Autor Wątek: Nuklearne pozdrowienia  (Przeczytany 43527 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #80 dnia: Kwiecień 02, 2011, 01:36:26 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Nie przy chałupie (tu paradoksalnie jeszcze większy problem).

Chodzi mi o wiatraki o mocy powyżej 600kw (mniejszych się obecnie nie opłaca stawiać)

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #81 dnia: Kwiecień 02, 2011, 01:39:41 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Co do gruntów pod wiatraki, to akurat nie jest problem. 90% jest dzierżawiona. Znajdź mi rolnika który nie udostępni kawałka pola za np 10000zł/rocznie. Uprawić pole może nadal.

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #82 dnia: Kwiecień 02, 2011, 01:47:14 am »

Offline zimnylech

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 616
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu+ 00' Subru OUT H4
Znajdź mi rolnika który nie udostępni kawałka pola
Rolnika znajdziesz ale czy będzie tam wiało 12 miesięcy?? Wiatraki to drogie zabawki i trzeba je doglądać i konserwować a jak taki stoi to na siebie nie zarabia a trzeba latać koło niego.

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #83 dnia: Kwiecień 02, 2011, 02:07:58 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Ja wiem ile kosztuje wiatrak, jakie są warunki itd. Firma w której pracuje inwestuje w elektrownie wiatrowe.

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #84 dnia: Kwiecień 02, 2011, 02:26:56 am »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
Wiele elementów jest dublowanych lub podwójnie zabezpieczonych.
to poczytaj sobie jakie zabezpieczenia były w fukushimie. chłodzenie reaktorów było powielone trzykrotnie, a i tak gucio to dało, bo było źle zaprojektowane, do tego zatajone błędy w wykonawstwie. chyba nie myślisz, że w naszym grajdołku lepiej by to wyglądało?  :rofl:
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #85 dnia: Kwiecień 02, 2011, 10:34:59 am »

Offline Łukasz_ERW

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 372
  • Płeć: Mężczyzna
Podaj jakieś statystyki, gdzie piszę że Polska ma zapas energii na przyszłość...
CHyba zbytnio upraszczasz... Elektrownia atomowa  nie rozwiąże jak czarodziejska różdżka wszystkich problemów. Z elektrowni konwencjonalnych da się więcej wyciągnąć jak już pisano tylko mamy taką głupią politykę i silne lobby. Węgiel jest i to u nas w Polsce. Nie musimy sprowadzać drogiego uranu, ponosić kosztów jego utylizacji ani budować koszmarnie drogiej elektrowni. Nie pomyślałeś, że na wykładach mogą Wam przedstawiać "jedynie słuszny kierunek"?
Incydentów nie awarii,
To jest właśnie takie krasomówstwo mające na celu zaciemnić prawdziwy obraz sytuacji.
Energia z atomu jest tak tania jak z węgla brunatnego
To fikcja. Zobacz co wyżej napisałem, poczytaj o wszystkich kosztach EA.

kraj sprzedający technologie ma zapewnić składowanie odpadów koniec i kropka. We Francji jest ośrodek składowania odpadów i przyjmują zużyte paliwo z innych elektrowni.
Tak, tylko szkoda, że nikt nie mówi ILE TO KOSZTUJE. A potem gadka,. ze tania jest produkcja energii.
kopuła reaktora wytrzyma uderzenie spadającego samolotu, systemy bezpieczeństwa są powielane przez inne, tam jedynie bombardowanie lub atak terrorystyczny spowoduje katastrofę.
Taak, wprost idealny obraz, sielanka :-)

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #86 dnia: Kwiecień 02, 2011, 11:26:40 am »

Offline zimnylech

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 616
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu+ 00' Subru OUT H4
to poczytaj sobie jakie zabezpieczenia były w fukushimie. chłodzenie reaktorów było powielone trzykrotnie, a i tak gucio to dało, bo było źle zaprojektowane, do tego zatajone błędy w wykonawstwie. chyba nie myślisz, że w naszym grajdołku lepiej by to wyglądało?

To chyba logiczne że przy budowie nowych elektrowni poprawia się błędy starych, po drugie raczej Polskie firmy nie będą budowały elektrowni, bo takie PGE jest zajęte budową nowego bloku w Bełchatowie, choć jakieś 2 mld chcą przeznaczyć na energię jądrową. Więc może być tak że Niemiecka firma wybuduje a swoje udziały będzie miała PGE.

CHyba zbytnio upraszczasz...
Tak da się zwiększyć produkcje energii w elektrowniach konwencjonalnych, ale Unijne prawo karze nas za emisje CO2, kary są takie że wydobywanie węgla się nie opłaca i będziemy musieli kupować węgiel od innych co jest chore. EA na pewno poprawi stosunek mocy do wytwarzanego CO2. Idealnym przykładem jest Aston Martin który musiał wypuścić na rynek mały ekologiczny samochodzik by nie płacić kary.

To fikcja. Zobacz co wyżej napisałem, poczytaj o wszystkich kosztach EA.

No chyba nie, początkowe koszty są większe i to znacznie to fakt, ale później wytwarzana jest czysta energia i koszty ograniczają się jedynie do składowania zużytych prętów w czasie gdy w takiej kopalni węgla brunatnego pracuje znacznie więcej ludzi i sprzętu koszty są stale. To jest jak ma się LPG do PB, ten pierwszy jest na początku drogi ale po pewnym czasie się zwraca tylko co 10 lat butle zmienić i jazda.

Tak, tylko szkoda, że nikt nie mówi ILE TO KOSZTUJE. A potem gadka,. ze tania jest produkcja energii.

O tym ile tak naprawdę to kosztuje powiedzą nam historycy za 1000 lat...



Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #87 dnia: Kwiecień 02, 2011, 12:02:00 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4130
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
http://www.energetyka.e-bmp.pl/program-polskiej-energetyki-jadrowej,3138,art.html - poczytaj sobie wyliczenia kosztów, a dopiero potem się upieraj. Z energetyką jądrową jest tak jak z zakupem nowoczesnego diesla z turbosprężarką. Owszem eksploatacja wychodzi tanio jeśli się weźmie pod uwagę koszta paliwa pomijając wywalenie kasy na zakup i odsetki od kredytu.
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #88 dnia: Kwiecień 02, 2011, 12:19:35 pm »

Offline zimnylech

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 616
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu+ 00' Subru OUT H4
No widzisz to ja ci powiem że oglądałem na TVP.info w czwartek gdzie wypowiadała się babka z zarządu firmy która buduje EA i składuje odpady we Francji i mówi że im się to opłaca i widzisz kto mówi prawdę??

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #89 dnia: Kwiecień 02, 2011, 12:25:18 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4130
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Opłaca się im na tej zasadzie jak mojemu sąsiadowi jeżdżenie dieslem co pali 4,5 litra na setkę. (Taniej niż Polonezem). Z pominięciem faktu, że zapłacił za niego 150 000 złotych, a do tego jeszcze ponad 30 000 zł odsetek od kredytu.

wypowiadała się babka z zarządu firmy która buduje EA i składuje odpady we Francji i mówi że im się to opłaca i widzisz kto mówi prawdę??

A mówiła może komu się opłaca? Firmom budującym elektrownie na pewno się opłaca, ale jakie są koszta dla użytkowników? Poza tym co innego miała by mówić kobieta  z firmy? Znasz jakiś koncern co się upiera, że ich produkcja jest nieopłacalna? :lol:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2011, 12:37:25 pm wysłana przez Grzech#1938 »
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #90 dnia: Kwiecień 02, 2011, 13:38:16 pm »

Offline zimnylech

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 616
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu+ 00' Subru OUT H4
Jak by się nie opłacało to by nie parli w technologie przez 50 lat, a uwierz mi niektórzy ludzie mają to gdzieś czy się firmą opłaca czy nie, ważne by rachunek za prąd był niski. Po katastrofie w Czarnobylu Polska wstrzymała program jądrowy, inne kraje nie, po wydarzeniach w Japonii Polska znowu wstrzymuje inne kraje jakoś nie. I teraz pytanie, czy Polacy są tacy mądrzy czy reszta świata to kompletni idioci.

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #91 dnia: Kwiecień 02, 2011, 14:45:15 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4130
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
To jest opłacalne ale dla FIRM :!: Rozumiesz? :?: Nie dla państw tylko dla firm!

Masz tu odpowiedni cytat:
 "Zapomina się o kosztach ponoszonych przez podatnika np. badania naukowe czy ubezpieczenie. W Szwajcarii ubezpieczenie EA opiewa na 300 milionów franków, a koszta katastrofy takowej elektrowni wyliczone są przez ministerstwo ochrony cywilnej na 4 200 milionów - czyli w razie czego dopłaca państwo. Gdyby ubezpieczenie miało być na faktyczną kwotę kosztów, cena prądu musiała by być dwa razy wyższa.
Problemem są też składowiska śmieci atomowych. Taki problem jest m.in. w Niemczech. Do 1978 jako składowiska używano starej kopalni soli w dolnosaksońskim Asse. Okazało się niestety, ze powstały tam małe szczeliny, przez które przeciekała woda, co doprowadziło do skorodowania części ze 124 tys.beczek z odpadami radioaktywnymi i skażenia. Już od 2009 roku są tam wycieki radioaktywnych substancji.
Obecnie trwają prace nad wydobyciem tego śmiecia, a koszt może sięgnąć nawet 6 miliardów Euro. Oczywiście właściciele EA nie chcą słyszeć o przejęciu kosztów tej operacji i zapłacą za nią podatnicy".

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2011, 14:47:28 pm wysłana przez Grzech#1938 »
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #92 dnia: Kwiecień 02, 2011, 15:07:18 pm »

Offline zimnylech

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 616
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu+ 00' Subru OUT H4
To jest opłacalne ale dla FIRM ! Rozumiesz? ? Nie dla państw tylko dla firm!
Jak płacisz rachunek za prąd to się przejmujesz gdzie idzie kasa czy jesteś zadowolony że tak mało zapłaciłeś. Państwo tą kasę przepije jak przepija kasę za akcyzę z paliwa, więc mnie to obojętne kto to zrobi ważne bym ja nie przepłacał.

Francuzi obecnie potrafią składować 96% odpadów i prowadzą nad tym badania, mają jedyne na świecie laboratorium zajmujące się tym problemem, składują od ponad 25 lat i nic jeszcze nie powyciskało. Właśnie my mamy ten plus że inni się przejechali i wydali kupę kasy by to naprawiać a my możemy czerpać z ich doświadczenia nie ponosząc takich szkód jak inni przed nami. Obecnie Europa posiada najbardziej restrykcyjne przepisy w sprawie energetyki jądrowej na świecie.

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #93 dnia: Kwiecień 02, 2011, 16:08:03 pm »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
No widzisz to ja ci powiem że oglądałem na TVP.info w czwartek gdzie wypowiadała się babka z zarządu firmy która buduje EA i składuje odpady we Francji i mówi że im się to opłaca i widzisz kto mówi prawdę??
ty naprawdę jesteś taki naiwny, że wierzysz temu co mówią w tv? :509:
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #94 dnia: Kwiecień 02, 2011, 17:06:13 pm »

Offline zimnylech

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 616
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu+ 00' Subru OUT H4
ty naprawdę jesteś taki naiwny, że wierzysz temu co mówią w tv?
a ty wierzysz w to że Polacy będą w 100% czerpać energię ze źródeł odnawialnych?? UE nakłada kary na CO2, ekolodzy nie chcą ani elektrowni konwencjonalnych ani jądrowych, jak wy sobie wyobrażacie zabezpieczenie energetyczne Polski??

To ja będę kombinował jak wy, powiem tak, skasować wszystkie auta świata, rocznie ginie więcej ludzi niż we wszystkich wybuchach jądrowych i awariach w elektrowniach i co nie mam racji??

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #95 dnia: Kwiecień 02, 2011, 18:53:02 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6619
  • Płeć: Mężczyzna
, składują od ponad 25 lat i nic jeszcze nie powyciskało.

Albo po prostu nic o tym nie wiemy.
Obecnie Europa posiada najbardziej restrykcyjne przepisy w sprawie energetyki jądrowej na świecie.

Tak i kilka dni temu wydano rozporządzenie na mocy którego produkty które przywozisz do UE mogą być 25 razy bardziej radioaktywne niż przedtem.


UE nakłada kary na CO2

Jak na razie to sprzedajemy nadwyżkowe limity CO2 za dziesiątki milionów euro.


jak wy sobie wyobrażacie zabezpieczenie energetyczne Polski??

Czyste technologie węglowe, spalanie śmieci, wspierane przez przez źródła alternatywne tam gdzie to możliwe, głównie wiatraki i energię słoneczną.

No widzisz to ja ci powiem że oglądałem na TVP.info w czwartek gdzie wypowiadała się babka z zarządu firmy która buduje EA i składuje odpady we Francji i mówi że im się to opłaca i widzisz kto mówi prawdę??

Jaką prawdę? Media mają to do siebie że nie mówią prawdy tylko kreują rzeczywistość która jest dla nich korzystna. Popatrz np. na konflikt w Libii: Jawną napaść zbrojną z pogwałceniem prawa międzynarodowego nazywa się "interwencją ze względów humanitarnych". Mówią że Kaddafi zabija cywilów tylko że uzbrojony powstaniec to nie cywil! Z drugiej strony podaje się że gdzieś tam zginęło 30 żołnierzy Kaddafiego. Kto ich zabił? O tym cisza, bo przecież cywile nie noszą broni. Tymczasem gdzie indziej jest syf na podobną skalę i o tym media milczą. W świecie Arabskim jest wrzenie ale mówi się tylko o Libii. W Egipcie nie wiadomo co obecnie się dzieje bo media mają to gdzieś. Tymczasem zachód wymyśla sobie preteksty dla wojowania w Libii, bo wolność, bo demokracja, bo Kaddafi zły ,a skurwysyny przyjmowały go z honorami przez ostatnie lata podczas gdy "demokratyczni" powstańcy to Islamiści i politycy odtrąceni przez Kaddafiego ale nie oni są dobrzy, biedni uciśnieni co walczą o demokrację bo Sarkozy chce poprawić notowania, Berlusconi woli żeby mówiono o wojnie ,a nie o Bunga Bunga ,a obydwaj razem z USA chcą się dobrać do Libijskiej ropy.


"Eksperci" medialni też są gówno warci, ich reputacja jest nieznana ,a to co dostaje się w eter jest tak skrótowe że nie jest to żadna informacja tylko pseudoinformacja. A jako że sam studiuję politologię to mnie krew zalewa jak widzę w TV politologa albo jest to jakiś magister który zdąży powiedzieć farmazon i jest to w taki kontekst wrzucone żeby sprawiało wrażenie odpowiednie dla opcji popieranej przez stację, albo jest to nawet student!
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2011, 18:59:01 pm wysłana przez BXMaster »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #96 dnia: Kwiecień 02, 2011, 19:28:25 pm »

Offline zimnylech

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 616
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu+ 00' Subru OUT H4
dobra, aby uzyskać moc jednego rektora trzeba postawić 4000 elektrowni wiatrowych lub zasiać pole 30 tyś. m2 paneli słonecznych (prąd z paneli jest ośmiokrotnie większy). Wiatraki nie wytwarzają prądu cały dzień i cały rok.
W Polsce nie ma warunków na to by w znacznym stopniu zaspokoiły zapotrzebowanie na prąd.

W Libii to chodzi tylko o ropę, to każdy wie.

Piszesz o czystej technologii węglowej, ja to popieram bo to jest możliwe ale w ludzkiej głowie węgiel kojarzy od zawsze z brudem tak jak atom a katastrofą. Więc kurde wynika z tego że węgiel jest BE i atom jest BE

Jestem studentem AGH i chcę aby Polski węgiel był wykorzystany ale ludzie mają stereotypy i dalej idą w zaparte że to brudna energia i ich też trudno przekonać że tak nie jest, że można robić czystą energię z węgla.

W Europie partie zielonych się rozłamują, bo radykalni nie chcą EA i chcą zmniejszyć emisje CO2

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #97 dnia: Kwiecień 02, 2011, 19:56:32 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4130
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE

Francuzi obecnie potrafią składować 96% odpadów i prowadzą nad tym badania, mają jedyne na świecie laboratorium zajmujące się tym problemem, składują od ponad 25 lat i nic jeszcze nie powyciskało. Właśnie my mamy ten plus że inni się przejechali i wydali kupę kasy by to naprawiać a my możemy czerpać z ich doświadczenia nie ponosząc takich szkód jak inni przed nami. Obecnie Europa posiada najbardziej restrykcyjne przepisy w sprawie energetyki jądrowej na świecie.

Niestety ja znam nieco inne fakty.
30 czerwca 2009 roku, Francuska agencja zarządzania odpadami radioaktywnymi (Andra) poinformowała, że do roku 2030 ilość wysokoradioaktywnych odpadów wzrośnie dwukrotnie.  Francja nie posiada obecnie podziemnych magazynów mogących pomieścić wyprodukowane w przyszłości odpady. Problem składowania został rozwiązany tymczasowo poprzez umieszczenie ich w naziemnym składzie w La Hague na północno-zachodnim wybrzeżu Normandii, a jego zawartość wg francuskiego prawa musi zostać przeniesiona do podziemnych magazynów do roku 2025. Zgodnie z danymi z 2009 roku szacuje się, że przez kolejne 21 lat ilość odpadów wzrośnie o 120% do wartości 2,2 milionów metrów sześciennych, z czego odpadów z kategorii wysokoradioaktywnych będzie 5060 m3.

Dodam jeszcze, że 25 lat to jest w ogóle nic, bo okres połowicznego rozpadu uranu to 248 000 lat. Czyli takie składowisko to "prezent" dla wielu pokoleń.


Jestem studentem AGH i chcę aby Polski węgiel był wykorzystany ale ludzie mają stereotypy i dalej idą w zaparte że to brudna energia i ich też trudno przekonać że tak nie jest, że można robić czystą energię z węgla.


To się bierz za przekonywanie do węgla zamiast do atomu. :D W Polsce rządy się zmieniają, ludzie w nich też a węgla nam przecież nikt nie ukradnie - zawsze możemy wrócić do jego używania.

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2011, 19:58:31 pm wysłana przez Grzech#1938 »
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #98 dnia: Kwiecień 02, 2011, 20:37:29 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6619
  • Płeć: Mężczyzna
a węgla nam przecież nikt nie ukradnie -

Tego nie byłbym taki pewny.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #99 dnia: Kwiecień 02, 2011, 20:48:43 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4130
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
a węgla nam przecież nikt nie ukradnie -

Tego nie byłbym taki pewny.
Mówiłem w sensie, że leży i można go wykopać, niemniej zdaję sobie sprawę z faktu, iż różne "wesołe rządy" mogą sprzedać komuś prawo do kopania jednocześnie pakując nas w atom.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2011, 21:04:04 pm wysłana przez Grzech#1938 »
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap