kręcić a samochód sunął do przodu jak po szynie. A ja za fajerą :o - i oczy wlepione w zbliżający się tył auta przede mną. Szykany typu zjazd z estakady po tzw. ślimaku - po deszczu połowę wolniej należało pokonywać, pamiętam.

Na suchym normalnie się jeździło, opony jak opony. Przy skręcaniu lubiały zapiszczeć.

Potwierdzam, mam na lato passio i na suchym OK, a jak trochę wody to tragedia. Passio 2 miał mój kolega w Lanosie i też raczej na nie narzekał. Ślizgaja się  ;)

Było: Atu+ 1.6 GSi 97'; Atu+ 1.4 GTi 16v turbo...
Jest: Peugeot 208 ; Fiat 126p 1977r

Morał taj bajki jest krótki i niektórym znany, jak nie ma warunków, nie zaiwaniamy... :D

Odp: Które opony wybrać na lato?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 04, 2011, 18:03:06 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro

Navigator to opona całoroczna czyli brak przyczepności i na śniegu i na asfalcie ::)

aha ,
tylko troche na odwrot ci wyszlo
Navigator 2 to opona caloroczna - na sniegu prawie jak zimowka ,na suchym asfalcie bardzo przyzwoicie ,na mokrym slabo jak kazda opona,
ale jako ze kolega ma zimowki ,to mozna kupic letnie ,
letnie w tym rozmiarze i w tej klasie cenowej to zadna na mokrym nie bedzie dobra ,a wiec mozna brac Passio 2
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Które opony wybrać na lato?
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 04, 2011, 18:53:37 pm »

piciek

  • Gość
jeszcze zastanawiam się nad fuldą, bo mają opinię całkiem dobrą, ktoś ma doczynienia z tymi oponami?
i pytanie na szybko jakie alusy 14" i 15" cali można założyć do plusa, żeby były jak fabryka, tzn taki sam rozstaw kółek itp, żeby nie trzeba bylo kombinowac z dystansami itp. czyli jakie ET i szerokosć felgi by musiała być żeby bylo wszystko w porządku. Wiem, że tematów o felgach jest mnóstwo, jednak znaleźć naprawdę konkretną informację o rozmiarze w stosie wszystkich tematów jest ciężko. A o felgi zapytanie z tego względu, że na rozmiar 14 i 15" bym mógł już dobrać nowe Micheliny w cenie podobnej do passio.

Odp: Które opony wybrać na lato?
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 04, 2011, 19:48:35 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
o felgach jest juz temat ,ale moge ci na szybko odpowiedziec ,ze
felgi o szerokosci 6 cali czyli J6 musza miec ET28 i wtedy zachowasz seryjny rozstaw ,
J6.5 to  ET25 jeszcze wejdzie,
na 14' opony 185/65 lub 195/60 ,
na 15' opony 195/55 - drogi rozmiar ,nie oszczedzisz
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Które opony wybrać na lato?
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 04, 2011, 20:17:47 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Na 14tkach 65 już mu przedłuży napęd.

Na 15 cali- zwiększą się wydatki na drążki kierownicze
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Które opony wybrać na lato?
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 04, 2011, 20:21:26 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
185/65R14 i 195/55R15 sa sobie rownowazne - na nich licznik zbliza sie do prawdziwych wskazan
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Które opony wybrać na lato?
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 04, 2011, 20:28:36 pm »

Offline pold20

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1044
  • Płeć: Mężczyzna
  • REDTOP
    • Panda I 1.2 75 fire, Borek 2.0 DOHC GSI, Caro Plus 1,4GTI 16V, Caro Plus RED TOP, Caro Plus RED TOP Turbo, Omega A 3000 24V
Ja jako letnich używam na przodzie KELLY ST i super sie trzymają na suchym i mokrym a na tyle barum brillantis. Brillantisy nie nadają się na oś kierowaną bo lubią "popłynąć"
Żyj tak jak jutro miał być koniec świata

Odp: Które opony wybrać na lato?
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 04, 2011, 20:33:12 pm »

Offline pold20

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1044
  • Płeć: Mężczyzna
  • REDTOP
    • Panda I 1.2 75 fire, Borek 2.0 DOHC GSI, Caro Plus 1,4GTI 16V, Caro Plus RED TOP, Caro Plus RED TOP Turbo, Omega A 3000 24V
185/65R14 i 195/55R15
równe są również 205/45/16
Żyj tak jak jutro miał być koniec świata

Odp: Które opony wybrać na lato?
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 04, 2011, 20:45:05 pm »

Offline Mardas#1946

  • Witajcie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 783
  • Płeć: Mężczyzna
    • ATU + GSI 1,6,2000 r. LPG-AL 700,70U,klimatyzacja Fab. kontrolka AFR
A czy ktoś może podać konkretny model opon letnich 13,które by były jak najbardziej" zrównoważone" co do eksploatacji w warunkach ,mokrej i suchej nawierzchni drogowej. :?:
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2011, 20:45:37 pm wysłana przez Mardas#1946 »
Mardas- Jimi wiecznie żywy !!!!!!!!!!!! ,a moje ATU nie do zdarcia !!!!!!


http://www.polskajazda.pl/Samochody/FSO/Polonez_ATU/108123

Odp: Które opony wybrać na lato?
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 04, 2011, 21:20:20 pm »

Offline pold20

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1044
  • Płeć: Mężczyzna
  • REDTOP
    • Panda I 1.2 75 fire, Borek 2.0 DOHC GSI, Caro Plus 1,4GTI 16V, Caro Plus RED TOP, Caro Plus RED TOP Turbo, Omega A 3000 24V
A czy ktoś może podać konkretny model opon letnich 13,które by były jak najbardziej" zrównoważone" co do eksploatacji w warunkach ,mokrej i suchej nawierzchni drogowej.
Kelly ST ja jestem z nich bardzo zadowolony a są tanie, przejechałem już na nich ponad 20000 km  i mają jescze okolo 6-7 mm bieżnika. Ponoć są one produkowane na licencji goodyear czy dunlop.
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2011, 21:21:25 pm wysłana przez pold20 »
Żyj tak jak jutro miał być koniec świata

Odp: Które opony wybrać na lato?
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 04, 2011, 21:29:12 pm »

Offline Bartekcom#1982

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1545
  • Płeć: Mężczyzna
    • 2x FSO Polonez
Ja mogę polecić bardzo dobre opony na których się świetnie jeździ ale są pioruńsko drogie Michelin Energy. Hamowanie też OK.
Dębica Navigator 2
Miałem w zimę tragedia. W lato nawet spoko ale bez rewelacji.
Daewoo-FSO Polonez Atu Plus 1.6GSi 2001'
FSO Polonez 1.5SLE 1989'
Opel Vectra C FL Sedan 2.2DIRECT 2005'

Odp: Które opony wybrać na lato?
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 04, 2011, 21:32:14 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Miałem w zimę tragedia. W lato nawet spoko ale bez rewelacji.

Właśnie dlatego mówiłem że ślizgają się w lecie, ślizgają w zimę- jednym słowem: całoroczne.

Passio 2 w porównaniu do 1dynki na deszczu jest zdecydowanie lepsze.

Chcesz opony dobre na wodzie? No to Uniroyal, ceny nie są jakieś wyśrubowane ale nie są to najtańsze opony.
Warto się przyjrzeć oponom Matadora.
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2011, 21:32:47 pm wysłana przez BXMaster »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Które opony wybrać na lato?
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 04, 2011, 22:06:43 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Navigator 2 po sniegu idzie prawie tak jak Frigo 2 ,
wiem bo sprawdzalem - specjalnie w ferie odpalilem lagune i robilem testy ,
bylo -15*C  i duzo sniegu ,
az sie sam zdziwilem jak dobrze trzymaja na sniegu ,
na mokrym asfalcie slabo trzymaja ,ale kazda opona oprocz tych specjalnie do deszczu projektowanych nie trzyma dobrze (a mam troche roznego badziewia  - np. moje Pirelli P7 tez na mokro niespecjalnie trzymaja) ,
jak ktos chce deszczowki ,to np. Uniroyal RainType dosc dobrze sie sprawuja na mokro ,
ale proponuje poprostu wyostrzyc zmysly i zmniejszyc predkosc w czasie deszczu
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.